Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Dziwne ze to tobie się z karierą skojarzyło

Zdaje się że to najważniejszy powód na odkładanie rodzicielstwa w związkach. Znasz faktycznie inny oprócz medycznych przypadków? Kariera = możliwości. I to wg. nich następują "świadome" decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

W żadnym razie. Kto mi zabrania? Moje wychowanie i to jak chce wychować dzieci. Ja mam swoje zasady o ile nie jestem niesprawny dlaczego mam nie pracować? Ciebie wychowano tak żebyś kombinował? Chyba nie pozwoliło by Ci sumienie na to by ciągnąć od innych mając możliwość samemu pracować. Choć druga część Twojej wypowiedzi pokazuje coś innego... Jacy są ludzie? Jeśli są śmierdzącymi leniami to od tego jest bat, nie w postaci dosłownej ale są narzędzia by inni dostosowali się do panujących zasad. Tylko te zasady muszą być.

Żadne szacunek to jest kpina nie szacunek. Na szacunek się właśnie ciężko pracuje (dosłownie i w przenośni) to że się urodziłeś nie znaczy że muszę cię szanować, zapracujel na to. Za dużo się pierdół na tym zachodzie naoglądałeś o pięknej tolerancji i szacunku :).

Ja bym to inaczej ujął.

Szacunek należy się każdemu na starcie. Jednak jeśli ta osoba ma całą resztę w du... , czyli można powiedzieć że nie szanuje innych to mój szacunek od razu traci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Jest ogromna masa leniuchów którym się robić nie chce ciągną zasiłki, obiady z MOPSu 500+ itd a gówno do koszyka oddają, mają dwie ręce mogli by robić ale mają wywalone. Ja osobiście znam takich. Nie ma ludzi do pracy, są ogromne problemy obecnie ze znalezieniem ludzi, robić się neo chce wola zamaista pracować przez 8 h leżeć z dupą w domu, albo dorabiać na czarno. Powinno tu być ukrócenie kategoryczne takich rzeczy. Jest chłop i kobita 2-3 dzieci, nie mają niezdolności do pracy, a nie robią to od razu powinno być całkowite wstrzymanie wszelkich wypłat socjalu. Zaczynają pracę to wznawiamy i tyle. Żądni Ukraińcy by nam wtedy nie byli potrzebni..

A wiesz, że kiedyś kolega spod Poznańskiej miejscowości ( mieszkal blisko Mopsu, czy innych takich pomocy spolecznych), często opowiadal jakimi ludzie furami podjeżdżali po "datki" etc. Głowa mała. 

Myślę, że to efekt dziurawego prawa i ustaw stanowiących o tym komu się należy wsparcie, a komu nie.

Zaś co do żądnych Ukraińców, zaczynają mnie szczerze wqrwiać, idę na siłownię, to mam wrażenie, że jestem na Ukrainie idę na Termy Maltańskie to samo, zakupy w markecie to samo. Mało tego oni są coraz bardziej roszczeniowi, a młodych od cholery. Co inni tu robią, zamiast walczyć za kraj, się pytam?

Mnie do szczęścia nie są potrzebni, wręcz przeciwnie i nie wchodzę w związki ekonomiczne dla gospodarki, gówno to daje. 

Ba, bardzo często Uberami, Boltami jeżdżą Ukraińcy.

Bywa, że jak zamówisz Bolta, czy Ubera ze zniżką, to kiedy apka pokazuje, że jedzie jakiś Kałmanawardze, za chwilę przerzuca na innego, a ten na kolejnego, bo odrzucaają trasy, które im się nie opłacają ze zniżką. Ostatnio tak miałem i w końcu po trzech odrzuceniach i przerzuceniach na innego kierowcę podjechał Polak.

Edytowano przez DiBatonio
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Zdaje się że to najważniejszy powód na odkładanie rodzicielstwa w związkach. Znasz faktycznie inny oprócz medycznych przypadków? Kariera = możliwości. I to wg. nich następują "świadome" decyzje.

Napewno to jest, w tych czasach jeden z powodów odkładania rodzicielstwa.

Choć pewnie to słowo dla każdego będzie miało inne znaczenie.

Ja nie mogę powiedzieć że jakaś karierę mam. Poprostu miałem/mieliśmy  warunki to się na dzieci zdecydowaliśmy. 

Napewno są pary,  które te warunki maja ale wciąż za czymś gonią. Zapłacą za to , w taki czy inny sposób. 

Tutaj się z tobą zgodzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

A wiesz, że kiedyś kolega spod Poznańskiej miejscowości ( mieszkal blisko Mopsu, czy innych takich pomocy spolecznych), często opowiadal jakimi ludzie furami podjeżdżali po "datki" etc. Głowa mała. 

Myślę, że to efekt dziurawego prawa i ustaw stanowiących o tym komu się należy wsparcie, a komu nie.

Zaś co do żadnych Ukraińców, zaczynają mnie szczerze wqrwiać, idę na siłownię, to mam wrażenie, że jestem na Ukrainie i de na Termy Maltańskie to samo, zakupy w markecie to samo. Mało tego oni są coraz bardziej roszczeniowi, a młodych od cholery. Co inni tu robią, zamiast walczyć za kraj, się pytam?

Ba, bardzo często Uberami, Boltami jeżdżą Ukraińcy.

Bywa, że jak zamówisz Bolta, czy Ubera ze zniżką, to kiedy apka pokazuje, że jedzie jakiś Kałmanawardze, za chwilę przerzuca na innego, a ten na kolejnego, bo odrzucaają trasy, które im się nie opłacają ze zniżką. Ostatnio tak miałem i w końcu po trzech odrzuceniach i przerzuceniach na innego kierowcę podjechał Polak.

Jeśli chodzi o dziurawe prawo, zgadzam się się w 110 procentach.

Jeśli chodzi o to że tutaj są a nie na froncie, byłbym troche mniej krytyczny. 

Jak by nie patrzec tutaj w grę wchodzi utrata życia.

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nikomu nie należy się szacunek na starcie, na szacunek trzeba zasłużyć. 

Jeśli kogoś spotkasz poraz pierwszy, automatycznie okażesz mu brak szacunku? Oczywiście że nie.

Będziesz go musiał poznać wpierw.

W tym procesie poznawania dopiero, stwierdzisz czy zasługuje na szacunek, czy nie.

O to mi chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Jak by nie patrzec tutaj w grę wchodzi utrata życia.

Co z tego, to ich wujowie, dziadowie zostali by walczyć, a szczeniactwo ma wywalone i jeszcze się panoszą jak u siebie.

Za oknem na orlikach coraz częściej słychać darcie ryja w ichnim jezyku, na klatkach schodowych też syfią, a 500+ i inne dotacje również przygarniają, tacy biedni a jakoś stać na karnet na siłownię, na baseny i inne.

Nie wchodzę w ten temat już, bo za chwilę coś mi się wyrwie i zostanę zbesztany.

Edytowano przez DiBatonio
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adi777 napisał:

No i chęci 😉

:) Zgadza się. Sęk w tym że u żródła, czyli u dzieci, chęci gasną kiedy widzą jak rodzice nic nie robiąć i żyją na rachunek reszty...

A żeby znów wzbudzić u dzieci te chęci...

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna je wzbudzic. Tylko kto to zrobi?

Moim skromnym zdaniem, dzieci ktore cos jednak w glowie maja, pochodzac z takiej rodziny, sobie poradza. 

Ta druga ich grupa, no cóż...

Wyobraz sobie, ze przychodzi ktos I mowi ci ze twoj sposób na zycie jest niewlasciwy. X lat wychowywałeś się w przekonaniu, że jest właściwy. I co zrobisz?

W tym przypadku, czarno to widzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RLC2 napisał:

Ale bierzesz te 800+ bo dają i narzekasz na PIS 

Nie wiem czy nie właściwsze było by pytanie :

- Czy pracujesz ?

- Czy jesteś osobą niepełnosprawną

- Czy jesteś opiekunem osoby niepełnosprawnej ?

To , że ludzie biorą jak dają jest sprawą naturalną. Niezależnie od powodu akceptacji , nasz mózg sobie to spokojnie zracjonalizuje. A to łupią mnie podatkami , wprowadzają jakieś 9% składki zdrowotnej, bez możliwości odpisu ,która nie idzie na Służbę Zdrowia to sobie odbije. Zawsze ukradną mniej o te 500 zł. lepiej jak ja zatrzymam te pięć stów niż Sasin ... itd. 

Ludzie , wybieramy te Panie i Panów właśnie między innymi po to , by systemowo dbać o wszystkie nasze pieniądze i zapewnić przyszłość naszym dzieciom i wnukom. Kluczowe jest słowo SYSTEMOWO. Pis miał gdzieś , ze te 500 zł nie przyczyniło się do poprawy przyrostu naturalnego , miał gdzieś , że dostają tą kasę ludzie zamożni , dlaczego ?

Bo cel , był jeden . Zamknąć mordę obywatelom. Kradniemy . Robimy błędy na ogromną finansową skalę. Owszem jest nepotyzm , nieudacznicy są ministrami , ambasadorami , członkami TK , prokuratury , zasiadają w radach nadzorczych . ALE DALIŚMY WAM PRZECIEŻ 500+ , BON TURYSTYCZNY , WYPRAWKĘ I ZENKA MARTYNIUKA !!! 

WIĘC CO WAM NIE PASUJE ?

Każda złotówka dawana cyklicznie komukolwiek bez jakiegokolwiek uzasadnienia deprawuje. 

Osobiście jestem za : 

- wprowadzeniem kryterium dochodowego

- odpisu z podatku dochodowego , rezygnacja z gotówki.

- przekierowanie części funduszy do Opieki Społecznej

- dla osób bezrobotnych uzależnienie pobierania tego zasiłku od opinii Urzędów Pracy.   

                                                                                            -                 

 

 

  • Lubię to 2
  • Gratulacje 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem czy nie właściwsze było by pytanie :

- Czy pracujesz ?

- Czy jesteś osobą niepełnosprawną

- Czy jesteś opiekunem osoby niepełnosprawnej ?

Czy to było właściwie napisane czy nie, tego Tomku nie wiesz bo nie jesteś mną.

Wiem jedno narzekacie strasznie na PIS macie teraz co chcieliście będzie rządzić wasza ulubiona LEWICA kiedyś o sobie mówili totalna opozycja teraz demokratyczna lewica. Więc będzie totalnie demokratycznie nastąpi dobra zmiana i każdy z was będzie zadowolony 🙂 

Zmykam bo szkoda mi czasu na te zbędne dyskusję 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RLC2 napisał:

Wiem jedno narzekacie strasznie na PIS macie teraz co chcieliście będzie rządzić wasza ulubiona LEWICA kiedyś o sobie mówili totalna opozycja teraz demokratyczna lewica. Więc będzie totalnie demokratycznie nastąpi dobra zmiana i każdy z was będzie zadowolony 🙂 

Zmykam bo szkoda mi czasu na te zbędne dyskusję 😉

To zabrzmiało jak byś wspierał PIS, i nie był zadowolony z tego kto będzie rządził. 

Żaden rząd, przez te wszystkie lata, nie pokazał w jak głęboko w du... ma  społeczeństwo, żaden. 

Zamykanie restauracji, w czasie corony, prawie represjonowanie ludzi, a co robi rząd,  chodzą obok siebie bez masek, na zamknięte cmentarze, bo oni mogą, są lepsi od reszty.

Wywalają kasę na co chcą bez odpowiedzialności. Kupują głosy jakimś 500 plus - miało podnieść dzietność społeczeństwa,  a nie podniosło, chyba nawet spadła?.

Mnożą stanowiska, obsadzają nimi rodziny, budują nikomu niepotrzebne lotniska, przekopują jakieś kanały czy coś,  które nie prowadzą nigdzie,  kupują urządzenia medyczne które chyba nawet nie były użyte, zarabiają i gromadzą kasę kiedy społeczeństwo się męczy,  kładą miliony na TVP i kościół. O głosy trzeba walczyć nie.

Nie, takiego gow... nigdy nie było.

Ale nic się nie martw, ci co PIS popierali czy popierają będą mieli wyżerkę - zanim to się wszystki wyprostuje, nowy rząd będzie musiał pewnie niejedną niewygodna decyzję podjąć. A to będzie napewno, przez opozycję wykorzystane.

Będą krzyczeć,  patrzcie zabierają, okradają...

Nigdy jednak nie spojrzą na siebie, nie przyznają, że to przez ich 8 lat rządzenia, i nie napisze , nieudolnego, bo to nie było działanie kogoś kto się stara, tylko mu nie wychodzi.

To od początku było tym czym jest teraz. Chęcią zrobienia z PL ich podwórka.  W którym robili by co się im podoba. Już sytuacja w służbie zdrowia,  kobiety które poumierały, a nie powinny w 2023 roku. 

Szkoda gadać.

Zawsze myślałem że Polska mogła by być wielkim krajem,  bo mieszkają w nim ludzie nie mniej inteligentni niż w  reszcie krajów Unii. I dalej tak myślę.

Jakaś klątwa nad tym krajem wisi?

  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ja Ci powiem, że patrząc na naszą historię ten naród nie jest niestety inteligentny. Jest pracowity (choć może lepiej powiedzieć że był), ma lwie serce choć często to serce działa bez wsparcia mózgu (przykład z Ukrainą). Od wieków tak jest i tak będzie, nie umiemy sobą rządzić. Może jakbyśmy mieli nad sobą przychylny nam rząd który by kierował tym majdanem to bylibysmy wielkim narodem, ale już chyba nie Polską. 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RLC2 napisał:

wasza ulubiona LEWICA

Ani lewica / a głosowałem kiedyś na niejakiego Milera / ani PO nie jest moją bajką. Widzę jednak jedną ogromną różnicę między ich rządami ,a pisem. Oni mieli jakąś wizje Polski na przyszłość. Pis był tu i teraz. A do " tu i teraz " to rząd mi potrzebny nie jest. To co robili to może wykonać średnio inteligentna małpa. Wszystko wg. sondaży. Słupki spadają ? Kogo tam mamy dużo ? Emerytów ? No dobra , damy im raz parę groszy , nazwiemy trzynastą emeryturą , i tak się nie połapią. 500 przestaje działać ? Dobra , zrobimy 800. Znowu spada ? Zrobimy bon turystyczny i tak się odbierze tą kasę w Vacie. UE coś od nas chce ? To nie będziemy wykonywać wyroków. Inflacja powoduje zubożenie ? To przez wojnę na Ukrainie. Dzieci uczą się na zmiany , to przez leniwych nauczycieli. Na sprawy w sądach czeka się długo ? Bo UE blokuje nasze jakże światłe ustawodawstwo. Służba Zdrowia szwankuje ? Bo pielęgniarki i lekarze nie mogą sobie wbić do łba , że to służba i 72 h dyżuru mija szybko ... itd.   Gdzie tu Polska ?

Tak jak pisałem , walka nie toczy się o nas. My sobie poradzimy. A' propos radzenia sobie. Różnica między poprzednim rządem a pisu była choćby taka , że poprzedni ministrowie bez problemu sobie poradzili. Część wróciła do świata nauki / dwóch było wykładowcami mojej córki/ inni bez problemu odnaleźli się w sektorze prywatnym. Powiedzcie mi kto zatrudni Błaszczaka , Sasina , Kępę , Zalewską , Szydło , Suskiego .... Nikt nigdy nie betonował tak stanowisk w firmach państwowych jak pis. Wiedzą , że na wolnym rynku nie mają szans znaleźć robotę. 

A co powinno być nadrzędne ? Polska dla naszych dzieci , wnuków i kolejnych pokoleń. Co to oznacza ? Możliwość pracy i rozwoju. Pracy , a więc ekonomia , inwestycje , stworzenie przyjaznych warunków do otwierania własnej działalności. To co jest obecnie to kpina. Szkoły nadal uczą pracownika , młodzi ludzie boją się przedsiębiorczości . Drugie to rozwój. Młodzi muszą wiedzieć , że pięcie się po szczeblach kariery zawodowej wynika z ich doskonalenia wiedzy i umiejętności ,a nie przynależności partyjnej. Ster powinni przejmować młodzi. Są lepiej wykształceni niż moje pokolenie. Choć dumny jestem , że to właśnie ludzie w moim wieku tak wiele wnieśli i zmienili nasz kraj. 

Rządy pisu nie były nawet stagnacją ,były niszczeniem samodzielnego myślenia . O podziale narodu już nie wspomnę.

@RLC2 szkoda , że nie chcesz pogadać. Pis zlikwidował normalną dyskusję. KTO NIE Z NAMI , TEN NASZ WRÓG ! To nie jest normalne. To właśnie dyskusja powoduje rozwój. Jak się spotka parę osób i ma identyczne zdanie to o rozwoju mowy nie ma.

I na koniec parafraza cytatu z Psów 2 / Wolf do Młodego / obrazujący mój stosunek do rządów pis :

" Mieli pilnować moich pieniędzy , a nie się na nich rżnąć "

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby powiedziec, po co kogos osadzac, przeciez juz nie kradnie.

Ale nakradl, i powinien byc osadzony. Kazda publiczna osoba, liczy sie z roznymi o niej wypowiedziami, emocjami ktore jej zachowanie wzbudza.

PIS zachowuje sie wciaz jakby rzadzil. Tworzenie rzadu na 14 dni. Po co , by odprawy zebrac? Mianowanie jakiejs nauczycielki na ministra? Serio?

To przeciez oze ludzi z rownowagi troche wyprowadzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RLC2 napisał:

Artur może i tak brzmi ale jest zupełnie inaczej uwierz mi. 

Tylko nikt mi nie odpowiedział na pytanie po co ten hejt na PIS skoro oni już nie będą rządzić.

Eeeeeee po pierwsze to że już nie mają władzy nie znaczy że możemy zapomnieć i wódkę z nimi pić... Po drugie kto zaczął obecna wymianę zdań jako obrońca już nie rządzącej Partii? Hehe kto? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Ani lewica / a głosowałem kiedyś na niejakiego Milera / ani PO nie jest moją bajką. Widzę jednak jedną ogromną różnicę między ich rządami ,a pisem. Oni mieli jakąś wizje Polski na przyszłość. Pis był tu i teraz. A do " tu i teraz " to rząd mi potrzebny nie jest. To co robili to może wykonać średnio inteligentna małpa. Wszystko wg. sondaży. Słupki spadają ? Kogo tam mamy dużo ? Emerytów ? No dobra , damy im raz parę groszy , nazwiemy trzynastą emeryturą , i tak się nie połapią. 500 przestaje działać ? Dobra , zrobimy 800. Znowu spada ? Zrobimy bon turystyczny i tak się odbierze tą kasę w Vacie. UE coś od nas chce ? To nie będziemy wykonywać wyroków. Inflacja powoduje zubożenie ? To przez wojnę na Ukrainie. Dzieci uczą się na zmiany , to przez leniwych nauczycieli. Na sprawy w sądach czeka się długo ? Bo UE blokuje nasze jakże światłe ustawodawstwo. Służba Zdrowia szwankuje ? Bo pielęgniarki i lekarze nie mogą sobie wbić do łba , że to służba i 72 h dyżuru mija szybko ... itd.   Gdzie tu Polska ?

Tak jak pisałem , walka nie toczy się o nas. My sobie poradzimy. A' propos radzenia sobie. Różnica między poprzednim rządem a pisu była choćby taka , że poprzedni ministrowie bez problemu sobie poradzili. Część wróciła do świata nauki / dwóch było wykładowcami mojej córki/ inni bez problemu odnaleźli się w sektorze prywatnym. Powiedzcie mi kto zatrudni Błaszczaka , Sasina , Kępę , Zalewską , Szydło , Suskiego .... Nikt nigdy nie betonował tak stanowisk w firmach państwowych jak pis. Wiedzą , że na wolnym rynku nie mają szans znaleźć robotę. 

A co powinno być nadrzędne ? Polska dla naszych dzieci , wnuków i kolejnych pokoleń. Co to oznacza ? Możliwość pracy i rozwoju. Pracy , a więc ekonomia , inwestycje , stworzenie przyjaznych warunków do otwierania własnej działalności. To co jest obecnie to kpina. Szkoły nadal uczą pracownika , młodzi ludzie boją się przedsiębiorczości . Drugie to rozwój. Młodzi muszą wiedzieć , że pięcie się po szczeblach kariery zawodowej wynika z ich doskonalenia wiedzy i umiejętności ,a nie przynależności partyjnej. Ster powinni przejmować młodzi. Są lepiej wykształceni niż moje pokolenie. Choć dumny jestem , że to właśnie ludzie w moim wieku tak wiele wnieśli i zmienili nasz kraj. 

Rządy pisu nie były nawet stagnacją ,były niszczeniem samodzielnego myślenia . O podziale narodu już nie wspomnę.

@RLC2 szkoda , że nie chcesz pogadać. Pis zlikwidował normalną dyskusję. KTO NIE Z NAMI , TEN NASZ WRÓG ! To nie jest normalne. To właśnie dyskusja powoduje rozwój. Jak się spotka parę osób i ma identyczne zdanie to o rozwoju mowy nie ma.

I na koniec parafraza cytatu z Psów 2 / Wolf do Młodego / obrazujący mój stosunek do rządów pis :

" Mieli pilnować moich pieniędzy , a nie się na nich rżnąć "

Pieknie.

Postawilbym ci piwo ale, za daleko mieszkam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 @Wing0 @Artur Brol Panowie trzech na jednego to nie jest fair nie dam wam rady o przekonaniu już  nie wspominam 🙂 

Rozmawiać lubię ale jak widzę osobę obok siebie rozmowa forum jest to ciężki temat, myślę że inaczej odbieramy słowo pisane jak mówione. Może kiedyś będzie okazja się spotkać np forumowe spotkanie więc nic straconego chętnie podniosę rękawicę 😉

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RLC2 napisał:

Tylko nikt mi nie odpowiedział na pytanie po co ten hejt na PIS skoro oni już nie będą rządzić.

Bo zrobili aż tyle "dobrego", to czemu tu się dziwić? Generalnie polityka to syf, ale to co oni wyprawiali... prywata, buta, brak pokory, kolesiostwo, marszałek sejmu latający prywatnie na koszt podatników, respiratory, zamknięcie cmentarzy (nie dla Jarka), nie no demokracja i konstytucja pełną gębą. Sypanie naszych pieniędzy dla kościoła i TVP, w imię swoich interesów. Czekanie na spóźniającego się Jarka w sejmie, to Disneyland, a nie parlament. Zarządzanie typu "sowieckiego", system piramidalny, z panem i władcą na szczycie., który o wszystkim chce wiedzieć i decydować. Także, po co ten hejt;)

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...