Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

Ciekawe jaki będzie najbliższy rok w branży audio. Czy dystrybutorzy pójdą jeszcze bardziej z cenami w poziom absurdu licząc na to co do tej pory działało tj. wysoka cena w audio to najskuteczniejszy obok recenzji  wabik na audiofila czy może jednak się na takim podejściu w końcu przejadą. Do tego "chińczyk" coraz bardziej podgryza hi endowe cenowo towarzystwo. Kryzys, inflacja, rosnący lawinowo w siłę na każdym forum Amir itd. Ciekawe jak  to się wszystko potoczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Maksymalnej masy w moim rozumowaniu nie uwzględniłem.

Wielu rzeczy nie uwzględniłeś. Np. tego, że ktoś ma szafkę o głębokości 40 cm., a piec - ponad 50 cm i jeszcze musi być zapas na podłączenie kabli. Piec w klasie A może pobierać ze 200 watów na biegu jałowym, co też nie każdemu pasuje. I na dodatek  wzmacniacz powinien grać tak jak chcemy - bo po to go kupujemy. Parametrów samego dźwięku jest trochę, dla mnie pierwszym z brzegu jest wielkość źródeł pozornych, bo jak coś gra małym dźwiękiem, to mogę od razu podziękować. A niestety tak gra część wzmacniaczy.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

Czyli już koniec poszukiwań i testów? Stan spokoju i pewności, że nic nie zagra lepiej osiągnięty? Bardzo serio - szkoda. To między innymi Twoja recenzja zachęciła mnie do sprawdzenia moich kolumn.

Może coś jeszcze potestuję. Tak dla zabicia nudy. Ale stan spokoju chyba faktycznie osiągnięty. Nie żebym uważał, że nic nie zgra lepiej. O nie. Po prostu to jak gra, wystarcza do cieszenia się muzyka. No to czym się tu niepokoić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Ad.2 b) znaki i opiniami, się  nie spotkałem, żeby ktoś sugerował panie to nie gra...

Ja się spotkałem i to może nie być kwestia konkretnego salonu, tylko pracownika. Z mojego doświadczenia - im wyżej w hierarchii jest sprzedawca (fajnie się rozmawia z właścicielami małych salonów), tym bardziej uczciwa obsługa, bo jest świadomość, że warto inwestować w zadowolenie klienta. Najgorzej, jak sprzedaje przypadkowy człowiek, który dziś chce się wykazać przed szefem, a co będzie za rok, to go nie obchodzi, bo będzie już pracował gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rafał S napisał:

Ani Ty, ani ja nie mamy pojęcia, jak gra ten Mac i twierdzenie, że podobnych jest wszędzie na pęczki, jest co najmniej nieuzasadnione, a prawdopodobnie wierutną bzdurą.

Chyba nie chcesz powiedzieć, że kto nie ma Maca, ten nie może wiedzieć, co to dobre brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Serio? Aż mnie to dziwi. W moim wypadku, wystarczy że zapytam o wzmacniacz do B&W w salonie, który tych kolumn nie sprzedaje.

Tak serio. 

Powiem więcej, zdarzało się, że padała propozycja żeby iść do konkurencji, aby spróbować czego innego.

To też jest takie dziwne i niewiarygodne?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Powiem więcej, zdarzało się, że padała propozycja żeby iść do konkurencji, aby spróbować czego innego.

To może napiszesz, z kim masz tak dobre doświadczenia? Taki salon chyba się nie obrazi za reklamę? Co innego w druga stronę.

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

ułożony

:35_thinking:i teraz: jakie konotacje powinny być kojarzone z tym słowem? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kraft napisał:

Chyba nie chcesz powiedzieć, że kto nie ma Maca, ten nie może wiedzieć, co to dobre brzmienie?

Poruszając się tylko po wzmakach, które słuchałem: nie godzi się klientowi zainteresowanemu Makiem proponować 400Gato. Bo Maka nie mam, ale mam Gato….

No sorry jeśli kogoś urażę ale to dwa różne światy…
 

Kurcze nie bardzo mam czas a tu tyle postów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kaczadupa napisał:

Czy dystrybutorzy pójdą jeszcze bardziej z cenami w poziom absurdu licząc na to co do tej pory działało tj. wysoka cena w audio to najskuteczniejszy obok recenzji  wabik na audiofila czy może jednak się na takim podejściu w końcu przejadą.

Teraz mamy do czynienie / nie tylko w audio / z taką sztuczką psychologiczną. Jest kryzys , obniżamy ceny , klient się cieszy , tylko ..... mało kto zwraca uwagę , że nie schodzimy na dawny poziom cenowy.

56 minut temu, kaczadupa napisał:

Do tego "chińczyk" coraz bardziej podgryza hi endowe cenowo towarzystwo.

Zawsze jak jest kryzys finansowy , życie zmusza do zakupów tańszych produktów, mózg przestawia się na racjonalizację. W sumie tanio , a gra jak za miliony :) Nasze forum i pytania w nim o sprzęt , zawsze idealnie odzwierciedlają sytuację materialną społeczeństwa w danych warunkach ekonomicznych kraju. Przejrzyjcie sobie jakie budżety były podawane na przestrzeni np. 10 lat i jaki był stan gospodarczy na dany rok.

59 minut temu, Kraft napisał:

Ale stan spokoju chyba faktycznie osiągnięty.

Kupiłeś Ushery S 520 ? :)

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

b) z takimi opiniami się  nie spotkałem, żeby ktoś sugerował panie to nie gra...

Kika razy dziennie mówię klientom , by nie kupowali ,części rzeczy co to mam na wystawie 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Teraz mamy do czynienie / nie tylko w audio / z taką sztuczką psychologiczną. Jest kryzys , obniżamy ceny , klient się cieszy , tylko ..... mało kto zwraca uwagę , że nie schodzimy na dawny poziom cenowy.

Tomek, może w Twojej pracy tak to teraz działa ale nie w Branży audio... Właśnie wczoraj Kolega przesłał mi uśmieszki z nową ceną Audio Physic Classic 3. Prawie 3kzł DO GÓRY CENA.  Ceny w audio idą w dół tylko, gdy dany produkt przestał być produkowany/zastąpiony nowym modelem lub salon czy sieciówka są zapchani zwrotami. Q21 właśnie wyprzedaje niskie modele Moona, otwartych zwrotów ma od groma - jakiś czas temu Kolega chciał od Nich oryginalnie zamkniętego  Moona,  odpowiedź pracownika Q21 - nie mamy, same otwarte zwroty na magazynie, do tego pracownik bardzo szczery i mówi, że nie dziwi się że nawet w rabacie z 17 na 10 kzł ludzie im to zwracają bo to gra tak, że nie wie komu mogłoby się spodobać. Za to wejdź teraz na strony Q21 jak pięknie oficjalnie wychwalają te otwarte leżaki Moona :). Takie to promocje w audio.

6 minut temu, Kraft napisał:

Podlec.

Na te akurat prędzej czy później dasz radę uzbierać więc nie przesadzaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Od razu dokupiłbym do nich (skądinąd bardzo ładnych) podkładki ISO Acoustics. Poprawa gwarantowana. Można wypożyczyć.

 

O jakim modelu mówisz? Mam isoacoustic aperta, nie wiem czy przyniosły jakieś słyszalne zmiany ale wyglądają super więc wydaje mi się, że i głośniki grają lepiej 😉

20230322_202354.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Mam isoacoustic aperta, nie wiem czy przyniosły jakieś słyszalne zmiany ale wyglądają super więc wydaje mi się, że i głośniki grają lepiej 😉

 

Powinieneś być przykładem dla innych jak sie wypowiadać w "audio". Od jakiegoś czasu lubie Twoje wypowiedzi w różnych tematach.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję tylko na serii Orea bo takie wypożyczyłem i już zostały. Najpierw pod CD Docet Lector CDP-7 TL MKIII choć ten i tak ma już fabryczne. Ale ISO Acoustic je zdeklasowały. Pod lampowca  słuchawkowego jakieś bronzy. Pod Chario Delphinus też wstawiłem.

Ktoś słyszy zmiany ktoś nie słyszy, jego broszka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...