Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

Przed chwilą, audiowit napisał:

Przyznaję, że miałem kłopot z wyborem utworu do testu. Miał być utwór z pełną orkiestrą, wokalami, nieźle nagraną.

Wybór padł oczywiście na J.S.Bacha Christmas Oratorio pod batutą wspaniałego J.E. Gardinera chór i orkiestra. Pierwszy utwór. 8 min testu wystarczy.

Screenshot_20230614_214508_BubbleUPnP.jpg

No i co tam Panie Witoldzie wykazał test? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Szykuje nam się test małżowin usznych, niektórzy zapominają, że te u każdego mają inny kształt i rozmiar.

Poza tym każdy ma też inny kształt kanałów słuchowych. 

Później się dziwią, że każdy ma inne wrażenia słuchowe jak se nagnie swoje klapiaki.

😁

Ja się nie dziwię. Potwierdzam, że efekty są spektakularne.
Ale to, co napisałeś, to zdecydowana racja i zgadzam się w 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

No i w sumie będzie zaślepione wszystko.

A ja bym to robił jeszcze inaczej.

Zacząłbym od zaślepiania parami i od pary wolnych gniazd zaraz przy parze zajętej kablem RCA.

Po czym posłuchać i porównać "bez" i "z", po czym zaślepić kolejne obok tych już zaślepionych i znów odsłuch itd.

Zaślepienie wszystkich gniazd naraz to tak jak zmiana IC i glośnikowego w jednym czasie, a później rozkminianie który z tych kabli wnosi większe zmiany.

Takie zaślepki oprócz "ekranowania" mogą niwelować mikrodgrania na gniazdach, które mogą się przenosić na elektronikę i inne gniazda. 🙂

Coś jak dampery na lampach.

😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysy napisał:

 

@slaw0001 oraz @Chyba Miro 84 a możecie powiedzieć, czemu nie dążycie do zmian, aby polepszyć brzmienie swojego systemu czyt. sprawiało radość ze słuchania muzyki?

Z założenia hobby, pasja powinna dawać ukojenie, a nie być udręką.

Rafał, Może trochę przesadziłem z negatywnymi odczuciami. Jestem bardzo zadowolony z systemu. Uważam, że DL robi robotę a małe usprawnienia mam wraz z nowymi wersjami. Parę razy byłem na zlotach i nigdy po powrocie nie miałem wrażenia, że nie mam co słuchać. Jestem na takim etapie, że przy moim obecnym pomieszczeniu odsłuchowym, musiałby zainwestować drugie tyle co teraz, żeby usłyszeć jakąś znaczącą różnicę. Mam dużą frajdę, że słuchania muzyki, a jeżeli czasem mniejszą, to mam świadomość, że to nie wina systemu, tylko mój słabszy moment.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch 1. Zaślepki na dac.

Nie skończyło się na jednym odsłuchu. Musiałem zdjąć do drugiego odsłuchu bo nie byłem pewien. No jest zmiana. Obraz muzyczny jest bardziej sugestywny. Ale gdybym miał robić testy ABY, ABC czy €$£ bez wątpienia bym poległ. Albo nie.

Odsłuch 2. Zatyczki na dac i TAN7.

Nie słyszę zmiany względem pierwszego odsłuchu.

Wniosek 1. Da się słuchać muzyki bez zatyczek.

Wniosek 2. Wpływ silikonowych zatyczek jest zbyt subtelny na mój system albo mnie słoń na ucho nadepnoł.

Wniosek 3. Myślę, że podobną przyjemność sprawi mi słuchanie Bacha z zatyczkami Cardas jak i bez nich więc chwilowo powstrzymam się od ich kupna.

A tak przy okazji to polecam Bacha w interpretacji Gardinera. Doskonała uczta dla uszu.

Dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posłuchałem. Dołu trochę mniej, ale jest barwniejszy. Poza tym zmiany bardzo podobne do silikonowych zatyczek, z tym że na poziomie jakichś 7-8%. Jak już wspominałem, w audio progres nie rośnie wprost proporcjonalnie do ceny. :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2023 o 22:46, Bebop napisał:

 

Nie znam Twojego przypadku ale przyznaję, że różnica z gumką i bez gumki jest niepodważalna. Nie załamuj się, nie jesteś sam. 

Potwierdzam.

Nie widziałem tego wątku. A jest taki śliczny :)

Chyba wyciągnę złotouchego autora wątku z worka z ignorami. Szkoda tracić taką zabawę :D

Te debilne zaślepki cardasa, które kupiłem, żeby wielki "góru idiotyzmów zaślepkowych" nie zarzucał mi, że nie słuchałem, oddałem żonie. Jest szansa, że zrobi z nich kolczyki 🤣. Czyli zaistnieją tam, gdzie ich miejsce, jako biżuteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy silikon moze byc ekranem dla zakłocen od EMI i RFI?  Mysle ze tylko jakis przewodnik a nie silikon ale moze ktos mi rzuci linkiem ze ekranowanie jest skuteczne z uzyciem silikonu?

Kupilem własnie zatyczki ale z metalu nie silikonu (bedą bezzwarciowo na gniazdach rca)

Jak ktos chce moge poinformowac jakie i czy w ogole daje to efekty w moim systemie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zaślepki zalozone (gdzie sie dalo, razem wyszlo ich 12szt) a jesli chodzi o efekty slyszalne to chyba nie ma u mnie . Moze kogos rozczaruje ale o ile slysze kable glosnikowe , kable rca , kable coaxialne i ostatnio nawet zasilajace to zaślepki sa dla mnie niesłyszalne . Ale poniewaz obecnie są zmiany w torze wiec jeszcze to na spokojnie sprawdze .

Jesli  efekty  w ogole jakies są to bedą subtelne bo inaczej od razu bym je usłyszal . Przynajmniej u mnie tak jest

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, THX1138 napisał:

Moze kogos rozczaruje ale o ile slysze kable glosnikowe , kable rca , kable coaxialne i ostatnio nawet zasilajace to zaślepki sa dla mnie niesłyszalne . Ale poniewaz obecnie są zmiany w torze wiec jeszcze to na spokojnie sprawdze .

Sprawdź, sprawdź. Tutaj na forum juz chodza słuchy że zaślepki wnoszą tyle co wymiana zasilania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale musze sie z tym wstrzymac bo mam teraz co innego na glowie . I to potrwa conajmniej 3 tyg

 

Pozdrawiam

 

PS Natomiast gdybys wiedzial cos o akustyce w sensie DIY paneli z wełny skalnej ale tak zeby nie nie bylo  mikropylenia to poprosze o kontakt . Chodzi o to czy mozna na welne np dac lakier do wlosow spray lub cos w podobie i bedzie to akustycznie tez Ok (bo wtedy nie bedzie pylic rowniez )  Lub zrezygnowac w ogole i brac gąbki .No nie wiem własnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2023 o 20:58, KrólKiczu napisał:

Tak z innej beczki - czy próbował ktoś wyginać sobie małżowiny uszne w stronę kolumn? Gwarantuję niesamowite efekty. 

Niesamowicie nieprzyjemny efekt jest jak już te małżowiny przestaniesz odginać :>>>
No ale to tylko przez chwilę no bo przecież słuch się potem przyzwyczaja ;)

Dnia 13.06.2023 o 13:02, audiowit napisał:

Też jestem ciekaw. Silikonowe mam/miałem i brak słyszalnych różnic.

To że Ty nie słyszysz nie znaczy, że to bzdura!!!!!
Nie żeby co ale ten tekst to broń audiofilów w wielu przypadkach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2023 o 16:40, zolt napisał:

Jeżeli taka cudowna zaślepka miałaby cudownie działać, to znaczy tylko i wyłącznie to, że dane urządzenie jest po prostu skopane.
Więc cała narracja o tym, że "Myślę też, że nie każdy system może to pokazać, jak i nie każdy wzmacniacz może być na to czuły", która niejako może zostać odebrana, że tylko na dobrym sprzęcie jest to słyszalne jest całkowicie nielogiczna.
Tak naprawdę to by tylko oznaczało, że nie wzmacniacz jest na coś "czuły", tylko jest spierdzielony konstrukcyjnie. I to bardzo. I macie naprawdę bardzo kiepskie sprzęty za duże pieniądze. 🤠

Ale to taka dywagacja tylko czysto teoretyczno-"filozoficzna".

W nieskopanym wzmacniaczu selektor sam "wyłącza" nieaktywne wejścia. Najczęściej są one zwierane.
Natomiast jeżeli wepnie się zatyczkę zwierającą (nie jakieś silikony czy Cardasy) na AKTYWNE wejście to oczywiście w pomiarze to może być widoczne na oscyloskopie. Tyle, że na wejściu aktywnym, do którego w pracy systemu jest podłączone okablowanie.
Pozostałe wejścia są zwyczajnie nieaktywne. I zaślepki to bardzo słuszne działanie - zapobiegawczo-ochronne. Takie też działanie zastosowałem na przednich lampach w moim samochodzie montując folie ochronne przed kamieniami czy innymi "urazami". Natomiast lampy lepiej nie świecą.

Już pomijając to, jaką bandą głupców musieliby być twórcy tych urządzeń. Mogliby swoje wzmacniacze wycenić 5 zł drożej i dorzucać silikonowe zaślepki poprawiając dość znaczenie swoje własne produkty. Widać, większość producentów działa na pograniczu sabotażu mogąc w tak prosty i tani sposób "poprawić" brzmienie swojego urządzenia. Fuck logic. Podobnie ze wszelkimi innymi akcesoriami. No chyba, że boją się tym oznajmić tego, co na wstępie, czyli jak kiepskie konstrukcyjnie urządzenie wyprodukowali. :D

Dokładnie. To samo mi się nasuwa na myśl.
Jeśli sprzęt za niemałe pieniądze "reaguje" na zaślepki założone na nieaktywne gniazda to dlaczego miałoby to świadczyć o tym, że to super sprzęt? 🤔
Albo z drugiej strony patrząc dlaczego sprzęt który nie reaguje na takie zaślepki miałby być do dupy?
Tak samo dlaczego producenci sprzętów dorzucają do zestawów zwyczajne kable zasilające?
Ja odpowiedź znam. Zadałem to pytanie producentowi subwooferów.
No chyba, że super kable zasilające nie działają na brzmienie subwooferów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyzej ale tu chodzi o to ze te wejscia  gdy są nieuzywane dzialają jak antena sciagająca zakłócenia EMI/RFI ktore to mają wpływ na sygnał . Inna sprawa ze jesli miały by zaslepki blokować/osłabiac te zakócenia to muszą byc wykonane z przewodnika .

I nastepnie pozostaje kwestia jak bardzo te zakłocenia wplywają na sygnal i kto to uslyszy

 

Mam zaślepki z przewodnika  i szczerze to nie stwierdzam slyszalnej dla mnie róznicy w dzwieku . Slysze rozne kable ale zaślepek nie

 

Wniosek U  mnie tego nie slychac lub ja tego nie slysze.

 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, THX1138 napisał:

I nastepnie pozostaje kwestia jak bardzo te zakłocenia wplywają na sygnal i kto to uslyszy

Proponuję eksperyment. Do nieaktywnego wejścia analogowego podłączamy grające źródło, np. CD, ale słuchamy z innego źródła podłączonego do aktywnego wejścia. Czy usłyszymy w tle muzykę "przeciekającą" przez nieaktywne wejście? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Proponuję eksperyment.

Mi się nie chce. Ale rok temu dużo na messengerze gawędziłem z jednym byłym forumowiczem (nie, nie autor tematu) i on stosował nie zaślepki, a zworki na nieaktywnych wejściach. Twierdził, że z tymi zworkami ma czyściej, lepsze czarne tło, że jakiś pewnie szum kosmiczny czy ch wie co  nie "przecieka" mu do grającego wejścia. Dotyczyło to lampowego Fezz Silver Luna. Polecał mi, bym przetestował u siebie, ale jakoś tak z szyderczym uśmieszkiem podszedłem do tematu no i poza tym nie miałem luźnych wtyczek RCA do eksperymentu. W sumie to ten głupi, szyderczy uśmieszek do dzisiaj mi pozostał a propos tego testu.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie nie chce eksperymentowac . Jedynie co to moze sprawdzic jeszcze jak gra na zwartych zaslepkach bo mam je uniwersalne wiec wkrece piny i juz . Moge dac na nieuzywanych wejsciach we wzmacniaczu . Tylko ze nie wiem co to ma polepszyc skoro bedzie zworka tam gdzie jest nieuzywane wejscie bo raczej tutaj moga własnie wystapic przesluchy na inne kanaly . Ale nie znam sie na tym tak sobie tylko mysle

 

No ale zeby sprawdzic na słuch ....czemu nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kraft napisał:

Proponuję eksperyment. Do nieaktywnego wejścia analogowego podłączamy grające źródło, np. CD, ale słuchamy z innego źródła podłączonego do aktywnego wejścia. Czy usłyszymy w tle muzykę "przeciekającą" przez nieaktywne wejście? 

Nie sprawdzałem, ale bardzo możliwe że jesli zrobimy jak powyżej, usłyszymy muzykę z cd-ka, zwłaszcza w tańszych wzmakach (te wyższe jakosciowo modele i hiend prawdopodobnie przecieku mieć nie będą).

Ps: mieć nie będą, a raczej mieć Nie powinny!

Ale to moje zdanie 😜

Ps2: jesli przeciek będzie w czestotliwosciach "wyzszych" (brak przenoszenia basu) to tylko potwierdzi mój tok myślenia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...