Skocz do zawartości

PMC Twenty5.21 - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

57 minut temu, Fafniak napisał:

Trzeba było wziąć normalną wersję a nie podbajerowaną

tańsza i lepsza 😎

Zwykła wersja nie miała pilota. :) 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

miałem delikatne zastrzeżenia do wyższej średnicy oraz temperatury samego urządzenia. 

To prawda, że się nagrzewa. I chyba sporo ciągnie na jałowym biegu, bo nawet bez muzyki wolno stygnie i nie schodzi do temp. pokojowej (pozostaje gdzieś w okolicy 30 stopni). 

Cd do średnicy - miękko jest i nie do każdej muzyki pasuje. Ostatnio kolega zapuścił u mnie Iron Maiden i było tak sobie. Ale z drugiej strony, jeszcze nie słyszałem produkcji Kevina Shirleya, która brzmiałaby dobrze, więc może to dlatego. ;) 

Przepraszam za śmiecenie w wątku PMC i ponawiam prośbę, żeby później Jarek choć trochę odniósł się do tego, czy małe PMC przebijają luksusowe mikrusy z YB Audio. Oczywiście trzymam kciuki za krajową manufakturę. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Co do porównania YB M1 do PMC 25.21 to są to kolumny trafiające w zupełnie róże gusta. Spokojne M1 i pobudzone 21. Noc i dzień. 

Tak czułem, że M1 okażą się lepsze - cieszę się bardzo, ze to potwierdzasz. Górą nasi (a może średnicą?)! ;) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kraft napisał:

@Rafał S, nie napisałem, że któreś lepsze. W mój gust bardziej wpasowują się  PMC. Wolę żywsze granie. 

Przecież wiem. Dlatego napisałem pół żartem. Ja mam inny gust, więc dla mnie lepsze byłyby M1. Raczej nigdy ich nie kupię, ale miło mi, że produkt YB Audio jest mi bliższy, czyli lepszy. ;) 

Zastanawiam się, czy nie jest tak, że wolisz żywsze granie, bo słuchasz spokojniejszej muzyki. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rafał S napisał:

Zastanawiam się, czy nie jest tak, że wolisz żywsze granie, bo słuchasz spokojniejszej muzyki. :) 

Ja akurat mam odwrotnie, spokojne kolumny bardzo mi odpowiadają przy spokojnej muzyce typu jazz, new age a wykładają się na szybszym popie czy rocku. 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Ja akurat mam odwrotnie, spokojne kolumny bardzo mi odpowiadają przy spokojnej muzyce typu jazz, new age a wykładają się na szybszym popie czy rocku. 

Zgadzam się, że szybszy rock jest trudny do zagrania dla spokojnych kolumn - sam tego doświadczam na swoim systemie. Ale ta barwa... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

Sław www.google.pl

Można się czepiać średnica, czy wysokich tonów w pmc, że mogą być za " ostre" natomiast jeśli mowa o niedosycie w basie w monitorach, które różnicują bas i nie powodują jego napompowania może świadczyć o innych rzeczach. Jakich, odpowiedzcie sobie sami.

Ale autentycznie, ja nie neguję tej tezy, że wzmacniacz powinie być "wydajny" , aby dobrze zagrał. Ale co to znaczy? Który jest wydajny, a który nie. Dlaczego Marantz nie i jakie parametry o tym świadczą? Być może teraz po zmianie wzmacniacza te PCMy mi by teraz przypasowały, tym bardziej, że mam "naturalne" podbicie w niskich rejestrach. Może @MariuszZ lub @nowy78 coś podpowiedzą, bo kolega @audiowit peweni zajęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Ale autentycznie, ja nie neguję tej tezy, że wzmacniacz powinie być "wydajny" , aby dobrze zagrał. Ale co to znaczy? Który jest wydajny, a który nie. Dlaczego Marantz nie i jakie parametry o tym świadczą? Być może teraz po zmianie wzmacniacza te PCMy mi by teraz przypasowały, tym bardziej, że mam "naturalne" podbicie w niskich rejestrach. Może @MariuszZ lub @nowy78 coś podpowiedzą, bo kolega @audiowit peweni zajęty.

Sławek, słuchałeś tych kolumn w Łodzi, grających z lampami Tomka. Podobało Ci się? Mi tak. Z tym że nie wiem czy przy ostrzejszych odmianach rocka też by mi się tak podobało.

Co do marantza ... U mnie te kolumny grają z nim na codzień 🙂. Może nie na codzień, bo podpinam je właśnie wtedy, kiedy chcę posłuchać Tool'a, Rage against the machine czy jeśli po prostu mam ochotę na bardziej "techniczne" i "wyczynowe" granie. Nie uważam tych kolumn za jakieś Bóg wie co, kupiłem je dość okazyjnie, a i ich obecna cena to nie 11 a niecałe 7k, co moim zdaniem też jest raczej sporą przesadą. Zresztą generalnie ceny prezentowane przez ich dystrybutora są bardzo "ciekawe". 

Wracając do tematu. Już dość dawno temu padały tutaj propozycje, żeby Kraft posłuchał właśnie PMC. No i zaczęły się dywagacje między innymi Piotra z S4Home, że to nie kolumny do marantza, że trzeba inny wzmacniacz. Jaki? Do dziś nie dostałem odpowiedzi od branży. A dzwoniłem po kilku salonach. I co? I w każdym usłyszałem tak różne wypowiedzi, miedzy innymi, że tu nie o moc chodzi, że o brzmienie, odpowiednie dobranie, bla, bla, bla, i dałem sobie spokój z poszukiwaniem "idealnej" elektroniki. Dla spokoju własnej duszy od czasu do czasu wypożyczam jakiś wzmacniacz, w budżecie tych PMC i moich drugich kolumn, żeby sprawdzić czy objawi mi się jakiś wspaniały dźwięk. Do tej pory nic takiego się nie stało. Nie wiem, być może powinienem zaszaleć i wywalić na wzmak jakieś kosmiczne pieniądze ale, że do prawdziwego audiofila mi daleko i poszukiwanie idealnego dźwięku w moim budżecie (chyba zresztą nie tylko w moim) uważam za utopię, a i jakoś do najzamożniejszych też nie należę 🙂, dlatego poprzestałem na tym co mam i zamiast szukać niedostatków w moim systemie, szukam nowych, ciekawych albumów, których jest naprawdę cała masa🙂

Pozdrawiam, Sebastian. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001 Może tu wcale nie chodzi o wzmacniacz. Jarek wspominał, że ta TLka ma 1.5m długości. Biorąc pod uwagę, że ta ćwiartka fali odpowiada 55Hz (6m), czyli jeżeli dobrze kiedyś czytałem taka powinna być Fs niskotonowca to co tu dużo pisać. Z tej mąki chleba nie będzie jeżeli chodzi o bas. 

Konstruktorzy przesadzili i zapakowali do małej kolumny "słaby" głośnik i dali jeszcze za krótką linię licząc może na inne kompromisy. Może właśnie żeby środek i wysokie tony brylowały. 

Wzmacniacz lampowy Tomka mógł sprawiać wrażenie lepiej dającego sobie radę na niskich tonach bo po pierwsze poprzez wysoki THD, głównie eufoniczne harmoniczne, bas czyli zakres gdzie jest najwięcej energii dostał dawkę extra harmonicznych, czyli nasycił się wystarczająco żeby sprawiać lepsze wrażenie podczas słuchania 😉

To moje niczym nie podparte gdybanie ale czuję, że to lepszy kierunek rozważań niż szukanie do tych paczek super wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Przypominam, że zmienną w tym układzie była też akustyka. Z pewnością inna niż w domu.

A do tego dochodzą własne preferencje, gust, wielkość pomieszczenia, umieszczenie kolumn względem ścian itp. Postaw Jarek te kolumny w mniejszym pokoju, a myślę, że i basu nie będzie brakować. Co więcej, uważam że ten bas obok tego z ATC jest jednym lepszych, jeśli chodzi o ten przedział cenowy. Owszem, w porównaniu do np kef r300, dynaudio excite x18 czy buchsrdt s300 może się wydawać "ubogi", ale jak to kiedyś fajnie powiedział Pan Michał z @Na Temat Audio, "jest tam gdzie powinien być". Także powiedzialbym, że bas tych kolumn wcale nie jest ich najsłabszą stroną 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...