Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Fajny, ale nie podobają mi się "ołtarzyki" pomiędzy kolumnami. Pewnie jestem w mniejszości.

Ja się zastanawiam czy jestem w mniejszości jak kompletnie nie podobają mi się wszelkie typowe audio ustroje akustyczne. Te pokoje przygotowane przy ich użyciu wyglądają niezmiernie smutno, przytłaczająco. Jak tam z radością słuchać muzyki? Ciemne komnaty w których na środku brakuje tylko stryczka...

Ale żeby nie być gołosłownym to mi się na przykład podoba taki pokój zaadaptowany akustycznie:

image.png.18c786249568870f789cbabfded3da29.png

 

image.png.0683bb9428787aad0d6d9592ff552345.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ferszcik napisał:

Ja się zastanawiam czy jestem w mniejszości jak kompletnie nie podobają mi się wszelkie typowe audio ustroje akustyczne. Te pokoje przygotowane przy ich użyciu wyglądają niezmiernie smutno, przytłaczająco. Jak tam z radością słuchać muzyki? Ciemne komnaty w których na środku brakuje tylko stryczka...

Ale żeby nie być gołosłownym to mi się na przykład podoba taki pokój zaadaptowany akustycznie:

image.png.18c786249568870f789cbabfded3da29.png

 

image.png.0683bb9428787aad0d6d9592ff552345.png

To pewnie taki ochydny wystrój nie spodoba Ci się

20230703_214659.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, AudioTube napisał:

Jestem na wakacjach i tęsknie do brzmienia w moim skromnym salonie.

Też jestem na wakacjach, ale specjalnie nie tęsknię za domowym dźwiękiem. Chwilowo miniwieża Panasonic rządzi. ;) I ten korektor z kilkoma praktycznymi gotowymi ustawieniami! Zabrałem ze sobą trochę gorzej zrealizowanych płyt, które w domu nie brzmią, a tutaj nad jeziorami wszystko mi pięknie gra.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AudioTube napisał:

A nasz forumowy kolega się nie pochwalił tym zdjęciem. A dlaczego?😉 

Gratki.

Szeroki kąt/obiektyw, troszkę przerysowywuje jak myślę, dlatego dużo widać. I ten otwór otwarty lewy tylny róg salonu niezwykle korzystny dla najniższego pasma. 

Kto zna, kto wie, czyj to salon?

 

 

EECB7B60-B38B-4036-BFAD-E030A4387E3C.jpeg

To mój salonik. Trochę się w nim już zmieniło od momentu robienia przez Bartka tego zdjęcia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, audiowit napisał:

To pewnie taki ochydny wystrój nie spodoba Ci się

Ciężko powiedzieć przy takiej małej perspektywie. Ale czarne tło nie wróży dobrze dla mojego gustu :) Ale może to tylko ja nie jestem fanem czarnego i ciemności.

8 minut temu, muzofan napisał:

To mój salonik. Trochę się w nim już zmieniło od momentu robienia przez Bartka tego zdjęcia 😉

Jedyne co się rzucało w oczy do ten dyfuzor dosyć mocno wystający poza ścianę. Widać to na innych zdjęciach. Dalej tak to funkcjonuje czy znalazłeś jakieś inne rozwiązanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 11:26, ferszcik napisał:

Ja się zastanawiam czy jestem w mniejszości jak kompletnie nie podobają mi się wszelkie typowe audio ustroje akustyczne. Te pokoje przygotowane przy ich użyciu wyglądają niezmiernie smutno, przytłaczająco. Jak tam z radością słuchać muzyki? Ciemne komnaty w których na środku brakuje tylko stryczka...

Ale żeby nie być gołosłownym to mi się na przykład podoba taki pokój zaadaptowany akustycznie:

 

image.png.0683bb9428787aad0d6d9592ff552345.png

Nie wiem czy ten pokój tak dobrze zaadaptowany ;) fotel ok, stolik ok, ale ten podnóżek? Jak nogi wywalić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudioTube napisał:

Kolumny już nowszy model?

Podoba mi się taki design. Mam i ja podobnego kształtu skrzynki. Tylne dyfuzory dla mnie imponujący widok. Kto wie, kto wie, może i kiedyś mnie się uda je nabyć. 

Kolumny wyższy model, dodatkowa końcówka mocy, zmieniona połowa okablowania, inne źródło, ściana za kolumnami już nie z 4 absorberami a 3 i 2 dyfuzorami, z boku dodatkowy dyfuzor. Trochę zmian zaszło od czasu robienia fotki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...