Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

Cóż, niestety ale jeśli chodzi o "system przyznawania ostrzeżeń i kar" ma rację. Zresztą to było wiadomo od początku że "uznaniowość" jest wręcz wdrukowana w nasze społeczeństwo. "Nasi" nie mają się czego bać. Tych innych "onych/ich" będziemy gnoić bo nie zgadzają się z tym co "my" uważamy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Otóż system ostrzeżeń działa tak:

Jak działa to działa. Przez tydzień był naprawdę spokój na forum więc wg mojej oceny sprawdza się.

1 godzinę temu, TomekN napisał:

ale pewnie przez błąd systemu (bo przecież nie przez zwykłą, ludzką złośliwość moderatora) otrzymałem bana 7 razy dłuższego, niż wynikałoby to z systemu kar.

Bana dostałeś 8.06, a system zaczął oficjalnie działać 9.06 po tym jak go opublikowałem w odrębnym temacie. Bana dostałeś po "staremu" z użyciem nowych narzędzi systemowych do których wcześniej nie mieliśmy jako moderatorzy dostępu. Mogliśmy banować tylko bezterminowo, a czas określała Administrator. "Zbanowanie" to było niefortunne tylko z punktu widzenia użytych narzędzi. 

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Dla pełni obrazu pozwolę sobie zacytować fragmenty wypowiedzi z przedmiotowego wątku, które padły, ale zostały już częściowo poukrywane:

Rega:

Żeby ocenić całościowo zagadnienie musiałbyś się cofnąć do postów, w których ów użytkownik o którym wspomina Rega zwymyślał go od "gangusów" i internetowych terrorystów (jeżeli mnie pamięć nie myli) za to, że pozwolił sobie grzecznie zabrać głoś w dyskusji. Amira pomijam bo to nie użytkownik naszego forum i mimo że zdania na temat jego działalności na pewno są podzielone nie powinien być żadnym przyczynkiem do naszych rozliczeń.

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Ocena moderatora:

Pozostaje oceną moderatora i niewiele masz tu do powiedzenia. Moje zdanie na temat jest takie, że zachowałeś się niegrzecznie w stosunku do Regi. Niczym sobie nie zasłużył na "tykanie" jego osoby. Efekt końcowy jest taki, że prawdopodobnie nie będzie chciał uczestniczyć w forumowych dyskusjach by nie kojarzyć go z twoją "krzywdą" do której sam w żaden sposób się nie przyłożył. Zaznaczę, że nigdy na nikogo nie doniósł i nie zgłosił żadnego przypadku wymagającego naszej reakcji. 

Mimo, że napisałeś iż nie żywisz urazy to cały twój post jest jednym wielkim oskarżeniem sugerującym brak bezstronności i kompromitację naszych działań. To wg mojej oceny kolejna twoja próba sprowokowania dyskusji. która nie potoczy sie w dobrym kierunku. Proponuję zaakceptować taki stan jaki zastałeś po powrocie i nie mieszać w temacie. Masz propozycje zmian systemu to o nich napisz i nie wracaj do historii, której to wybiórczo przytaczasz fragmenty.

2 godziny temu, TomekN napisał:

Myślę więc, że nowe zasady albo już całkowicie wykastrują to forum z cokolwiek wartościowych i pouczających dyskusji, albo sprawią że ludzie się prędzej czy później nawzajem powystrzelają.

Pouczające dyskusje są twoją domeną. Tu użytkownicy chcieliby się wymieniać doświadczeniami co niejednokrotnie było zakłócane pouczającymi wstawkami (zrób ślepy test, pokaż wyniki pomiarów itp.) Po to między innymi powstał system ostrzeżeń. Ma zapobiegać trollowaniu i prowokowaniu w wątkach tematycznych.

2 godziny temu, TomekN napisał:

bo już nie raz moderacja dawała wyraźnie do zrozumienia, że niektórzy użytkownicy forum są pod szczególną ochroną

Nikt nie jest pod szczególną ochroną mimo, że masz takie wrażenie. System ostrzeżeń oficjalnie funkcjonuje od 09.06 i nikt jeszcze nie doświadczył punktów więc trudno pisać kogo ochraniamy, a kogo nie. Z ocenami zatem się wstrzymaj. Punkty będą dla wszystkich użytkowników bez wyjątków. Warunkiem jest nie przestrzeganie netykiety, w tym tych wypunktowanych naruszeń.

13 minut temu, Fafniak napisał:

"Nasi" nie mają się czego bać. Tych innych "onych/ich" będziemy gnoić bo nie zgadzają się z tym co "my" uważamy.

Wszyscy mają się "bać" i nie zamierzamy nikogo "gnoić". Nie rozsiewaj propagandy. To nie TVPiS ;) 

48 minut temu, Kraft napisał:

możesz zmienić nicka na @JozefK.

Nie wiem czy jest taka opcja. Może niech Tomek sam napisze jakąś powieść lub chociaż poradnik "Jak funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości by nie skończyć "Jak pies" ;) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Fafniak napisał:

Serio?

Tak mi się skojarzyło z "gnojeniem". Lubią tam pojechać po Tusku chociażby. Naprawdę uważasz, że jest tu na forum aż tak źle? Kogoś "gnoimy"? Ja uważam wręcz odwrotnie i mam wrażenie, że pozwala się obu stronom sporów słownych na zbyt wiele. "Gnojenie" zaś pozostawiłbym poza naszą forumową rzeczywistością tam gdzie faktycznie istnieje o czym w skrócie zasygnalizowałem (to wyłącznie moja opinia). 

Jeżeli chodzi o system ostrzeżeń zaś to ma przeciwdziałać chociażby przejawom takiego złego traktowania użytkowników przez samych użytkowników forum. Słowem można skrzywdzić i chcemy by tych krzywd było jak najmniej. Zbyt pobłażliwe podejście do tematu słownej agresji, nawet tak niewinnej jak w przypadku TomkaN w stosunku do Regi nakręcało złą atmosferę na forum. Złe słowa Regi zaś były sprowokowane wcześniejszą agresją słowną innego użytkownika, któremu nie spodobały się jego komentarze. Ta spirala słownej agresji  nakręca się bardzo szybko i przynosi wiele szkód. Zapewne wszyscy chcemy by tego nie było więc albo zaprzestajemy złych praktyk słownych i zapominamy o "taryfikatorze" albo brniemy dalej i się punktujemy. Wybór jest Wasz (mój również), wszystkich użytkowników forum. 

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Co Wy z tymi psami? Najpierw @audiowit, teraz Ty Mariusz!

To tylko nawiązanie do Kafki. Nic złego nie miałem na myśli. Wybacz jeżeli odebrałeś to inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, J4Z napisał:

Zgłosiłem prowokację, do tego udaną. Nic nie zostało zrobione, pewnie dlatego że to Don. Pozdrawiam. 

Sam prowokujesz chociażby teraz. Przestańcie "Donować", wskazywać sygnalistów czy uprawiać inne słowne czary mary. Mamy przez to niejednokrotnie "spieprzone" wieczory gdy zamiast słuchać muzyczki zaczytujemy "gównoburze" zastanawiając się kto zaczął czy kto jest tym razem prowokatorem. Postawcie grubą kreskę odcinając się od forumowych historii i zacznijcie normalnie ze sobą rozmawiać. Proszę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Teraz? Teraz to już mam gdzieś. Ile czasu wisi post z wyzwiskiem?

Nie mam pojęcia o jaką bekę Ci chodzi  i w jakiej konwersacji Ci ktoś naubliżał. Jeżeli zaś chodzi o to, że ktoś bezosobowo napisał o nadchodzących sygnalistach to faktycznie popełnił drobną prowokację ale to było kilka dni temu chyba przed wprowadzeniem punktów. 

Prawdę pisząc to dzisiaj doczytałem o co chodzi z tymi sygnalistami. Jest to w jakimś znaczeniu niegrzeczny zwrot ale nie odniosłem wrażenia, że był skierowany do konkretnej osoby więc o sprawie zapomniałem. 

Możliwe też, że przegapiłem jakiś wątek więc mogę być nie na bieżąco. 

Sugeruję również żebyś trzy razy zastanowił się co piszesz na ten palący temat w tak kpiarski sposób bo cierpliwość na takie bodźce nawet u mnie może się wyczerpać. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomekN napisał:

i pewnie niektóre osoby chciałyby wiedzieć jak działa w praktyce i "od środka", więc spieszę z informacją z pierwszej ręki! Jednocześnie przepraszam za zwłokę w raporcie,

Wiedziałem , no kurna wiedziałem 😂To była tylko kwestia czasu 🤣

8 godzin temu, TomekN napisał:

Myślę więc, że nowe zasady albo już całkowicie wykastrują to forum z cokolwiek wartościowych i pouczających dyskusji,

Muszę uważniej czytać Forum , bo widocznie coś mi umknęło. Możesz podać link do Twojej wartościowej dyskusji ? Pisze poważnie. Miałbym jakiś punkt odniesienia, co jest wartościowe, a co nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Możesz podać link do Twojej wartościowej dyskusji? 

Tomek, prowokujesz:) A jaki procent dyskusji na forum jest wartościowy? Czy są takimi rozważania o "brzmieniu" wtyczek prądowych? A może porównywanie "brzmienia" dwóch wzmacniaczy odsłuchiwanych w dwóch różnych sklepach z dwoma różnymi modelami kolumn? A co z rozkminami, czy po połączeniu w całość elementy toru muszą się "przegryzać" 10 czy 100 godzin? Wartościowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

Bana dostałeś 8.06, a system zaczął oficjalnie działać 9.06 [...]
bana dostałeś po "staremu"

Bana po staremu, ale punkty - po nowemu 🙂 Bo 10 punktów karnych do teraz wisi na moim koncie tak, jak by system już wystartował 8.06. Rozumiem że to też jest "niefortunne" i jako moderator dołożysz wszelkich starań, aby moje konto zostało z nich oczyszczone.

 

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

Pozostaje oceną moderatora i niewiele masz tu do powiedzenia. Moje zdanie na temat jest takie, że zachowałeś się niegrzecznie w stosunku do Regi. Niczym sobie nie zasłużył na "tykanie" jego osoby.

Niegrzecznie? A czy w ogóle ktoś z Was raczył spytać się Regi, czy w ogóle zaimek "jakiś tam" go uraził? Bo może po raz kolejny nadgorliwa reakcja RoRo przyniosła forum więcej szkód, niż pożytku. Tak zresztą nawet wynika z Twoich słów, że Rega nie chce mieć z tym wydarzeniem nic wspólnego.

Ale ale. Piszesz że Rega nie zasłużył sobie na "tykanie" jego osoby. Zabawne, że akurat takiego słowa użyłeś. Ponieważ nie chciałbym w przyszłości "tykać" osób których "tykać" nie wolno, dlatego mam prośbę. Czy mogłbyś przedstawić pełną listę osób "nietykalnych" na tym forum? Z tego co już się zorientowałem, obejmuje ona:

  • Szanownego Pana audiowita
  • Szanownego Pana Regę
  • Szanownego Pana Bogusława Kożyczkowskiego
  • Szanownego Pana Tomasza4446

Czy są jeszcze jakieś inne osobistości na tym forum, z którymi w dyskurs najlepiej w ogóle nie wchodzić, bo są otoczone tak szczególną troską i opieką moderatorów? Taka lista nietykalnych byłaby bardzo przydatna i być może pozwoliłaby unikać rzekomych konfliktów, które nie podobają się moderatorom. Prosiłeś o propozycje ulepszeń systemu z mojej strony - voila! 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Tomek, prowokujesz:)

No dobra , może trochę ? :) Po prostu założyłem się sam ze sobą kiedy ......  :) 

10 minut temu, Kraft napisał:

A jaki procent dyskusji na forum jest wartościowy?

A teraz poważnie. Taki jaki leży w kręgu zainteresowań czytelnika. Po to jest taka różnorodność wątków , by była szansa trafienia na ten ciekawy dla nas. To , że każda opinia z odsłuchu czegokolwiek będzie subiektywna to pewnik. Ale już zwrócenie uwagi na jakiś sprzęt , daje kierunek do własnych poszukiwań , choćby Twoje testy. Jarek dla mnie Forum to przede wszystkim zbiór doświadczeń użytkowników . Wtedy to ma sens. Jak zaczniemy się tylko przerzucać " co ktoś gdzieś napisał , powiedział" i traktować to jak dogmat , to ja się wypisuje. Wkurza mnie negacja tych samych tematów / wszyscy wiemy jakich/ dla negacji , nic to nie wnosi i ......jest nudne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekN napisał:

Czy są jeszcze jakieś inne osobistości na tym forum, z którymi w dyskurs najlepiej w ogóle nie wchodzić, bo są otoczone tak szczególną troską i opieką moderatorów? Taka lista nietykalnych byłaby bardzo przydatna i być może pozwoliłaby unikać rzekomych konfliktów, które nie podobają się moderatorom. Prosiłeś o propozycje ulepszeń systemu z mojej strony - voila! 🙂

Szanuje, że się nie poddajesz! Jestem tego samego zdania i już gdzieś to pisałem, że jest sporo osób, które się tu znają, piszą między sobą priv, no i w każdym wątku przybijają sobie piątke :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wkurza mnie negacja tych samych tematów / wszyscy wiemy jakich/ dla negacji , nic to nie wnosi i ......jest nudne :) 

Coś tam wnosi. To rzucenie cumy, żeby bujający się na wysokiej fali statek nie odpłynął nam w siną dal;).

Pozostaje kwestia proporcji. Co za dużo, to niezdrowo. Tu się zgadzam.

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

no i w każdym wątku przybijają sobie piątke :)

Od tego lajkowania bluzgów to naprawdę ręce opadają:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, TomekN napisał:

Czy są jeszcze jakieś inne osobistości na tym forum, z którymi w dyskurs najlepiej w ogóle nie wchodzić, bo są otoczone tak szczególną troską i opieką moderatorów?

Nie bardzo się rozumiemy chyba. W dyskurs można z każdym wchodzić. Nie wolno zaś KOGOKOLWIEK obrażać. Tu musiałbym wylistować wszystkich użytkowników, których nie wolno "tykać" i którzy mają ochronę. Trafiłeś na tego w którego celowałeś. Nie mi oceniać dlaczego celujesz w tego czy innego ale powinieneś rozumieć, że moderacja jest od tego by takiego celowania nie było. 

Upraszczając. Gdybyś celował w Dzika, Fafniaka czy Mira reakcja moderacji byłaby podobna. Jeżeli zaś myślisz, że nie zareagowałbym po ustaleniu zasad na podobne "tykanie" użytkowników przez wskazanych Szanownych to Cię uspokoję. Na pewno zareaguję. 

6 minut temu, J4Z napisał:

Jak ktoś kto pomaga jest sygnalistą to obsługa forum kim jest? 

Nadajemy na różnych falach chyba. Napisałem, że ten termin był dla mnie obcy do dnia dzisiejszego. Dla mnie sygnalista to gość z trąbką na koniu bez żadnego pejoratywnego zabarwienia.

Jeżeli chodzi o obsługę forum to chyba jasne dla wszystkich jest jakie zadania realizujemy w ramach regulaminu forum. To, że rozmawiamy tu o różnych sprawach dając użytkownikom okazję się wygadać w sprawach ich bolączek nie zmienia faktu, że docinki kierowane w naszą stronę nie będą odbywały się bez odpowiedniej reakcji. Porównałbym takie działania do stąpania po cienkim lodzie gdy trzeszczy pod butem jak za daleko ktoś zajdzie. Nie słuchanie tych niepokojących odgłosów spowoduje, że lód w końcu pęknie. 

Jeżeli chodzi o ukrywanie postów to jest tu z dnia dzisiejszego ukrytych ok. 20 i nie jesteś wyjątkiem w tej kwestii. 

To, że masz coś gdzieś to twoja prywatna sprawa więc nie wnikam głębiej. Nie musisz się z tym afiszować. 

Apeluję do wszystkich by skończyli offtopowanie i personalne przepychanki. Tylko z uwagi na ten wyjątkowy świąteczny i słoneczny dzień nie lecą dzisiaj punkty. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Tylko z uwagi na ten wyjątkowy świąteczny

A to święta jakieś są ? 🤔

 

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Napisałem, że ten termin był dla mnie obcy do dnia dzisiejszego. Dla mnie sygnalista to gość z trąbką na koniu bez żadnego pejoratywnego zabarwienia.

Dziwne, że nie wiedziałeś, bo termin często używany na forach. Ba jest to swego rodzaju funkcja ...

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sygnalista_(demaskator)

https://poradnikpracownika.pl/-sygnalista-kim-jest-i-jak-bedzie-chroniony-przez-prawo

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DiBatonio napisał:

A to święta jakieś są ?

Tak, różne.

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

Dziwne, że nie wiedziałeś, bo termin często używany na forach. Ba jest to swego rodzaju funkcja ...

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sygnalista_(demaskator)

https://poradnikpracownika.pl/-sygnalista-kim-jest-i-jak-bedzie-chroniony-przez-prawo

 

Pewnie sam nie dał rady wygoglować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 Bez żadnego ukrytego celu i podtekstu. Może z powodu różnicy zdań jednych w stosunku do drugich w niektórych kwestiach audio. 

6 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Pewnie sam nie dał rady wygoglować

Gdybym miał przy okazji każdej wymiany poglądów googlować to czasu by nie starczyło na pisanie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Nie bardzo się rozumiemy chyba. W dyskurs można z każdym wchodzić. Nie wolno zaś KOGOKOLWIEK obrażać. Tu musiałbym wylistować wszystkich użytkowników, których nie wolno "tykać" i którzy mają ochronę. Trafiłeś na tego w którego celowałeś. Nie mi oceniać dlaczego celujesz w tego czy innego ale powinieneś rozumieć, że moderacja jest od tego by takiego celowania nie było. 

Mariusz, czy Ty w ogóle wierzysz w to, co piszesz...? Kogo chcesz oszukać?

Przecież wszyscy tutaj wiedzą, że w przedmiotowym wątku prowadziłem spokojną i merytoryczną dyskusję, głównie z Dedalem75, który ją poniekąd rozpoczął. Rega się z własnej i nieprzymuszonej woli wtrącił do tej dyskusji, bo nie mógł się powstrzymać od najechania na mnie za odwołanie do pomiarów z ASR. Czytelnie zasugerował, że skoro nie oceniam sprzętu wyłącznie na słuch, to nie mam gustu i własnego zdania (czym - jak rozumiem - próbował mnie obrazić). Oraz że czas, abym opuścił to forum, bo jemu takie podejście do audio się nie podoba. Odpowiedziałem na tę jego agresję możliwe najbardziej spokojnie i merytorycznie jak potrafiłem.

I to ja polowałem i celowałem w Regę, aby nazwać go "jakimś"? 😁 Mariusz, bądź poważny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

@Chyba Miro 84 Bez żadnego ukrytego celu i podtekstu. Może z powodu różnicy zdań jednych w stosunku do drugich w niektórych kwestiach audio.

Zwłaszcza że tego typu osób jest tu multum. Ale OK. Niech bedzie. Taka odpowiedz jest "neutralna" dla obu stron. Pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...