Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Pytasz czy [Dzik] złamał regulamin ? Pewnie nie.

 

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Tak ja jak i kilku stałych bywalców spokojnie zasługiwało by na bana

I tu jest pies pogrzebany. Dlaczego jedni dostają bany (nawet permanentne), a inni nie? Jeśli reguły nie są równe dla wszystkich, trudno o dobrą atmosferę. Nakręca się spirala przemocy (i tak dobrze, że tylko słownej). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Dlaczego jedni dostają bany (nawet permanentne), a inni nie? Jeśli reguły nie są równe dla wszystkich, trudno o dobrą atmosferę. Nakręca się spirala przemocy (i tak dobrze, że tylko słownej). 

Świat nie jest sprawiedliwy :) Co do reguł to kto będzie oceniał w jakim stopniu są lub nie są równe , wg. jakich kryteriów , będziemy rozliczać każdego za każde napisane słowo ? Jarek , dojdziemy w ten sposób do granic absurdu. Spirale przemocy nakręcają ludzie którzy, nie są w stanie odpuścić jak tylko ktoś ma inne zdanie niż oni. Ludzie którzy nie proszeni / lub nawet proszeni o zaprzestanie w ramach jednego wątku/ niszczą temat innych , bo nie mogą znieść , że ktoś kupi sobie jakiś kabel i jeszcze się tym faktem pochwali. Przecież to chore , i jak dla mnie sorry, ale nie akceptowalne.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , miło mi że użyłeś mojego nicka a nie jak ostatnio kłamczuszek. Dla wyjaśnienia, napisałem kiedyś że słyszę różnice i zostałem tak nazwany przez ciebie. Potem w infantylny w mojej ocenie sposób kilka razy bawiłeś się w przezywanie mnie. Dorośli jesteśmy więc nie będę tego przeżywał. Strzeliłem ripostę, nieważne, historia. Ale nie o tym chciałem. Mamy między sobą fatalne forumowe relacje. Traktuje cię jak powietrze, nie cytuje twoich wypowiedzi itd i vice versa. W miarę możliwości nawzajem subtelnie kopiemy się w tyłek tak by ugryźć ale nie zarobić bana. Do sedna. Pamiętasz gdzie i kiedy popadliśmy w konflikt? No właśnie w jednym z dzikich wątków. Dzik po kropelce dolewa benzyny swoją polszczyzną a my, reszta forumowiczów bijemy się. Pokłóciliśmy się właśnie w wątku gdzie Dzik wiódł prym,gdzie emocje sięgały zenitu. Pokażcie mi jakieś inne wątki, gdzie tyle osób się nawzajem skonfliktowało. Przez 2 lata z nikim kompletnie tu się nie pokłóciłem, z Fafniakiem nawet coś tam gadaliśmy kiedyś w malinowym wątku. Zadałem pytanie, fajnie mi odpowiedział. A ostatnie miesiące gdy weszła psychoakustyka i ślepe testy to normalnie jakieś zagłębie patologiczne się zrobiło momentami. Nie chcę całej winy zrzucać na Dzika bo sam z sobą się nie kłócił przecież, tylko my tu piszący. Fakt, udało mu się wydobyć z nas najgorsze instynkty. Może to był jakiś jego eksperyment psychologiczny, cholera wie.

A to że składnie buduje zdania to co, prezydent też ma fajne gadane. Dla równowagi Budka też, Bosak też. Co by nikogo nie urazić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

co byś powiedział , gdybym sobie ubzdurał , że czarne kolumny grają lepiej niż pozostałe,  pisał o tym w każdym wątku o kolumnach , każąc wszystkim dookoła robić ślepe testy i przedstawiać pomiary , że tak nie jest ? Powtórzę , ile można?

To nie jest adekwatne porownanie... ale co tam. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś napisać, aby nie być zaszufladkowanym do któregoś obozu. Nie jesteś z nami, jesteś przeciwko. Do ataku! Bij niewiernych! 

46 minut temu, audiowit napisał:

Facet się Wami bawił.

Znaczy kim? ;) Być może, jeżeli jednak respektował obowiązujące zasady, wg mnie, nie należało go karać. Wystarczyło nie odpowiadać na jego posty i po zabawie.

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale po za regulaminem istnieją zasady społeczne opierające się na wzajemnym szacunku i zrozumieniu osób o innych poglądach.

Tomek, nie zauważyłem, aby Dzik nie szanował rozmówcy. I owszem, padały również mocniejsze wypowiedzi, choćby fragment, który zacytował na poprzedniej stronie Witek , jednak w moich oczach, w zdecydowanej większości (lub zawsze) w odpowiedzi na ataki pod jego adresem. Co do poglądów, uważam, że forum to miejsce, gdzie możemy je między sobą wymieniać. Jeżeli ktoś jest nadwrażliwy, lub nie ma wystarczająco mocnych argumentów, lub jeszcze coś innego, nie musi przecież w danym temacie zabierać głosu, lub po prostu odpowiadać na "zaczepki". Mnie się np to sprawdza. Zresztą mamy tu przecież innych użytkowników (czy może bardziej użytkownika ;) ), który gdzie się tylko da wciska swoje mądr..., yyy... "poglądy" i jakoś nikt nie wnioskuje o bana :) 

Zdaję sobie jednak sprawę, że jak mawiał mój nauczyciel elektrotechniki: Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Idąc tym tropem, to jest to przykład tekstu, za który spoko powinienś kolego dostać bana. 

A może warto po prostu zamknąć forum na tydzień, przewietrzyć łepetyny, pobiegać, pochodzić po lesie. Ba, posłuchać muzyki. Może to dobrze zrobiłoby temu miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

A może warto po prostu zamknąć forum na tydzień, przewietrzyć łepetyny, pobiegać, pochodzić po lesie. Ba, posłuchać muzyki. Może to dobrze zrobiłoby temu miejscu. 

Też niezły pomysł. A może zacząć od powiedzenia sobie czegoś miłego.

To może ja zacznę.

Kraft, kocham Cię :))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

Nie rozumiem. Wytłumaczysz/rozwiniesz wypowiedź? 

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Własnej wypowiedzi? Skąd czerpiesz wiedzę, że ktoś został zmanipulowany? Nie czujesz blusa, że to własnie tego typu wypowiedzi z "głowy" wzięte podkręcały emocje? Bo jak z tym zdaniem polemizować?

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wito76 napisał:

Dzik po kropelce dolewa benzyny swoją polszczyzną a my, reszta forumowiczów bijemy się. Pokłóciliśmy się właśnie w wątku gdzie Dzik wiódł prym,gdzie emocje sięgały zenitu. Pokażcie mi jakieś inne wątki, gdzie tyle osób się nawzajem skonfliktowało.

Może po prostu rozładował napięcie. Kłócili się Ci, którzy mieli na to ochotę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdziemy się przewietrzyć, składam wniosek o przywrócenie Dzika naszej społeczności. Uważam, że niepotrzebnie tak często wcinał się ze swoimi poglądami w różne wątki - lepiej by było dla wszystkich, żeby tego nie robił - jednak uważam w dłuższej perspektywie stosowanie się do zasad jest lepsze niż uleganie ludowym samosądom. To korzystniejsza ścieżka rozwoju społecznego, a takim mini społeczeństwem przecież jesteśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Szkoda, że swoją inteligencję wykorzystywał przeciwko forum.

Szkoda, że Ty swoją inteligencją nie byłeś w stanie "obronić" forum.
A nie, czekaj! Dzik przecież nie wykorzystywał inteligencji "przeciwko forum", a jedynie wytykał bezmyślność niektórych osób.
Niektóre osoby, zwłaszcza te z przerośniętym ego i podkreślające swoją najważniejszość na każdym kroku, ciężko to znoszą.
Szkoda więc, że swoją inteligencją nie byłeś w stanie obronić się przed jednym zwykłym Dzikiem.
Osobiście myślę nawet, nie byłbyś w stanie obronić się przed mrówkami wchodzącymi do sandałów, ale mniejsza z tym.

 

A przy okazji:

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Może żeczywiscie przydało by się słowo wyjaśnienia dlaczego.

Czy ktoś w końcu zacznie bronić forum przed zmasowanym najazdem nieuków?
Tego się po prostu nie da czytać.
Przecież nawet w regulaminie napisane jest:
 

Cytat

2. W szczególności niedozwolone jest:
[...]
2.9. Publikowanie wpisów naruszających zasady poprawnej polszczyzny, niezrozumiałych i niedbałych.

Ty audiowit naruszasz regulamin najczęściej i już dawno z tego powodu powinieneś mieć perm-bana.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nowy78 napisał:

Tomek, nie zauważyłem, aby Dzik nie szanował rozmówcy.

Wg. mnie nie , i nie mówię o sposobie wypowiedzi, tylko o nie uznawaniu próśb o wycofanie się już po tym gdy wyraził swoje zdanie.

Podam prosty przykład, właśnie zamówiłem bezpiecznik GigaWatta. Stali bywalcy wiedzą, co zwykle wywołuje słowo " BEZPIECZNIK" na Forum Audio. A teraz Piotrek uważaj ;) , jak go zamontuje i okażę się , że bas schodzi niżej, a system nagle wyniosło o dziesięć poziomów do góry, to nie życzyłbym sobie , by ktokolwiek podważał to co słyszę, a więc moje odczucia. A to właśnie robił Dzik. Nie było merytorycznej dyskusji o samych kablach, tylko ciągły bełkot o psychoakustyce i wątpienie w zdrowe zmysły opisującego.

Na tym kończę moje wypowiedzi o koledze Dziku , bo jak tak dalej pójdzie to niedługo zostanie męczennikiem , a to nie wróży nic dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...