Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Józef Piłsudski o Rosjanach.
“Proszę nadal zachować przyjazne stosunki z Rosjanami, bo czy my chcemy, czy nie chcemy, czy lubimy, czy się brzydzimy, musimy z nimi żyć o miedzę, a to wcale nie jest łatwe ani proste… Tylko uważajcie, ja ich znam dobrze i dawniej, niż wy ich znacie.
Pamiętajcie, że dusza Rosjanina, jeśli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski.
Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy.
To jest skaza urodzeniowa ich duszy, dziedziczna i kilkusetletnia, za ich niewolę, za Tatarów, za Iwana, za opryczników, za odwieczne bunty topione we krwi.
Jeśli własna wolność jest nieosiągalna, wolność cudza wzbudza zawiść i odrazę. Jesteśmy od wieków zbyt bolesnym dla nich wzorem, zaprzeczeniem ich własnego losu. Obawiam się ,że dużo czasu upłynie, zanim oni zrozumieją, że nikt i nic, chyba śmierć, odbierze nam prawa do wolności…”
image.thumb.png.9f1d12048f6bf686b46233e0ecc06016.png

 

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dzik napisał:

Czy to prawda, że trzymasz w ścianie zamurowane zwłoki, bo poprawiają ci akustykę pokoju? Podobno tak.

 

 

Nie zwłoki tylko skórkę z dzika i wisi na ścianie. 

Ktoś mocno poprzekręcał fakty.

 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elektron6 napisał:

Czyli Twoje teorie, wpisy, doświadczenia życiowe i audio za 87 latek wrzucamy do kosza.

Jeśli ktoś te moje mądrości 87 po mojej śmierci wstawi jako sugestię, że 12 lat wcześniej być może dokonano zamachu, to tak - najlepiej je wrzucić do kosza.

11 minut temu, soberowy napisał:

Nie zwłoki tylko skórkę z dzika i wisi na ścianie. 

I co poprawia akustykę czy może nadal dudni, bo pusta głowa wchodzi w rezonans?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elektron6 napisał:

Każdy sobie tłumaczy pewne tematy po swojemu.

Nie każdy. Jeśli temat wymaga specjalistycznej wiedzy, której nie posiadam, to nie tłumaczę go sobie "po swojemu". Przykładowo, jeśli mam problem zdrowotny, to nie stawiam sobie sam diagnozy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dzik napisał:

Jeśli ktoś te moje mądrości 87 po mojej śmierci wstawi jako sugestię, że 12 lat wcześniej być może dokonano zamachu, to tak - najlepiej je wrzucić do kosza.

I co poprawia akustykę czy może nadal dudni, bo pusta głowa wchodzi w rezonans?

Oj nie umiesz się bawić. 

 

Ale jakby co to drzwi u mnie dla każdego otwarte, także zapraszam.

Edytowano przez soberowy
  • Gratulacje 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Ja generalnie kacapom nie wierzę dosłownie w nic - i raczej jest tak że to co mówią oficjalnie to w rzeczywistości jest całkiem odwrotnie lub też szukają dobrych podwalin do tego aby samemu to zrobić. 

Tomek , ja pójdę dalej , nie ufam żadnemu Państwu. Ani Rosjanom , ani Niemcom , ani Finom ani plemieniu Burundi. To jeżeli chodzi o stosunek Państwa do Państwa , nikt nikomu nic nie da bo go lubi ? W takich układach liczą się korzyści , i jest to logiczne , bo obywatele dlatego utrzymują urzędników takich jak prezydent , premier , ministrowie , aby oni dzień i noc główkowali ,by im obywatelem żyło się lepiej. inaczej widzę za to kontakty międzynarodowe prywatne , tutaj już bym nie uogólniał. W każdym Państwie są tęsknoty za nacjonalizmem , nie rozliczone rachunki krzywd  i chęć dokopania tym innym niż my. Rosja ma swoją mocarstwowość , my Żydów , Niemców , Ruskich . Bo nadal tkwi przekonanie , że gdyby nie oni to Polska , by była potęgą . 

Tak zbudowany jest świat , dlatego potrzebne są bezpieczniki w postaci silnej armii i do tego jeszcze siły ekonomicznej. Polityka  zagraniczna potrafiąca nawiązać sojusze oparte nie na przekonaniach , że ktoś nas obroni , bo nas lubi , tylko , bo jest z nami związany i będzie mu się to opłacać. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gienas napisał:

Ta pewność to fakty.

 Tydzień przed Smoleńskiem ówczesny przemier Tusk lądował na TYM samym lotnisku. Ale wcześniej wizyta była ustalona zgodnie z procedurami i lotnisko przygotowano do tego celu.

Po zakończeniu i odlocie naszego premiera z lotniska Rosjanie zabrali sprzęt.

 Ówczeny prezydent Kaczyński, zupełnie z zaskoczenia, postanowił odwiedzić Smoleńsk. Wizyta nieustalona z Rosjanami. Na lotnisku nieprzygotowanym na taki samolot.

Proponuję przeczytać to bardzo uważnie:

https://www.rp.pl/plus-minus/art14354641-tusk-stracil-instynkt-polityczny-co-wykorzystali-rosjanie 

 

bo sprawa nie jest tak "prosta" jak to opisałeś i powtarza się w pewnym sensie sytuacja gdy wyśmiewałeś pomysł śledztwa dotyczący zbrodni ruskich na Ukrainie

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fafniak napisał:

Proponuję przeczytać to bardzo uważnie:

Przeczytałem. Porządny gość z tego Tuska.

To, co się wydarzyło po katastrofie nie miało na tę żadnego wpływu (niby oczywiste, ale nie dla wszystkich). Nie mylmy skutków z przyczynami.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Proponuję przeczytać to bardzo uważnie:

https://www.rp.pl/plus-minus/art14354641-tusk-stracil-instynkt-polityczny-co-wykorzystali-rosjanie 

 

bo sprawa nie jest tak "prosta" jak to opisałeś i powtarza się w pewnym sensie sytuacja gdy wyśmiewałeś pomysł śledztwa dotyczący zbrodni ruskich na Ukrainie

W jakim sensie nie jest prosta? Jak masz coś do powiedzenia, to to powiedz, a nie wklejasz linki do jakichś prawicowych szczujni, gdzie podobno coś (co?) jest, tylko trzeba całość bardzo, bardzo uważnie przeczytać. To forum dyskusyjne, a nie forum odnośników.

Otóż sprawa jest bardzo prosta - był to wypadek, który został bardzo dokładnie wyjaśniony. Strona rosyjska nie jest bez winy, ale to przede wszystkim niekompetencja polskiej strony tę katastrofę sprawiła. Jeśli ktoś choćby sugeruje, że był to zamach, to jest szkodliwym idiotą i w obliczu faktów należy to otwarcie mówić. 

Wina Tuska? Na pewno po stronie rządu były uchybienia. Trudno jednak żeby nie było w obliczu tak nagłej, niespodziewanej i szokującej sytuacji o takiej skali. Jednak kto chciał tam koniecznie lecieć w ramach wizerunkowej rywalizacji z premierem? Kto zebrał na kolanie nieodpowiednią załogę, z której jedna osoba znała rosyjski i znała ten samolot? To są pytania retoryczne.

Powtarzam, każdy, kto mówi o zamachu jest idiotą.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

Proponuję przeczytać to bardzo uważnie:

Przeczytałem bardzo uważnie. Chylę czoła przed Tuskiem , że w obliczu tej tragedii zachował zimną krew i nie dał się ponieść emocją.

Fafniak , tak na spokojnie zrób konfrontacje zachowań Tuska i Maciarewicza.

Napisz co Ci wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Czyli nie uważnie czytałeś - odnosiłem się do wpisu gienasa

łał serio ?

Jak rozumiem dl dzika istnieje tylko Lisłik i der onet ;)

Tak, tak, mhm, dokładnie. Idź już robić zdjęcia swoim żarówkom, normę propagandy na dziś wyrobiłeś.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraft napisał:

Przeczytałem. Porządny gość z tego Tuska.

Prawda? To był też mój główny wniosek z lektury. Że przy wszystkich swoich wadach politycznych, jest to zwyczajnie przyzwoity człowiek.

Marcin - dzięki, że wrzuciłeś ten link. Tekst bardzo dobry, sugestywnie pokazuje atmosferę tamtych dni.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dzik napisał:

Tak, tak, mhm, dokładnie. Idź już robić zdjęcia swoim żarówkom, normę propagandy na dziś wyrobiłeś.

Rzepa jest prawicową szczujnią ? Serio ?

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Chylę czoła przed Tuskiem , że w obliczu tej tragedii zachował zimną krew i nie dał się ponieść emocją.

Widzę raczej masę błędów.

I wyniki wojenki narodowej.

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Fafniak , tak na spokojnie zrób konfrontacje zachowań Tuska i Maciarewicza.

Nie rozumiem. Czy ja wspomniałem choćby słowem o Macierewiczu?

Napiszę jeszcze raz ODNIOSŁEM się do wpisu Gienasa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Macierewicz jest na tapecie, to artykuł o "symulacji" komputerowej, którą podpiera się komisja starając się udowodnić tezę o zamachu.

"Były szef Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW powiedział, że "83 procent zadań obliczeniowych (komisji Macierewicza) nie zostało nigdy zakończone"

"W jego ocenie "problem przerósł ich możliwości". "Nie wychodziła im symulacja. W obliczeniach naukowych obowiązuje zasada GIGO, czyli Garbage In - Garbage Out, jak wrzucasz błędne dane, dostajesz błędny wynik, co w tym przypadku jest doskonale widoczne" - stwierdził były szef ICM."

https://tvn24.pl/polska/katastrofa-smolenska-raport-podkomisji-antoniego-macierewicza-byly-szef-icm-marek-michalewicz-komentuje-5674377

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Widzę raczej masę błędów.

Nie dowiemy się, jak poradziłby sobie wtedy kto inny. Są błędy i błędy. Nie rusza Cię, np. kiedy Morawiecki podkopuje Macrona i tym samym wspiera Le Pen, która po dziś dzień pozostaje otwartym sojusznikiem Rosji?

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-le-pen-pytana-o-wizyte-w-kijowie-w-odpowiedzi-smiech-i-teatr,nId,5959773

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Widzę raczej masę błędów.

Chciałbym, aby pis popełniał tylko takie jak opisane błędy i żadnych innych , może nawet bym wtedy na nich głosował.

Ci kretyni nawet nie potrafią napisać JEDNEGO prostego prawa podatkowego ! Sorry za ten wtręt nie na temat , ale właśnie nad tym tematem siedzę od dwóch dni. Ku.wa wychodzi mi , że jednak najmądrzejszym w tym kręgu jest Sasin , a jak jest Sasin, to poziom reszty ....Jak można co chwila robić poprawki do WŁASNEJ ustawy. Za takie działania przeciwko własnej gospodarce powinien być kryminał.

11 minut temu, Fafniak napisał:

Czy ja wspomniałem choćby słowem o Macierewiczu?

Ja wspomniałem i dlatego pytam , a raczej proszę o odrobinę Twojego wkładu własnego w dyskusję , czyli włączenie analizy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałbym zacząć od okresu obalenia rządu Olszewskiego. 

Wybacz ale nie mam na takie zabawy ochoty. Ani ja ciebie nie przekonam ani ty mnie. 

Dyskusja opera się na rzeczowej wymianie zdań a tu jest tylko i wyłącznie tłuczenie w jeden bębenek, przerywane "debilami, idiotami, kretynami" itp.

 

37 minut temu, Rafał S napisał:

Nie rusza Cię, np. kiedy Morawiecki podkopuje Macrona i tym samym wspiera Le Pen,

Hmmm 

Szczerze mówiąc nie wiem co sądzić o Macronie. Le pen nie podoba mi się zupełnie jako polityk. Nie wierzę w ani jedno jej słowo.

Z drugiej strony Francja spokojnie od lat handluje bronią/wyposażeniem wojskowym z ruskimi także po 2014. Pamiętacie fregaty i ich próbę sprzedania? A to był tylko jedna z większych transakcji.Tylko pod naciskiem z tego wycofali się.

Cała reszta toczyła się swoją odrębną drogą.

Nie mam złudzeń że czy on czy ona to na żabojadów trzeba uważać. 

Bardzo jestem natomiast ciekaw o czym naprawdę rozmawiał Macron z putinem

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

To musiałbym zacząć od okresu obalenia rządu Olszewskiego. 

Moja córka właśnie poszła do pracy. Jej pokolenie nie ma bladego pojęcia, kto to był Olszewski. Mam powiedzieć dokładnie, gdzie to ma? Skończmy już z tymi sentymentami, urazami, "winami Tuska". Rozmawiajmy o teraźniejszości i przyszłości. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fafniak napisał:

Dyskusja opera się na rzeczowej wymianie zdań a tu jest tylko i wyłącznie tłuczenie w jeden bębenek, przerywane "debilami, idiotami, kretynami" itp.

Tylko , że Ty tej dyskusji nie prowadzisz. Wklejasz linki , bardziej lub mniej zahaczające o ludzi którzy ..., powtórzę po raz n-ty stracili władzę , ONI nie rządzą ! I choć nie lubię wszelakich teorii spiskowych zaczynam skłaniać się do poglądu , że czekasz, aż ktoś przyklaśnie.

Zacznij dyskusję , pisałem już jestem otwarty na argumenty , ale opierajmy się na tym co mamy dzisiaj , i rozliczajmy tych co mają wpływ na kreowanie DZISIEJSZEJ rzeczywistości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...