Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Jazz 1 - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

5 godzin temu, audiowit napisał:

No beż przesady 7800 to dużo kasy. Jeśli ktoś się uprze na coś nowego, to w tych pieniądzach nic ciekawego nie znajdzie ale wśród sprzętu używanego już otwiera się kilka furtek.

Używanych kolumn nie weźmiesz do domu na odsłuchy, chyba, że masz znajomego (w praktyce raczej ten przypadek nie występuje). Klipsch Heresy w podobnej cenie do wyżej recenzowanych jest jedynie w wersji II-giej. Obecna IV-ka gra inaczej (jest z BR) więc jej wypożyczenie na niewiele się zda.

Ale rozumiem Twój przekaz i tam gdzie można, czasem lepiej jest zaoszczędzić i kupić sprzęt używany. Nie miałbym problemu z kupnem używanego odtwarzacza CD czy streamera, jak również wzmacniacza (po ocenie stanu fizycznego). A używane kable to nawet brałbym w ciemno;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Używanych kolumn nie weźmiesz do domu na odsłuchy, chyba, że masz znajomego (w praktyce raczej ten przypadek nie występuje). Klipsch Heresy w podobnej cenie do wyżej recenzowanych jest jedynie w wersji II-giej. Obecna IV-ka gra inaczej (jest z BR) więc jej wypożyczenie na niewiele się zda.

Ale rozumiem Twój przekaz i tam gdzie można, czasem lepiej jest zaoszczędzić i kupić sprzęt używany. Nie miałbym problemu z kupnem używanego odtwarzacza CD czy streamera, jak również wzmacniacza (po ocenie stanu fizycznego). A używane kable to nawet brałbym w ciemno;)

Wiesz, zakładamy, że jesteśmy już na pewnym etapie osluchania i wiemy czego chcemy. Znamy już jakieś kolumny i słyszeliśmy w różnych warunkach. Mnie przed kupnem docelowych kolumn udało się bez problemu pożyczyć ( oczywiście wpłacając kaucję).  Dróg jest wiele i warto pokombinować. Dla mnie nie jest wytłumaczeniem, że trzeba coś pożyczyć.

Pamiętajmy, że sprzęt cały czas drożeje i odsprzedajesz nietrafiony zakup beż straty.

Jeszcze a'propos ceny w/w kolumn. Ja kupowałem z manufaktury bardziej znanej, zwrotnica od uznanej osoby w audio.  Cena przetworników i zwrotnicy to było 70% wartości.  Skrzynia o wiele bardziej skomplikowana, pozadniejsza itd. i zapłaciłem niewiele więcej.

Acha, na topowych ( w tym czasie) przetwornikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na obserwacje, opis brzmienia.
Jarku @Kraft , czy zechciałbyś rozważyć moją prośbę. Dam sobie głowę uciąć, że byłoby duże zainteresowanie. A chodzi mnie o test Pylon Jade 20. 
Zatem Jazz One, potem jakieś maleństwa no i następnie Jade 20. 

 

20 godzin temu, Kraft napisał:

Mamy tu kompresyjny przetwornik włoskiego Lavoce. Przeznaczony na rynek profesjonalny model DF10.101LS ma ferrytowy magnes i membranę z "HIGH TEMPERATURE POLYMERIC".

I u mnie kompresyjny od Lavoce. łącznie z tubą niestety 10x droższy. 
Jestem ciekawy jak z blaskiem, wybrzmieniami, świetlistością itp na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sonique napisał:

Używanych kolumn nie weźmiesz do domu na odsłuchy, chyba, że masz znajomego (w praktyce raczej ten przypadek nie występuje)

Jak odległość nie przekracza 100km, to zazwyczaj można się dogadać i sprzedający za zwrot kosztów przywiezie głośniki na jedno popołudnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AudioTube napisał:

I u mnie kompresyjny od Lavoce. łącznie z tubą niestety 10x droższy. 

Jak to obliczyłeś? To ile kosztuje sama tuba w Jazz 1?

Napiszesz, jaki masz model u siebie? Może fotka? Wyciągniemy Lavoce w forumowego niebytu.

PS I jeszcze uwaga do malkontentów. Te kolumny też kiedyś będą sprzedawane jako używane. Cierpliwości;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko o zwrotnicy. Podział pasma ustalono w Jazz 1 znacznie niżej niż w większości kolumn. Przetwornik zszyto powiem przy 1200 Hz. Filtry są dla obu głośników 2. rzędu (nachylenie 12dB/okt.). Zwrotnica nie jest skomplikowana. Jeśli dobrze rozpoznaję, to składa się z jednej cewki rdzeniowej, jednej powietrznej, trzech kondensatorów (dwa to Cross-Cap Jentzena) i trzech rezystorów.

Wewnętrzna konstrukcja skrzynek wygląda zaś tak. Widać jedną umieszczoną pod skosem półkę wzmacniającą.

nktmvkTW_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2023 o 13:29, lpomis napisał:

Fajne. Chciałbym się mylić, ale coś obstawiam, że ta "tajemnicza tubka" będzie głównym powodem do narzekań.

Jeszcze mało słuchałem, ale już wiem, że źle obstawiłeś;). Tuba w Jazz będzie raczej głównym powodem do zachwytów. Być może dzięki temu, że nie jest - jak większość tego typu konstrukcji - oparta na twardej membranie (choć z drugiej strony cholera wie, co to jest ten "HIGH TEMPERATURE POLYMERIC").

Głosy, gitary i saksofony brzmią z niej bardzo realistycznie i niemęcząco. Na pewno nikomu uszy nie będą z jej powodu krwawić (niesprawdzone na hemofilikach).

Dnia 9.01.2023 o 21:54, tomek4446 napisał:

Jak z jego kierunkowością wysokich ?

Gra kierunkowo. Ale nie wiem w jakiej skali to ocenić. Ma to wady i zalety. Lepiej nie słuchać z boku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Gra kierunkowo. Ale nie wiem w jakiej skali to ocenić. Ma to wady i zalety. Lepiej nie słuchać z boku. 

Jeśli gra kierunkowo, to właśnie z boku człowiek powinien być bezpieczny od ostrzału tweeterów. Szczególnie w pokoju z dobrą adaptacją, gdzie nie grozi oberwanie rykoszetem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sevres podesłali wzorzec. Czas na poważniejsze odsłuchy porównawcze.

G1foXoGf_o.png

Tym razem robota będzie wyjątkowo prosta (przynajmniej od strony technicznej). Nie trzeba będzie w pocie czoła podmieniać kolumn na standach lub przesuwać ich na właściwe miejsca. Wystarczy przełączenie gniazd A/B we wzmacniaczu i korekta głośności. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...