Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

M1.jpg.b7b7e63afedc10f488737d92e7a1fbf1.jpg

4 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Ty wiesz jak poprawić humor niezdecydowanemu człekowi :). Może i ja sobie kupię jeszcze jedną parę ? Trzy to już za wiele.

Zapomniałem okrutnie. Przecież mam drugi system do kompa ILoud Micro Monitor. Niejeden by się zdziwił jak znakomicie brzmią te maleństwa. Podłączone po USB DACkiem DragonFly Red.

M2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna płyta odsłuchana: Monika Borzym "Jestem Przestrzeń". Potwierdziły się wcześniejsze odczucia. W tej konfiguracji wokale z Menuetów brzmią genialne. Nie tyle spektakularnie, co realistycznie. Skupione, zmaterializowane, pełne smaczków. Czy można jeszcze lepiej? Reszta dźwięków też bardzo ładna. Wciągający i przyjemny odsłuch. Napisałbym nawet, że i niskie tony bardzo dobre, ale niestety na płycie są dwa utwory z niskim, modulowanym basem: "Pękam ze śmiechu" i "Czternastoletnia sanitariuszka myśli zasypiając" i tam jednak coś z tym basem było nie tak. Było go słychać, ale inaczej niż z dużych kolumn. Zawsze życie musi dać człowiekowi jakiegoś prztyczka w nos:( Ale kontrabas nawet całkiem, całkiem. 

Odsłuch w małym, dobrze wytłumionym pomieszczeniu, przy użyciu dobrych monitorów ustawionych w bliskim polu, ma wielki sens. Minimalizujemy wpływ pomieszczenia, dzięki czemu możemy się cieszyć wyjątkowo realistycznym, przestrzennym, szczegółowym i "akustycznym" dźwiękiem. Minusy? Tracimy trochę na skali. Muzyka jest jakaś o numer mniejsza (nie wiem z czego to wynika). Przypomina trochę tę słuchaną na słuchawkach. Tracimy też trochę efektownego niskiego basu (ale zyskujemy czystszy, nierezonujący wyższy bas). Moim zdaniem warto. Duży efekt niewielkim kosztem, bo i kolumny mniejsze/tańsze, jak i mniej potrzebnych ustrojów akustycznych do ogarnięcia akustyki. 

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie jeszcze dwóch płyt na Menuetach (Sting "Duets" i Jean-Michel Jarre "Amazonia"*) i wrażenia są na tyle dobre, że chyba założę w tym miejscu bazę. Spróbuję jeszcze wypadu wyżej, może tam coś ciekawego znajdę, ale jak nie, to sobie spokojnie wrócę do obecnie testowanego zestawu. Menuety w 10 m2 (+ trochę aranżacji akustycznej) dają mi właściwie to, czego potrzebuję. Realistyczny i namacalny dźwięk, z dobrą stereofonią i mikrodynamiką, wystarczająca szczegółowością i bardzo dużą dawką przyjemnej muzykalności. No i z rewelacyjnymi wokalami. Da się z tym żyć;)

* płyta Jarra bardzo efektownie zrealizowana. Nie wiem, jak na innych kolumnach, bo słuchałem jej tylko na Dali, ale wrażenia przestrzenne niesamowite. Czułem się jakbym siedział na krawędzi muzyki, ale z nogami już zwisającymi w dźwiękowym pejzażu. Aż nieprzyjemnie, bo człowiek ma wrażenie, że zaraz mu się jakiś dźwięk otrze o łydkę:). Dotychczas podobnej przestrzeń doświadczyłem jedynie z Bowersów 706. Jak im dać okazję, to małe Dali potrafią!

 

   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Można wiedzieć co masz na myśli? 

Dużo bym jeszcze chciał posłuchać. Zobaczymy jakie okazje przygotuje los. Na pewno Dynaudio. Może Gato, JMR, Buchardt, Amphion albo jeszcze coś z YB Audio.

Zapomniałem jeszcze o PMC i ATC. A może coś studyjnego. Jakiś Genelec albo Adam.

55 minut temu, Karol64208 napisał:

@Kraft do testów polecam taki Lp; INCEPTION H. ZIMMERA¬¬

W tym albumie masz dopiero bogactwo dźwięków od 22Hz do ponad 2OkHz, i do tego dodać naturalne instrumenty dopiero połaskocze po łydkach:D

Zimmera nie trawię. Wychodzi zatem, że Menuety to idealne kolumny dla mnie;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Zimmera uwielbiam , / po za Inception / :) Wychodzi za tym , że Menuety nie dla mnie , dzięki Kraft :) 

A ja uwielbiam razem z incepcją.

Menuety także nie dla mnie.

9 godzin temu, Rega napisał:

A ja polecam Mike Oldfielda i płyty Voyager lub Return to Ommadawn. Przepraszam za OT.

O widzisz przypomniałeś mi. Dzięki jest plan na dzisiaj!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@kaczadupa

Na "tym drugim forum" jest użytkownik kaaapa z którym rozmawiałem kiedyś w sprawie różnic między tymi kolumnami. Słuchał kilku różnych wersji Menuetów. Mam nadzieję, że się nie pogniewa jak wkleję tu jego wrażenia które napisał mi kilka miesięcy temu:

"Cześć, tak miałem menuet (nie mylić z mentor menuet) nie tak dawno je sprzedałem bo chciałem zmienić właśnie na wersję se. Różnica jest na korzyść wersji se. Nie potrafię opisać brzmienia, ale obie wersje są bardzo muzykalne, fantastyczna jest w nich przestrzeń. Na scenie bardzo dużo się dzieje, słychać wszystkie niuanse i nic nam nie umknie. Są to bardzo muzykalne kolumny o łatwo przyswajalnym brzmieniu, bas jak na takie miniaturki jest bardzo dobry u mnie w 11m2 jest go wystarczająco dużo. Ogólnie mówiąc wersja se jest lepsza o oczko wyżej i gra troszkę lepiej od rubiconów. Czy warto, dla mnie tak są to świetne mini monitoring które pozwolą nam słuchać wszystkiego a na dodatek są mało wybredne jak zapodamy im nagranie słabej jakości."

Oprócz tego naprawdę chwalił wykończenie. Przesłał też kilka fotek wersji SE. Te maluchy prezentują się fantastycznie! Najwyższa możliwa półka pod względem wykonania.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...