Skocz do zawartości

Audio Video Show 2024


Recommended Posts

Pozwoliłem sobie otworzyć temat we właściwej zakładce;)

https://audioshow.pl/pl/wystawa/owystawie

Ceny biletów są dobre, moim zdaniem. 75 zł za karnet na 3 dni do wszystkich 3 lokalizacji, to całkiem nieźle. Jakkolwiek ciągle się zastanawiam, czy nie dałoby się tego zrobić w jednej lokalizacji? Pewnie nie, ale to trochę upierdliwe dla zwiedzających. Gdybym był organizatorem, starałbym się zrobić wszystko w jednej lokalizacji. Choćby kosztem mniejszej ilości wystawców. Wyobrażacie sobie, że ktoś przyjeżdża spoza Warszawy na jeden dzień do stolicy i krąży między trzema punktami? Strata czasu, ale chyba organizatorzy mieli inne założenia.

Lista wystawców jest naprawdę obszerna: https://audioshow.pl/pl/wystawa/wystawcy

W Monachium jest dodatkowo czwartek (u nas IMPREZA zaczyna się od piątku), a to robi ogromną różnicę dla ludzi, którzy nie są z Warszawy, dużo pracują a w weekendy chcą spędzić czas z rodziną. Np. dla mnie piątek-niedziela odpada. Gdyby mieli ten czwartek, to można byłoby to ogarnąć w ramach jakiejś delegacji, cokolwiek to znaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku zastanawiam się, skąd się biorą 3 różne lokalizacje,...

Tak czy siak, ja w tym roku, wespół z małżonką, wybieram się na wystawę.

Cena ? 75 zł za 3 dni, to...dobra cena.

A że w weekend ? Ja akurat uważam to za dobry termin.  W tygodniu człowiek pracuje, weekend ma na zbytki i przyjemności.

Rodzina ?  jeśli kocha, to poczeka :) 

Albo zrób tak jak ja, jedź z rodziną :) 

Do zobaczenia :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czekałem na zaproszenie. Dziś dostałem. Niejaki Mark Zuckerberg się odezwał. 

Będę 25tego. Na słuchawkach. Dealer z Amsterdamu się wystawia/dystrybutor Abyss. Chciałbym posłuchać tam kilku wysokich modeli oraz pospacerować późnym wieczorem po stolicy. Moja ukochana będzie po raz pierwszy. I nie wiem czy do muzeum powstania najpierw, czy gdzieś indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AudioTube napisał:

Niejaki Mark Zuckerberg się odezwał. 

Kurde , masz chody ? Mnie podesłał jakiś Elon Musk , nie znam gościa ,ale miłe :) 

16 godzin temu, AudioTube napisał:

I nie wiem czy do muzeum powstania najpierw, czy gdzieś indziej.

Osobiście bardziej niż Muzeum Powstania Warszawskiego poleciłbym Polin Muzeum Żydów Polskich. 

Dużo logiczniej i lepiej skonstruowana wystawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2024 o 17:21, Q21 napisał:

ale na pewno będą tam jakieś opcje "dla ludzi" ;)

Super, to trzeba docenić, bo za dużo na tych SHOWACH sprzętów z księżyca a za mało "normalnego" sprzętu. Mi się marzy sytuacja, kiedy jeden wystawca ma 3 pokoje obok siebie. W jednym optymalnie zestawiony system do 15K. W drugim do 50K. W trzecim no limits. Kwoty podane oczywiście mniej więcej.

Piszę o tych, którzy mają taki przedział w swojej ofercie i mogliby zestawić takie 3 systemy. Nie o niszowych kwiatkach z najtańszymi kolumnami za kilkadziesiąt koła... Od takich trzymam się z daleka, bo 70% ich ceny idzie na pokrycie kosztów utrzymania firmy. A poza tym nie kupuję nic droższego, niż klocek/kolumny za 10K (nieważne używane czy nowe).

16 minut temu, Misio38 napisał:

Do Tuilpa nie chodzę, bo nie ma po co.

Dlaczego? Kosmiczne klocki nie warte swojej ceny? Mało wystawców? Daj znać pls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda mi się wskoczyć na 3 godzinki w sobotę ok. 14:00, akurat będę wracał z Niemiec. Którą lokalizację polecacie? Chciałbym posłuchać czegoś dla ludzi, a nie systemów za bańkę odgrodzonych linami;)

Patrząc na listę z zeszłego roku chyba stadion. Choć żal Nautilusa, który był akurat w Sobieskim. Zobaczymy, jak to rozlokują w tym roku. Czy macie wiedzę, rozkład co roku podobny czy są diametralne zmiany między stadionem i dwoma hotelami? Dajcie znać, bo to byłby mój pierwszy raz, nie chcę wtopić.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 i 23 różniły się nieco rozkładem, ale nie drastycznie. Większy komfort odsłuchu jest na Stadionie, ale Sobieski też ma zawsze trochę perełek. Trudno zdecydować, w dużej mierze zależeć będzie od tego, jakim czasem będziesz dysponował. Hotel pod tym względem jest łatwiejszy do ogarnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxredaktor napisał:

22 i 23 różniły się nieco rozkładem, ale nie drastycznie. Większy komfort odsłuchu jest na Stadionie, ale Sobieski też ma zawsze trochę perełek. Trudno zdecydować, w dużej mierze zależeć będzie od tego, jakim czasem będziesz dysponował. Hotel pod tym względem jest łatwiejszy do ogarnięcia.

Dzięki:) Czyli albo stadion albo Sobieski. Max 6-8 sal na 3 godziny to Waszym zdaniem dobry wybór? Da się to zrobić? 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaczekam, aż organizator opublikuje ostateczną listę wystawców wraz z lokalizacjami i podejmę decyzję, czy Sobieski czy Stadion.

Chciałbym posłuchać albo chociaż obejrzeć w miarę normalnych klocków/paczek po kilka tysięcy za sztukę. Mam nadzieję, że się uda.

Czy możecie mi powiedzieć, czy w realu wystawcy większość czasu poświęcają na odsłuchy grupki desperatów, która odstała swoje w kolejce? Podejrzewam jednak, że największe obłożenie jest do systemów za pierdylion złociszy, ale może się mylę? Da się znaleźć bardziej kameralne sale bez kosmicznych systemów za pół bańki albo dwie i bez stania w kolejkach?

Czy są chwile na jakieś luźniejsze rozmowy z wystawcą, podzielenie się doświadczeniami, itd. Bez napinki i planu dnia?

Choć ta sobota ok. 14:00 trochę mnie martwi, popołudnie w sobotę to chyba największy kocioł? Gdybym był na miejscu wybrałbym się pewnie na ostatnie 4 godziny w niedzielę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz1w nie słuchaj malkontentów. W Tulipie w zeszłym roku były moim zdaniem dwa z czterech najlepiej grających zestawów na całych targach. Pierwszy z nich to były horny Destination Audio Nika podłączone do integry Destination Audio GM70 i szpulowca Ampex, z którego akurat leciał Stevie Ray Vaughan i jego Tin Pan Alley. Niesamowicie nastrojowe, kontrolowane a jednocześnie nasycone granie z wybitnie prowadzoną linią basową. Nie jest to jakieś nagranie absolutnie audiofilsko zrealizowane pod względem sceny, więc tego nie będę oceniał. Drugi zestaw wybitnie grający w Tulipie, to były kolumny Estelon Forza podłączone do wagonu elektroniki Accuphase. Byłem tam 10 minut przed zamknięciem i udało mi się usłyszeć na nich chyba tylko dwa kawałki, ale ostatni, Number One z płyty Manu Katche, to było bezdyskusyjnie fantastyczne doznanie. Pominę opis brzmienia, bo tam po prostu wszystko było w idealnych proporcjach i pod doskonałą kontrolą. To co zrobiło największe wrażenie to realizm, skala i głębia sceny: pierwszy raz byłem gotów przysiąc, że artyści byli rzeczywiście w pomieszczeniu. Wszystko miało właściwe proporcje, było niesamowicie czytelne, a jednocześnie subtelne. Na samym końcu utworu przebija się fortepian i utkwiło mi w pamięci wrażenie, że jest ustawiony głęboko w prawym rogu pomieszczenia, daleko za pozostałymi muzykami: pozornie odległy, ale jednocześnie wyraźny, namacalny, trójwymiarowy, doskonale osadzony w przestrzeni. Żałuję ogromnie, że tak dużo czasu spędziłem w Sobieskim słuchając jakichś półproduktów w ciasnych klitkach, bo w pomieszczeniu z Estelonami na stole leżał ogrom płyt z wielu gatunków, a niestety nie udało mi się ich usłyszeć na tym wybitnym zestawie. Na stadionie do gustu bardzo przypadł mi zestaw Naim z Focal Scala Utopia Evo, bo grał po prostu wybitnie dobrze, ale magii Estelonów nie miał i na ich tle nazwałbym go świetnym hi-fi dla zamożnego Kowalskiego (ale tylko na tle Estelonów, bo porównując do monobloków McIntosha z topowymi Bowersami, innych Magico, Wilsonów i Dan D'Agostino itp. itd. moim zdaniem Focal/Naim rządził, jako jeden z niewielu oferując nieprzerysowaną czytelność, wygar, dynamikę i doskonałą kontrolę basu bez buczenia, które nękało innych wystawców). Również na stadionie wyczynowo każdy gatunek (zarówno blueasa jak i hardcore’ową elektronikę) grały kolumny Borresen z elektroniką Aavik, moim zdaniem przyćmiewając pozostałych wystawców w tej lokalizacji, ale ponownie: choć byłem pod ogromnym (absolutnie ogromnym) wrażeniem tego dźwięku, to nie oczarował mnie tak jak Estelon z Accu (ale może to kwestia repertuaru). Oczywiście dwa z czterech wymienionych zestawów to propozycje raczej dla osób jeżdżących na co dzień Maybachem lub Bentleyem, a nie Passatem czy Audi, ale warto ich posłuchać choćby po to, by wiedzieć, gdzie jest sufit hi-fi/ hi-end.

Dlatego polecam odwiedzić wszystkie lokalizacje w kolejności: stadion (bo dużo sprzętu w pokojach przyzwoitej wielkości), Tulip (sprzęt hi-end w ogromnych pomieszczeniach), Sobieski (mnóstwo sprzętu w różnych salach, ale te pokoje hotelowe są za małe, żeby cokolwiek pokazać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Guzeppe napisał:

 Żałuję ogromnie, że tak dużo czasu spędziłem w Sobieskim

Ja także, mnogość pokoików, duchota, gorąc to nie są odpowiednie warunki. Szczerze zapamiętałem tylko pokoiki z Heglem i Atollem, reszta nie zrobiła wrażenia, mimo, że zapewne były tam warte zapoznania konstrukcje. Duże zainteresowanie było Pylonami i Fezzem, więc nie jakaś górka cenowa.

A w Tulipie moi zwycięzcy 2023, Svedy + Lampizator, i chyba 2 pokoje obok, niestety nie wiem co to było, spora sala i puszczali muzykę operową - czułem się jakbym był nie na widowni na żywo, a na scenie pomiędzy wokalistami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Guzeppe napisał:

moim zdaniem Focal/Naim rządził,

Zawsze z ciekawością czytam relacje forumowiczów po AVS , czy Zlotach. Pięknie obrazują jak różne mamy oczekiwania co do dźwięku , a jednocześnie pokazują jak subiektywne mogą być nasze porady. AVS ma w nazwie słowo " wystawa" i tak to wydarzenie należy traktować. Może być miejscem spotkań , wykładów , spostrzeżeń w jakim kierunku idą producenci , ale z pewnością nie punktem odniesienia do dźwięku poszczególnych systemów. Mnie interesuje , czy w tym roku wystawcy pokuszą się o choć namiastkę adaptacji akustycznej boksów. To co było w ubiegłym roku wołało o pomstę do nieba. Ciekawi mnie również jakie będą trendy co do źródeł i wzmacniaczy. Poprzedni AVS to spore odejście od lamp i gramofonów na rzecz tranzystorów i streamingu. No cóż zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...