Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

19 godzin temu, misiek x napisał:

Od 3 dni grają u mnie na testach ATC scm 7, odsłuchy w pełni😃. Te drugie to moje Wilson Benesch arc. Na średnio-niskotonowych 12.5 cm v 16 cm 😉 .

Jakby nie było bas z monitorów zawsze będzie tylko imitacją niskich tonów. Kiedyś byłem zakochany w takich konstrukcjach, głównie za polot, przestrzenność, dopóki nie usłyszałem dobrej podłogówki.

I nie chodzi mi, że monitory nie potrafią zagrać niskim dźwiękiem, tylko o to, że z monitorków bas będzie mniej różnorodny. 

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melo-man napisał:

Jakby nie było bas z monitorów zawsze będzie tylko imitacją niskich tonów. Kiedyś byłem zakochany w takich konstrukcjach, głównie za polot, przestrzenność, dopóki nie usłyszałem dobrej podłogówki.

I nie chodzi mi, że monitory nie potrafią zagrać niskim dźwiękiem, tylko o to, że z monitorków bas będzie mniej różnorodny. 

@Melo-man, pokażesz kiedyś swój zestaw czy będziesz się z nim tajniaczył jak Putin ze swoim pałacem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał S napisał:

Rafał, ja myślę, że @Melo-man po prostu nigdy nie słyszał naszych Silverów i nie wie, na co je stać.

Tu się zgodzę. Nie znam tych monitorków. Proszę też pamiętać, że przecież nasze opinie o audio opieramy na własnym doświadczeniu. Ja mam z podstawkowcami takie, a nie inne - stąd dzisiaj mam takie o nich zdanie.

Ale żeby nie było - jest dużo podłogówek, które też grają słabo na basie lub bas jest mało różnorodny. Dużo zależy też od całego systemu - co przecież jest oczywiste.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, J4Z napisał:

Toć na poprzedniej stronie cytowałeś jego wypowiedź,  gdzie napisał że z monitorków będzie mniej różnorodny.  

Zgadza się cytowałem, ale nie zgodziłem się z tą tezą.

7 godzin temu, Melo-man napisał:

Ale żeby nie było - jest dużo podłogówek, które też grają słabo na basie lub bas jest mało różnorodny. Dużo zależy też od całego systemu - co przecież jest oczywiste.

A no właśnie, trzeba było tak od razu napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, J4Z napisał:

Ty w Holandii czy gdzie? Jak możesz to znaj znać jak z ceną i jak już zdecydujesz się to o postępach, projekcie itp. Też żem ciekaw. 

Tak, w Holandii, ale zacząłem budowę domu w Polsce 💪😎

Chciałbym, żeby od podstaw zadbać o akustykę domu, oczywiście na tyle, na ile pozwolą główne materiały, wielkości pomieszczeń, i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adi777 napisał:

Tak, w Holandii, ale zacząłem budowę domu w Polsce 💪😎

Chciałbym, żeby od podstaw zadbać o akustykę domu, oczywiście na tyle, na ile pozwolą główne materiały, wielkości pomieszczeń, i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

Jak myślisz na poważnie o zrobieniu porządnej akustyki w trakcie budowy domu to polecam z pełną odpowiedzialnością @Bartek Chojnacki. Jestem już pod koniec adaptacji a efekt soniczny zwala z nóg :). W trakcie budowy dużo łatwiej zrobić super akustykę mniejszymi nakładami finansowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

ah toć zacząłeś budowę. to na to już za późno.

Tak po prawdzie, to jestem na początku. Jeszcze nie mam ścian nośnych ani działówek. Może do piątku chłopaki skończą bloczki.

44 minuty temu, muzofan napisał:

Jak myślisz na poważnie o zrobieniu porządnej akustyki w trakcie budowy domu to polecam z pełną odpowiedzialnością @Bartek Chojnacki. Jestem już pod koniec adaptacji a efekt soniczny zwala z nóg :). W trakcie budowy dużo łatwiej zrobić super akustykę mniejszymi nakładami finansowymi.

Zobaczymy. Odzywałem się do Bartka, chwilę popisaliśmy, ale nie wiem, jak to będzie dalej. Osobiście wolałbym, żeby taka firma robiła totalnie wszystko, czyli pomiary, ustroje pod styl wnętrza, montaż, dosłownie adaptacja od zera do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, muzofan napisał:

Chyba coś kręcisz...

Co mam kręcić? 

Pomiary, projektowanie, analiza i nadzór. To słowa Bartka.

Czyli brakuje montażu tego całego tatałajstwa, i zapewne montażu sufitów, bo być może będzie to konieczne.

Wspomniał coś o wykonawcach, czy podwykonawcach, ale rozmowa raczej stanęła w martwym punkcie. Przynajmniej ja to tak widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Zazdro

Może już na samym początku skonsultować się akustykiem i uwzględnić w projekcie salę odsłuchową? To byłoby coś 🥺

Gdyby nie salka kinowa/pokój gier, to pewnie poszedłbym w takie coś.

Z drugiej strony zastanawiam się, jak często będę korzystał z salki. Od jakiegoś czasu taka salka kinowa była moim małym marzeniem, choć ostatnio nie oglądam praktycznie wcale. 

Zdecydowanie bardziej jestem melomanem niż kinomanem 😉

Natomiast chciałbym mieć i to i to.

Muzyka w dwóch pomieszczeniach. Salon i sypialnia. Na dobrą sprawę, to mogą być sale odsłuchowe.

Nie ma WAF, więc można się bawić 😉

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, J4Z napisał:

Wydaje mi się że możnaby to pogodzić i zrobić w jednej sali. Adi a gdzie Ty się budujesz?  Powiedz mi 😏😁

Kino i muzyka? Pewnie tak, ale dwa zestawy kolumn w jednym pomieszczeniu to trochę bezsensu.

Wolę mieć osobno. Jak będzie od początku kierunek akustyka, to myślę, że będzie gitara, zarówno w salonie, jak i sypialni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pod moją nieobecność rozpoczęło się tu bicie piany :)

Pozycja must have każdego audiofila, a tym bardziej melomana.

20220331_190250.jpg

Odtwarzacz już w tej chwili legendarny. Jeden z bardziej znanych odtwarzaczy na świecie. Zapisal się w historii doskonałym, muzykalnym dźwiękiem. Jest jednym z lepszych odtwarzaczy bez względu na cenę. Jest ewolucją 508.20. 20 bitowy przetwornik zastąpiony został 24 bitowym. Naped Philips 12.4 został zastąpiony 12.5. Jest bardziej precyzyjnym napędem.

Dźwięk dość masywny ale niezwykłe szczegółowy. Mam wyżej notowane cd ale ten Meridian jest wyjatkowy, wręcz magiczny. Potrafi przykuć do fotela niczym ekskluzywna prostytutka sadomaso.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Sphinxa pj32 ma mniej rozbudowaną scenę, gorsze focusowanie ogólnie " mniej wyczynowy". Ale za to chwyta za serce. Nie mam oryg pilota. Zastępczy.

Ten egz jest w bardzo ładnym stanie wizualnym i technicznym.

W porównaniu do UR CDE ma lepsze czarne tło.

Misiek, dam znać jeszcze za kilka dni. Narazie zawodnik się grzeje pierwszy dzień. Kabelki muszę przećwiczyć. Mam chybaba odpowiedni dla Meridiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...