Skocz do zawartości

COPLAND CSA 70


kaczadupa

Recommended Posts

ATC 7 są bardzo ładne i grają fajnie ale niskie tony to jednak dla mnie takie trochę miękiszony i brakuje im dynamiki. Dla mnie brakuje... No i górna średnica jest mocno podana, a to w połączeniu z bezpośrednio grającym źródłem czy wzmakiem daje efekt solidnej krzykliwości. 

12 minut temu, Dedal75 napisał:

pewnie Copland wróci a coś pojedzie .

Copland csa 70 też nie jest ideałem. Na tle np. SuperNaita 3 jest bardziej krzykliwy na górnej średni i nie jest tak spójny, jednorodny charakterem w całym paśmie jak SN3, tu SN3 jest dopracowany do perfekcji. Za to Copland jest trochę  bardziej rozdzielczy, a więc i przestrzeń zyskuje. Copland idzie w stronę neutralności/jasności a SN3 w stronę ciepła/naturalności. Copland ma malutkie na tle SN3 trafko i małą pojemność kondów, już z ATC 7 przy głośniejszym graniu słychać, że to nie SN3 i szybko wychodzą granice CSA70. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

czasem mam wrażenie że niektóre aspekty lepsze niż w hajfaj :D 

I faktycznie, lekko zmulony dźwięk z wybitnej karty realtek plus logitech w okolicach 300zl sprzed 15 lat i powiem ze jakbym miał meszugaha w piekle słuchać, to wolałbym z kompa niż z hajfaja 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się pytanie, dlaczego ten Copland jest taki drogi?

Układ elektroniczny wygląda przyzwoicie, ale...

2021-12-31-TST-Copland-CSA-70-in-1.thumb.jpg.db5f50c79ce6732b250897f33cc1bc0e.jpg

... konkurencja w cenie 12 000 zł potrafi się bardziej postarać, np. Denon czy Yamaha.

x033PMA2KiV-o_guts.jpeg.106a708ea67c67c51a13e57025213c44.jpegYamahaAS1200-08.thumb.jpg.c907415903ea60d8bccabe34c6ebf2bf.jpg

 

Wiele wzmacniaczy za połowę ceny Coplanda wygląda w środku lepiej.

wpx_7888ae57a25abcde010938c7bff53b2a.thumb.jpg.a2c66730853ca9f7993d3607816d1228.jpg

 

Czy jednak trochę nie szarżują z tą ceną?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Nasuwa się pytanie, dlaczego ten Copland jest taki drogi?

Nasuwa się też pytanie czemu tak ciężko jest wykazać obiektywną lepszość brzmienia wzmacniaczy od niego droższych o ok. 10kzl. Otrzymujemy namacalny, pod każdym audiofilskim względem wybitny środek pasma a do tego liniowe, ultraszybkie i czytelne niskie tony oraz idące lekko w nasycenie wysokie tony. Obiektywnie audiofil może mu wytknąć dwa braki, bardzo delikatne złagodzenie najwyższej góry i brak odpowiedniej ilości testów i recenzji. 

 

22 minuty temu, MobyDick napisał:

W tej sytuacji pozostaje otwartym pytanie, czy chcemy wzmacniacz którego brzmienie bardziej nam odpowiada, czy taki który wydaje się droższy w swojej budowie :) .

Nic dodać, nic ująć. Każdy piec zostawia jakiś "ślad" w finalnym brzmieniu, ten z Coplanda osobiście mogę tylko chwalić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MobyDick napisał:

W tej sytuacji pozostaje otwartym pytanie, czy chcemy wzmacniacz którego brzmienie bardziej nam odpowiada, czy taki który wydaje się droższy w swojej budowie :) .

Najbardziej jaskrawy przykład tej tezy to dla mnie Densen Beat 100. nic tam prawie nie ma poza powietrzem, a jak to gra... Niektóre japońce za to czasem mają bogate wnętrze a dźwięk... 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Najbardziej jaskrawy przykład tej tezy to dla mnie Densen Beat 100. nic tam prawie nie ma poza powietrzem, a jak to gra... Niektóre japońce za to czasem mają bogate wnętrze a dźwięk... 🙄

Bo w tym wzmacniaczu radiatorem jest sama aluminiowa obudowa, trafo toroidalne jest spore i zadbano właśnie o możliwie krótką drogę sygnału.

post-4438-0-83481500-1459086879.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...