Skocz do zawartości

Nie jakie tylko jak czyli organizacja kabli


Recommended Posts

Ja się "pochwalę". W garderobie mam taki kącik gdzie spotykają się wszystkie moje kable sieciowe, w sumie to szpulę ponad 300mb skrętki pociągnąłem w ścianach i pod podłogami, do każdego pomieszczenia skrętka lub dwie w większości. Poza tym kable sat do multiswitcha i od multiswitcha. Na szybko wszystko podłączone aby działało. I... szczerze mówiąc przez chyba półtora roku taki pieprznik miałem zanim dorobiłem się szafki i zorganizowałem to. Można? Oczywiście inne wydatki wtedy były, meble, łóżka ogólnie tzw "wykańczanie się". Zdjęcie z 2014 roku bodajże, aż sentyment mnie wziął. I nawet żona nic nie marudziła wtedy, nie to co teraz. Tak więc wrażliwość na bałagan zależy od wielu czynników.

 

44fcc27d6a526eecd323201356737a01.jpg&key=fb31b49cda9723a87d409c1df21899309907532759caccb17f6f27650decdc24

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Asia napisał:

Nie czujesz się jak byś nadal był w pracy? 😁

Będę ją stawiał w prawym tylnym rogu pomieszczenia. W ciemnym pokoju przeznaczonym wyłącznie do AV będzie się (mam nadzieję) dobrze komponować. Wizja ołtarzyku z ogromem sprzętu na samym środku widoku przed sobą średnio by mi odpowiadała. Amplituner, końcówka mocy, konsola, odtwarzacz multimedialny, minikomputer... Nie. Wkładam wszystko do tej szafy włącznie z serwerem QNAP, UPS, routerem, rejestratorem monitoringu i wieloma innymi sprzętami i liczę że to będzie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o organizację miejsca i przewodów. Nawet się symetrycznie wpasuje bo po przeciwnej stronie z tyłu mam komin.

Kupiłem dość wysoką bo 42U czyli ponad 210cm, ale są też mniejsze stojące i wiszące. Termostat i wentylatory w komplecie, nie trzeba się martwić o przegrzanie i hałas.

Na minus to muszę kupować przedłużki do anten wifi czy bluetooth, do tego jakieś wynalazki na Allegro do przekazywania sygnałów z pilota... Ale to tylko jeden kabelek i co najwyżej kilka mikronadajników gdzieś pochowanych przed sobą.

Z25468_92863.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

A gdzie masz kable głośnikowe? W ścianach?

Dokładnie tak. Większość rozprowadzona w suficie i w dół po ścianach. 

Zdaję sobie sprawę że to nie opcja dla każdego i nie każdemu może się podobać. Ale na etapie gruntownej modernizacji pomieszczenia gdzie od zera układam całą instalację, takie rozwiązanie z rack wydaje mi się w moim przypadku optymalne. Nic mi się nie będzie pałętać na podłodze, z odkurzaniem nie ma problemu, dzieci nie mają się czym zainteresować. Skoro temat jest o organizacji kabli to cieżko zaprzeczyć że to jedna z dróg by pozbyć się bałaganu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Czy taka szafa nie szumi?

Jak się okaże że te fabryczne wentylatory będą głośne to wymienię je na inne. Szafa będzie z boku zabudowana ścianą z płyt GK w wypełnieniem w środku wełną o grubości 10cm więc to też sporo da. Na froncie są drzwi z 5mm szkła. https://www.lanberg.pl/produkt/FF02-6642L-12B

1795806010_rzutzgry.thumb.PNG.493cf3e3c285077ca5b2e862a7d19953.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszamy się wzajemnie, a większość z nas ma tak samo. U mnie wcale nie lepiej. Samych zasilających 13, do tego trzy pary kolumn na stałe i trzy następne zamiennie. O IC już nawet nie wspominam. Żona twierdzi, że przez miesiąc musiałaby się zastanawiać co gdzie podłączone. No, ale jakiegoś brumu czy przydźwięku nie odnotowałem. Chyba, że straciłem słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak, jakby to powiedzieć... Cóż, mam wrażenie, że akurat w tym względzie zawiodę oczekiwania 🤣 O ile w temacie tłumienia i izolacji mechanicznej dałem się poznać jako wyznawca-fanatyk, tak do układania okablowania podchodzę zdecydowanie mniej ortodoksyjnie. Zdecydowanie lepszym określeniem będzie "ignorant". Zresztą... Do wszystkiego używam listew przeciwzakłóceniowych z gatunku "heavy", ekranowanych kabli (lub optycznych), dość "czystego" uziemienia, mam podłączone tylko te rzeczy których aktualnie używam - jestem przekonany, że nic mi nie grozi ze strony kablowego nieładu.

Niechętnie upubliczniam szerszy obraz ołtarzyka ze względu na prowizoryczny (od 10 lat 🤣 ) i mocno wintydżowy stolik pod sprzęt. jednak tym razem presja jest większa ;)  A co tam, popracuję nad kadrem :) 

IMG_20210903_221309.jpg

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowy porządek, ale pustawo.

Miałam nadzieję na jakieś odjechane cosie, a tu kolejny porządek wynikający z uproszczenia połączeń. A patrząc na zdjęcie trochę tam tego stoi (także na podłodze), a niektóre nawet jakby wiszą w powietrzu?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Asia napisał:

A patrząc na zdjęcie trochę tam tego stoi (także na podłodze), a niektóre nawet jakby wiszą w powietrzu?

To z lewej jest wystawione na sprzedaż, Azur 840Av2 (na dole szafki) zostaje jako wzm. zastępczy. Za bardzo w nim namieszałem, żeby sprzedać ;) Poza tym jest całkiem niezły (szczególnie po przeróbkach). Po prawej - końcówka diy, której w tej chwili używam. W sumie ponad 70 kg wzmacniaczy 🤣 A to lewitujące, to router i "stoi" na półeczce, która się akurat wysunęła :) 

18 minut temu, Dzik napisał:

Podobno zwijanie kabli jest no go, bo zamieniasz kabel w antenę.

Te pozwijane to światłowody i sieciówki. Poza tym, jeżeli zwinięty jest kabel dwużyłowy, czyli obok siebie biegną przewody w których prąd płynie w przeciwnych kierunkach, raczej takiego problemu nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 Piotr i znowu podniosłeś mi ciśnienie i to z samego rana. Spojrzałem na Twoje zdjęcie kabelków za szafeczką i przypomniałem sobie brzmienie Twojego systemu. Piotr to nie możliwe , że ktoś kto ma tak minimalistycznie / nie chcę użyć słowa ubogo :) / z kabelkami osiągnął brzmienie na tak wysokim poziomie. Normalni ludzie jak @Rega , @MarcKrawczyk czy ja , jak widziałeś na zdjęciach , osiągają taki efekt poprzez tonę sprzętu z dwoma kilometrami kabli i wtedy jest to ok. po Bożemu. :) 

O , teraz dopiero zauważyłem zdjęcia @MariuszZ widzę , że gracie w jednej drużynie. Kurde takie minimalistyczne podejście może " puścić w skarpetkach " niejedną firmę z kabelkami :) 

 

 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam coś podobnego w poprzedniej szafce tv - zawiesiłam listwę, wprawdzie w mniej wyrafinowany sposób - po prostu na wkręconym haczyku. Z tym, że tamta szafka była wyższa więc to się ładnie mieściło, było z tyłu na brzegu z łatwym dostępem.

Teraz mam niższą szafkę i ten układ już nie wchodzi w grę, i trochę mi szkoda robić w niej dziury.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Zaraz Tomek zweryfikuje za żywo, prawda?

No jasne , właśnie przejechałem 570 km. by sprawdzić jak się sprawy mają . Jutro weryfikacja. :) Przed nami audiofilami nic się nie ukryje.

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Przez BT? No co Ty? Pozbawiłbym się możliwości kształtowania barwy dźwięku kablami

Mariusz , zawsze można antenką :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...