Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...

Recommended Posts

• Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Idąc tym tropem, to jest to przykład tekstu, za który spoko powinienś kolego dostać bana. 

A może warto po prostu zamknąć forum na tydzień, przewietrzyć łepetyny, pobiegać, pochodzić po lesie. Ba, posłuchać muzyki. Może to dobrze zrobiłoby temu miejscu. 

1 minutę temu, seba3002 napisał:

A może warto po prostu zamknąć forum na tydzień, przewietrzyć łepetyny, pobiegać, pochodzić po lesie. Ba, posłuchać muzyki. Może to dobrze zrobiłoby temu miejscu. 

Też niezły pomysł. A może zacząć od powiedzenia sobie czegoś miłego.

To może ja zacznę.

Kraft, kocham Cię :))))

7 minut temu, JaZz napisał:

Nie rozumiem. Wytłumaczysz/rozwiniesz wypowiedź? 

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Własnej wypowiedzi? Skąd czerpiesz wiedzę, że ktoś został zmanipulowany? Nie czujesz blusa, że to własnie tego typu wypowiedzi z "głowy" wzięte podkręcały emocje? Bo jak z tym zdaniem polemizować?

Edytowano przez slaw0001

15 minut temu, Wito76 napisał:

Dzik po kropelce dolewa benzyny swoją polszczyzną a my, reszta forumowiczów bijemy się. Pokłóciliśmy się właśnie w wątku gdzie Dzik wiódł prym,gdzie emocje sięgały zenitu. Pokażcie mi jakieś inne wątki, gdzie tyle osób się nawzajem skonfliktowało.

Może po prostu rozładował napięcie. Kłócili się Ci, którzy mieli na to ochotę ;) 

Zanim pójdziemy się przewietrzyć, składam wniosek o przywrócenie Dzika naszej społeczności. Uważam, że niepotrzebnie tak często wcinał się ze swoimi poglądami w różne wątki - lepiej by było dla wszystkich, żeby tego nie robił - jednak uważam w dłuższej perspektywie stosowanie się do zasad jest lepsze niż uleganie ludowym samosądom. To korzystniejsza ścieżka rozwoju społecznego, a takim mini społeczeństwem przecież jesteśmy.

@slaw0001 Nie rozumiem dlaczego bana za mają wypowiedź. W każdym bądź razie ją rozwinę. Moim zdaniem ludzie którzy go bronią nie widzą tego że Dzik niszczył wiele tematów (tym samym niszcząc forum) i było widać że czerpie z tego przyjemność, ba, co do przyjemności sam nawet się przyznał (ile razy już to pisałem?) Nie wnosił nic na forum bo nie miał doświadczenia (też już to gdzieś pisałem). Manipulował ludźmi choćby pisząc że na każdym kroku wciskane są drogie kable, udowodniłem że nie są. Przykładów jego manipulacji jest wiele więcej. Jak ktoś tego wszystkiego nie widzi to trudno. Nie wytłumaczę, już mi się nie chcę, sorry. Ja z tego wątku wychodzę, wyrzucam go z obserwowanych. Mam nadzieję że nikt mnie tutaj nie przywoła.

Edytowano przez JaZz

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Szkoda, że swoją inteligencję wykorzystywał przeciwko forum.

Szkoda, że Ty swoją inteligencją nie byłeś w stanie "obronić" forum.
A nie, czekaj! Dzik przecież nie wykorzystywał inteligencji "przeciwko forum", a jedynie wytykał bezmyślność niektórych osób.
Niektóre osoby, zwłaszcza te z przerośniętym ego i podkreślające swoją najważniejszość na każdym kroku, ciężko to znoszą.
Szkoda więc, że swoją inteligencją nie byłeś w stanie obronić się przed jednym zwykłym Dzikiem.
Osobiście myślę nawet, nie byłbyś w stanie obronić się przed mrówkami wchodzącymi do sandałów, ale mniejsza z tym.

A przy okazji:

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Może żeczywiscie przydało by się słowo wyjaśnienia dlaczego.

Czy ktoś w końcu zacznie bronić forum przed zmasowanym najazdem nieuków?
Tego się po prostu nie da czytać.
Przecież nawet w regulaminie napisane jest:

Cytat

2. W szczególności niedozwolone jest:
[...]
2.9. Publikowanie wpisów naruszających zasady poprawnej polszczyzny, niezrozumiałych i niedbałych.

Ty audiowit naruszasz regulamin najczęściej i już dawno z tego powodu powinieneś mieć perm-bana.

Edytowano przez TomekN

7 minut temu, nowy78 napisał:

Tomek, nie zauważyłem, aby Dzik nie szanował rozmówcy.

Wg. mnie nie , i nie mówię o sposobie wypowiedzi, tylko o nie uznawaniu próśb o wycofanie się już po tym gdy wyraził swoje zdanie.

Podam prosty przykład, właśnie zamówiłem bezpiecznik GigaWatta. Stali bywalcy wiedzą, co zwykle wywołuje słowo " BEZPIECZNIK" na Forum Audio. A teraz Piotrek uważaj ;) , jak go zamontuje i okażę się , że bas schodzi niżej, a system nagle wyniosło o dziesięć poziomów do góry, to nie życzyłbym sobie , by ktokolwiek podważał to co słyszę, a więc moje odczucia. A to właśnie robił Dzik. Nie było merytorycznej dyskusji o samych kablach, tylko ciągły bełkot o psychoakustyce i wątpienie w zdrowe zmysły opisującego.

Na tym kończę moje wypowiedzi o koledze Dziku , bo jak tak dalej pójdzie to niedługo zostanie męczennikiem , a to nie wróży nic dobrego.

Cały czas się zastanawiam czy napisać coś czy nie. Szczególnie, że osoba, o której mowa nie będzie mogła się wypowiedzieć. Chyba.

Tak, jestem zaskoczona nagłą zmianą zdania co do usunięcia użytkownika. I mam mieszane uczucia, nie wiem czy to właściwe rozwiązanie. Natomiast nie widzę w nim baranka ofiarnego. Ani osoby, która żarliwie broniła swoich poglądów dysponując argumentami nie do podważenia.

Owszem, wielka inteligencja i sprawność budowania wypowiedzi robią wrażenie. Tym większa szkoda, że moim zdaniem, głównym celem było wyprowadzanie z równowagi interlokutora per se. Czerpania zadowolenia z wywoływania negatywnych emocji. A może tylko tak mi się wydaje?

Że nie padały wyzwiska, że znacznie lepiej potrafi trzymać emocje na wodzy to trochę za mało, dla mnie, żeby uznać że to ok.

Dążenie do konfrontacji, beznamiętne wywoływanie tylu pożarów i brak jakiegokolwiek luzu, zapominanie, że to hobby i przyjemność nie wpływały dobrze na  całość przekazu.

Jaka jest prawda? Czy wolność słowa jest nieograniczona? Czy rzeczywiście jest lepiej gdy będę pisać co mi się podoba do kogo mi się podoba w sposób jaki mi się podoba?

Mimo wszystko widzę dużą różnicę między gorącymi dyskusjami toczonymi przez innych racjonalistów i jakoś potrafią się potem razem pośmiać z ofiarami psychoakustyki 😜.

Jeszcze chciałam przeprosić @Chyba Miro 84
Nie napiszę jak polityk - "jeśli poczułeś się urażony" bo wiem, że Cię uraziłam. Przykro mi, że tak to wyszło choć naprawdę nie miałam złych intencji.

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Na tym kończę moje wypowiedzi o koledze Dziku , bo jak tak dalej pójdzie to niedługo zostanie męczennikiem , a to nie wróży nic dobrego.

😂 Właśnie miałem pisać, że już go nie ma, a dyskusja trwa. Hmm... Tym razem to chyba przeze mnie :| 

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

A teraz Piotrek uważaj ;) , jak go zamontuje i okażę się , że bas schodzi niżej, a system nagle wyniosło o dziesięć poziomów do góry, to nie życzyłbym sobie , by ktokolwiek podważał to co słyszę, a więc moje odczucia. A to właśnie robił Dzik.

No nie :)  Wielokrotnie powtarzał, że nie neguje tego, że ktoś słyszy, a tylko nie zgadza się z uzasadnieniem skąd to słyszenie się bierze. Jak wiesz, ja też nie mam "zwykłych" kabli i choć nie kosztowały mnie wiele (pieniędzy, bo pracy mnóstwo), jestem przekonany, że wpływają na dźwięk nie tylko za sprawą psychoakustyki. Niestety nie mam jak tego udowodnić, a tym samym nie mam argumentów w dyskusjach takich, jak te z Dzikiem. Nie zabieram więc głosu.

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie było merytorycznej dyskusji o samych kablach, tylko ciągły bełkot o psychoakustyce i wątpienie w zdrowe zmysły opisującego.

I tu jest bardzo ważny aspekt. Psychoakustyka - to jest to co chyba najbardziej irytowało. Tomek usłyszy bezpiecznik i nie mam powodu by sądzić, że uległ psychoakustyce. No ale Dzik by ten fakt obśmiał i więc wychodzi na to, że ten "słyszący" to taki trochę wariat, ma problemy z psychiką, łatwo ulegający sugestii, daje się manipulować. Ooo, to już jest poważne wdepnięcie na odcisk, wjazd na ambicję, nikt nie będzie ze mnie robił głupka, więc grzeczna riposta i tłumaczenie. Mantra się rozkręca o nowe wątki, NIKT na świecie nie udowodnił. I mamy kolejne robienie idioty ze "słyszącego" czy jak to Tomek ujął wątpienie w zdrowe zmysły opisującego. Nikt nie lubi, gdy robi się z niego głupka, ośmiesza publicznie. I tak ta spirala czy tam kula śniegowa się rozkręca. Z grzecznej riposty i pozornie merytorycznej dyskusji robi się chamówa i kolejny rozwalony wątek. Chyba wszyscy zauważyli ten mechanizm. Nie odnoszę się w ogóle czy ban był sprawiedliwy czy nie, chcę tylko osobom robiącym z Dzika męczennika pokazać, że facet ma olbrzymie zasługi w tym co się teraz dzieje na forum.

Edytowano przez Wito76

10 minut temu, nowy78 napisał:

No nie :)  Wielokrotnie powtarzał, że nie neguje tego, że ktoś słyszy, a tylko nie zgadza się z uzasadnieniem skąd to słyszenie się bierze.

Dokładnie. Ale oponenci czytają "swoje" i są tak zaślepieni że nawet kilkukrotne tłumaczenia nie trafiają do nich

45 minut temu, Asia napisał:

Jeszcze chciałam przeprosić @Chyba Miro 84
Nie napiszę jak polityk - "jeśli poczułeś się urażony" bo wiem, że Cię uraziłam. Przykro mi, że tak to wyszło choć naprawdę nie miałam złych intencji.

Nic sie nie stało...🍻 - chociaz nie wiem czy gustujesz akurat w tego typu trunkach ;) 

A z mojej strony chciałbym również sie upewnić czy zle nie odebrałaś kiedys mojego wpisu że "Asia to naprawdę Asia". Zastanawiałem sie pozniej jak mogłaś to odebrać i czy w wlasciwy sposób. A chodziło glownie o to że kiedyś na forum pisaliśmy ze warto by może logować sie tutaj jako kobiety, gdyż troche omija ich chamska wypowiedź czy docinka.

Tak wiec... Pisząc ze nikt juz nie powinien mieć watpliwosci ze Asia to Asia (czyt. Kobieta). Jednak umieściłaś ten cytat z innym i to w nieodpowiedniej kolejnosci umieszczonych (według znaczników czasu) postow na forum.

Zmusiło mnie to do analizy całego zdarzenia czego wynikiem jest ten "wylewny" wpis. Przepraszam jesli został odebrany inaczej niz opisałem tu teraz i obiecuje 3razy przemyśleć wpis przed wyslaniem nastepnym razem. Bo nie ukrywam iz męczyło mnie "to" ze wyszlo jakoś tak dziwnie... Pozdrawiam 

Edytowano przez Chyba Miro 84

I fajny był ten przykład, że np ktoś się upiera, że czarne kolumny grają lepiej. A wziąwszy pod uwagę, że sam upierający się nie ma czarnych kolumn i nigdy nie robił porównania robi się kuriozum. Oczywiście to analogia do faktu, że Dzik nigdy nie robił testów porównawczych kabli.