Skocz do zawartości

Nasze samochody. Kącik miłośników motoryzacji.


Recommended Posts

16 godzin temu, tomasz1w napisał:

Bez przesady. Na przykład nowy RS w benzynie jest moim zdaniem bardzo przyjemnym autem. Tylko, że kosztuje też swoje, ale które auta potaniały? A propos stylistyki, co powiesz na te fotele z RS's właśnie (OK, są w pakiecie RS Challenge, który kosztuje niemało), ale na żywo sprawiają równie dobre, jak nie lepsze wrażenie. I są przy tym mega wygodne. Wiem, bo miałem RS'a z tymi fotelami na weekend. 

Wszystko zależy od wersji, konfiguracji danego auta, itd. Ale u nas utarło się wśród, że Skoda to marka dla działkowców/kapeluszników. Tylko jak się spojrzy np. na Audi czy BMW w podstawowych wersjach z nieproporcjonalnie małymi felgami na balonach i szorstką szmatą na fotelach, to aż chce się zawyć; ktoś kto wpuścił takie wersje do cennika chyba nie kocha motoryzacji... Także można by się przekomarzać godzinami.

fotele.jpg

Golasy Audi czy Bmw są pewnie tak stylizowane żeby nie zostać golasami i przedrenować portfel ;).

Tylko jaki jest sens kupowania skody RS jak za taką kwotę można mieć już coś ciekawszego.

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

3 lata jeździłem służbową Octavia 2, łuk w drodze do pracy który przelatywałem 140, Mondeo zaczynał uciekać tył w okolicy 120 - 130... może i Octavia nie robi wrażenia zwinnego auta, ani nie daje jakiegoś funu ale przy dużej prędkości była stabilna (efektywna, mało efektowna). Muszę kiedyś zabrać tam któregoś Focusa, gorzej jak będę go traktorem z pola wyciągał 😂

No co Ty. Prowadzi to się jak cegłę. To prawda, że nieźle się trzyma w zakrętach ale tylko do utraty przyczepności. Jak ja stracisz to kompletnie nie czuć tego samochodu. Ociężały. I czym nowsza generacja, tym mniej czuć ten samochód. Brakuje mu zwinności.

No dobra. Na jakiś plus zasługuje 4x4. Wiele razy nią jeździłem i daje lepsze poczucie prowadzenia latem, no i wiadomo zimą.

15 godzin temu, Wing0 napisał:

Oj tam Panowie, nie wiecie że najlepsze auto jest służbowe, nie ważne jakie, ważne że jeździ i to za darmo (no prawie ;). Ja na punkcie aut nie mam bzika choć rocznie 40-50 tys robię. Z aut które bym chciał w realnych pieniądzach to używki mercedesa nic specjalnego ale jakoś podoba mi się stylistyka S-ek niektórych. 

Nie jestem fanem ( choć jeżdżę) ale wiem, że jest ich wielu. Mnie kojażą się z dziadami :). No ale v8 AMG to jeden z lepiej brzmiących silników w naturze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Golasy Audi czy Bmw są pewnie tak stylizowane żeby nie zostać golasami i przedrenować portfel ;).

Tylko jaki jest sens kupowania skody RS jak za taką kwotę można mieć już coś ciekawszego.

No co Ty. Prowadzi to się jak cegłę. To prawda, że nieźle się trzyma w zakrętach ale tylko do utraty przyczepności. Jak ja stracisz to kompletnie nie czuć tego samochodu. Ociężały. I czym nowsza generacja, tym mniej czuć ten samochód. Brakuje mu zwinności.

No dobra. Na jakiś plus zasługuje 4x4. Wiele razy nią jeździłem i daje lepsze poczucie prowadzenia latem, no i wiadomo zimą.

Nie jestem fanem ( choć jeżdżę) ale wiem, że jest ich wielu. Mnie kojażą się z dziadami :). No ale v8 AMG to jeden z lepiej brzmiących silników w naturze.

Mi bardziej BMW z dziadami się kojarzy. Mercedesa częściej wybierają osoby po dorobieniu się nie na dorobku, częściej tam spotkasz starszego Pana który zapracował na to auto. Takie mam wrażenie ale może mylne 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście;

1. Do jeżdżenia na co dzień. Mercedes W124 e klasa 94 r, 2,5d 20V na full wypasie (automat, klima, skóra i komóra:)

2. Okazjonalnie. Mercedes W124 91r 2,5d 10V, zabytek w stanie jak z fabryki na full wypasie. 

Najwygodniejsze, najpiękniejsze i najbardziej ekonomiczne samochody jakimi jeździłem zatem nie planuję zmian a i często odmawiam żonie aby jej samochodami jeździć na dłuższe trasy.

Co ciekawe - średnio raz w tygodniu jestem zaczepiany tu i tam przez innych kierowców czy oby nie chcę sprzedać po dobrej cenie. Odmawiam:) 

Kawal maski, celownik z przodu, tankujesz do pełna, odpalasz i jedziesz. Jak już odpali to dojedziesz na koniec świata!

15CA2FA4-8073-4626-A3BF-85C85FFBC8A6.jpeg

D97638F1-087D-4DB8-962E-3ADD716F8A79.jpeg

D683C8A5-1E4F-4788-A239-955A89CF3F17.jpeg

nowe.jpg

nowe1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elektron6 napisał:

Osobiście;

1. Do jeżdżenia na co dzień. Mercedes W124 e klasa 94 r, 2,5d 20V na full wypasie (automat, klima, skóra i komóra:)

2. Okazjonalnie. Mercedes W124 91r 2,5d 10V, zabytek w stanie jak z fabryki na full wypasie.

Kuzyn ma merca w124 2.0e z jakimś małym przelotem , auto ma mania niż do jeżdżenia - za to do bagażnika weszły 4 całe koła (felga+opona) 15 cali i jeszcze jakiś świniak by się zmieścił :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elektron6 napisał:

Co ciekawe - średnio raz w tygodniu jestem zaczepiany tu i tam przez innych kierowców czy oby nie chcę sprzedać po dobrej cenie. Odmawiam:) 

I masz rację. Widziałem Twojego Merca na Zlocie w Pylonie , jest piękny.

A to moje jeździdełko zaraz po detalingu. W odróżnieniu od audio ,w motoryzacji hybrydy akceptuje :)

Trzeba przyznać , że facet wykonał kawał dobrej roboty. Brud mimo upływu dwóch lat od zabiegu, się nadal nie trzyma , a po zwykłej wodzie na myjni wygląda jak by właśnie zszedł z taśmy.

 

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pędzidło to za karę?  Ciężko mnie się było przyzwyczaić do pracy tego silnika w hybrydzie.

13 minut temu, tomek4446 napisał:

I masz rację. Widziałem Twojego Merca na Zlocie w Pylonie , jest piękny.

A to moje jeździdełko zaraz po detalingu. W odróżnieniu od audio ,w motoryzacji hybrydy akceptuje :)

Trzeba przyznać , że facet wykonał kawał dobrej roboty. Brud mimo upływu dwóch lat od zabiegu, się nadal nie trzyma , a po zwykłej wodzie na myjni wygląda jak by właśnie zszedł z taśmy.

 

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Asia napisał:

To zupełnie jak farbowanie włosów. A jednak ludzie to robią.

Jaaacy ludzie ? :) 

7 minut temu, gienas napisał:

To pędzidło to za karę? 

Tak , to forma biczowania. Co prawda bezdomny chciał mi dać Mybacha , ale nie wziąłem :) 

 

 

12 minut temu, gienas napisał:

Ciężko mnie się było przyzwyczaić do pracy tego silnika w hybrydzie.

Mnie nie , traktuje auto tak samo jak maszynkę do golenia, ma działać. , Po prostu ma spełniać swoją funkcję dostarczenia mnie z punktu A do punktu B :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soberowy napisał:

@tomasz1w zgadzam się z Tobą, wolałbym VW czy Skodę w dobrej opcji jak BMW czy Audi w golasie. Obecnie ceny Skody trochę powariowały ale nadal Superb w L&K wychodzi korzystniej od Passata w Highline czyli dostajemy więcej za tyle samo. 

Jako "skodziarz" serdecznie Cię pozdrawiam  :)

A co znaczy BMW w golasie a Skoda i VW w dobrej opcji ???

Edytowano przez Artur O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Taki pierwszy z brzegu przykład:

Cholera znowu nie doceniłem przeciwnika :) 

A co do sznytu starej motoryzacji , to chyba kupię od siostry Nissana Maximę z 1993 roku. Ten samochód służył jej , jej synowi , córce obecnie już dorosłym osobą i nadal jest na chodzie. Jedyna poważniejsza wymiana / po za eksploatacyjnymi częściami / to wymiana progów. To bydle po prostu nie chce się zepsuć :) 

Wygląda identycznie , zdjęcie z Wikipedii

n1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur O napisał:

A co znaczy BMW w golasie a Skoda i VW w dobrej opcji ???

Masz do wydania założmy 200 tyś zł na auto, calujesz w segment D. Idziesz do salonu BMW oglądać serię 3 i jaką wersję kupisz w tych pieniądzach? 

W Skodzie i VW praktycznie full opcje czyli najmocniejszy silnik, napęd 4x4, oczywiście automat, podwójne szyby, fotele w skórze lub welur, większą nawigację, top światła LED, większe felgi, jakieś asystenty, webasto, dach panoramiczny. 

A w BMW co ? Radość z jazdy ;(

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...