Skocz do zawartości

Usher S-520 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

7 minut temu, Rega napisał:

No, skoro jako frontów się używa MBL 101 Xtreme, to co ma być na tyłach😉?

na tyłach ? myślę o MBL 101E MK2 :) Znaczy to już pewnik tylko zbieram na zbrojenie stropu :) 

1 minutę temu, Rega napisał:

Słuchałem za to Beolab 90.https://www.ceneo.pl/86623696

Słuchałem ich na AVS i ....dla mnie to jakieś nieporozumienie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak. Cieszmy się tym co mamy bo przy obecnym wzroście cen sprzetu audio to niedługo okaze się że to najlepsza lokata.

Prosty przykład - w styczniu kupowałem trochę lamp ECC83. Głownie do potestowania wśród lampiarzy na forum. Za 10 lamp zapłaciłem trochę ponad 2 tys. Obecnie te lampy kosztują już ponad 3800 zł.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Ale nas zaraz Kraft prześwięci za zaśmiecanie. 

Spoko. Po to zakładam tematy, żebyście mieli co poczytać i o czym popisać. Najważniejsze żeby było sympatycznie i bez ubliżania.

Tym bardziej, że o samych Usherach jakoś mi się nie chce pisać. Serio. Są zbyt normalne. Żadnej szczególnie wybijającej się zalety. Żadnej wady. I czym ma się tu recenzent ekscytować? Nie dają pisarskiego paliwa. To po prostu świetnie zestrojone, realistycznie grające i przyjemne w odbiorze paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraft napisał:

I czym ma się tu recenzent ekscytować?

Np. tym, jak wypadają na tle innych, droższych i również niewielkich monitorów, w tym tych, które posiadasz i z którymi możesz je bezpośrednio porównać. Przede wszystkim, jak się mają do kultowych Menuetów. Bo rozumiem, że do miniaturek Kefa nie mają się w ogóle (zupełnie inny charakter grania)? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Np. tym, jak wypadają na tle innych, droższych i również niewielkich monitorów, w tym tych, które posiadasz i z którymi możesz je bezpośrednio porównać. Przede wszystkim, jak się mają do kultowych Menuetów. Bo rozumiem, że do miniaturek Kefa nie mają się w ogóle (zupełnie inny charakter grania)? :)

Rafał, Ty też chcesz je kupić 🙂?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

A co Ty Sebastian taki na nie? Za tanie? Kolega @kaczadupajuż się kiedyś naśmiewał z Heco, że na pewno nie kupię i się przejechał;)

W żadnym wypadku nie jestem na nie 🙂. Pytam, bo kiedyś Rafał pisał że tej wielkości kolumny nie są chyba w kręgu jego zainteresowań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soberowy napisał:

kolumny na dłuższej ścianie czy krótszej ? I czemu na tej ?

Na krótszej. Dążyłem do zachowania jako takiej symetrii w pokoju. Stawiając kolumny na dłuższej, pierwsze boczne odbicie wypadalo na oknie. To raz. A dwa, dając kolumnom rochę oddechu ( mert od ściany) i głowie trochę powietrza ( tez kolo metra) niewiele przestrzeni zostaje.z półtora metra. Wchodzimy w bliskie pole a tego nie chciałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Pytam, bo kiedyś Rafał pisał że tej wielkości kolumny nie są chyba w kręgu jego zainteresowań. 

Tak jest, podtrzymuję to. Być może nie mam racji, może zagrałyby u mnie obiektywnie lepiej od większych. Ale mentalnie nie potrafię się do tego przekonać. A gdybym jednak kiedyś chciał kupić jakieś maluchy, to nastawiałbym się na M1 Classic z YB Audio, żeby wesprzeć rodzimą produkcję. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 10:53, Rafał S napisał:

W sieci dominują pochlebne recenzje tych Usherów, choć zdarzają się wyjątki.

https://www.whathifi.com/usher/s-520/review

W każdym razie, bez względu na ocenę ogólną, powtarza się opinia, że dynamika trochę odstaje poziomem od reszty.

Zależy o jaką dynamikę chodzi. Jeśli o zdolność do zagrania bardzo głośno, to może - nie zamierzam sprawdzać. Jeśli jednak o mikrodynamikę, to nie mogę się zgodzić. Ushery realistycznie oddają dźwięki typu szarpnięcia strun gitar czy uderzenia w bębny. Myślę, że do oddania przez nie transjentów nie można się przyczepić. Pewnie nie są to najszybsze kolumny na świecie, ale też nie widzę tu żadnej ich słabości. Moim zdaniem grają całkiem dynamicznie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kraft napisał:

Tym bardziej, że o samych Usherach jakoś mi się nie chce pisać. Serio. Są zbyt normalne. Żadnej szczególnie wybijającej się zalety. Żadnej wady. I czym ma się tu recenzent ekscytować? Nie dają pisarskiego paliwa. To po prostu świetnie zestrojone, realistycznie grające i przyjemne w odbiorze paczki.

Przecież to idealne kolumny - dźwięk jest realny, kolumny niezauważalne :) no ideał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Z tym pomiarowym zejściem to trzeba uważać. Nie musi się ono przekładać na subiektywny odbiór (i odwrotnie). Ale powtórzę jeszcze raz. Na odbiór basu w znacznym stopniu wpływa sytuacja zastana - akustyka i rozmieszczenie. 

Dokładnie tak, pomiary to nie wszystko. Dobrze, że o tym szczerze napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

Nie posądzałem Cie o aż taką megalomanię😉

To jednostka chorobowa, ja mam bardziej dosadne określenie, ale nie chcę.

W sumie jedno i drugie się leczy tak naprawdę 😀

Warto przeczytać:

https://www.medonet.pl/zdrowie,megalomania---przyczyny--objawy--leczenie,artykul,1729427.html#megalomania-przyczyny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...