Skocz do zawartości

Jaki soundbar wybrać?


Adrian Ruszczyński

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Na początku zaznaczę, że jestem totalnym leszczem w temacie jakiegokolwiek brzmienia, a na forum trafiłem jedynie z powodu powyższego pytania.

Panowie postanowiłem kupić soundbar. Bukmacher dał 1200 pln (dziękuję Panie Lewandowski) dlatego trzeba zainwestować. Mam tv Samsung Qled 65", cholernie lubię grać na PlayStation, a dźwięk z tv już nie daje radości.

Poczytałem o Dolby Atmos itp. wytypowałem dwa soundbary, bo spełniają moje finansowe możliwości. Jeden w/w DA posiada, drugi ma DTS (szczerze mówiąc nawet nie specjalnie rozumiem różnice między tym, a tym)

Pierwsza belka to: Samsung HW Q60T 

Druga: TCL TS8132

Jak już wspomniałem totalnie się na tym nie znam, dlatego chciałbym pomocy kogoś mądrego, a nie chcę pytać gości w sklepach z elektroniką, bo tam wiadomo, polecają to co akurat mają. Moje oczekiwania nie są jakieś wygórowane, chcę soundbar, bo nie mam miejsca na większy sprzęt, mimo że salon dość duzy, to kanapa stoi blisko TV. Mówiąc najprościej, chcę żeby było fajnie  ;)

Oczywiście, jeżeli macie jakieś inne propozycje soundbarów to wszystko chętnie przyjmę.  Z góry wielkie dzięki

 

 

 

 

 

Edytowano przez Adrian Ruszczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, J4Z napisał:

waż słowa

Spoko , ja miły gość jestem :) 

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Myślę, że ten wątek to pokłosie artykułu z instalek pl

Kurna , widzę , że kolegom humor dopisuje :) 

@Adrian Ruszczyński Zostałem przywołany przez brać forumow to coś napiszę. Ja tam specjalistą od belek nie jestem, ale wiem kto się na tym wybitnie wyznaje. O ! znalazłem:

https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/55365-kupilem-sobie-soundbar-audiofile-mnie-oszukali.html

To kompendium wiedzy o plastiku z głośnikami w środku. Co prawda autora oszukaliśmy / ten cytat to ze mnie / twierdząc , że to ustrojstwo nie emituje wyrafinowanego dźwięku, więc wiarygodność moja jako eksperta spada do zera, i nie wiem czy w ogóle powinienem zabierać głos, ale spróbuję.

Najprostszym sposobem , by przekonać się czy belka Ci będzie odpowiadać ,jest udanie się do najbliższego Salonu Audio / nie Media Markt ,ani niczego takiego , bo tam warunki odsłuchu są równe zeru | nie dotyczy autora w/w artykułu| / i poprosić o podłączenie soundbara , a następnie zestawu KD.  Sam zdecydujesz. Ja bym się pokusił jeszcze o porównanie belki i systemu stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zostałem przywołany przez brać forumow to coś napiszę. Ja tam specjalistą od belek nie jestem, ale wiem kto się na tym wybitnie wyznaje. O ! znalazłem:

https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/55365-kupilem-sobie-soundbar-audiofile-mnie-oszukali.html

To kompendium wiedzy o plastiku z głośnikami w środku. Co prawda autora oszukaliśmy / ten cytat to ze mnie / twierdząc , że to ustrojstwo nie emituje wyrafinowanego dźwięku, więc wiarygodność moja jako eksperta spada do zera, i nie wiem czy w ogóle powinienem zabierać głos, ale spróbuję

Twojego humoru nie przebijemy z Adrianem 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Co prawda autora oszukaliśmy / ten cytat to ze mnie / twierdząc , że to ustrojstwo nie emituje wyrafinowanego dźwięku, więc wiarygodność moja jako eksperta spada do zera, i nie wiem czy w ogóle powinienem zabierać głos, ale spróbuję.

Wy oszuści wstrętni 😂😂😂 

Szczerze mówiąc nie widziałem tego "artykułu", ale nie wiedziałem tak naprawdę żadnego. Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie grało jak kino domowe, aleee będzie grało lepiej niż tv.

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Myślę, że ten wątek to pokłosie artykułu z instalek pl 😉

Jak już wspomniałem, nie czytałem nic. Jestem jednym z tych, którzy rozumieją, że ludzie interesujący się czymś deklasują wiedzą na ten temat "redaktorów" piszących artykuły, często nie przypadkowo polecających takie, a nie inne produkty.

8 godzin temu, lpomis napisał:

Duży salon i brak miejsca na inny sprzęt niż soundbar? Pokaż fotki gdzie chcesz go ustawić. Zaraz zrobimy przemeblowanie ;)

Moj salon to coś w deseń tego na zdjęciu. Z moją kobietą sprawiedliwie podzieliliśmy obowiązki doboru wyposażenia domu. Ja wybrałem telewizor, a kobieta całą resztę 😇

7 godzin temu, Miras23 napisał:

Dlaczego nie żaden z tych wymienionych przeze mnie? Tu są same belki z liczbą kanałów 2.1, a w tych "moich" 3.1.2. i 5.1 (przypominam, że pytam jako leszcz w temacie, to nie jest przyjebka)

A jeżeli nie soundbar to co do tych 1200pln i żeby było gdzie to postawić?

IMG_20220826_070406.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adrian Ruszczyński napisał:

Moj salon to coś w deseń tego na zdjęciu.

Ale żeś se Pan narobił ! :) Ale jak coś to mam nowiutki łańcuch do piły , mogę pożyczyć. Przytnie się tą szafeczkę ,wejdą dwie kolumienki i będzie elegancko :) 

A poważnie to zaraz zapytamy branży np. @S4Home , @Q21 , @rms.pl, @Top Hi-Fi & Video Design

Panowie są najbardziej na bieżąco. Bo tak z forumowiczów to ciężko będzie znaleźć kogoś kto gra na belce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ale żeś se Pan narobił ! :) Ale jak coś to mam nowiutki łańcuch do piły , mogę pożyczyć. Przytnie się tą szafeczkę ,wejdą dwie kolumienki i będzie elegancko :) 

A poważnie to zaraz zapytamy branży np. @S4Home , @Q21 , @rms.pl, @Top Hi-Fi & Video Design

Panowie są najbardziej na bieżąco. Bo tak z forumowiczów to ciężko będzie znaleźć kogoś kto gra na belce. 

😂😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

A poważnie to zaraz zapytamy branży np. @S4Home , @Q21 , @rms.pl, @Top Hi-Fi & Video Design

Panowie są najbardziej na bieżąco. Bo tak z forumowiczów to ciężko będzie znaleźć kogoś kto gra na belce. 

Oni też na belkach nie grają. :P JAk nie musza to na stanie nie mają pewnie :P

Ale tak na serio w żadnej takiej belce Atmosa nie ma.

Może zainwestuj znowu w Roberta? Bo generalnie do takiego TV taka belka? Trochę wstyd. Może podwoi się albo potroi? Gorzej jak nie trafi ,wiemy jak jest :/

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian Ruszczyński pogadaj z żoną, myślę, że naprawdę podstawowe kolumny podstawkowe plus mały wzmacniacz, nawet używany zrobi tu lepszą robotę :)

Ciężko będzie by ktoś Ci tu polecił soundbara, z racji tego, że chyba większość ludzi tu wymaga trochę więcej od audio :) Co nie znaczy, że soundbar Ci sięnie spodoba. Zapytaj autora tych wypocin na instalkach :D Coś Ci poleci, teraz pewnie TCL sponsoruje ten miesiąc :D:P

A tak poważnie, przejdź się posłuchaj soundbarów i wtedy podejmij decyzje :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos w chwili obecnej jest już chyba w każdym możliwym głośniku nawet w słuchawkach. 

Co do soundbarów to jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku ale chciałbyś wzmocnić dźwięk z telewizora to może to być dobry kierunek.  Najlepiej podjedź do sklepu typu Media Markt i posłuchaj kilku dostępnych tam opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, w sypialni nie zamierzam instalować KD, wystarczy mi już sprzęt w salonie;)

I zwracam uwagę na to co napisałem, on mi poprawia dźwięk z TV nic więcej.

A robi to z nawiązką bo niektóre seanse mniej ambitnych filmów z netflixa wolę spędzić w łóżku w sypialni i dźwięk mi nie przeszkadza (jest nawet namiastka DTS:))

Jedyny realny minus to wentylator w wooferze....słychać jak szumi

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Atmos w chwili obecnej jest już chyba w każdym możliwym głośniku nawet w słuchawkach. 

Co do soundbarów to jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku ale chciałbyś wzmocnić dźwięk z telewizora to może to być dobry kierunek.  Najlepiej podjedź do sklepu typu Media Markt i posłuchaj kilku dostępnych tam opcji. 

Zgadzam się :D ja mam w Telefonie komórkowym 😅 a w kinie domowym jeszcze się nie dorobiłem :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heathen napisał:

A ja soundbara polecam (ale musi być z subwooferem!)

W sypialni mam HT-RT3 od Sony i robi robotę (5.1) 

Za 800zł nawet nie zastanawiałem się nad jakimś wzmacniaczem+monitorki

Miał poprawić dźwięk z TV i zrobił to z nawiązką

 

Wyparował skubaniec, nigdzie niedostępny. Byłem w sklepie jak ktoś powyżej radził, Pani mnie zainteresowała Sony ht-g700. Grał mocno, ale tym w TCL TS8132 fajnie latał helikopter 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeżeli ktoś nadal będzie poszukiwał soundbaru to polecam model

Samsung HW-B550

Na stronie (*) znalazłem jeszcze kilka innych ciekawych propozycji, ale parametry tego sprzętu i cena :) najbardziej wpadły mi w oko :)
 

 

Edytowano przez RoRo
(*) Usunąłem link do obcej strony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung HW-B550

"Bezpośrednie zasilenie zestawu wynosi 70 W, podczas gdy w trybie czuwania pobór mocy wynosi zaledwie 1 W. To oznacza, że Samsung HW-B550 jest nie tylko mocnym i wydajnym urządzeniem, ale także energooszczędny i przyjazny dla środowiska."

Moc która drzemie w tych parametrach brzmi epicko. Bałbym się tego włączyć żeby mi szyby w oknach nie wyleciały.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2022 o 07:26, tomek4446 napisał:

Bo tak z forumowiczów to ciężko będzie znaleźć kogoś kto gra na belce. 

W sypialni mam Polk Magnifi 2 z głośnikami surround. Tu właściwie tylko TV leci więc jest ok. Synowi go podmieniłem bo u niego był za potężny. Nie wiem czy ma więcej niż 1.5m do TV.

Młody dostał Sony HT-A5000 i u niego się to bardzo dobrze spisuje, i nawet namiastkę tego Atmosa w tak małej odległości od TV słychać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...