Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

4 godziny temu, Asia napisał:

Ale nie do końca wywoływało we mnie takie emocje jakich bym szukała.  Natomiast  jazzu nie dało się słuchać w ogóle czy muzyki instrumentalnej typu Wollenveider.

Odnosząc się do tego warto posłuchać właśnie wzmacniaczy Musical Fidelity. Do kolumn Focal Aria trzeba szukać jednak coś ciepłego i muzykalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Asia napisał:

Kurczę, trochę mi głupio, może już skończę tylko za parę tygodni  napiszę jaki finał.

Prosimy nie. Nie chcemy tracić wrażliwość i poczucia humoru, które wraz z Tobą zawitały na forum. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

☺️

16 minut temu, lysyrafal napisał:

Musical Fidelity

Miałam brać dziś M5si, ale skoro on słaby to stwierdziłam, że może nie ma sensu.

26 minut temu, Fafniak napisał:

Jasne. Opisz koniecznie jak z focalami to wypadnie - moze być całkiem fajnie choć o basy się martwię

Są zupełnie nowe, potrzebują na pewno paru dni.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

W porównaniu do M6si. Jestem w drodze, jeszcze mogę zmienić zdanie 😁.

Według Andrew Robinson’a jeden z najlepszych wzmacniaczy w tej klasie cenowej. Wzmacniacz, którego używa na codzień. Dużo tańszy od M6si, a bardzo podobne rozwiązania układowe i brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolumny już upatrzyłem

http://yb-audio.pl/realizacje/zephyr-ii/

Grają bardzo liniowe ,żaden zakres nie jest wyróżniony i można ich słuchać godzinami, może tylko zamówię z berylowy głośnikiem wysokotonowym. Na razie się wstrzymam ,bo jeśli będę musiał wyjechać za granicę ,to zakup odłożę do powrotu za parę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, oTTaki napisał:

Fajne, właśnie obejrzałem i poczytałem na ich stronie🙂 A miałeś okazję posłuchać ich?

Z odsłuchem się wstrzymam ,bo jeśli będę musiał wyjechać to i kupno kolumn odłoży się w czasie.Czytałem o nich na sąsiednim forum w dziale kluby na ostatnich stronach tego tematu.

https://www.audiostereo.pl/forum/421-tematy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arekszcz napisał:

Miałem przyjemność słuchać kanta No2 i wątpliwa przyjemność aria 948 to bylo jak porównanie malucha i mercedesa

Miałem okazję, krótką co prawda, porównać Kanta No.2 z Aria 926 (mniejsza siostra 948) i... szczerze mówiąc, aż tak dużej różnicy jak piszesz, ja nie słyszałem 🥺 Podłączone to było do Naima Uniti Star lub Nova (nie pamiętam już), a czytałem, że Focale z Naimem zgrywają się dobrze.

Wpływ na moje wrażenia mogło mieć również miejsce odsłuchu: pomieszczenie bez adaptacji akustycznej, niewielka sala ze stojącymi dookola kartonowymi pudłami. Niemniej jednak Kanty zagrały lepiej, ale aż tak dramatycznej różnicy moim zdaniem nie było...

U mnie w domu (bez adaptacji) 926-tki z Arcamem SA30 zagrały bardzo fajnie i choć bas nie był tak plastyczny jak lubię, to podobało mi się to nawet, nawet. Natomiast same kolumny są po prostu za duże do moich 22 M2😒

Dlatego bardzo ciekaw jestem Twoich wrażeń Asiu, z połączenia Arii i hybrydy...☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Aria 926 vs Kanta No.2, to nie należy zapomnieć, ze te drugie są blisko 4x droższe. Porównywanie Aria z Kanta zasadniczo nie ma sensu.

Może kazać się, ze jeśli chodzi o bas 926 nie schodzą aż tak nisko jakby sobie tego mozna było życzyć. 936 są dużo lepsze w tym zakresie. Jeśli to ma miejsce warto spróbować właśnie M5/6si, które to wzmacniacze pomagają uzyskać lepsze brzmienie w zakresie niskich  i niskich-średnich częstotliwości. Do Focal’i polecane są tez Naim - firma siostrzana, wiec trudno żeby nie polecali.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, oTTaki napisał:

Dlatego bardzo ciekaw jestem Twoich wrażeń

Ta przygoda przybrała tak nieoczekiwany obrót (bo przecież to ciągle nie finał 😉), że chwilami zastanawiam się czy to sen czy jawa.

Zobaczcie jakie łupy przywiozłam:

 

IMG_20210514_212414.jpg

IMG_20210514_213459.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu zaglądam w ten wątek i tylko jedna uwaga z mojej strony ... Asiu, musisz wyhamować tempo, zbyt wiele elementów wprowadzanych jednocześnie wprowadza dźwiękowy bałagan w głowie. Skup uwagę na podstawowych elementach - wzmacniacz - kolumny, dobierz najlepiej Tobie grającą parę a kabelki zostaw na później. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to poziom dla zaawansowanych.
Wiem, że trudno oddzielić czynniki od siebie.

Ale trudno oprzeć się pokusie skoro ona sama się pojawia. I to dzięki jednej, niezwykłej osobie.

Dla mnie szansa sprawdzić czy coś słyszę czy nie.

Źle napisałam - czy słyszymy, oboje.

I tak, owszem, słyszymy.

Brian Ferry "Bête Noir"

Bardzo szybkie są te Focale, grają o wiele szybciej niż Fyne.

PS.
Choć prawda jest dość wstydliwa, po prostu podłączyłam streamer wiekowym kabelkiem, który mąż znalazł na strychu. Jak Tomek (Audio On) to zobaczył to złapał się za głowę. Kable są zatem wypożyczone żeby zapobiec profanacji.

Enerr na razie leży w pudełku.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Hmm, zawsze mnie to zastanawia jak wychwycić różnicę miedzy szybko i wolno grającymi kolumnami ,,🤔

Myślę że Asi chodzi o to że się gubią... Efekt kiepski, trudno też opisać ale domyślam się o co chodzi 😉

Często stare vintage nawet za kupę kasy tak grały... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...