Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 877 tematów w tym forum

    • 17 odpowiedzi
    • 10,3k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5,6k wyświetleń
  1. MISTRAL

    • 3 odpowiedzi
    • 3,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5,7k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 6,2k wyświetleń
  2. Jakie kolumny

    • 6 odpowiedzi
    • 4,7k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
  3. Prośba o radę

    • 2 odpowiedzi
    • 3,7k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
  4. Jamo s718

    • 8 odpowiedzi
    • 6,1k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 10,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4k wyświetleń
  5. Problem ze wzmacniaczem

    • 3 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
  6. Pomoc w doborze kolumn!

    • 21 odpowiedzi
    • 18k wyświetleń
  7. NAD 356 BEE

    • 1 odpowiedź
    • 3,9k wyświetleń
  8. Pomoc!

    • 13 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4k wyświetleń
  9. Zestaw stereo ~3000 zł

    • 4 odpowiedzi
    • 5,2k wyświetleń
  10. Mam pytanie...

    • 5 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 7,8k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3,9k wyświetleń
  11. standy (cena/jakosc)

    • 5 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • @Mikelas76 dzięki za odpowiedź. 
    • Słuchałem lampowca tej marki z Heresami III. Konkretnie u tego jutubera, od którego kupiłem Herezje. Inne. Grało to rewelacyjnie. Problem z tego typu wzmacniaczami jest, że nie zagrają z każdymi kolumnami. Po pierwsze kontrola basu. Pentoda ma dużą rezystancję wewnętrzną. Leci na łeb DF więc trzeba szukać kolumn o wyższej impedancji i najlepiej w OZ, bo te BR mają gorszą odpowiedź SR. Poza tym lepiej szukać wzmaków na triodach, a najlepiej duotriodach. Mają niższą rezystancję wewnętrzną. Jak miałeś kolumny o niskiej impedancji i BR to cudów nie ma.  Wzmacniacze lampowe mają wady i jedną z nich jest wysoka impedancja wewnętrzna. Trzeba ratować impuls kolumnami.  Popełniłeś błąd w konfiguracji zastawu i teraz nie wylewaj żalów o bełkocie. Trochę Cię rozumiem ale upraszczasz bo brakuje Ci wiedzy i doświadczenia by cieszyć się lampowym wzmacniaczem 😉  Pozdrawiam. M
    • Frankever. Przeszukaj moje posty z tego tygodnia, wrzucałem gdzieś link. Glosniki stosujesz wtedy takie żeby dało się je przymocować do sufitu i żeby żona zaakceptowała Z białych, małych i tanich masz np. Cambridge Minx 12.
    • najzwyklejszy diy.  Umikiem sprawdzalem jaki mam poglos i w ktorym narozniku jaka grubosc pianek basotect daje efekt pozadany. Mam kilkanascie tych pianek gr 3cm. No i wyszlo mi ze w prawym narozniku powinno byc okolo 18 cm pianki na wysokosc 2m No to zrobilem welne gr15cm szer. 40cm i wysokosci kolo 2,5m. Akurat u mnie pieknie wyrownalo poglos na niskich.  Za lamelami jest 10cm welny i 5cm pustki z lewej strony zrobilem cos podobnego ale mniejsze i mobilne. Fajny efekt wyrownania energii basu oraz poprawia lokalizacje na scenie. Generalnie gdybym kiedys robil dedykowany pokoj audio to takie ustawienie tych ustrojow diy plus welna za lamelami sa hybryda pulapki basowej i absorbera.  To naprawde fajnie dziala. Robi sie taki hmm kątownik z welny. Za lamelami szerokosc 1,1m a ustroj ma 0,4m.  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...