Skocz do zawartości

Usher S-520 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Niepewność jest paliwem dla recenzji.

Niestety pojawił się temat ich wiarygodności i sensu tworzenia.  Każdy słyszy inaczej, posiada inne warunki zastane, inny sprzęt towarzyszący. To takie pisanie dla pisania. U każdego może zagrać inaczej. 

Mimo to uważam, że warto chociażby dla siebie. Forum jest taką dyskusyjną formą pamiętnika. Można opisać swoje wrażenia i wrócić do nich za jakiś czas mając inny punkt odniesienia czy doświadczenia. 

Zachęcam do opisywania wrażeń bo warto 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Kraft Jarek , pisz i nie przejmuj się niczym. 

Też jestem tego zdania.

 Ale ileż razy można czytać to samo, prędzej czy później coś "pęknie".

 

 Po drugie - panowie to forum otwarte, każdy bez logowania może tu wejśc i czytać Wasze prywatne wycieczki.

Tak absolutnie nie można.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Też jestem tego zdania.

Tak na logikę , większość z nas jak nie wszyscy klepiemy , że jak podłączyliśmy klocek X, czy kolumny Y , to nam się zmieniły wrażenia , czegoś przybyło ,ubyło , coś jest na plus czy na minus i raczej nie ma wojenek . Mimo tego , że nasze wywody mogą czytać osoby zaczynające przygodę i wziąć to za pewnik co pewnikiem jak wiemy nie jest. Nikt się nie czepia. A jak jeden gość / sorry @Kraft :) / , poświęci swój czas , zamrozi swoją kasę przy wypożyczaniu , opisze to co słyszy, to nagle jest dyskusja czy ma rację , czy nie. Czy sprzęt towarzyszący jest odpowiedni ? Czy aby akustyka była dobra ?  Czy kable na poziomie i czy nie był nawalony jak słuchał ?

Ludzie to chore , a już w ogóle analiza na ile recenzent jest godny zaufania jako ekspert , jest nienormalna !

Można się z opinią Jarka nie zgadzać , ale tylko na zasadzie , że U MNIE ZAGRAŁO TO INACZEJ , przez co wzbogacamy opis sprzętu o kolejne dotyczące go aspekty. Coś nam i potencjalnym kupującym to da , to jest ta wartość dodana jaką powinno wnosić niezależne Forum. Zauważcie jak mało jest ostatnio naszych recenzji , jest na stałe Jarek , pisze Wojtek / @lpomis/ , Adam / @kaczadupa/, jeszcze dwóch kolegów ,mamy wątek o Wiim , @lolekdrugi ocenia KD i koniec. Koniec tak naprawdę czegokolwiek co pozwoliłoby iść na przód . O czym to świadczy ? Najprawdopodobniej większość stałych forumowiczów osiągnęła już satysfakcjonujący poziom i nic nie zmienia , a jak nie zmienia, to nie ma o czym pisać. Nasze dyskusje na tematy ogólne są fajne , by pogadać , ale dla kogoś nie obeznanego z audio , kto zajrzy na Forum , nic nie znaczą. Ot taka loża z Muppet Show :) , faceci spierają się o to co kto jak słyszy , czy jak słyszy to słyszy , czy słyszy prawidłowo , czy nie. 

Proponuje sobie parę takich zażartych dyskusji /przyznaje łącznie z moimi /   , na spokojnie rozebrać na czynniki pierwsze i wychodzi .....przedszkole :) 

Zaczekajmy więc na recenzję , jak ktoś ma , czy miał Ushery niech coś skrobnie i będziemy mieli merytorykę zamiast światopoglądowych przepychanek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale nawet jeśli ktoś słyszał te Ushery to nie jest wykluczone, że zamiast sensownej wymiany zdań, zaczną się przepychanki, a że to wzmacniacz był nie taki, a że na dywan nasrał pies, a kwiatki jakieś chyba zaniedbane, pewnie żona rzadko podlewa. Takich dyskusji było dużo i jak znam życie, ani Twoja prośba ani nawet ingerencja istot pozaziemskich niczego tutaj nie zmieni. Najwyraźniej audiofile nie potrafią. A może polscy audiofile. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważasz chyba Tomku że obecnie "użytkownicy" są bardziej "uswiadomieni" niż kiedyś.

Kiedyś na poczatku drogi czytałem recenzje i myślałem ze tak właśnie jest jak opisuje to ktoś. Oczywiscie ze tak jest, czyli ze dzwiek jest taki jak widzi go tester, Ale Tylko u Niego. 

Świadomość "tego" jest kluczowa i prowadzi do tematów ktore obecnie bryluja na tym forum.

Dlatego nie zgadzam sie z Tobą i twierdze że to forum jest "30 lat do przodu" wzgledem niektórych for. To tutaj jest bardziej rozwinięte, uswiadomione, z tąd mnogość tematów w/w.

Oczywiście ze fajnie jest poczytać jak u kogoś cos tam brzmi i ocenić czy u Nas tez, jednak opieranie forum tylko na testach na dluzsza metę nie daje zbyt dużo przecietnemu uzytkownikowi (branża oczywiscie zaciera rączki). 

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Zauważcie jak mało jest ostatnio naszych recenzji , jest na stałe Jarek , pisze Wojtek / @lpomis/ , Adam / @kaczadupa/, jeszcze dwóch kolegów ,mamy wątek o Wiim , @lolekdrugi ocenia KD i koniec. Koniec tak naprawdę czegokolwiek co pozwoliłoby iść na przód . O czym to świadczy ? Najprawdopodobniej większość stałych forumowiczów osiągnęła już satysfakcjonujący poziom i nic nie zmienia , a jak nie zmienia, to nie ma o czym pisać.

Wyglada to tak ze jesli nie testujemy to najlepiej sie nie wypowiadać. Wnioskuje z tego iz forum ma służyć jako reklama testowanych produktów. Hmm. "Nie bałdzo" mi sie to "widzi".

Oczywiście ze reklama jest zawsze i wszedzie ale nie blokujmy samych siebie do rozwijania pytań nurtujacych w sprawach audio.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Pisząc "to samo" miałem na myśli teksty typu " a tam pieprzysz, to JA mam rację"  do autora testu,  a "pęknie" tzn odechce mu się pisania o testach.

 Niestety nie umiem tak kwieciście pisać stąd moje skróty niezrozumiałe są :( .

 

@Chyba Miro 84 szkoda ze ta świadomość pozwala na epitety, mnie wygląda to na "świadomośc" dość jednowarstwową.

 Z mojej strony koniec OT.

 

 

Jak zielony zajrzy tu to niech posprząta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wyglada to tak ze jesli nie testujemy to najlepiej sie nie wypowiadać.

Jasne , ze wypowiadać tylko na temat. Krytyka sprzętu towarzyszącego pojawia się nader często , ale pytanie o metraż pomieszczenia , adaptacji czy ustawienia w pomieszczeniu odsłuchowym już mniej. 

@Chyba Miro 84 powiedz mi , o czym mam pisać w wątku recenzującym np. Hegla , Cambridge , Bluesounda , Marantza jak kurna nie mam możliwości odpalić tego sprzętu i napisać , że się zgadzam z autorem lub nie ? 

Owszem , mogę jedynie napisać , że mi się kolorek , design lub opisywany dźwięk nie pasuje , bo lubię inny. Ale dopóki ktoś nie napisze , że jego sprzęt po odpaleniu lewituje nad szafką i łączy się z NASA , lub kolumny mają zajebistą scenę jak je gość wcisnął w kąty czy regał , to nie mam o czym.

Co najwyżej jak mi coś nie pasuje to mogę to zweryfikować wypożyczając sprzęt i testując u siebie. A teraz odpowiedzmy sobie ilu z nas czytając recenzje @Kraft pokusiło się o to ? 

54 minuty temu, gienas napisał:

Niestety nie umiem tak kwieciście pisać stąd moje skróty niezrozumiałe są

Spoko są zrozumiałe , nie chciałem swoją wypowiedzią niczego podważać , chciałem przyznać Ci 100%  rację .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Zauważcie jak mało jest ostatnio naszych recenzji

Czy to znaczy, że wymagasz od innych by też czynili jakieś recenzje?

Tylko po co, skoro większość już ma swój ulubiony zestaw.

Adam @kaczadupa cały czas szuka swojego wymarzonego wzmacniacza, na razie taki nie powstał 😉

Rozumiem, że przy okazji tych poszukiwań popełni coś na kształt recenzji, no i dobra, to jest O.K.

Ale, czy to oznacza, że inni chociaż już doszli do tego co chcieli w audio, też mają stroić się w piórka "recenzenta"?

A wiesz, że mam też dużo możliwości w przerzucaniu wzmacniaczy, kolumn, daków itp.

Mógłbym popełnić niejedną recenzję, tylko po co?

Cieszę się tym co mam i już od dawna mnie  nie interesuje jak mogłoby zagrać co innego.

Jak ktoś dysponuje nadmiarem czasu, bo nie ma nic innego w życiu do roboty, to później powstają takie twory jak "forumowi recenzenci".

Znam jednego, co to musi być zawsze w centrum uwagi i ma parcie na szkiełko naszych tabletów i laptopów. Tylko czy każdy musi?

Nie sądzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dlatego nie zgadzam sie z Tobą i twierdze że to forum jest "30 lat do przodu" wzgledem niektórych for.

Hahahaha.

Dobreeeeee....😆

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jasne , że niczego nie wymagam. Tylko audio to sprzęt , kolumny , jak nie będziemy o nich pisać to można zamknąć to Forum.

Masz rację.

Ale można wiele w tym  temacie pisać na podstawie swoich doświadczeń i poszukiwań swojego systemu audio, a nie stroszyć piórka i robić z siebie na siłę recenzenta z jedynie słusznymi teoriami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

razie taki nie powstał 😉

Masz nieaktualne dane. Zerknij za fotkę w okienku a jest przecież coś jeszcze. Przestałem pisać bo szkodzę forum i jego użytkownicy przeze mnie bardzo cierpią, potem odreagowują na forum w taki sposób, że.... lepiej dać sobie spokój, odpuścić i niech w każdym wątku wyzywają się osoby, którym to hobby - jak sami twierdzą - jest zupełnie obojętne, nie słyszą żadnych różnic w brzmieniu itd, itd. ale nie przeszkadza im to być gwiazdami w każdym zakątku tego  forum. W sumie należałoby zadać pytanie czy taka działalność na forum też nie jest szkodliwa, nie jest zwykłym odreagowaniem swoich osobistych problemów albo zwyczajnym trolowaniem. Do tego jest na to przyzwolenie moderatora, każdy z nas może sobie tu trolować ile mu się tylko podoba. Ty też Jacku robisz sobie jaja z tego forum... Zostaje mi tylko poczytać o zlotach, pocieszyć oko zdjęciami jakichś fajnych klamotów, które wrzucą ich szczęśliwi posiadacze i tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kaczadupa napisał:

Masz nieaktualne dane. Zerknij za fotkę w okienku a jest przecież coś jeszcze. Przestałem pisać bo szkodzę forum i jego użytkownicy przeze mnie bardzo cierpią, potem odreagowują na forum w taki sposób, że.... lepiej dać sobie spokój, odpuścić i niech w każdym wątku wyzywają się osoby, którym to hobby - jak sami twierdzą - jest zupełnie obojętne, nie słyszą żadnych różnic w brzmieniu itd, itd. ale nie przeszkadza im to być gwiazdami w każdym zakątku tego  forum. W sumie należałoby zadać pytanie czy taka działalność na forum też nie jest szkodliwa, nie jest zwykłym odreagowaniem swoich osobistych problemów albo zwyczajnym trolowaniem. Do tego jest na to przyzwolenie moderatora, każdy z nas może sobie tu trolować ile mu się tylko podoba. Ty też Jacku robisz sobie jaja z tego forum... Zostaje mi tylko poczytać o zlotach, pocieszyć oko zdjęciami jakichś fajnych klamotów, które wrzucą ich szczęśliwi posiadacze i tyle :)

Adam, Lavardin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Masz nieaktualne dane. Zerknij za fotkę w okienku a jest przecież coś jeszcze. Przestałem pisać bo szkodzę forum i jego użytkownicy przeze mnie bardzo cierpią, potem odreagowują na forum w taki sposób, że.... lepiej dać sobie spokój, odpuścić i niech w każdym wątku wyzywają się osoby, którym to hobby - jak sami twierdzą - jest zupełnie obojętne, nie słyszą żadnych różnic w brzmieniu itd, itd. ale nie przeszkadza im to być gwiazdami w każdym zakątku tego  forum. W sumie należałoby zadać pytanie czy taka działalność na forum też nie jest szkodliwa, nie jest zwykłym odreagowaniem swoich osobistych problemów albo zwyczajnym trolowaniem. Do tego jest na to przyzwolenie moderatora, każdy z nas może sobie tu trolować ile mu się tylko podoba. Ty też Jacku robisz sobie jaja z tego forum... Zostaje mi tylko poczytać o zlotach, pocieszyć oko zdjęciami jakichś fajnych klamotów, które wrzucą ich szczęśliwi posiadacze i tyle :)

Gdybyś nie użył słowa "gwiazda", pewnie nie domyśliłbym się, że cała ta tyrada dotyczy mnie. Już wczoraj pisałem, że możesz zgłosić moje posty do moderacji, jako naruszające regulamin. To raz. 

Dwa. W regulaminie nigdzie też nie ma informacji  że osoby głuche, ślepe czy upośledzone w jakikolwiek inny sposób, nie mogą brać udziału w życiu forum. 

Jeśli zaś chodzi o moje posty odnoszące się do Twojej forumowej działalności- nie wycofuję się z nich ani tym bardziej nie zamierzam przepraszać. Tobie nie podobają się pewne moje zachowania, o czym niejednokrotnie pisałeś, ja mam prawo do wyrażenia swojej opinii o Tobie. 

A mówiąc na marginesie, robisz po raz kolejny z siebie ofiarę a w każdym poście musisz przemycić odrobinę ironii bądź drwiny jak choćby tą dotyczącą forumowych złotów. 

Masz nowy wypasiony wzmak - cieszę się nim, bo kto wie czy jutro kiedy go włączysz, będzie podobać Ci się tak samo jak dziś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kaczadupa napisał:

Przestałem pisać bo szkodzę forum i jego użytkownicy przeze mnie bardzo cierpią

Adam, daj spokój. Twój serial o wzmacniaczach jest jednym z najciekawszych na forum i ma swoich fanów, którzy czekają na kolejne sezony i odcinki. Dość powiedzieć, że tak mnie jakiś czas temu nakręciłeś, że pobiegłem do Topa posłuchać Coplanda. Może go nie kupię, ale pomogło mi to sprecyzować swoje wymagania.

Jeśli masz coś nowego, to nie bądź chciwcem - podziel się tym z nami. Ja chętnie wezmę te białe gałki, których nie chce @DiBatonio. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sitcom, wielu nie chce się tego czytać a i tak komentują wątki. Taki trochę dziwny fenomen ;) 

Ja wolałbym poprawić akustykę żeby wstawić lepsze/większe paczki do małego pokoju niż zmieniać ciągle wzmacniacze. Jednakże nie krytykuję publicznie wyborów @kaczadupabo to jego fundusze i tylko on nimi dysponuje :) . Widzę że na każdym forum audio jest nadmiar ludzi troszczących się o portfele innych...

Sorki za offtop :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...