Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Kolego ale ja nie mam nic do maliny

Mi generalnie to wisi ;) -serio. Jestem tylko uczulony na "miażdży" itp rewelacje

Ja wolę grać teraz z maliny z nakładką allo digione 1.2 (?) niz mac mini z audirvaną, który miał miażdżyć PCty. I pod pewnymi względami miażdżył - nie ma żadnego problemu z uzywaniem jakiegokolwiek DACa ;)

Zasilacze do maliny? Bzdura - tu zgadzam sie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DudasDudek napisał:

Nie testujesz, to nie wiesz. Również byłem bardzo, bardzo sceptyczny do zmiany zasilania.

Kolego, ja jak miałbym napisać co miałem i przetestowałem, to by tu strony brakło. 

No ale jak się upierasz, to zapraszam na odsłuch do Szczecina. 

Jako źródło będziesz mógł sobie wybrać, malinę z dowolnym software, x86 też, Sotma Neo i Ultra. Wszystko na zwykłych zasilaczach lub linowych ( mam je dwa). Zobaczymy wtedy co powiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam DAC SMSL SU-9 podpiętego do Maliny po USB i całość gra zauważalnie lepiej niż DAC podpięty do PC + aplikacja Tidala. 
Dłużej składałem obudowę, niż konfigurowałem Malinę ;)
Kupie to zasilanie z Aliexpress i zobaczymy. 

@paul klacska nie widzę żadnych argumentów w Twoich wypowiedziach, więc taki trochę bicie piany moim zdaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ariel Grabowski napisał:

@paul klacska nie widzę żadnych argumentów w Twoich wypowiedziach, więc taki trochę bicie piany moim zdaniem. 

To zapraszam do siebie, świat runie ci na głowę. Gwarantuje.

8 minut temu, Mar Ka napisał:

Podaj konkrety.Ja w zamian mogę opisać każdą nakładkę, chociaż to już kiedyś było.

Kolego nie zmieniaj tematu, piszemy o zbawiennym wpływie zasilania na malinę a nie o nakładkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paul klacska napisał:

Kolego, ja jak miałbym napisać co miałem i przetestowałem, to by tu strony brakło.

To napisz.Sensowne wpisy jak najbardziej są zawsze na miejscu. Odbieram Twoje wpisy jak wkładanie kija w mrowisko.Jeżeli nie podeszła malinka to napisz z czym i dlaczego?

Po kiego za przeproszeniem udzielasz się w wątku, w którym nie padło nic z Twojej strony oprócz tego że malinka jest be?

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

To zapraszam do siebie, świat runie ci na głowę. Gwarantuje.

Na tor audio wpływa wiele czynników, a jak ktoś mi pisze, że świat mi runie na głowę to już na starcie podziękiuje ;)

 

 

3 minuty temu, paul klacska napisał:

piszemy o zbawiennym wpływie zasilania na malinę a nie o nakładkach. 

Bez jaj, piszemy o zasilaniu za 200 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mar Ka napisał:

To jeszcze raz poproszę.Napisz.

To załóż oddzielny temat, może się skusze coś napisać.

Przed chwilą, Ariel Grabowski napisał:

Ok, to jestem ciekaw, jakie zasilacze testowałeś ? 
 

Nie testowałem tylko cały czas jestem w ich posiadaniu. 

12 minut temu, Fafniak napisał:

no dobra do 300zł można wydać ale wmawianie sobie że jest skok jakościowy.... yyy noooo dobra , jak ktoś lubi wierzyć w bajki niech wierzy

Bo wiesz, dla niektórych zasilacz to już religia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ariel Grabowski napisał:

To jakie miałeś podpięte do Maliny ? 
Jaki miałeś Tor audio z Maliną i jaki masz teraz ?

Tor masz podany w zakładce o mnie. Poukladaj sobie tylko klocki. Mam te zasilacze. Lucarto zasila mi Sotma Neo i Hydrę ( 5v i 9v). A ten drugi Sotma Ultra.

 

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Zasilacz-liniowy-ULPS

 

http://hornet9.com/photo/lhylps25a.jpg

 

 

4 minuty temu, Mar Ka napisał:

EoT z mojej strony.Zmień kolego temat na inny.Nie wniosłeś swoimi postami tutaj nic sensownego.Pozdrawiam, życząc miłej niedzieli 👍

Idź skręcać zasilacz. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ariel Grabowski napisał:

Dalej nie wiemy co z Maliną było nie tak, co do niej było podpięte - chyba się nie dowiemy

Żaden problem, pisałem o 3 nakładkach. Allo digiOne 1.2 , HiFiBerryv te drugie ale już bym musiał pogrzebać w zamówieniach które to były dokładnie modele. Jednym słowem te najczęściej używane .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ariel Grabowski napisał:

Panowie, nie pozostało nam nic innego jak wynająć busa i jedziemy do Szczecina

Zapraszam, już paru było że swoimi malinami i genialnym zasilaniem. 

Tak na marginesie to serwuje moją ulubioną kawę Brasil Santos.

1 minutę temu, Fafniak napisał:

@paul klacska i po co ci to było? Teraz tłumacz się !!! Wyznawcy świętej maliny ci nie odpuszczą 🤣

Malina powstała po to by dzieci w szkołach mogły uczyć się podstaw programowania. Teraz dorośli się w to bawią.🤪  Sam je mam ale używam do zupełnie innych celów. A że tak dużo się o nich pisało w temacie audio, to kiedyś z nudów się trochę pobawiłem by zaspokoić ciekawość. Nic więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paul klacska

Malina z nakładkami jest GENERATOREM sygnału audio.

Więc jeśli negujesz to, że zasilanie generatora sygnału nie ma znaczenia, a zasilanie WZMACNIACZA sygnału ma, to zobacz do jakich absurdów doprowadzasz.

@Wito76

Miał być spokój podobno... Ale chyba znowu bez admina się nie obędzie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sekundę, pytający pisał że malina 3 jest u niego jako transport a nie jako źródło, dobrze pamiętam? Z tego co się orientuję to w przypadku transportu znaczenie ma zasilacz na tym do czego dostarczamy transportem sygnał czyli autor pisał że do Daca. Sama malina 3 ma dziwne wymagania co do zasilania. Na dedykowanym zasilaczu non stop pokazywała mi, że cośjest nie tak z zasilaniem i jest za niskie napięcie. W botlandzie kupiłem ciut mocniejsze i jest ok. 

A sama malina? Jeśli rozpatrujemy transporty do 400 pln (z wyświetlaczem!), które da się wygodnie obsłużyć z telefonu, wyświetlacza dotykowego, komputera. Do któych da się podłączyć całego nasa, usb sticka, komputer, i cholera wie co jeszcze. To chyba rzeczywiście na rynku nie ma za bardzo konkurencji w tych widełkach cenowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopa wyrzuca się drzwiami,a wchodzi oknem...Wątek strollowany👍 Szczerze mam w nosie jakie "miliony" leżą na półkach pod Twoim sufitem panie klaczka.Opròcz rzucania shitem nie było nic konkretnego.

No,ale taki cel sobie postawiłeś na niedzielę.Cel zaliczony ,a teraz to w życiu już będzie tylko pasmo sukcesów i najlepszego audio jakie można sobie wymarzyć.🤣Ale co my tam "malinowe żebraki" z wątku dla ubogich możemy o tym wiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mar Ka napisał:

Ale co my tam "malinowe żebraki" z wątku dla ubogich możemy o tym wiedzieć?

To ja jako jeszcze jeden forumowy żebrak dodam tylko , że całkiem niedawno porównywałem Malinę jako transport z innym streamerem / 5 k. zł / i różnice w brzmieniu co prawda były, ale absolutnie nie dyskwalifikujące Malinę. Wręcz przeciwnie blues lepiej mi się podobał z Maliny. Co do zasilania , samej różnicy w dźwięku między zasilaczem impulsowym od maliny ,a liniowym Tomanka nie odnotowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak ktoś posiada lepszy sprzęt i co za tym idzie praktyke i doświadczenie , to dla ciebie jest zwykłym trollem bo neguje to czego ty nie jesteś w stanie zrobić bo sprzęt widziałeś tylko na obrazku lub sklepie na półce. I jak ktoś podważa pewne rzeczy z doświadczenia , to jest trollem i pisze głupoty na forum. Ciekawe. 

Jeszcze raz, przyjeżdżasz? I żeby nie było że piszę coś o czym nie mam pojęcia. Masz fotkę sprzed roku jak robiłem to o czym cały czas piszę. 

IMG_20200930_115340.jpg

IMG_20200612_113335.jpg

IMG_20200608_142240.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...