Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny do stereo?!


DamianRyn

Recommended Posts

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

To jest efekt i wada pochylenia przedniej części kolumn, dlatego mam o nich złą opinię, teraz rozumiesz.

Podłuż coś pod nie tak żeby przód kolumn był prostopadły do podłogi i sprawdź

Nieno Karol co Ty mówisz? Zastanów się najpierw....

35 minut temu, Karol64208 napisał:

to też nie to, przeczytaj

 

policz odległość od kolumn i kąt nachylenia kolumny i wyjdzie na jakiej wysokości musisz je słuchać:35_thinking: pozostaje tylko balkon:15_yum:

Bosze.....!!!

1 godzinę temu, DamianRyn napisał:

Ok. Popróbuje. Ustawiłem teraz wszystko w trójkąt 4x4x4m że skręceniem kolum i jest dużo gorzej niż było. Mam wrażenie jakby jedna kolumna przeszkadzała drugiej a niskie tony tak jakby się dławiły?!

Mam jeszcze jedna ciekawostkę: jak siedzę na fotelu do odsłuchów to niskie tony są płaskie, nijakie, ale wystarczy, że wstanę i bas robi się mięsisty i bardzo przyjemny ?????

Mody pomieszczenia nie są usytuowane nie tylko w poziomie ale i w pionie.

28 minut temu, HQ150 napisał:

A jaki na dole te paki mają podział?

A już znalazłem 500Hz. To ten basowiec gra bardzo wysoko.

 

Membrana bierna. To nie br.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Damian , jest sporo metod pozycjonowania kolumn , możesz sprawdzić czy u Ciebie zadziałają

http://www.cardas.com/room_setup_main.php

https://www.audiophysic.com/en/rules-about-positioning/

traktuj je jako sugestię a nie wykładnie , ale spróbować można.

Kalkulatory nie biorą pod uwagę trójkątnego sufitu. Nie sprawdzi się.

Panowie, nie mieszajcie już proszę. Trzeba od podstaw ustawić te kolumny z użyciem aktywnej korekcji akustyki. I narazie tyle. To bardzo trudne pomieszczenie, tym bardziej, że prawdopodobnie ocieplone ( wełna) dodatkowo napchane jest tam gąbek akustycznych w rogach.

Super byłoby gdybym gdzieś bliżej Daniela mieszkał ale to za daleko. Wybadalbym o co kaman. Pozostają tylko zdjęcia i pomiary.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, HQ150 napisał:

A już znalazłem 500Hz. To ten basowiec gra bardzo wysoko.

 

Nie sądzę żeby tak było. Na końcu pomieszczenia niskie tony robią piękna robotę. Potrafią zejść tak nisko, miękko i przyjemnie, że aż uśmiecham się sam do siebie i dziwię się jak z tak małego głośnika może wydobywać się tyle basu. Na czesci tylnej ściany mam regały z płytami, książkami i innymi "pierdołami" i słyszę jak podczas niskich zejść coś na tych półkach się trzęsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może poczekajmy spokojnie na pomiary?!

Wolałbym, żeby ten wątek w tym momencie poszedł w kierunku tego jak pomóc mi je wykonać. Jak się do tego przygotować, jak ustawić kolumny i miejsce do odsłuchu (tu już jakieś propozycje padły), co po kolei powinienem robić iyp.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Potwierdzam , Mazury są piękne. Od ośmiu lat zawsze mnie goszczą przez dwa tygodnie. Do Damiana będę mógł zawitać niestety dopiero pod koniec lipca.

Zapraszam, zapraszam 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2021 o 08:39, audiowit napisał:

Cześć Damian :)

Pięknie Ci się to prezentuje. 

Zaczynając od początku. Próby z różnym rozstawem kolumn robiłeś?

Yyyy to mój pierwszy post. Karol, rozumiem, że u Ciebie stoi to przypadkowo. Nie chciałeś się podzielić zdjęciami swojego systemu więc tak myślę jest. Ustawienie systemu zaczynamy od optymalnego ustawienia kolumn I później dokonujemy korekcji.

15 minut temu, Karol64208 napisał:

Przy tych kolumnach i tak jakoś będzie:15_yum:, bez znaczenia.

Post bez treści.

 

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

@DamianRyn, próbowałeś je trochę postawić do pinu i czy to coś zmienia?

Nie wiem jak do tego można się odnieść. Ignorancja, zart, imfantylizm, brak wiedzy? Karol .... czasem się zastanawiam czy traktować Cię poważnie.

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

Już dość tych teorii po omacku, znasz to słowo:15_yum: czy mam przypomnieć.

Jeśli mody nazywasz teoriami to .... co? Chyba nic...

Daniel, czeka Cię kilka pomiarów. Zacznij od ustawienia takiego jak Ci obecnie to gra. Później się przestawimy.

Przydałyby się zdjęcia całego pomieszczenia, głównie sufitu. I ogólne informacje o wygłuszeniu i ociepleniu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit, doradziłem, tylko musi to zrobić, poczytaj swoje posty¬¬

Proponuję Ci trochę pokory i szacunku do innych, bo w niczym nie jesteś lepszy od innych, brak argumentów i wiedzy nie upoważnia cię do obrażania czy poniżania innych co może mają więcej wiedzy, a nawet tych co jej nie posiadają.

Mam nadzieję że to kończy Naszą dyskusję.

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz, żebym Tobie nie zaczął wypominać wycieczek personalnych. Pewnie jest ich więcej.

A wpisy Karola zaczynają opierać się o jakiś absurd.

Karol, żaden brak pokory i szacunku. Potrafisz wywołać opad szczeny. Pozatym chyba nie jesteśmy panienkami czerwieniacymi się na byle co tylko facetami. Czy mylę się?

Czekam na pomiary. Koniec wdawania się w idiotyczne dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam trochę więcej zdjęć.

Skosy poddasza są zbudowane w warstwach zaczynając od zewnątrz budynku: dachówka cementowa, folia dachowa, wełna skalna 20cm (między krokwiami), wełna skalna 10cm między stelażami, płyta gk.

Ścianki kolankowe są zbudowane zaczynając od zewnątrz: dachówka cementowa, folia dachowa, wełna skalna 20cm między krokwiami, pustka między ścianką kolankową a pokryciem dachu w całości wypełniona wełną skalną, stelaż drewniany, płyta osb 25mm, płyta gk.

Ściana za sprzętem: gazobeton grubości 42cm, tynk gipsowy i widoczne gąbki akustyczne, między słupami drewnianymi również kotara kinowa z boltonu (moltonu) scenicznego o gramaturze 700g.

Ściana tylna: połowa murowana jak wyżej, połowa konstrukcja drewniana wypełniona wełną skalną grubości 50cm, płyta gk.

Przestrzeń otwarta na salon: kotara kinowa z boltonu (moltonu) scenicznego o gramaturze 700g.

Sufit nad połową pomieszczenia otwarty do samej góry, a w części odsłuchowej podwieszony: płyta akustyczna z otworami, wełna akustyczna 10cm, pustka powietrzna 20cm, płyta osb 25mm. Na płycie zrobiłem taki stryszek. Wysokość tego stryszku około 70cm do samej góry dachu jak w pozostałej części pomieszczenia.

IMG_20210311_094749.jpg

IMG_20210311_094835.jpg

IMG_20210311_094920.jpg

IMG_20210311_094935.jpg

IMG_20210311_094943.jpg

IMG_20210311_094956.jpg

Nie potrzeba w tym wątku takich nieżyczliwości, choć rozumiem, że upór co niektórych osób co do swoich teorii (może nigdy nie słyszących jak grają takie lub nawet podobne kolumny) przyprawia o palpitację serca to mimo wszytko postarajmy się o wyrozumiałość i powściągliwość ;)

Karol nie zmienię kolumn!!! Nie postawię ich frontami w pionie!!! Może kolega marcinmarcin powie Ci dlaczego? Nie drąż już tematu w tym kierunku- proszę! Nie zgłosiłem się tu po takie porady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to zbyt szerokie rozstawienie kolumn I zbyt duże ich cofnięcie. Niepokojącą jest ta przestrzeń nad kolumnami. To antresola?

Jeśli masz czas przed chrzcinami córki, to postaw kolumny tak po pół metra od narożników dywanika. Trochę wysuń je przed monobloki. To chyba byłby trójkąt mniej więcej równoboczny?Zniwelujesz w ten sposób wpływ pomieszczenia. Teraz kolumny stoją za bardzo pod skosami.

To na początek. Ten sufit akustyczny z antresolą jest największym problemem. Ale może coś poprawi się już po tym ustawieniu.

Co to za szary materiał na skosach? To kolor farby, gąbki?

Acha, doczytałem już że to nie antresola tylko stryszek. Mierzyłeś kubaturę tego pomieszczenia?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. Kiedyś próbowałem ustawienia kolumn przy szafce audio, ale nie wysuwałem ich do przodu tylko były zlicowane z przodem szafki. Efekt był gorszy. Ogólnie im mocniej pod skosami tym lepiej.

Ten sufit był zaprojektowany przez Bartłomieja. Tzn ja mu narzuciłem, że chcę tam mieć podwieszony sufit bo chciałem mieć oświetlenie światłowodowe a on mi powiedział jak mam go zrobić.

Na skosach to farba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...