Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

1 godzinę temu, Slawko69 napisał:

Sugerujesz żebym zmienił ProAca na Taufela?

Nie, nie, napewno nic nie sugeruje. Tylko z tego co widze to, jednak wielkosc przetwornikow znaczenie ma. Moze tez ilosc?

Moim zdaniem tylko, elektronika sie basu nie doda. Nie mowie o sprzecie ktory ma regulacje basu, srednich itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Artur Brol napisał:

elektronika sie basu nie doda

Podłącz Jaspery 25 mkII pod denona 800, a poźniej pod denka 2500ne i wróć z opinią albo pod tosce 303 i jakikolwiek wzmak.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur Brol napisał:

Co w takim razie ma?

Charakter grania wzmacniacza - mam 3 różne. Arcam A29, Sugden A21SE Signature i Naim XS. Arcam gra jasno i szybko - ma krótki szybki bas, ale nie jest go dużo. Sugden ma niesamowitą głębię przestrzeń i jakość wokali ale traktuje równo całe pasmo. Naim ma najwięcej basu i najmniej góry. Taka charakterystyka i już. I nie ma to nic wspólnego z mocami ani za wiele z pomiarami pasma - każdy zmierzy sie podobnie a gra inaczej.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kup zasilacz liniowy z opcją ewentualnego zwrotu i sam oceń.

Ludzie mają różne zdania na ten temat. Niektórzy zachwycają się zmianą brzmienia, inni po pierwszym zachwycie wracają do zasilacza z kompletu i nie słyszą różnicy. Jeszcze inni nie słyszą zmiany od początku.

Jedyny sposób, to sprawdzić osobiście.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam mam pytanie , jako świeżak. Kupiłem eversolo gen 2 i po podłączeniu do wzmacniacza i streamingu jakoś cicho gra . Generalnie wzmacniacz musi być mocno rozkręcony . Na trybie pass jest ok , oczywiście bez regulacji głośności . Na Wiim ultra nie było tego problemu . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2025 o 10:39, libra napisał:

Mam pytanko w temacie instalacji zasilacza liniowego w DMP-A6; jak to w końcu jest z tym zyskiem jakości; poprawia faktycznie dźwięk i przestrzeń czy tylko nasze samopoczucie?

Idąc tropem za lepszym dźwiękiem postanowiłem wymienić zasilacz w moim Eversolo DMP A6. Oczywiście wybór był prosty, bo producent wysokiej klasy zasilaczy ma zakład zaraz za miedzą.

Polska firma PD Creative, Pana Pawła Dybały ma siedzibę w Ząbrowie ok. 10 km od Kołobrzegu.

Po krótkiej rozmowie z Panem Pawłem, który okazał się bardzo miłym i komunikatywnym człowiekiem rozwiałem wszelkie wątpliwości dotyczące zasadności wymiany zasilacza. Dodatkowo uzyskałem sporo technicznych informacji na temat samego zasilacza i tego ile uwagi poświęcił konstruktor i producent na jakość zastosowanych podzespołów. 

Transformator polskiej firmy Poltrafo z zabezpieczeniem termicznym, kondensatory Kyocera AVX, Nichicon o wydłużonej wytrzymałości i ultra niskim ESR oraz kondensatory Panasonic OS-CON to tylko część elementów składających się na efekt końcowy.

W komplecie otrzymujemy wzorowo zapakowany zasilacz wraz z instrukcję montażu, wykresy z pomiaru szumu konkretnego egzemplarza oraz wkrętak i akcesoria do instalacji.

Po wymianie zasilacza pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy coś się zmieniło w odbiorze muzycznych wrażeń. 

Jest dobrze, u mnie poprawiła się (takie mam wrażenia) mikrodynamika przekazu muzycznego oraz obrazowanie przestrzenne. Zysk nie jest skokiem o klasę jakości, jest subtelny ale uchwytny. Źródła pozorne kreślone są bardziej precyzyjnie, tzw. "pinpoint" jest lepszy po wymianie. Jest perfekcyjny.

Przykładem jest dwugłos solistek w utworze Liberty Annete Askvik, gdzie wcześniej miałem lekko rozmytą ich obecność na scenie, niby blisko siebie ale bez pewności jak stoją. Teraz z zamkniętymi oczami widzę, która stoi, która siedzi i w jakiej odległości są od siebie. Takich detali dotyczących obrazowania jest więcej, ale to i tak w dużej mierze zależy jak kto ma poskładany zestaw, jak ogarniętą akustykę i z jaką dbałością zatroszczony, odszumiony, odpętlony system.

Ostatnią rzecz jaką sprawdziłem był test mikrofonu w moim lampowym, trudnym do utrzymania z dala od przydźwięków i zakłóceń sieciowych zestawie podłączonym do wysoce efektywnych Heresów (99dB/1W/1m).

Spektogram (zrzut ekranu) nagrany został 1cm od tweetera dla starego zasilacza i wygląda nieco gorzej, jest więcej wysokoczęstotliwościowego szumu i jakieś 16,5kHz zakłócenie, którego po wymianie zasilacza na ten od PD Creative nie obserwuję.

Czy warto wymienić zasilacz? U mnie warto. Jest subiektywnie lepiej, ale każdy powinien ocenić sam, bo wiele zależy od całej topologii zestawu.

Pozdrawiam. M

 

3 (Medium).jpg

2 (Medium).jpg

1 (Medium).jpg

4 (Medium).jpg

SMPS (Medium).jpg

LPS (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MariuszZ napisał:

Po wymianie zasilacza pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy coś się zmieniło w odbiorze muzycznych wrażeń. 

Daj mu pograć :) miałem 2 zasilacze PD 5 i 12V (12 już nie potrzebuje, więc sprzedałem, 5 używam cały czas) i każdy pełnię możliwości pokazywał po około tygodniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ - nieźle. Fajnie, że są takie "gotowce" do Eversolo. Nie wiedziałem. Dla samego zmniejszenia szumu z gwizdka było warto. A jak z trafem w nowym zasilaczu? Cichutkie?

@marcinmarcin - wiem, że działasz w temacie zasilaczy, streamerów, dużo zmieniasz, dużo słuchasz i masz doświadczenie. Ale muszę zapytać, nie traktuj tego proszę jako czepialstwo. Dlaczego twierdzisz, że taki zasilacz po tygodniu pokazuje dopiero na co go stać? Co się w nim dzieje, że właśnie wtedy się rozkręca? I najważniejsze. Czy w przypadku wprowadzania takich lub większych modyfikacji w systemie, brałeś kiedykolwiek pod uwagę, że to jednak zwyczajne osłuchanie się (przyzwyczajenie mózgu, słuchu do nowej prezentacji) wprowadza więcej niż sam proces "nabierania nowych właściwości" sprzętu z czasem? Często można przeczytać, że np. jakiś forumowicz kupił wzmacniacz, który od samego początku mu się podobał. ALE DOPIERO po dwóch tygodniach "się otworzył" i zaczął grać jeszcze lepiej! Może człowiek się po prostu oswoił, przyzwyczaił, osłuchał, a sprzęt gra dokładnie tak samo jak na początku?

I żeby była jasność - nie kwestionuję tutaj zmian w brzmieniu po zmianie zasilacza czy innych elementów. Chodzi mi o to, dlaczego tak często za pewnik obiera się to, że to dany sprzęt ulega zmianom z czasem, a odrzuca się czynnik ludzki i nasze słabości? Czy na pewno możemy je wykluczyć?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lpomis napisał:

jak z trafem w nowym zasilaczu? Cichutkie?

Trafo jest bezgłośne. Nie grzeje się. Obawiałem się trochę czy udźwignie dysk M2 SSD, bo niektóre chinczyki mają z tym problem, ale ten zasilacz radzi sobie wzorowo.

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Mariusz, wypożyczysz DMP A6 gen 2, żeby na słuch oraz pomiarami porównać z Twoim sprzętem po modyfikacji? 

Szczerze to nie mam powodu by to zrobić. Nie jestem testerem sprzetu, a ciekawość jak wypadnie LPS vs SMPS już zaspokoiłem 😉

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...