Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

18 minut temu, Adi777 napisał:

Nie, te w HiFi Klubben. Wiem, inna akustyka, ale mógłbyś je jakoś porównać, czy nie byłoby to zbyt sensowne?

W HiFi Klubben słuchałem nie w salce odsłuchowej i głowy nie dam, którego modelu. Tamten sklep był dobrze zaaranżowany akustycznie (podłoga i sufit) więc pomimo, że nie była to salka to brzmienie przekonywało. Ale nie odniosę się do niego bo wtedy oferta B&W nie była mi dobrze znana a poszczególne modele, będąc jednak mocno podobnymi, zostały nieco zatarte przez ulotną pamięć i ich teraz nie zidentyfikuję. Co nie znaczy, że uleciało mi ogólne wrażenie i aura brzmienia B&W, które zapamiętałem jako wielce obiecujące.

Potem było spotkanie u @Grzesiek202 i tam mogłem do woli cieszyć się tym brzmieniem, chociaż w jego mniejszej edycji bo to model 706… Pomieszczenie u Grześka średniej wielkości i bardzo dobrze zaaranżowane akustycznie co w połączeniu z jego monitorami dało bardzo dobry a czasem wręcz świetny rezultat. Tak, lubię takie brzmienie.

Co więcej, no bo jak się zacząłem kręcić w okół tematu po sprzedaży poprzednich kolumn to jeszcze nawet po zakupie, niejako „z rozpędu”, wciąż się dalej kręcę i zatrzymać nie potrafię - odwiedziłem w zeszłą sobotę TOP HiFi w Szczecinie. Tam bez słowa protestu dałem się wciągnąć do salki odsłuchowej bardzo miłemu i rzeczowemu gospodarzowi (pozdrowienia dla Pana!). Salka 21m2 bardzo dobrze zaaranżowana akustycznie. Wygodna skórzana sofa. A przede mną czarne i piękne B&W 702 S3. Napędzał je efektowny i jak się domyślam efektywny Rose z frontem-ekranem. To co usłyszałem też mieściło się w definicji „mojego brzmienia”. Góra nieco bardziej strzelista niż w moich AP a bas obszerniejszy. Ale sygnatura, którą z powodzeniem mogę określić „podobną szkołą grania” zachowana. Szczerze - wolę moje Tempo 6 ale te Bowersy ponoć jeszcze nie wygrzane no i moim zdaniem do 21m zdecydowanie za duże. Prawdą jest też iż gospodarz przyznał, że w tej salce 703-ki brzmią lepiej na basie. Co za dużo więc to niezdrowo. Ogólnie doświadczenie jak najbardziej pozytywne i B&W wciąż na mojej liście ulubionych marek;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

no i moim zdaniem do 21m zdecydowanie za duże.

21 metrów to nie jest znowu aż taka klitka, a kolumny ogromne nie są, ale skoro tak to odczułeś, to może i tak jest.

Ciekawe, jak będzie w moim skromnym, znacznie mniejszym metrażu.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

a kolumny ogromne nie są

B&W 702 to raczej bardzo duże paczki. Coś jak MA Silver 500… Sądzę, że nawet 706-ki by w tamtej salce dały radę.

Moje obecne AP to niewiele ponad 60% objętości poprzednich MA Silver 500 i się w mój salon 28m2 wpasowują dużo lepiej. Pamiętaj, że 702 to już sam szczyt rodziny „7” a niektórzy mają też 80-cio metrowe salony i większe. Myślę, że dla nich właśnie powstały…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, Asia napisał:

Zastanawiam się nad kupnem AP Classic 5. Używanych, w dobrej cenie. Tylko nie mogę znaleźć uzasadnienia.

Miałem trójki. Grały fajnie, piątki miał Jarosław. On powinien coś podpowiedzieć. A na początek możesz Joanno popatrzeć w dziale o testach. Jest dość obszerny wątek. 

1 godzinę temu, Asia napisał:

Zastanawiam się nad kupnem AP Classic 5. Używanych, w dobrej cenie. 

A możesz zdradzić jaka to jest ta dobra cena? Wypadłem trochę z obiegu, ale wiem, że obecne ceny "salonowe" modelu Classic 3 są, mówiąc delikatnie, dziwne. Nie wiem jak jest z piątkami.

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asia napisał:

3700 😁

To chyba dobra cena. Pamiętam, że 3 lata temu swoje AP Classic 3, sprzedałem za 3100 PLN. Patrząc na ceny w salonach i na portalach aukcyjnych, to 3700 do negocjacji,  jest ceną wręcz okazyjną 😜

Dodam jeszcze, że audio physic były jednymi z moich pierwszych, "poważnych" monitorów i gdyby nie ciekawość i chęć poznania innych marek, pewnie mógłbym z nimi żyć do dziś i z przyjemnością słuchać muzyki. 

Ale nie namawiam bo Ty chyba jesteś fanką vintage i a te AP Classic 5 raczej wizualnie prezentują się zupełnie inaczej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Choć możliwe, że gdybym je kupiła na początku, zamiast Fyne, to by mnie w ogóle nie było na forum Audio 🙂.

Taaak... Gdybym ja kupił MA Gold 100 w swoim czasie, też bym się na pewno na nich zatrzymał. ;) Asia - to nie jest kwestia kolumn, tylko człowieka: jego ciekawości, apetytu i budżetu. Przy okazji - czy nie przymierzałaś się też do Sonetto (a może coś pomyliłem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

Przy okazji - czy nie przymierzałaś się też do Sonetto (a może coś pomyliłem)?

Owszem, ale uznałam, że są za drogie. Producent, a potem polski dystrybutor wywindował ceny to poziomu nieakceptowalnego dla mnie - w Czechach na przykład nie są tak pazerni, a rynek mniejszy.

 Poza tym, mam nieodparte wrażenie, że kolumny mają spore problemy z jakością okleiny. Zatem legendy o jakości wykonania SF można włożyć między bajki.

A co do AP - zaczęłam szukać więcej informacji bo Fyne F502 nie grały mi dobrze. A potem już poszło...

2 godziny temu, MMarek napisał:

kobieta (...) nie stanie przed szafą

No, zupełnie nie jestem kobietą. To zapewne tłumaczy moją obecność tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Owszem, ale uznałam, że są za drogie. Producent, a potem polski dystrybutor wywindował ceny to poziomu nieakceptowalnego dla mnie - w Czechach na przykład nie są tak pazerni, a rynek mniejszy.

Spotkałem się z opiniami, że Opera oferuje podobną jakość i charakter brzmienia, co Sonusy, tylko za mniejsze pieniądze. Oczywiście mówię ogólnie o marce, nie słyszałem żadnych modeli poza moimi podstawkowymi Callas.

Nie znam podłogowych AP C5, ale podstawkowe C3 grały mi gorzej niż Pylon Diamond 18. Obstawiam więc, że Jarek ma rację co do porównania z podłogowymi Diamond 25. Nie zdziwiłbym się też, gdyby te AP okazały się krokiem nie tylko w bok, ale i w dól w stosunku do Twoich Focali. Przy Twoim metrażu, jeśli tylko budżet pozwala, to ze stajni AP rozważyłbym te poniżej. Wiem, nawet w outlecie cena wciąż niebagatelna. :)

https://www.q21.pl/manufacturer/audio-physic/audio-physic-tempo-35-orzech-outlet.html

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...