Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy

Kraft

Recommended Posts

7 minut temu, soberowy napisał:

Ale one głębokie... masz czarne, brązowe i teraz białe :)

Koniecznie muszę posłuchać. Znowu się chamsko wpraszam :)

Chwilowo brązowe wymieniłem na czarne Dali 🙂. Forum ma te dobre strony, że często znajomości stąd przechodzą do "świata reaknego" 😉.

9 minut temu, soberowy napisał:

Koniecznie muszę posłuchać. Znowu się chamsko wpraszam :)

Tylko szybko bo te białe raczej długo miejsca u mnie nie zagrzeją. 

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

:)

A te białe monitory to S300mk2? 

Tak, to właśnie te monitory. Ale na razie nic więcej o nich nie powiem bo są u mnie raptem kilka chwil. Jedno jest pewne - dla ATC i PMC u mnie nie stanowią zagrożenia. Aczkolwiek bas, jak na monitory mają naprawdę głęboki i mięsisty. I co ciekawe, wydaje mi się że nie tak niesforny jak ten z dynaudio. 

Dnia 19.10.2021 o 16:17, Kraft napisał:

Do zobaczenia w Krafteście.

Jestem pieruńsko ciekawy, na jaki aspekt brzmienia zwracasz najbardziej uwagę. Najbardziej.

To dla mnie zagadka. Zapewne nieuważnie czytałem Twoje testy. 

U mnie jest to barwa. A szczególne barwa skrzypiec. Moja córeczka umila mi wieczory. Często zmienia modele. 

Nie da się wytłumaczyć dokładnie. Jak słyszę muzykę i wydaje mi się, że śpiewa prawdziwy człowiek lub gra prawdziwy instrument (fajnie jeszcze, jak w prawdziwej przestrzeni) to wtedy ona jest.

Ta namacalność, to taka ciekawa cecha. Tanie kolumny jej nie mają w ogóle, a droższe przeważnie ją mają (wyjątek - wstęgi;).

Edytowano przez Kraft

15 minut temu, Kraft napisał:

Namacalność

Dzięki. 

Zatem już wcześniej musiałeś się o przedsionek „namacalności” otrzeć. To zostaje na …aż się to w końcu dostanie.

Pamiętam ten moment, gdy usłyszałem głos Magdy Umer, Kasi Groniec i Skrzyneckiej z pewnego systemu w którym pierwsze „skrzypce” odgrywała trioda 211. 
Powodzenia zatem. 

U mnie ostatnio rządzą tweetery Skan-Speaka. Kawał historii (dalszej i bliższej)+ trochę współczesności: 29-milimetrowy DAD, 19-milimetrowy D2010, 38-milimetrowy Illuminator R3004 oraz 26-milimetrowy D2608 (dawny HDS Peerlessa).

216712792_M102.png.9bd99277c500336ce06b123b294c0285.png

PS D2010 mam jeszcze aktualnie w ProAcach, ale nie chciałem już zagęszczać kadru.

5 godzin temu, MobyDick napisał:

Ciekaw jestem pierwszych wrażeń z YB z Illuminatorem R3004. Te kolumny wydają mi się najbardziej interesujące. Ich przetworniki  wydają się mieć największy potencjał. Ciekaw jestem na ile go wykorzystano.

Z Illuminatorem miałem już wcześniej styczność. Krótką, bo krótką, ale miałem. Powiem Ci, że nie takie to wszystko proste. Powiedziałby nawet, że za cholerę nic z tego nie rozumiem:) Wygląda na to, że technika głośnikowa jest już od lat tak dopracowana, że starsze lub tanie przetworniki niekoniecznie w finalnym produkcie ustępują tym drogim lub nowym. Zresztą same pierścieniowe Scan-Speaki to przecież już pełnoletnie konstrukcje.

Edytowano przez Kraft

26 minut temu, Kraft napisał:

Z Illuminatorem miałem już wcześniej styczność. Krótką, bo krótką, ale miałem. Powiem Ci, że nie takie to wszystko proste. Powiedziałby nawet, że za cholerę nic z tego nie rozumiem:) Wygląda na to, że technika głośnikowa jest już od lat tak dopracowana, że starsze lub tanie przetworniki niekoniecznie w finalnym produkcie ustępują tym drogim lub nowym. Zresztą same pierścieniowe Scan-Speaki to przecież już pełnoletnie konstrukcje.

Takie głośniki mają pewne specyficzne właściwości. Jednak objawiają się one nie tylko w ich górnym zakresie pasma. W dolnym ich zakresie pozwalają na lepsze jego przetwarzanie dzięki większej powierzchni membrany.