Skocz do zawartości

Usher S-520 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Test - spełnienie marzeń. Można marzyć o kolumnach za 2 tys. mają już kolumny kilkukrotnie droższe? Okazuje się, że tak. Już jakiś czas temu zafiksowałem się na tych małych Usherach. I nie chce mi przejść. Trudno powiedzieć dlaczego. Może po trochu: bo miałem już dobre doświadczenia z tą firmą, bo s-520 mają bardzo dobre opinie w necie, bo miałem ich już okazję przez chwilę z satysfakcją posłuchać, bo są zbliżone konstrukcyjnie do pewnych ProAców, które mi się bardzo podobały.  A może po prostu dla tego, że ich konstrukcja ma w sobie nieodparty urok (ja się w każdym bądź razie urokowi klasycznego, audiofilskiego mini-monitora z logiem szanowanego producenta nie potrafię oprzeć).

j349538981.1.jpg.d4ea4f2df73531a32d4b437d8fe5d93e.jpg

 

Test będzie na luzie, ale wcale nie bez określonego celu. Plan jest taki, że jeśli okażą się rewelacyjne, to kupię je synowi do jego pokoju. A jak chłopak będzie w szkole...

cdn.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałeś, że koniec z testami, że teraz tylko muzyka... ;) 

Z tym wyglądem to się zgodzę, są ponadczasowo piękne. Chociaż dla mnie tylko w kolorze czarnym :)

To jest obecnie produkowana wersja? Internety piszą, że pierwsza, już nie produkowana była / jest tą naj. 

Pisz Kraft jak pierwsze wrażenie, chociaż zero - jedynkowo czyli od 1 do 10 na ile zasłużyły? (za brzmienie nie wygląd oczywista) 

Ps. Jeżeli mają twardy, szybki, konturowy dół to do końca tygodnia w ciemno je kupię. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

do końca tygodnia w ciemno je kupię. 

To bierz, bo to jedne z tych kolumienek, które można się pokusić o propozycję kupna w ciemno do kilkunastu metrów jak ulał. 

Słyszałem je dawno, co prawda nie u siebie, tylko w salonie audio z NADem i zrobiłem większe gały niż średnica ich kopułki 😄

Wszytko było połączone Enerrami i Equlibrium 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kaczadupa napisał:

A pisałeś, że koniec z testami, że teraz tylko muzyka... ;) 

Postanowienie noworoczne. Do kwietnia to i tak długo wytrzymałem;)

45 minut temu, kaczadupa napisał:

To jest obecnie produkowana wersja? Internety piszą, że pierwsza, już nie produkowana była / jest tą naj. 

Testować będę jakąś starszą, ale jeśli się zdecyduję na zakup, to będę musiał kupić nową, bo słabo z dostępnością używek.

45 minut temu, kaczadupa napisał:

Pisz Kraft jak pierwsze wrażenie,

  Jeszcze nie dojechały. Może jutro.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, DiBatonio napisał:

To bierz, bo to jedne z tych kolumienek, które można się pokusić o propozycję kupna w ciemno do kilkunastu metrów jak ulał. 

 

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

😆

A jak by Ci napisał: Adam, skocz z okna.

Skoczyłbyś? 

Jacku, Krafta proponuję zostawić... na koniec testu :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooferek w tych Usherach wizualnie jest bardzo podobny do tego, który siedzi m.in. w dużo droższych Diapasonach Karis / Adamantes. Różni je w sumie kształt korektora fazy i drobne niuanse. Gdzieś coś kiedyś wyczytałem, że Usherowi zarzuca się kopiowanie znanych konstrukcji Scan Speak (chyba, że coś mi się ubzdurało). A tu okazuje się, że Seasy też lubią "naśladować". Na fotce Diapason Karis III, które miałem jakiś czas temu u siebie.

IMG_20201216_221919.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lpomis napisał:

Gdzieś coś kiedyś wyczytałem, że Usherowi zarzuca się kopiowanie znanych konstrukcji Scan Speak

Nie kopiowanie a udoskonalanie :) Fakt są to konstrukcje bardzo zbliżone. 

7 godzin temu, lpomis napisał:

Różni je w sumie kształt korektora fazy i drobne niuanse.

Ja widzę kolosalną różnicę , moje są białe w lakierze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lpomis napisał:

Gdzieś coś kiedyś wyczytałem, że Usherowi zarzuca się kopiowanie znanych konstrukcji Scan Speak (chyba, że coś mi się ubzdurało). A tu okazuje się, że Seasy też lubią "naśladować". 

Scan-Speak, Seas i jeszcze na dokładkę Dayton. Chyba tylko zainteresowane firmy wiedzą, o co naprawdę z tymi projektami głośników Ushera chodzi. Na szczęście, jaka by nie była geneza tajwańskich driverów, to uchodzą one za porządne konstrukcje.

225179745_ProAc01.thumb.png.dede3a49a9e44d4f6bb09ca5009ac393.png

A tu usheropodobna 14-tka SEAS-a z korektorem fazy w tomkowych ProAc Response One SC.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lpomis napisał:

Wooferek w tych Usherach wizualnie jest bardzo podobny do tego, który siedzi m.in. w dużo droższych Diapasonach Karis / Adamantes. Różni je w sumie kształt korektora fazy i drobne niuanse. Gdzieś coś kiedyś wyczytałem, że Usherowi zarzuca się kopiowanie znanych konstrukcji Scan Speak (chyba, że coś mi się ubzdurało). A tu okazuje się, że Seasy też lubią "naśladować". Na fotce Diapason Karis III, które miałem jakiś czas temu u siebie.

IMG_20201216_221919.jpg

Możesz napisać jak Ci się ich słuchało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-520 to konstrukcja już niemłoda. Debiutowała około 2005 roku. Za projekt odpowiadali Amerykanin dr Joseph D'Appolito (tak ten!) oraz Tajwańczyk Tsai Lien-Shui. Ponoć zrobiły furorę na naszym Audio Show 2005. Przygotowujący relację z imprezy dla miesięcznika "Audio" redaktor Pacuła określił je mianem "Dźwięku wystawy". 

3271.jpg.903fc4a07e073208b02bdde5e4f443b4.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci dominują pochlebne recenzje tych Usherów, choć zdarzają się wyjątki.

https://www.whathifi.com/usher/s-520/review

W każdym razie, bez względu na ocenę ogólną, powtarza się opinia, że dynamika trochę odstaje poziomem od reszty.

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/3452-usher-s-520-ii.html

http://www.audioreview.com/product/speakers/bookshelf-speakers/usher/s-520.html

Recenzenci i użytkownicy zwracają też uwagę na wyeksponowany przełom średnicy i sopranów. Czyli unikać wzmacniaczy o podobnym charakterze. No i naprawdę mała efektywność (82 dB) oznacza, że nie zaszkodzi podłączyć mocniejszy piecyk. Mój Sol II raczej odpada z obydwu ww. względów. :(  Ale z takim Naimem SN3... ;)

Gdybym planował oddzielny system do sypialni... Niestety, nie mam sypialni. :( Niemniej, będę z ciekawością śledził wątek. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraft napisał:

Mimo to dały radę.

Miałem Tomka Proaki u siebie. Nawet z lampką SET zagrały pięknie. Dlatego zwróciłem uwagę. Wielu uważa, że to niedorzeczne łączyć lampowca i kolumny z małym wooferkiem z plastiku. Mimo to jak się podkręci volume potrafi taki zestaw zaskoczyć fajnym dźwiękiem. Są niedostatki niskiego basu ale ta średnica. Miód malina. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...