Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Malina to hardkorowe, komputerowe DIY. Czasem ciężkie nawet dla informatyka. 

Nie no bez przesady. Jak miałem malinkę to syn był chyba w szóstej klasie podstawówki jak mi ją konfigurował:-)

Trochę pojęcia trzeba mieć ale ktoś ma pojęcie o świcie komputerów to bez problemu malinkę ogarnie. Tu programisty nie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HQ150 napisał:

Nie no bez przesady. Jak miałem malinkę to syn był chyba w szóstej klasie podstawówki jak mi ją konfigurował:-)

Trochę pojęcia trzeba mieć ale ktoś ma pojęcie o świcie komputerów to bez problemu malinkę ogarnie. Tu programisty nie trzeba.

Pewnie ze nie trzeba, ale wiekszosc z nią polegnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

Czasem ciężkie nawet dla informatyka. 

Marcin trochę przesadzasz , właśnie złożyłem i wgrałem program na kolejną , dwunastą już Malinę :) A z informatyką nie wiele mam wspólnego. Pytałem , bo nigdy nie miałem do czynienia z Chromecastem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, może coś z Tidal. Tylko nie MQA.   Chociaż MQA może pokazać 96kHz (nie jestem pewny).

Koledzy, kto podpowie Asi co puścić na chromecast powyżej 44.1 dla testu?

EDIT, to na Deezer nie ma wcale hi-res'ów?   Kiedyś miałem ten serwis ale już nie pamiętam. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pena na chromecast? Niby można i tak. Ale to musi być puszczone coś z jakiejś apki. Cast musi obsłużyć. Myślę i nie wiem co tak na szybko. 

Nie wierzę, że Deezer nie ma nic powyżej 44.1?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki@JaZz
 

Mam pytanie czy dobrze rozumiem ocb z Raspberry - to jest taka mini płyta główna z procesorem i pamięcią modułem sieciowym/wifi i złączami, tak?
A te nakładki to karty dźwiękowe?
 

I na to wygrywa się jakiś system i ew jakieś programy/odtwarzacze? A steruje się tylko z komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi tam starsza wersja Pi 3 B+ , miałem wersję 4 ale sprzedałem , grzała się bardziej a po za tym różnicy do moich potrzeb nie widziałem. Obudowa jest lekko ciepła ale mam ją już cztery lata i jest ok.

A to moja wczorajsza twórczość / obudowa trochę bardziej budżetowa , ale klient tak chciał :) /. Po za tym Malina zwykle i tak ląduje w szafce i nikt jej nie widzi.

 

IMG_2464.JPG

IMG_2466.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest mój watek

1 minutę temu, mkk napisał:

80 stopni nie ma na pewno

pytanie co robi i czy sprawdzałeś temperatury

Nie chcę wdawać się w przepychanki - ważne jest to żeby wymusić przepływ powietrza.

Jak komuś nie przeszkadzają dość wysokie temp. pracy maliny, niech pakuje w te małe obudowy- mnie to ani ziębi ani grzeje. Przedstawiłem drugi punkt widzenia.

O mojej obudowie do maliny nie będę pisał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...