Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Z ciekawości to możesz polecić coś tam nagrane?

Nie jestem doświadczonym audiofilem więc nawet bym nie śmiał polecać. Na pewno są wątki tematyczne z najlepiej nagranymi, polecanymi ścieżkami. 

O konstrukcjach, adaptacji akustycznej realizatorek czytałem gdzieś na blogu Ethan'a Winera przy okazji argumentowania o lepszości dobrze wytłumionych pomieszczeń. Może @audiowitcoś mógłby temat rozwinąć bo chyba blisko mu zawodowo do tych tematów.

Jeżeli miałbym polecać coś co jest fajnie zrealizowane to prawie wszystko Hadouk Trio da się słuchać. 

Pierwsze z brzegu zapodaj i ciesz się dobrze skonfigurowanym systemem 😉

https://tidal.com/track/89414156

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat reżyserki są dość mocno tłumione najczesciej ekofonem. Odbicia są eliminowane, zadko rozpraszane. To dość specyficzne środowisko gdzie odsłuchuje się treść bezpośrednio z monitorów.

Mariusz, ta lepszość JP nie polega na wytlumieniu w rezyserkach tylko na nieco innej budowie zmysłu słuchu azjatów. Tam wysokie tony są miłej widziane niż w EU. Świadczy o tym np mnogość wszelakich dzwonków w kulturze.

Dowodem na to może być np preferowanie innych monitorów na dalekim Wschodzie od tych w EU i Stanach.

Ja nie przepadam za Japońskim masteringiem. Jest dla mnie przesadzone. Takie ciastka z lukrem na które lecą audiofile. Zdecydowanie jestem zwolennikiem surowego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba się zakopał w internetowych szuka budowy ucha wewnętrznego Azjatów 😆😆😆

Seba poszukaj jeszcze budowy języka i kubków smakowych u Niemców, bo oni mają dużo mocniejszy bardziej cierpki Tonik niż my heheh wola taki i firmy im taki robią na rynek .

Ale dziś wesoło na forum już dawno się tak nie ubawiłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

Seba się zakopał w internetowych szuka budowy ucha wewnętrznego Azjatów 😆😆😆

Seba poszukaj jeszcze budowy języka i kubków smakowych u Niemców, bo oni mają dużo mocniejszy bardziej cierpki Tonik niż my heheh wola taki i firmy im taki robią na rynek .

Ale dziś wesoło na forum już dawno się tak nie ubawiłem :)

Ale właśnie na rynek azjatycki są inaczej zrealizowane albumy .🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

Zależy czy dla nas czy dla nich. 

A dla Ciebie?

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że to akurat jest prawda.

😂Za to nas forumowiczów lubię. Znamy się naprawdę na wszystkim. Okazuje się, ze ma laryngologii i urolog w kontekście śpiewania cienkim głosem również🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wracając do supermonitorów jestem ogromnie ciekaw jak zakończy się mój eksperyment z piecem, który ma ocieplony środek z monitorem, który ma średnicę neutralną/lekką. Jakie barwy na średni z tego połączenia wyjdą. Czy Naim SN3 zdominuje PMC 25.21i czy może PMC Naima ( cały czas mowa o średnicy). Co do niskich tonów jestem spokojny, tu raczej wiem co otrzymam, będzie perfekt. Co do wysokich to też zagadka bo jednak Naim nie ma tak ładnie nasyconej i zarazem swobodnej góry jak np. Exposure 3510 a i PMC raczej lekkie i idące w suchość, precyzję na wysokich. No, zobaczymy. Ogólnie o wiele  łatwiej (przewidywalnie) łączy się bardziej neutralne piece z różnymi paczkami niż odwrotnie. Z ciepłym piecem zaczyna się kombinatoryka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
18 minut temu, szyt napisał:

Co ciekawe, używane Menuety kosztują podobne kwoty co nowe LS50m, mimo ze LS50m wydaje się dużo bardziej zaawansowaną konstrukcją. (...)

Nie słyszałem LS50 Meta. Co do Menuetów, to znam tylko wersję Wojtka ( @lpomis ). Zestrojone z odpowiednim wzmacniaczem (nie musi być bardzo drogi, czego przykładem Wojtkowa Rega Elex-R) grają wspaniale, dźwiękiem żywym, nasyconym i znacząco większym, niż można by się spodziewać. Przy ślepym odsłuchu obstawiałbym pewnie, że midwoofer ma jakieś 13 do 15cm. :)  Maluchy, ale z charakterem! :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Przy ślepym odsłuchu obstawiałbym pewnie, że midwoofer ma jakieś 13 do 15cm. :)  Maluchy, ale z charakterem! :) 

Edytowano 3 minuty temu przez Rafał S

Siła sugestii. Jak je chciałem sprzedać na olx przez ponad rok za 1000 zł to ,,pies z kulawą nogą,, się o nie nie zapytał. 

Dopiero test u Krafta zdziałał cuda. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

Dopiero test u Krafta zdziałał cuda. 

Sam sobie podbiłem cenę:(

34 minuty temu, szyt napisał:

No nic - będzie trzeba zorganizować sobie takie na testy

Dla mnie w graniu na biurku są to porównywalne konstrukcje. Wyprzedzające inne monitory, które testowałem w takiej aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

Siła sugestii. (...) Dopiero test u Krafta zdziałał cuda. 

Oprócz testu Krafta swoje zrobiły też zloty. Roman, ja ich słuchałem i na zlocie w Premium Sound i dwa razy u siebie w domu. Raz symbolicznie - z Haiku Solem Indigo, bezpośrednio po moich Canto. Drugi raz, w ostatnią sobotę, z moją Normą i z Regą Wojtka, zaraz po moich Operach. Za każdym razem nastawiałem się na znacznie mniejszy i uboższy dźwięk przy przejściu z woofera 18cm na 11.5cm. Był oczywiście przeskok, scena się zmniejszyła, trochę mi brakowało zejścia, ale nie aż tak, jak bym się spodziewał. Ja niemal chciałem, żeby one zgrały gorzej i żebym poczuł się dowartościowany swoim systemem. Ale to nie nastąpiło. Grały bez kompleksów, szczególnie przy większej głośności. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KraftW momencie , kiedy miałeś je na testach to było już ponad rok później i byłem bardziej świadomy ich realnej wartości. Pisałem przecież, ze od ponad dwóch lat zbierają u mnie kurz. Tak bywa z wieloma różnymi konstrukcjami. Są bardzo niedoceniane do czasu, kiedy ktoś uznany napisze o nich kilka pozytywnych zdań. Wtedy inni również zauważają ich plusy. 

Podobnie jest z tymi, o których napisałeś , ze słuchasz na koncertach. No, ale i na nie przyjdzie czas. 😉 i mozliwe, że posłuchasz i ich w mniejszym pomieszczeniu niż sala koncertowa. Pozdrawiam.

@Rafał S - nie twierdzę, ze są nic nie warte. Inaczej nie miałyby racji bytu ( choć niedługiego) u mnie. Jednakże ja preferuję trochę inny rodzaj przekazu. Fakt - jeśli chodzi o pewne aspekty przekazu to mogą się podobac. W mój gust nie trafiły. Ale o gustach prawdopodobnie się nie dyskutuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...