Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

W uk jesli idziesz do doktora a ten przepisze leki, to zasuwasz do apteki i tylko odbierasz lek a ten jest wliczony w składki ktore nam pobierają. Może sa jakies wyjątki ale mi sie jeszcze nie zdążyło płacić za cokolwiek w aptece. Czemu w Polsce tak nie można zrobić??

W Polsce w tv 70% reklam to suplementy i lekarstwa.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

W uk jesli idziesz do doktora a ten przepisze leki, to zasuwasz do apteki i tylko odbierasz lek a ten jest wliczony w składki ktore nam pobierają. Może sa jakies wyjątki ale mi sie jeszcze nie zdążyło płacić za cokolwiek w aptece. Czemu w Polsce tak nie można zrobić??

Akurat służbie zdrowia w UK bliżej do Polskiej niż np. do Niemieckiej (na początku pandemii pod względem ilości respiratorów na mieszkańca, z tego co pamiętam, byli wraz z Polską w ogonie UE).

Może różnica w odpłatności za leki wynika z tego że dochód na głowę w UK jest prawie trzy razy taki, jak u nas. Jak się ma więcej pieniędzy, to i możliwości są większe.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo mam wrażenie, ze myślicie, ze respiratory to podstawowa broń w walce z covid. Otóż, to już ostateczność. Respiratorem mozna zabić. To bardzo poważna ingerencja. Najlepiej założyć res podczas śpiączki farmakologiczne. Rownież odlączenie pacjenta i późniejsze powikłania są bardzo niebezpieczne.

Podstawą jest tlenoterapia. I tu jest większy problem. Nie zainstalowano dodatkowych zbiorników na tlen w szpitalach, a było na to pół roku.

Tak, ze z tymi respiratorem to skandal i afera ale jeszcze większą z całą infrastrukturą dystrybucji tlenu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2020 o 12:22, nowy78 napisał:

Tomek, nie wspomniałeś nic o prawicy (tej faktycznej od Janusza i Krzyśka)

P. Korwina -Mikke traktuje jako swoisty folklor , co do P.Bosaka facet nie gada głupio i zrobił na mnie pozytywne wrażenie podczas kampanii prezydenckiej. Ale jednak obaj panowie reprezentują poglądy / Korwin - monarchia połączona z anarchią ; Bosak - chrześcijański  nacjonalizm/ których nie akceptuje . Piotrek , chciałbym tylko normalności , gdzie Państwo w zakresie swojej ingerencji ma wyłącznie dziedziny strategiczne gospodarki , obronność czyli wojsko , policję jako stróża porządku publicznego, służbę zdrowia jako system. I nie ingeruje żadnymi ustawami w sprawy światopoglądowe obywateli. I był taki okres w tym kraju , mówię o początku lat 90-tych. Przy znikomych obwarowaniach prawnych nagle się okazała , że ani to szkolnictwo za komuny nie było takie złe ani kwalifikacje zawodowe ludzi. Inwencja Polaków była zadziwiająca , powstawały jak grzyby po deszczu prywatne firmy , znaleźliśmy rynek bez dna w postaci Rosji. Kraj zaczął się rozwijać . A potem nastał P.Balcerowicz i schłodził gospodarkę , w ten sposób oddaliśmy pożyczki otrzymane na zniesienie komunizmu. Zachód nie po to w nas inwestował, by mieć konkurencję na rynki byłych państw radzieckich. Mieliśmy być tranzytem i 37 milionowym krajem z wymienialna walutą, do sprzedaży ich produkcji . Zachód miał olbrzymie nadwyżki produkcyjne i chodziło o utrzymanie miejsc pracy.  Tak naprawdę stagnację polityczną i marazm w rozwoju obserwuję od momentu przyjęcia nas do Unii. Przed tym momentem mieliśmy jakiś cel i politycy w lepszy lub gorszy sposób go realizowali. Do czegoś dążyliśmy. Od momentu gdy popłynęła pierwsza kasa odpuściliśmy jakiekolwiek plany na przyszłość naszych dzieci i wnuków. Nie ma żadnych założeń gospodarczych , specjalizacji w jakiejś dziedzinie wytyczonej i wspieranej przez kolejne rządy. Bawi mnie jak TVP pokazuje premiera w kolejnej fabryce np. okien czy mebli / bo tu jesteśmy potęgą w Europie/ , gdzie ów się chwali jak to dobrze wiedzie się pod jego rządami w kraju , tylko kurna te fabryki są prywatne a nie rządowe. Znam sytuacje , gdzie trzy fabryki / czytaj właściciele/odmówiły TVP tej szopki , bo Ci ludzie osiągnęli to co maja ciężka pracą a nie poprzez dotacje Państwa. Jakoś dawno nie słyszałem nic o spółkach Skarbu Państwa kierowanych przez jednego gościa na S , pikujących finansowo od czterech lat na łeb , na szyję . 

Jestem już w tym wieku , ze wisi mi kto będzie rządził , chce jedynie znów poczuć się dumny z Polskości, tej która jest teraz , a nie ciągle bazować na historii / gdzie zresztą prawie zawsze dostawaliśmy w dupę , i cały czas świętujemy klęski/   

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, audiowit napisał:

Otóż, to już ostateczność. Respiratorem mozna zabić. To bardzo poważna ingerencja. Najlepiej założyć res podczas śpiączki farmakologiczne. Rownież odlączenie pacjenta i późniejsze powikłania są bardzo niebezpieczne.

Niestety Witek ma rację , piszę niestety dla pacjentów. To co rząd wymyślił o szkoleniu personelu pielęgniarskiego z obsługi respiratorów  , to jakaś kpina i typowe działanie pod publiczkę. Powiem tak , pytałem żony , lekarza dwóch specjalizacji z 37 letnim stażem ,czy podjęła by się podłączenia i ustawienia respiratora. Wyjaśniła mi to o czym piszę Witek , ustawienie pacjenta pod respiratorem to duża wiedza w tym zakresie, i jeszcze większa praktyka. Można spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu , płucach a nawet zgon. To nie jest tak jak pokazuje TVP , że wciskamy start i urządzenie tłoczy powietrze , potrzebne jest  rozpoznanie i dokładna kontrola wszystkich parametrów przez cały czas przebywania pacjenta pod respiratorem i na tym naprawdę trzeba się znać. Żadna pielęgniarka i lekarz , po żadnym dwutygodniowym kursie nie weźmie na siebie odpowiedzialności za czyjeś życie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elektron6 napisał:

Składki na co idą? No na pewno nie tylko na Poz. Operacje? Karetki? Ile kosztuje operacja wszczepienia baypasow? Pewnie sporo i to idzie ze składek.

No właśnie, ale to już są skutki i dalsze generowanie kosztów które są ogromne. Od razu wyjaśniam, że nie uważam iż wszystko da się zbadać czy zdiagnozować ale dużą cześć chorób można wykryć wcześniej. Może mam błędny tok myślenia to w takim razie proszę mi to wyjaśnić jeżeli masz wiedzę na temat. Temat jest bardzo ciekawy i warto tutaj wymieniać się argumentami.

2 godziny temu, audiowit napisał:

Panowie, bo mam wrażenie, ze myślicie, ze respiratory to podstawowa broń w walce z covid. Otóż, to już ostateczność. Respiratorem mozna zabić. To bardzo poważna ingerencja. Najlepiej założyć res podczas śpiączki farmakologiczne. Rownież odlączenie pacjenta i późniejsze powikłania są bardzo niebezpieczne.

 

Witek, ale kto tego nie przeżył albo ktoś z jego rodziny to nie zrozumie. Ja to mam za sobą, ale nie z powodu Covid-19 i kilka razy robili próby odłączenia i w końcu się udało.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, chcę tylko przekazać, ze problem z respiratoratorami jest najmniejszym z problemów. Czesto jest poruszany dlatego, ze tych jest jeszcze kilka wolnych. A pamiętacie jak w marcu nie było podstawowych środków higieny w szpitalach? Minęło pół roku, a tu się okazuje, że rząd niczego się nie nauczył.

Pamiętacie największy samolot świata, który przyleciał do Polski z paczką w schowku na rękawiczki;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy uczuc osób wierzących - ale należałoby i kościoły zmknąć. Modlić się można nie tylko w kościele. Bóg jest wszędzie i nie wymaga aby czcić Go tylko w odpowiednim budynku. Co usiłują nam wmówić niektóre opcje. Łącznie ze znanym redemptorystą. A już na pewno nie potrzebuje pośredników.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno też zabronić ludziom chodzenia do kościoła jeśli są zachowane ogólne zasady przyjęte co do zachowania odległości. To również mogło by spowodować protesty w pewnych środowiskach. Poza tym obecnie dopuszcza się uczestnictwo w mszach na odległości np. poprzez TV, jako pełny udział. Taka jest sytuacja że nikt nikogo tu nie zmusza do chodzenia do pomieszczeń liturgicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rega napisał:

Bez obrazy uczuc osób wierzących - ale należałoby i kościoły zmknąć. Modlić się można nie tylko w kościele. Bóg jest wszędzie i nie wymaga aby czcić Go tylko w odpowiednim budynku. Co usiłują nam wmówić niektóre opcje. Łącznie ze znanym redemptorystą. A już na pewno nie potrzebuje pośredników.

Na ale co z tacą? Przecież wiadomo, ze kościół jest biedny. Skąd będzie brał na pomoc dla bezdomnych...A wiadomo, że pomaga potrzebującym...

Przecież nie będzie wyprzedawał swojego majątku...czyli połowy np Krakowa. Wielebni muszą za coś kupować dzieła sztuki itd.

No chyba, że oddamy z naszej kieszeni tzn rząd odda. Kasy mamy pod dostatkiem. Drukarnie pracują pełną parą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tacy ludzie próbują Nas pouczać, a dużo rzeczy wychodzi teraz na jaw. Nie ukrywam iż spotkałem w swoim życiu kilku księży, którzy byli w porządku.

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Taka jest sytuacja że nikt nikogo tu nie zmusza do chodzenia do pomieszczeń liturgicznych.

I tu ludzie mają wolność wyboru i to jest ok, a niektóre interesy też mogłaby by być otwarte i kto chce to idzie a kto nie to zostaje w domu. To jest właśnie dzielenie społeczeństwa na tych uprzywilejowanych lub nie.

17 godzin temu, audiowit napisał:

Rafał... Nie zadawaj pytań na które znasz odpowiedź :).

Witku po prostu piszę o tym co mnie boli tak jak cała historia z testowaniem "górników". Jak wyglądało samo testowanie i co z tego wynikło czyli hejt na nich i cały region.

Testowanie górników duże skupiska ludzi, gęstość zaludnienia jak najbardziej wskazane, ale czy w Polsce nie ma dużych zakładów, fabryk i testowania na taką skalę nie było. Nie wiem czym to było spowodowane bali się przyjazdu górników do stolicy przed wyborami, a tym sposobem dużo część z nich pozamykali w domach na miesiąc czasami na dwa miesiące. Samo testowanie wyglądało tak, że do sanepidu nie można było się dodzwonić wcale, a były przypadki mylenia próbek już nie mówiąc o jakości samych testów. No i ten hejt na górników w internecie, że to brudasy a jestem ciekawy czy te osoby które to pisały kąpią się codziennie. Sam mam kilku kolegów z tej branży i jakoś żaden z nich nie jest brudny i pewne żony by ich wpuściły do domu.

Jeszcze jedna historia przez, że ktoś jest ze Śląska i przyjeżdża nad morze. Mój brat pojechał z rodziną nad morze i ledwo wjechał do miasta w którym miał zakwaterowanie i już zaczepki bo rejestracja wiadomo skąd. Nie wie czy to byli miejscowi czy przyjezdni, ale na szczęście obyło bez awantur i zniszczeń. Były przypadki wybijania szyb w autach za, że ktoś jest z tamtego regionu bo tam jest dużo zakażeń. Ciekawe jak by wtedy zaczęli badać ludzi z różnych części Polski czy byłoby tak wesoło bo teraz jakoś się to wyrównało. Tak wygląda dzielenie i szczucie społeczeństwa na siebie, a rząd się tylko z Nas śmieje i pije wódkę poza kamerami.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TVP, czyli mediów z założenia publicznych, opłacanych sowicie z naszych pieniędzy się tego nie dowiecie. One nie są od informowania. No to ja. Za darmo. Społecznie.

Czy wiecie, że jesteśmy światowym liderem pod względem umieralności na covid? Zaskoczeni?

"Jesteśmy w światowej czołówce. W tych rankingach nigdy nie chcieliśmy się znaleźć. Światowa czołówka w ostatnich dniach, światowa czołówka w ostatnim tygodniu. Jak wynika z analizy money.pl, coraz częściej Polska ma najwyższe liczby zgonów na koronawirusa na świecie. I wiele wskazuje na to, że w nocy z piątku na sobotę po raz trzeci z rzędu znajdziemy się w czołowej piątce. [...] Pod względem liczby zgonów wciąż jesteśmy w czołówce - i europejskiej, i światowej."

W czwartek Stany Zjednoczone Ameryki poinformowały o 2 tys. zgonów z powodu COVID-19 i chorób współistniejących w ciągu jednego dnia. Włochy wykazały 653 zgony spowodowane koronawirusem. Brazylia - 644 ofiary. Czwarty kraj z największą liczbą zgonów z powodu COVID-19 to niestety Polska. [...] Czołówkę krajów z największymi liczbami ofiar zamykają Indie.[...] 

A trzeba pamiętać, że każdy z tych krajów jest o wiele większy od Polski. Podobnie jak kraje, które miały o wiele niższe wyniki liczb zgonów. Mają więcej mieszkańców, mniejszą liczbę zaraportowanych zgonów. Przykłady? Meksyk - 502 w ciągu doby. Wielka Brytania - 501. Iran - 476. Rosja - 463. Francja - 429. Gdybyśmy zatem przeliczyli liczbę zgonów na każdy milion mieszkańców to niestety bylibyśmy wciąż w czołówce.

W USA na każdy milion mieszkańców w czwartek było 6 ofiar. W Polsce aż 16. We Włoszech ten wskaźnik wyniósł nieco powyżej 10. W Brazylii było to z kolei 3. W Meksyku i Indiach odpowiednio 4 i niespełna 0,5. Nie wyprzedziłaby nas też Belgia, która zanotowała tego dnia około 12 ofiar na każdy milion mieszkańców."

https://www.money.pl/gospodarka/jestesmy-w-swiatowej-czolowce-w-tych-rankingach-nigdy-nie-chcielismy-sie-znalezc-6577749852195616a.html

 

Mieliśmy wstać z kolan, no to wstaliśmy. W końcu Polska jest w czymś najlepsza na świecie. Chcecie okazać wdzięczność? Skierujcie ją do tych panów.

muCktkpTURBXy81Zm.jpg.c8962e63267847a6941cf717e276d77f.jpg1354624238_images(7).jpg.ca612b2dd6dceafc92177e6efeaa7045.jpg

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Poczekajmy jeszcze trochę a do covida dołączy Smog. Tutaj również nie ma sie czym chwalić jesli chodzi o stężenie.

Nie musimy czekać. Dzięki cząsteczkom smogu wirus dłużej utrzymuje się w powietrzu i zachorowalność wzrasta. Teraz na dworze już nie jest tak bezpiecznie, jak latem.

Aha, jakby ktoś nie widział związku. Jaki kraj zawetował porozumienie o przyspieszeniu walki z kryzysem klimatycznym? Tak. Polska PIS. Węgiel über alles!!! Ever!!! No to mamy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Aha, jakby ktoś nie widział związku

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jaki kraj zawetował porozumienie o przyspieszeniu walki z kryzysem klimatycznym? Tak. Polska PIS. Węgiel über alles!!!

Liczysz że w rok zmieniłoby sie cokolwiek ?

Może poszukaj w internetach dokładniej (jesteś w tym dobry) bo sprawa nie jest na tyle prosta by kwitować ją takimi wypowiedziami jak twoja.

Wierzę w Ciebie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. PIS rządzi od 2015 roku. Jakie postępy/regres zanotowała Polska w tym czasie we wprowadzaniu odnawialnych źródeł energii? Każdego roku z powodu złego stanu powietrza umiera przedwcześnie w Polsce 45 000 osób. Na 50 miast najbardziej zanieczyszczonych w UE aż 36 to miasta polskie! Policz sobie Fafniak, ile kosztuje nas każdy rok/miesiąc/ dzień/godzina/minuta/sekunda zaniedbania we wprowadzaniu w Polsce odnawialnych źródeł energii i trwania przy węglu. Ile ludzkich istnień?

PS A związek z epidemią chyba wyjaśniłem wcześniej. PIS miał 5 lat żeby coś z tym zrobić (nie rok). Co zrobił? Nawet nie nic. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się cieszyłem, że na tym forum nie ma gównianej polityki i awantur z tym związanych. Czytam Was ale staram się nie zabierać głosu w tych sprawach tutaj bo mógłbym się zdenerwować i niechcący zaplątać w jakieś polityczne awanti. 

Ostatnio, jak wiemy była mała afera w rozdawaniu pieniędzy - pomocy covidowej dla artystów, co również poróżniło tychże. Lider (boli mnie kiedy tak piszę o nim 😆) zespołu Bayer Full, niejaki Sławomir Świerzyński, pocisnął Kazika Staszewskiego, że niby "kto w ogóle kupuje płyty Kultu itd, bo przecież muzyka diskopolo jest najlepsza i daje ludziom w szpitalach dużo szczęścia w tych trudnych czasach zarazy".   

Gdybym ja leżał w szpitalu pod tlenem i puszczaliby mi Bayer Full, prawdopodobnie po godzinie błagałbym o eutanazję 🤮     Nie wiem dlaczego (to znaczy wiem ale nie napiszę aby unikać awantury) jest taka zależność w kręgach pewnej opcji politycznej, że dla tych ludzi muzyczka diskopolo jest rzeczywiście łohoho bardzo popularna. Ogólnie ta opcja polityczna, jeśli chodzi o wartości artystyczne nie tylko muzyczne, preferuje często coś co jest dla mnie bez jakiegokolwiek smaku, koloru wyrazu ani przekazu. Słowem, preferencje tych ludzi są nijakie, szare a często bywa, że żenujące. Ale już wiem, że nie pogadasz i nie przetłumaczysz. Nie czuję się z tym jakiś lepszy ani na wyższym poziomie niż ci ludzie ale zawsze jest mi żal, że nie sposób pokazać komuś coś innego, bardziej wartościowego. Więc już się nawet nie staram, niech każdy ma co chce. 

Na rozluźnienie emocji wklejam film z akcji "majteczki w kropeczki" w Warszawie.  Oddaj majtki!!!!  🤣🤣🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...