Skocz do zawartości

Usher S-520 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

10 godzin temu, Wing0 napisał:

jak Ci się ich słuchało?

A to zależy. Te małe gówienka w naprawdę sporej sali odsłuchowej zagrały bardzo ciekawie. Niesamowicie muzykalnie z meeeeega szeroką sceną dźwiękową. Po prostu morze przestrzeni. Dźwięk ocieplony, z łagodną, ale soczystą górą, skierowany raczej w dolne rejestry (na basie lekko rozmiękczone, spowolnione) z NIESAMOWICIE namacalnym wokalem. Nigdy więcej nie usłyszałem takiego śpiewu artysty i Karisy jak i Adamantesy to pod tym względem dla mnie referencja. Te paczuszki są stworzone, żeby delektować się nimi godzinami.

A czar prysł gdy wypożyczyłem je do domu. Kolumienki się udusiły w moim małym salonie. One muszą mieć ze 2-3 metry wolnej przestrzeni po bokach, inaczej nie dają już tej magii. Próbowałem je ustawić na 100 różnych sposobów w dwóch pokojach. Nic dobrego z tego nie wyszło.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lpomis napisał:

Nigdy więcej nie usłyszałem takiego śpiewu artysty i Karisy jak i Adamantesy to pod tym względem dla mnie referencja. Te paczuszki są stworzone, żeby delektować się nimi godzinami.

Słuchałem Adamantesów u kolegi w Lublinie i rzeczywiście, mega fajne paczki. Grały na 30 metrach i nie miały problemu z wypełnieniem tego pomieszczenia dźwiękiem. Grają naprawdę potężna podstawą basową i bardzo przyjemną średnicą. Co do samych wokali - słuchałem tych kolumn zaraz po wysokim modelu triangli i barwa głosu Marka Knopfkera na każdej z par była inna. Mi bardziej przypadła ta z diapasonów ale czy były to najlepsze wokale jakie słyszałem z ...nie wiem. Ja wolę te z ATC 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomek4446 napisał:

@Kraft Jarek dawaj jakiś wstęp do testu

Może zacznę od razu od konkluzji. Słuchałem zaledwie z godzinę, i to po męczącym dniu, ale powiem tak - myślę, że mamy bohatera klasy robotniczej!

Czasy niepewne. Nasza przyszła sytuacja ekonomiczna również. Przyda się jakiś pozytywny sygnał. I jest. Nawet jak nasze dochody rozminą się z rosnącymi cenami dobrego hi-fi, to nie musimy załamywać rąk. Nie będziemy wcale skazani na bylejakość. Istnieje jeszcze coś takiego, jak Usher S-520!

To tak ogólnie (szczegółowa analiza zalet i wad Usherów zajmie mi tydzień lub dwa). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem te maluszki u siebie przez parę dni, to też rzeknę o nich słówko. Żeby nie było tak słodko to zacznę od wady.

Nie ma basu, znaczy niskie tony wypuszcza,i to całkiem nieźle mając na uwadze rozmiar kolumny, ale patrząc na wartości bezwzględne, to nie ma. Ma za to piękną średnicę, troszkę podbitą na górze która bardzo fajnie zgrywa się z wysokimi dając wrażenie bardzo dźwięcznego i nasyconego przekazu. Przyjemnie się słucha tak podanej muzyki szczególnie damskich wokali przy akompaniamencie akustycznej gitary.

Dla mnie idealne kolumny do sypialni, jak uda mi się namówić żonę na muzyczkę do snu, to będzie to kierunek poszukiwań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, halik napisał:

Nie ma basu, znaczy niskie tony wypuszcza,i to całkiem nieźle mając na uwadze rozmiar kolumny, ale patrząc na wartości bezwzględne, to nie ma.

No to "całkiem nieźle" czy "nie ma"?:)

Zgłoszę od razu zdanie odrębne. Bas jest (odsłuch w 25 m2 daleko od ściany tylnej). Równy, rozciągnięty i przyzwoity motorycznie. Mam kilka utworów na sprawdzenie basowych pomruków i Ushery dały radę, gdzie wiele innych monitorów poległo. Zachowuje energię i kontrolę także w niższym zakresie. Najważniejsze, że mimo, że potrafi zamruczeć, to - jak dotąd - nie zdarzyło mu się zadudnić czy przymulić. W kategoria bezwzględnych to może nic nadzwyczajnego, ale minimum przyzwoitości osiągnięte. Dla mnie (na tę chwile, bo jeszcze dużo nie słuchałem) zupełnie wystarczający.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, halik napisał:

Patrząc na pasmo to nie ma 😉

Wg producenta schodzą do 52Hz przy spadku o 3dB. Czyli niżej niż np. Dali Menuet, niżej niż większe od nich, bardzo cenione, Chario Dolphinus i znacznie niżej niż JMR Lucia. Tyle na papierze, a czy faktycznie to generują i w jakiej ilości, to nie mam pojęcia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audio zmierzyli im -6dB przy 50Hz. Tylko, że ten parametr wcale o basowych odczuciach wiele nie mówi. Moim zdaniem znacznie ważniejszy jest sam przebieg krzywej niż położenie na niej mitycznego punktu "-6 dB". U mnie najlepiej grają kolumny bez podbicia, z łagodnie opadającą na basie krzywą. 

Tak swoją drogą, to od pewnego czasu nachodzą mnie myśli, że poprawny bas jest łatwiej uzyskać z małych kolumn w większym pomieszczeniu niż mniejszym. Być może mody większego pomieszczenia + niezbyt silny bas z monitorów dają satysfakcjonującą wypadkową. W mniejszym pomieszczeniu, z wyżej położonymi modami, paradoksalnie bas może zabrzmieć mniej potężnie.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, z tym basem bywa różnie. Czasem z największego przetwornika wcale nie ma go najwięcej. Miałem mozliwość porównywania kilku kolumn tej samej firmy z przetwornikami 10-15 cali z mniejszymi 8 calowymi. No i te z 8 calowymi przetwornikami miały go więcej i bardziej mi sie podobał. Czasem znowu z duzych jest go dużo, ale jakiś taki niekoniecznie odpowiedni. Wiele zalezy od pieca, ustawienia kolumn oraz pomieszczenia. Np z piecem lampowym większe miały mniej, ale już  tranzystorem było dość poprawnie. Chciałbym tylko dodać, że nie były to monitory podstawkowe. @Kraft przepraszam za OT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia tego jak nisko musi zejść aby był wystarczająco zadowalający. Dla jednego zupełnie wystarczy 60Hz, a dla drugiego 35 Hz nie będzie satysfakcjonujące. Myslę, że to tez moze zależeć od kilku czynników. Najbardziej chyba od preferencji. Może tez trochę od rodzaju sluchanej aktualnie muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...