Skocz do zawartości

Ślepe testy


Fafniak

Recommended Posts

Dnia 27.12.2021 o 08:08, pirlo81 napisał:

Gdy wybieram wyjście A, to sygnał z wyjścia B (i odwrotnie) jest rozłączany i słychać charakterystyczny "klik" we wzmacniaczu. 

A spróbuj tak. Pozostaw w A i B po jednym kabelku ale w kolumnach mimo wszystko zmieniaj i zostaw jeden. Sprawdzałaś może ten sposób? 

Lub zrób w ten sam sposób tylko zamiast jednego z dwóch droższych kabli podłącz najtańszy kabel, najtańszy jaki jest w elektroniku. I jeśli ten najtańszy oraz jeden z posiadanych w takim samym połączeniu ( oba do wzmacniacza i oba do kolumn ) nie dadzą również różnicy to znaczy, że coś jest nie tak.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, soberowy napisał:

Bo różnica choćby niewielka powinna być szczególnie w ilości basu. 

@Kraftzapraszam do mnie, podłączę dwa różne kable i sam usłyszysz :)

Gdybyś napisał, że różnica będzie w ilości ezoteryczności dźwięku, to bym łyknął. Ale basu? Przecież jeśliby tak było, to wyszłoby to na pomiarze. A nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakieś ponad pół roku temu zrobiłem taki eksperyment, jeszcze na starym Audiolabie i na starej akustyce (przed remontem i przemeblowaniem pokoju). Niestety nie dysponowałem wtedy żadnym sensownym mikrofonem - nagrywałem więc jakimś chińczykiem Takstar typu shotgun (mikrofon typowo do nagrywania dialogów, kompletnie nie nadaje się do muzyki).

Ten kiepsko wykonany eksperyment polegał na przetestowania różnic między dwoma kompletami przewodów. Zarejestrowałem więc ten sam utwór dwa razy, w różnej przewodowej konfiguracji. Aparat z mikrofonem był nietknięty, kolumny też.

Przewody użyte w "teście" to najtańsze polskie miedziaki OFC 1,5mm i Van Den Hul Clearwater czyli kabelek za jakieś 60-70zł/metr.

Różne kolory / filtry w filmie oznaczają różne przewody. Film został zmontowany tak, żeby nie było w nim przeskoków, a muzyka leciała płynnie. Planuję powtórzyć taki eksperyment używając dużo lepszego mikrofonu bo teraz jakość niestety jest strasznie podła. Wstawiam więc to bardziej jako ciekawostkę. Ja różnicy nie słyszałem żadnej. Różnicy nie słychać też na filmie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Ja różnicy nie słyszałem żadnej. Różnicy nie słychać też na filmie

Jaja jakieś. Puściłem sobie ten filmik teraz na słuchawkach i jak zamykam oczy to zdaje mi się, że jestem w stanie wyłapać momenty zmian okablowania. Chyba czas już spać. Człowiek chciał sobie życie ułatwić, a narobił dodatkowych problemów. Ewidentnie muszę powtórzyć ten zabieg z lepszym mikrofonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

no przykro mi ale defekty zdrowotne

W takim razie , Twoje zdrowie.

Czyli nic z tego nie będzie ?

8 godzin temu, lpomis napisał:

Jakieś ponad pół roku temu zrobiłem taki eksperyment, jeszcze na starym Audiolabie i na starej akustyce (przed remontem i przemeblowaniem pokoju). Niestety nie dysponowałem wtedy żadnym sensownym mikrofonem - nagrywałem więc jakimś chińczykiem Takstar typu shotgun (mikrofon typowo do nagrywania dialogów, kompletnie nie nadaje się do muzyki).

Ten kiepsko wykonany eksperyment polegał na przetestowania różnic między dwoma kompletami przewodów. Zarejestrowałem więc ten sam utwór dwa razy, w różnej przewodowej konfiguracji. Aparat z mikrofonem był nietknięty, kolumny też.

Przewody użyte w "teście" to najtańsze polskie miedziaki OFC 1,5mm i Van Den Hul Clearwater czyli kabelek za jakieś 60-70zł/metr.

Różne kolory / filtry w filmie oznaczają różne przewody. Film został zmontowany tak, żeby nie było w nim przeskoków, a muzyka leciała płynnie. Planuję powtórzyć taki eksperyment używając dużo lepszego mikrofonu bo teraz jakość niestety jest strasznie podła. Wstawiam więc to bardziej jako ciekawostkę. Ja różnicy nie słyszałem żadnej. Różnicy nie słychać też na filmie.

 

Dopiero teraz wrzucasz ten film?? Tyle nerwów byś ludziom zaoszczędził.

Przecież tu jest wszystko czarno na białym jak kable grają 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 - a tak wrzuciłem, kiedyś nagrałem, szkoda żeby się zmarnował. Wiem, że ślepych testów samych w sobie nie dotyczy, bo przecież widać kiedy co jest przepinane. Ale tak jak wspominałem wyżej - planuję to powtórzyć, tym razem bez kolorowych filterków i bez widocznych przewodów, z dużo lepszym mikrofonem. Chciałem zobaczyć czy w ogóle będzie zainteresowanie takim eksperymentem u forumowiczów. Jeśli zaśmieciłem temat to sorki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...