Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

27 minut temu, maxredaktor napisał:

Oczywiście można dać z niższym indeksem, ale, jak ostrzegano na forum Hondy (a auto tej firmy mam), ubezpieczyciel w razie jakiegoś nieszczęścia może robić problemy.

W Hondzie to jest tak od lat. Ładują twarde opony z wysokim indeksem prędkości w auta które ledwo 200km/h osiągają. W moim starym UFO nawet "Y" było :D  Podyktowane jest to stosowaniem wąskich felg (koszty) a więcej drutów w oponie ogranicza ugięcie na pokonywaniu zakrętów i polepsza stabilność prowadzenia. Zerknij na widełki (ogólne) jakiej szerokości felgi stosuje się do konkretnych opon, Honda w wielu modelach ma na granicy tych zaleceń.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Butler napisał:

W Hondzie to jest tak od lat. Ładują twarde opony z wysokim indeksem prędkości w auta które ledwo 200km/h osiągają. W moim starym UFO nawet "Y" było :D  Podyktowane jest to stosowaniem wąskich felg (koszty) a więcej drutów w oponie ogranicza ugięcie na pokonywaniu zakrętów i polepsza stabilność prowadzenia. Zerknij na widełki (ogólne) jakiej szerokości felgi stosuje się do konkretnych opon, Honda w wielu modelach ma na granicy tych zaleceń.

Ale mi chodziło o zupełnie inną rzecz - co zrobić, aby się do ciebie ubezpieczyciel nie przyczepił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, maxredaktor napisał:

Ale mi chodziło o zupełnie inną rzecz - co zrobić, aby się do ciebie ubezpieczyciel nie przyczepił.

Przyznam Ci że jeszcze nigdy nie słyszałem o przypadku w którym z tego powodu ubezpieczyciel się przywalił. Owszem, jak odstępstwa są diametralne różne od homologacyjnych to są podstawy by odmówić świadczenia, ale to może być mowa jedynie o drastycznych różnicach. To co jest sprawdzane to grubość bieżnika i rodzaj opony (zima/lato), resztę mają w dupie. Czasem sprawdzają DOT opony a zimówki mają przydatność 5 lat. Miałem poważny wypadek UFO w którym formalnie byłem sprawcą i po wszystkim mocno kontrolowano moje auto przez biegłego. Przy OEM zestawie który tworzą felgi 17" 7J i oponach 225/45/17 indeks Y, ja miałem założone 18" 8,5J i opony 225/40/18 z indeksem V i nie stwierdzono jakichkolwiek uchybień pod tym kątem, czytałem protokół.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Butler napisał:

Podyktowane jest to stosowaniem wąskich felg (koszty) a więcej drutów w oponie ogranicza ugięcie na pokonywaniu zakrętów i polepsza stabilność prowadzenia.

Tak działają opony diagonalne :)  ale to w zamierzchych czasasch. Potem wymyślono opony radialne i diagonalne poszły w zapomnienie.

7 godzin temu, maxredaktor napisał:

Ale mi chodziło o zupełnie inną rzecz - co zrobić, aby się do ciebie ubezpieczyciel nie przyczepił.

Stosować opony wg zaleceń producenta auta i przepisów kraju w którym jeździsz.

 

OT

  Niemniej warto się czasami zastanowić ;) bo mimo że opony są cztery to ich łączna powierzchnia przylegania do drogi wynosi tyle co 4 kartki pocztowe  :) .

Jadąc z prędkością tylko 100km/h w ciągu sekundy przelatuję 27 metrów dotykając drogi czterema "kartkami pocztowymi" :)

Jak sobie to wyobrażę to mi nogi cierpną :)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rega napisał:

Dziś zakwitł mój hibiskus

Śliczne. A da się zjeść ? :) 

A teraz krótkie sprawozdanie z remontu. Nic się nie dzieje. Dziękuję za uwagę . :) 

Frontów szafek i czegokolwiek nie mam. Zamówiłem " niedźwiedzia " , który był na stanie sklepu , po tygodniu mi odpisali , że dostawca tego dywanu już go nie produkuje /???/.

Wczoraj wziąłem wolne , sześć godzin podłączałem sprzęt . Łatwo nie było. Z analogowymi poszło błyskawicznie , cyfrowe to porażka. Okazało się , że po dłuższym odłączeniu część się sama zresetowała. Godzinę walczyłem z ustawieniem pilota Logitecha. RME nie odpaliło. Nie wiedziałem , czy to awaria zasilacza , czy RME. Okazało się , że przerwał się jeden kabelek w przewodzie zasilającym. Lutownica się przydaję. Ustawienie od początku KD też nie było szybkie. Ale działa. Pierwszy odsłuch rewelka. Gram bez DSP , nie mogę znaleźć statywu , tak go skutecznie schowałem :) Kolumny zmieniły ustawienie , są bliżej siebie / 2,5m/ , dźwięk się skupił na środku i za linią kolumn.

A, nabyłem odbój do drzwi, niesamowicie śmieszny. Co na niego spojrzę to banan na twarzy :) 

IMG_0956.JPG

IMG_0957.JPG

IMG_0973.JPG

IMG_0989.JPG

IMG_0971.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Amarok napisał:

 pierwsze dwie fotki może również zamieść w wątku Wasze Systemy. 

Zamieszczę, jak sprawdzę wszystko. Nie odpaliłem jeszcze Luxmana i Nuca. Jak Bóg i Grzesiek / @Audio Autonomy / da , to w sobotę wróci drapak. W weekend zrobię pomiary zarówno KD jak i DL , na razie wszystko jest " na żywioł". A , właśnie wpadłem na to , że nie podłączyłem suba do prądu :) 

22 minuty temu, Asia napisał:

O tak, Umbra robi fajne gadżety.

Strasznie mi się podoba. A po za tym , świetna jakość wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

A da się zjeść

Tak, da się, a raczej wypić. Płatki kwiatów nadają się na herbatkę. 

Tomek - jak tak patrzę na Twoje Altec to odnoszę wrażenie , że one takie malutkie w porównaniu do 816. Zrobiłem platformy , zeby nie nosić. Pierwszego dnia obie poszły w drzazgi. Jedna kolumna to ponad 60 kg, a platformy z cienkiej , klejonej płyty sosnowej. Muszę targać ręcznie, aż mi w krzyżu łupie. Kolejność zdjęć odwrotna.

IMG_20230915_184038.jpg

IMG_20230915_184024.jpg

IMG_20230914_194951.jpg

IMG_20230914_194948.jpg

IMG_20230914_185050.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego. Niestety, sprawdza się jedynie na bardzo równych i gładkich powierzchniach, czego niestety nie można powiedzieć o posadzce w mojej piwnicy. Ona też czeka na renowację. Wszystko w swoim czasie (jak w reklamie piwa Łomża😉)

PS Który fornir będzie lepszy? Lewy - drewno różane, prawy- palisander

 

IMG_20230915_191537.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rega napisał:

Zrobiłem platformy , zeby nie nosić. Pierwszego dnia obie poszły w drzazgi.

Trzeba było stalą wzmocnić ! :) 

29 minut temu, Rega napisał:

Muszę targać ręcznie, aż mi w krzyżu łupie.

Bo turlać się nie da ? No , co zapytać nie można ? :) 

Wiem Roman , że to kawał klamota. Ja swoje /45 kg./ jak chciałem wstawić na standy to musiałem użyć patentu z pochyleniem na kanapę , podsunięciu standu i opuszczeniu kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rega napisał:

Tak, da się, a raczej wypić. Płatki kwiatów nadają się na herbatkę. 

Tomek - jak tak patrzę na Twoje Altec to odnoszę wrażenie , że one takie malutkie w porównaniu do 816. Zrobiłem platformy , zeby nie nosić. Pierwszego dnia obie poszły w drzazgi. Jedna kolumna to ponad 60 kg, a platformy z cienkiej , klejonej płyty sosnowej. Muszę targać ręcznie, aż mi w krzyżu łupie. Kolejność zdjęć odwrotna.

IMG_20230915_184038.jpg

IMG_20230915_184024.jpg

IMG_20230914_194951.jpg

IMG_20230914_194948.jpg

IMG_20230914_185050.jpg

Czy ktoś orientuje się Jaki jest "plus dodatni" falowodu nachodzacego na membrane przetwornika? Czy to tylko ze względów max dazenia do (w miarę) kompaktowego rozmiaru, a może dochodza jakieś kwestie kompresji, czy jeszcze inny powód? Ktoś, coś wie?

Ps: super efekt końcowy👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2023 o 16:45, gienas napisał:

Jadąc z prędkością tylko 100km/h

Znam 70 latka co sie ostatnio fotka 330 na liczniku pochwalił 😀 w sumie chcialbym w tym wieku mieć podobny poziom zajawki i jednocześnie wyebania... ✌️

Zapomniałem dodać, autem z takim vmax też nie pogardzę 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...