Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Jazz 1 - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

18 minut temu, seba3002 napisał:

Ja mam zdjęcia pokoju DiBatonio. Za tuzin butelek dobrej nalewki mogę sprzedać 😉

 

1 minutę temu, J4Z napisał:

Jak coś to u mnie taniej macie. Ludzie bierzta bo to reszta!

Hahahaha.

Przeca u mnie jak na dworcu za PRLu :D

Teraz to już wszyscy będą wiedzieć z kim trzymam sztamę, a z kim nie.

Zabije Was na smierć przy najbliższej okazji :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audiowit napisał:

Nie zgadzam się z interpretacją wokali. Wokal ma swoje miejsce na scenie i ma tam pozostać. Jego podgrzanie czy wypchnięcie jest błędem. Ja rozumiem zachwyty jeśli chodzi o wokale, że realistyczne, ciepłe, wilgotne... ale to cechą sprzętu niżej jakości dla specyficznego odbiorcy.

Na pewno nie pochwalam.

Nie zgadzam sie z Tobą. Jesli wokal (który głównie jest na scenie przed instrumentami) jest wypchniety przed kolumny (Według opisu powyżej), nie uznałbym tego za błąd. 

Za błąd uznałbym wysuniecie jakiegoś instrumentu z np. Drugiego planu na tle innych instrumentów i wokalu !

Ale o niczym takim @Kraft nie pisał wiec... jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2023 o 21:35, Kraft napisał:

Jazz dają wiele z tego koncertowego poczucia, że słuchamy tego, co jest grane.

Jarek, a jak jest w Jazzach z separacją w dużych składach i gęstszym graniu? Nie zlepiają dźwięków? Bo z doświadczenia wiem, że systemy stawiające na maksymalny realizm wokali i małych składów akustycznych mogą się gubić przy trudniejszych nagraniach.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafał S napisał:

Jarek, a jak jest w Jazzach z separacją w dużych składach i gęstszym graniu? 

Już nie sprawdzę, bo w sobotę przyjechał po nie inny spragniony wrażeń audiofil (specjalnie z Warszawy w śnieżycę!). Na tych utworach, które zdążyłem przesłuchać nic niepokojącego się nie objawiło.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AudioTube napisał:

A ja jestem zaskoczony, zawiedziony i zwyczajnie rozczarowany, że Witek mając Jazzy u siebie, nie podzielił się własnymi obserwacjami. 
Szkoda, naprawdę szkoda Witku.

Mnie by interesowało z jakimi wzmacniaczami były łączone te zespoły. Niejednokrotnie widzieliśmy iż jest w posiadaniu "zacnych".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kraft napisał:

Na tych utworach, które zdążyłem przesłuchać nic niepokojącego się nie objawiło.

Dzięki. Ostatnie pytanie: czy zdarzyło się, że pomyślałeś, czy by ich sobie nie sprawić? Albo chociaż: "Gdybym wcześniej nie kupił (...), to kto wie...". Nie ma bardziej pochlebnej recenzji niż zakup. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...