Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

20 godzin temu, S!N! napisał:

o w końcu jaki trzeba mieć streamer, żeby zagrało to tak samo zajebiście jak CD? Jakiś model koło 20 tysi?

Miałem Eversolo, CXN, ifi zen stream, PC jako stream z dobrymi DACami i wiele innych i uważam że grało to równie dobrze :)

Do CD juz nie wróce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Miałem Eversolo, CXN, ifi zen stream, PC jako stream z dobrymi DACami i wiele innych i uważam że grało to równie dobrze :)

Do CD juz nie wróce.

 

A nie używasz przypadkiem tego oto szczytowego osiągnięcia w dziedzinie domowego audio? To by tłumaczyło, czemu nie słyszysz oczywistej przewagi płyty CD.

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/the-extender/

Polecam dla wszystkich słyszących. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kaczadupa napisał:

cena pasuje żeby pojawił się na AVS 2024...

A teks miesiąca to: Efekt foniczny uzyskiwany po podłączeniu Extendera polega na natychmiastowym umiejscowieniu reprodukowanego dźwięku w naturalnej głębokiej przestrzeni.

 

I czemu dwa? Jeden nie wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

A nie używasz przypadkiem tego oto szczytowego osiągnięcia w dziedzinie domowego audio? To by tłumaczyło, czemu nie słyszysz oczywistej przewagi płyty CD.

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/the-extender/

Polecam dla wszystkich słyszących. 

Co to jest?

Biorę to!.

Ale tak to prawda nie mam tego. Myslisz że to zmieni moją opinie i wróce do CD?

 

Ciekawe czy to mozna sobie wystrugać samemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Co to jest?

Biorę to!.

Ale tak to prawda nie mam tego. Myslisz że to zmieni moją opinie i wróce do CD?

 

Ciekawe czy to mozna sobie wystrugać samemu?

To "coś" też pokazuje jak łatwo jest zrobić z audiofila "naiwnego osiołka", któremu wszystko można wkręcić (a im to "coś" będzie droższe tym łatwiej to się udaje). Doskonale o tym wiesz jako były pracownik salonu audio.

No ale co się dziwić skoro  żaden salon audio w kraju z profesjonalnie przygotowaną salką odsłuchową nie zgodzi się na przeprowadzenie prostego  doświadczenia czy przy wyrównanych poziomach głośności (urządzeniem pomiarowym a nie na ucho) i ślepym teście nawet młody człowiek (nie 50-latek i wyżej) z bardzo dobrym słuchem  jest w stanie rozróżnić kable, transparentne przetworniki DAC  czy neutralne (Hi Fi) a nie fałszujące (czyli tzw. finezyjne) wzmacniacze (np. te  o mocy 50W vs bardzo drogie o mocy 250W) przy typowych poziomach głośności jakich używamy w naszych pokojach i na głośnikach na jakich słuchamy. Wynik takiego doświadczenia jest dla Branży i producentów audio doskonale znany i nigdy nie zaproponują nam takiego spotkania bo jak tu potem sprzedać coś droższego jak odtwarzacz strumieniowy WiiM czy inny Cambridge, najtańsze kable czy podstawowy model wzmacniacza Marantza jeżeli szukamy wzmacniacza a nie podbarwiacza do tego z emfazą na średnicy. 

Opowieści, najczęściej starszych panów i tzw. doświadczonych audiofilów  oraz blogerów - "a ja słyszę i już" oraz ceny za sprzęt audio (kilka kondów i tranzystorów oraz trafo i kawał fikuśnie wyciętego metalu) jak za nowe auta  przestaną nakręcać sprzedaż. 

Chociaż powoli to się zmienia. Przykład to wpis moderatora na temat jakości z odtwarzacza CD a jakości z odtwarzacza strumieniowego oraz rosnąca popularność forum ASR. 

 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kaczadupa napisał:

To "coś" też pokazuje jak łatwo jest zrobić z audiofila "naiwnego osiołka", któremu wszystko można wkręcić (a im to "coś" będzie droższe tym łatwiej to się udaje). Doskonale o tym wiesz jako były pracownik salonu audio.

A ja myslę że nie. To nie kwestia audiofila. Tylko po prsotu może osoby nie myślącej. Audiofil tez człowiek, mądry audiofil chodź ciekawy sprawdzi. No pomysli!

Nie wierze, że ktoś to kupił w Polsce.

22 godziny temu, kaczadupa napisał:

No ale co się dziwić skoro  żaden salon audio w kraju z profesjonalnie przygotowaną salką odsłuchową nie zgodzi się na przeprowadzenie prostego  doświadczenia czy przy wyrównanych poziomach głośności (urządzeniem pomiarowym a nie na ucho) i ślepym teście nawet młody człowiek (nie 50-latek i wyżej) z bardzo dobrym słuchem  jest w stanie rozróżnić kable, transparentne przetworniki DAC  czy neutralne (Hi Fi) a nie fałszujące

A ja bbyłem na takim.

Zeta Zero organizował ślepy test na grupie ludzi na targach w expo krakow źrodła. Vinyl, Streamer i chyba CD było,

Trzeba chcieć.

 

Byłem tez na pokazie któregoś dystrybutora już nie pamiętam właśnie kabli. I przepinali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zeta Zero organizował ślepy test na grupie ludzi na targach w expo krakow źrodła. Vinyl, Streamer i chyba CD było,

Lubię gościa za odwagę , nie mój dźwięk , ale lubię., Na AVS robił test ,czy gra jedna kolumna / orbitale 360/ czy dwie ? Byłem i powiem szczerze musiałem się wysilić :)

Ale byłem też na teście  firmy produkującej podkładki pod kolumny , gdzie jedna paczka była z podstawkami , a druga bez.

Już przestawałem wierzyć we własną inteligencję / słyszałem różnicę/, gdy się zorientowaliśmy , że jeden koleś trzyma pilota i po prostu delikatnie pogłaśnia jak dźwięk ma płynąć z kolumny na podstawkach.

Takie cuda też się dzieją , Panie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2024 o 09:22, kaczadupa napisał:

No ale co się dziwić skoro  żaden salon audio w kraju z profesjonalnie przygotowaną salką odsłuchową nie zgodzi się na przeprowadzenie prostego  doświadczenia czy przy wyrównanych poziomach głośności (urządzeniem pomiarowym a nie na ucho) i ślepym teście nawet młody człowiek (nie 50-latek i wyżej) z bardzo dobrym słuchem  jest w stanie rozróżnić (...)

Takie doświadczenie nie byłoby miarodajne ze względu na "zgrzyt percepcyjny". Rozróżniać jest najłatwiej we własnym systemie i słuchając własnej muzyki. Adam, przecież to oczywiste. U siebie tylu piecyków słuchałeś i barwnie opisywałeś nam różnice pomiędzy nimi. Sądzisz, ze na wyjeździe też byś tyle usłyszał?:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu wygody też tylko tidal. A szczególnie że mam umowę w plush i tidala mam za darmo. 😉 Tak więc płace abonament za 25zł. Fajnie że odchodzą od mqa i pojawia się coraz więcej utworów 24/192.  Ale tutaj podchodzę z dystansem. Ogólnie z jakości w tidal jestem zadowolony. 

Czasem Spotify. Ale to głównie używam podczas treningów i na słuchawkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale byłem też na teście  firmy produkującej podkładki pod kolumny , gdzie jedna paczka była z podstawkami , a druga bez.

A ja wczoraj testowałem antywibracyjne podkładki pod transport CD. Działają. Z / bez odróżniam na luzie w ślepym teście. Zaliczyłem test 10/10!

(Bez podkładek Jay's reaguje na najdrobniejsze potracenie stolika i na moment przerywa pracę. Z podkładkami jest jak czołg. Mogę kopać w nogi od stolika i nic. Byłoby więcej tych prób, ale mnie stopa rozbolała, zresztą z zamkniętymi oczami trzeba uważać, żeby nie trafić w standy od Dynek.) 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał S napisał:

Takie doświadczenie nie byłoby miarodajne ze względu na "zgrzyt percepcyjny". Rozróżniać jest najłatwiej we własnym systemie i słuchając własnej muzyki.

Też mi się porównuje najlepiej u siebie, ale czy kojarzysz taki ciekawy wątek z testem @Kraft, polegającym na odróżnieniu dwóch jakościowo plików? Zaraz go poszukam... Chodzi mi o to, że król często okazuje się nagi, a my sami mamy często problem z rozróżnieniem czy gra CD, Tidal, czy... YouTube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafał S napisał:

Takie doświadczenie nie byłoby miarodajne ze względu na "zgrzyt percepcyjny". Rozróżniać jest najłatwiej we własnym systemie i słuchając własnej muzyki. Adam, przecież to oczywiste. U siebie tylu piecyków słuchałeś i barwnie opisywałeś nam różnice pomiędzy nimi. Sądzisz, ze na wyjeździe też byś tyle usłyszał?:) 

I właśnie super będzie zweryfikować to właśnie ślepym testem z wyrównanym poziomem głośności i w akustycznie przygotowanym pokoju. Żadnego z tych warunków nie miałem spełnionego więc już na starcie moje wrażenia są XXX warte. Do tego nie miałem ich wszystkich w jednym czasie (pamięć audio niestety płata grube figle) a moim punktem odniesienia był wzmacniacz, który ewidentnie podbarwia (nasz słuch bardzo, bardzo szybko przyzwyczaja się do tego co obecnie słuchamy w domu). Jedynie paczki jakie posiadam (ATCscm7) można naciągnąć na w miarę równe i transparentne. Niestety ale taka prawda. Można moje testy śmiało potraktować jako - poczytaj mi mamo. Można też usunąć przez moderatora.  

Nie ciekawi Cię Rafał jak w ślepym teście  będziesz wskazywał różnice jakie słyszysz w kablach i transportach CD? 

Niestety u nas nigdy do takiego eksperymentu nie dojdzie, salony audio nie wyrażą na to zgody z wiadomych przyczyn. Zostaje posiłkować się  tym co już inni prawidłowo przeprowadzili. Znasz wyniki i wnioski.

Nie da się usłyszeć różnic.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

czy kojarzysz taki ciekawy wątek z testem @Kraft, polegającym na odróżnieniu dwóch jakościowo plików?

Nigdy się tym nie interesowałem - słucham wyłącznie z CD i to nie tylko dla jakości dźwięku. Odczuwam dyskomfort, jeśli podczas słuchania nie mam pod ręką pudełka z wydrukowaną wkładką. Nawet gdy muzyka stanowi tylko tło do pracy, czy książki. Pliki i streaming na razie mnie nie interesują. 

Jeszcze jedno odnośnie testów (@kaczadupa Adam, to również do Ciebie): z własnego doświadczenia wiem, że sam fakt testu wprowadza stres i związane z nim zaburzenie koncentracji. W rezultacie poziom percepcji spada. Znaczne różnice wciąż się wyłapie, ale pomniejsze mogą już przejść "pod radarem". Zjawisko pokrewne do zasady nieoznaczoności Heisenberga. ;) 

W przypadku plików charakter różnic utrudnia ich wychwycenie. Mnie osobiście łatwiej jest usłyszeć kwestie tonalne / barwowe tzn. więcej lub mniej harmonicznych w danej części pasma, co odbieram jako jaśniejszy lub ciemniejszy dźwięk. Na to jestem dość wrażliwy.

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie da się usłyszeć różnic.

Między czym, a czym dokładnie? Rozumiem, że te 3 wzmacniacze, które Ty kupiłeś, różnią się słyszalnie, ale inne modele kupione przez inne osoby już nie? Czy tak to działa? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

Nigdy się tym nie interesowałem - słucham wyłącznie z CD i to nie tylko dla jakości dźwięku. Odczuwam dyskomfort, jeśli podczas słuchania nie mam pod ręką pudełka z wydrukowaną wkładką.

Absolutnie Cię rozumiem i dlatego sukcesywnie nabywam płyty z ulubioną muzyką. Czasami też w sieci po prostu nie ma tego co lubię. Czasami też mam odczucie, że z CD ta sama muzyka gra jakby "gładziej' - lepiej, ale czy bez oczu rozpoznałbym różnicę pomiędzy Tidalem a CD? Mimo dużej chęci, nie jestem przekonany.

O tu jest.

Nawet mamy opinię jednego z forumowiczów, często piszącego o różnicach w kablach, że no jednak rozróżnienie plików, go przerosło.

Wyniki na stronie 4 wątku. Niezmiernie ciekawa lektura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

Między czym, a czym dokładnie? Rozumiem, że te 3 wzmacniacze, które Ty kupiłeś, różnią się słyszalnie, ale inne modele kupione przez inne osoby już nie? Czy tak to działa? ;) 

Czemu w tak "prosty" sposób manipulujesz? Nie będę w taki sposób prowadził z Tobą dyskusji. Znowu mnie ranisz a ja ciągle ze spokojem to znoszę jako ten prosty człowiek w naszej relacji :)

 Od początku...

Są wzmacniacze neutralne (wierne idei Hi Fi - trochę tego na rynku jeszcze jest - to te, których unikasz jak ognia) i fałszujące (czy może jak to nazywa Kraft - niepoprawnie skonstruowane a doświadczeni audiofile i salony audio nazywają wyrafinowanymi - to te, które lubisz i jak najbardziej to rozumiem i popieram wybór pod własny gust). 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...