Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...

Recommended Posts

57 minut temu, Wito76 napisał:

Nikt nie lubi, gdy robi się z niego głupka, ośmiesza publicznie

Wymknęło Ci się sedno problemu. Tylko że jak ktoś daje z siebie zrobić głupka w kwestiach merytorycznych (!) raz, drugi, trzeci, piętnasty... to może po prostu jest głupkiem, nie ma wiedzy i nie powinien publicznie udzielać porad nowicjuszom?

No bo przecież tylko o to chodzi. Tak jak Ola napisała; o światła reflektorów. Czy jakaś kłótnia na tym forum powstała dlatego, że Dzik chciał "nawrócić" jakiegoś audiofila? Nie. Znakomita większość awantur powstała pod pytaniami tzw. nowicjuszy (o kable, dac-i, itd) kiedy następowało starcie "rekomendacji". Wtedy często wkraczał któryś ze wszystkowiedzących audiofili, negował wiedzę, a gdy mu się to wytykało - od razu wpadał w histerię i reagował nerwowo. Tak, nikt nie lubi wychodzić na głupka 50 razy pod rząd.

Gdyby nie chodziło o światła reflektorów, a jedynie o możliwość pogadania z "równymi" sobie, nie będąc niepokojonym przez innowierców, to już dawno założylibyście sobie zamknięte podforum / klub ze ścisła selekcją członków. No ale nie założylicie, bo tam nie ma reflektorów i nikt by nie wiedział jakimi wielkimi pasjonatami audio jesteście i co potraficie usłyszeć.

Edytowano przez TomekN

• Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wymknęło Ci się sedno problemu. Tylko że jak ktoś daje z siebie zrobić głupka w kwestiach merytorycznych (!) raz, drugi, trzeci, piętnasty... to może po prostu jest głupkiem, nie ma wiedzy i nie powinien publicznie udzielać porad nowicjuszom?
No bo przecież tylko o to chodzi. Tak jak Ola napisała; o światła reflektorów. Czy jakaś kłótnia na tym forum powstała dlatego, że Dzik chciał "nawrócić" jakiegoś audiofila? Nie. Znakomita większość awantur powstała pod pytaniami tzw. nowicjuszy (o kable, dac-i, itd) kiedy następowało starcie "rekomendacji". Wtedy często wkraczał któryś ze wszystkowiedzących audiofili, negował wiedzę, a gdy mu się to wytykało - od razu wpadał w histerię i reagował nerwowo. Tak, nikt nie lubi wychodzić na głupka 50 razy pod rząd.
Gdyby nie chodziło o światła reflektorów, a jedynie o możliwość pogadania z "równymi" sobie, nie będąc niepokojonym przez innowierców, to już dawno założylibyście sobie zamknięte podforum / klub ze ścisła selekcją członków. No ale nie założylicie, bo tam nie ma reflektorów i nikt by nie wiedział jakimi wielkimi pasjonatami audio jesteście i co potraficie usłyszeć.

Da liegt der Hund begraben.

Sztafeta biegnie dalej. TomekN wrócił.

Z innej beczki, taki off top. Pewnego dnia w pracy księgowe podniosły larum, że mają myszy. Przegryzły kabel sieciowy, zadomowiły się w pudełku z fakturami mieląc kilkanaście na strzępy, wygryzły dziurę w kanapie dla gości. Zróbcie coś z tymi szkodnikami. Jedna się boi, druga brzydzi, trzecia że niszczą wszystko itd. Wezwano deratyzatora, facet rozłożył takie blaszane od góry przeszklone puszki z jakimś mniam mniam w środku. Pewnego dnia w jednej z puszek okazało się że siedzą dwie myszy, mała i duża. I co wtedy? Dziewczyny zaczęły szczebiotać o jaka słodka ta mała, to chyba rodzina, o zobacz jak się patrzy na nas. Panowie, tylko proszę ich nie zabijać, wynieście je może na pobliskie działki.
Jakoś tak szybko zapomniały o fakturach, kablu i kanapie. Humanitaryzm pełną gębą.
I jednocześnie coś a'la syndrom sztokholmski. Koniec off-topu.

1 godzinę temu, TomekN napisał:

image.png.6614b47ad8403d3a13fa4eac15160874.png

@TomekN

A teraz Twoja rola kwestia:

image.png.92fdff2784399d476e0d06b88f4bb0c4.png

6 minut temu, Fafniak napisał:

Dokładnie. Ale oponenci czytają "swoje" i są tak zaślepieni że nawet kilkukrotne tłumaczenia nie trafiają do nich

Trudno mi odnieść się obiektywnie do sytuacji, bo sam wielokrotnie uczestniczyłem w forumowych awanturach ale jak ja to postrzegam napiszę bo czuję, że trzeba 😉

No właśnie chodzi o kilkukrotne tłumaczenie. Dzik przedstawiał swoje przemyślenia, które i tak zawsze trafiały w miejsce gdzie dyskusja kończy się ślepym testem lub pomiarami Amira. Jako główny wyznacznik słyszalności podawał psychoakustyczne teorie. To jest do zniesienia i można tak na okrągło bez końca prowadzić tą grę, na wymęczenie. No i wymęczył ale Redakcję. 

Były kilkukrotne tłumaczenia i wskazówki ze strony Redakcji żeby trzymać standardy i nie wzniecać pożarów. Dzik jako grzeczny i bardzo inteligentny facet to rozumie, a mimo to nie miał hamulców. Grzecznie, merytorycznie i trzymając wysoki standard (z małymi wyjątkami) dalej dolewał oliwy do ognia. Najgorsze, że nie w tematach założonych przez siebie tylko cudzych, często u ludzi o odmiennych poglądach i oczekiwaniach dotyczących treści wnoszonych do dyskusji. Nie miał zbyt wiele do powiedzenia na temat ponad to, że....Amir, psychoakustyka i ślepy test co mniej więcej było sugestią by nie przepłacać za rzeczy i sprawy, których nie słychać. To tak w wielkim skrócie oczywiście. 

Były i wątki gdzie naprawdę miał wiele cennych uwag, na przykład w tematach o jakości nagrań i dynamice, tylko dlaczego tak się czepił tych audiofilskich kabli i innych mniej istotnych gadżetów? Przecież dostawał komunikaty z góry, z boków, nawet od Kolegów by nurtu rzeki wiosłem nie próbować odwracać.  Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie pomogło. 

Też jestem zaskoczony bezterminową banicją, ba nawet wczoraj sobie pomyślałem by przewrotnie go zaproponować Redakcji na społecznika do pilnowania porządku na forum w weekendy. Miałby zajęcie to może bezowocnymi dyskusjami by się nie zajmował. Warto by ten jego misyjny charakter przekuć i wykorzystać dla dobra tutejszej społeczności. Myślę, że pomijając jego zacięcie do nawracania ma odpowiednie cechy i "sprawny język", a przede wszystkim czas co widać po aktywności 😉

31 minut temu, TomekN napisał:

Tylko że jak ktoś daje z siebie zrobić głupka w kwestiach merytorycznych (!)

Coś sugerujesz? Dzik i kwestie merytoryczne? Jakim doświadczeniem i wiedzą w kategorii sprzęt audio, technika, fizyka można Dzika opisać? Pięć gwiazdek na pięć? Często byłem blisko jego wypowiedzi i mam problem dopasowania Twojego postrzegania rzeczywistości do jego możliwości. Przecież one w skrócie się sprowadzają do ciągłego powtarzania, że psychoakustyka rządzi, Amir jest wielki, a ślepy test jest ostatecznym dowodem na to, że wszyscy o odmiennych poglądach w sprawach tematycznych na przykład kabli nie mają racji. 

Oczywiście można polemizować czy nie mają i czy powszechnie znane, "jego" tezy na temat to są prawdy ostateczne, a nawet trzeba, tylko wypada widzieć szerszy kontekst.

Funkcjonowanie forum to nie tylko miejsce do awantur czy robienia z kogoś głupka jak to obrazowo ująłeś, to również miejsce do wymiany doświadczeń ludzi o podobnych poglądach, oczekujących rad tych, którzy potrafią znaleźć płaszczyznę rozmowy na tych samych częstotliwościach, czego Dzik nie potrafił uszanować i zrozumieć. 

Mimo odmiennych poglądów do tych prezentowanych przez Dzika uważam, że aby utrzymać status quo odmienne zdania na różne tematy są potrzebne ale nie powinny być tak nachalne by prowokować do awantur, a w następstwie niektórych użytkowników do wypisywania się z forum, bo to działanie jest na szkodę zarówno Forum jako "podmiotu gospodarczego" ale i forumowiczów, przynajmniej tych którzy korzystali z doświadczeń chociażby Bogusia czy JohnaDoe, ale i wielu innych którzy przez podobne historie odeszli pisać gdzie indziej.

Do dziś wspominam posty Wojtka Pszoniaka, który po kolejnym przytyku jednego z kolegów trzasnął wirtualnymi drzwiami. Też niestety miałem w tym jakiś drobny udział (jako zadeklarowany ówcześnie kablosceptyk) czego do dziś żałuję. Szkoda. Szkoda. Szkoda. 

28 minut temu, MariuszZ napisał:

tylko dlaczego tak się czepił tych audiofilskich kabli i innych mniej istotnych gadżetów? Przecież dostawał komunikaty z góry, z boków, nawet od Kolegów by nurtu rzeki wiosłem nie próbować odwracać. 

No bardzo ciekawe prawda ? Ciekawe dlaczego ?

28 minut temu, MariuszZ napisał:

Przecież dostawał komunikaty z góry, z boków, nawet od Kolegów by nurtu rzeki wiosłem nie próbować odwracać.

Bo ? Bo nurt audiofilski jest jedyny słuszny ?

Raczysz żartować

Z jednym się zgodzę, był zbyt namolny w tym wszystkim.

Edytowano przez Fafniak

1 godzinę temu, Asia napisał:

Ciężki miałam dzień, człowiek chciałby się zrelaksować, popytać o DAC, a tu za chwilę nie będzie kogo pytać. Jak czytam jak strasznie się nie lubicie, jak bardzo jesteście pamiętliwi to się odechciewa w to bawić.

W najbliższych dniach planuje zmienić kolumny, coś przetestować, a może i wzmacniacz. Wcześniej myślałem, żeby założyć o tym nowy wątek, ale z tego co tu się dzieje, na razie rezygnuje. 

Musiałam sprawdzić co to PMS.

12 minut temu, dorsz napisał:

kobiety miałem

Przykro mi 😜

13 minut temu, Amarok napisał:

W najbliższych dniach planuje zmienić kolumny, coś przetestować, a może i wzmacniacz. Wcześniej myślałem, żeby założyć o tym nowy wątek, ale z tego co tu się dzieje, na razie rezygnuje. 

Ano właśnie, człowiek czuje zniechęcenie. Mnie przynajmniej nikt nie dokopie, ale mimo wszystko...

Edytowano przez Asia

1 minutę temu, Asia napisał:

O proszę, loża szyderców na posterunku.

Dlaczego od razu szydera. Do mnie np. pasuje to doskonale. Muszę przyznać, ,że pochłonęło mnie to hobby nie mówiąc ośrodka pieniężnych znacząco a czasem wręcz i niepokojąco. I wcale nie uważam, że taki temat pracy magisterskiej z socjologii by się nie obronił. Być może bym go tylko rozszerzył też na inne dziedziny. Generalnie, założenie, że "ładnie" powinniśmy się różnić jest ładne, lecz moim zdanie nierealne. Jesteśmy ludźmi z osobowościami, emocjami itp. Trzeba być gotowym i akceptować od czasu do czasu takie burze. Przychodzą i odchodzą. Można tez na jakiś czas się wyłączyć np. na miesiąc, zatęsknić i wrócić już po burzy. 

W związku z tym powiem, że to też nie fajne jak forumowicze ostentacyjnie odchodzą bo to jest forma małego szantażu i trochę zdrada pozostających. W tym kontekście (póki co) pozytywnym przykładem dla mnie jest @audiowit no i może @Kraft, którzy "nogi nie odstawiają", kopią sie po kostkach, ale graja do końca. A to dopiero pierwsza połowa. Także tego......

Wróciłem z roboty , włączyłem muzyczkę / gram na Firebirdzie , sprawdzając co u niego po serwisie :) / odpaliłem Forum , przejrzałem ostatnie wpisy i ........

Pamiętacie Państwo jak w siatkówce grało się wg. zasady , że punkty zdobywa się tylko przy własnej zagrywce ? Można było czasem iść na przysłowiowego papierosa , ba nawet na obiad , wracałeś po godzinie, a tam nadal 3:3 :) 

Ta dyskusja to mi właśnie przypomina , tak samo jak wszelkie wojny kablarskie :) 

1 godzinę temu, Asia napisał:

a tu za chwilę nie będzie kogo pytać.

Spokojnie , nie takie rzeczy się tu działy , a potem następowała rodzinna atmosfera , jak  w czasach dzieci kwiatów latach 60-70 tych, czyli Peace & Love :) 

Oj , pamiętam moje starcia z kolegą Wpszoniakiem , wierz mi , te z Dzikiem to jak gaworzenie w kółku różańcowym :) 

A'propos jak ktoś ma kontakt to proszę pozdrowić  :) 

Nawet zapisałem się do jego grupy na facebooku / i o dziwo mnie przyjął , pełen szacun /, niestety nie mam czasu pisać, ale może kiedyś , czasem zaglądam . Tylko , że w odróżnieniu od Dzika, kolega Wpszoniak ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie . jest empirystą , radykalnym , ale empirystą, więc było się o co spierać / szczególnie jak pamiętam , o ekskluzywny rodzaj drewna ścinany przy pełni księżyca przez dziewice, o magicznych właściwościach używany przez pewną firmę audio :)  /   . Zupełnie inny poziom dyskusji i przeciwnik od którego można się było sporo nauczyć .

A tutaj , tylko w kółko kable nie gra........

Edytowano przez tomek4446

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Wróciłem z roboty , włączyłem muzyczkę / gram na Firebirdzie , sprawdzając co u niego po serwisie :) / odpaliłem Forum , przejrzałem ostatnie wpisy i ........

Pamiętacie Państwo jak w siatkówce grało się wg. zasady , że punkty zdobywa się tylko przy własnej zagrywce ? Można było czasem iść na przysłowiowego papierosa , ba nawet na obiad , wracałeś po godzinie, a tam nadal 3:3 :) 

Ta dyskusja to mi właśnie przypomina , tak samo jak wszelkie wojny kablarskie :) 

Spokojnie , nie takie rzeczy się tu działy , a potem następowała rodzinna atmosfera , jak  w czasach dzieci kwiatów latach 60-70 tych, czyli Peace & Love :) 

No właśnie. Zapomniałem już, że wyznałem miłość koledze Kraftowi, a ten mnie zignorował :). Myślicie, że to taka gra z jego strony? Trzpiotek jeden...

Będzie dalej podgryzał pięty słodki gryzoń? ;)

Tak, założyłem na chwilę kolejne konto żeby pożegnać się z Wami i napisać kilka słów na spokojnie.

Zatem cały spór o granie i niegranie kabli jest całkowicie bez sensu. Osobiście nigdy nie narzucałem nikomu swoich odczuć. Pisząc o kablach Melodiki nie pytałem „czy” ktoś słyszy, ale „jak”. Niestety jeden z uczestników forum najwyraźniej miał misję wpajania wszystkim swoich przekonań. Zauważmy – nie założył on swojego wątku „Nie słyszę kabli bo to niemożliwe” – on wtrącał się do każdej rozmowy , zamieniając ją w pyskówkę i obrażając osoby o innych niż jego odczuciach. Inteligentny ? Elokwentny ? W najmniejszym stopniu – jak zdarta płyta, namolnie piszący wciąż te same „mądrości” i wciąż powołujący się na te same badania. Wielokrotnie był proszony o opuszczenie tego czy innego wątku, który z oczywistych przyczyn go nie dotyczył. Nigdy nie zachował się grzecznie, zawsze coraz bardziej chamsko i natrętnie atakując rozmówców. Tak było i w moim temacie Melodiki. Przyznać mu rację można by tylko uznając, że nasza wiedza na temat akustyki i fizyki jest całkowicie pełna i już zamknięta a urządzenia pomiarowe potrafią zmierzyć wszystko w sposób absolutnie doskonały. Czy tak naprawdę myślą osoby nie słyszące kabli ? Byłoby to nieco aroganckie. Jako jedną z najgłupszych wypowiedzi w historii uważa się „Wszystko, co było do wynalezienia, zostało już wynalezione” którą w 1899 r. wygłosił szef biura patentowego USA Charles H. Duell. Naprawdę chcecie stanąć z nim w jednym szeregu ? Czy gdyby rozmowa była „na żywo” , między normalnymi ludźmi, nagle wtrącił się do niej całkowicie nieproszony, podsłuchujący z boku dureń , twierdząc, że jej uczestnicy mają psychiczne zaburzenia i mimo wielokrotnych próśb nie nie chciał przestać, ani odejść to uznalibyście to za zachowanie inteligentnego i elokwentnego człowieka ?

Co zaś do mojego określenie forumowego moderatora … Znów przytoczę historię. Kilkanaście lat temu idący ulicą mężczyzna został napadnięty przez dwóch bandytów. Sędzia do którego trafiła sprawa, był tak głupi i ograniczony a przy tym leniwy, że wlepił wyroki wszystkim za „udział w bójce ulicznej” , przy czym ofiara dostała najwyższy, bo pech chciał, że obroniła się przed napadem, wlała bandziorom a później zadzwoniła po policję. Co sądzicie o tym wyroku i co byście o sędzi powiedzieli ? Bo dokładnie taką samą mądrością kierował się moderator blokując mój wątek. Rozmawiamy sobie spokojnie z kolegami z forum, do rozmowy wtrąca się namolny cham, więc mędrzec blokuje całą rozmowę zamiast po prostu usunąć z niej intruza. To jakimi słowami byście go , drodzy forumowicze i droga Szefowo określili ? Można lawirować semantycznie , ale wszystko i tak sprowadzi się do nadgorliwej reakcji podpartej intelektualnym deficytem. A może kompletną niedojrzałością ? Sami sobie zadecydujcie .

Używacie słowa psychoakustyka czy jakiegoś podobnego . Czyli na wmówienie komuś, że coś co słyszy jest złudzeniem potrzebujecie „argumentu” całkowicie nieuchwytnego. Można to obrócić – może ludzie doskonale słyszący zmiany w dźwięku po użyciu takich czy innych kabli, blokują się psychicznie pod wpływem stresu gdy zmusza się ich do „ślepych” testów by „udowodnić” im, że nie mają racji ? Z punktu widzenia psychologii, skoro już i w tym jesteście ekspertami, to znacznie bardziej prawdopodobna z dwóch podawanych możliwości.

Ludzie broniący natrętnego chama nie bronią jego punktu widzenia, ale swoich możliwości do postępowania w sposób taki jak on. Do robienia z siebie „guru” i stawiania swojego zdania, opinii, ponad inne.

Redakcja nie powinna zaś udawać bezstronnej. Jeśli by tak było, to dwa poniższe działy powinniście natychmiast usunąć , przeprosić za ich powstanie i wprowadzanie w błąd publikowanymi w nich testami.

https://audio.com.pl/testy/stereo/interkonekty

https://audio.com.pl/testy/stereo/kable-glosnikowe

Miło by było też , gdybyście zwrócili pieniądze ludziom wydającym je pod wpływem przeczytanych tam „kłamstw” . A może to prawa i tylko pozwoliliście by nierozgarnięty, pseudoelokwentny baran skłócił ludzi i rozwalił Wam forum ?

Jakby to nie zabrzmiało, wszystkiego można było uniknąć , wystarczyło uważać troszkę w szkole i myśleć o tym co się tam robi. No, ale gdzież bałwanowi takiemu jak Mickiewicz do forumowych mędrców i zbiorowej świadomości redakcji, prawda ?

Na koniec, skoro nie da się tego zrobić osobiście, będę bardzo wdzięczny za usunięcie moich kont – zarówno tego które to z radością zablokowaliście jak i tego z którego wstawiam ten post.

Bardzo dziękuję za siedem lat obecności w Waszym gronie. Znacznie częściej szukałem tu rad niż sam ich udzielałem bo za eksperta od audio nigdy nie mogłem się uważać.

https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/ballady-i-romanse-romantycznosc.pdf

Khedron