Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

No... Z przymrużeniem oka oczywiście ;) Po prostu to się nie spina ze sobą. Niestety audio nie idzie w parze z pojęciem nowoczesnego otwartego wnętrza z wielkimi przeszkleniami, marmurami itd. Jak masz zamiar budować miejsce do odsłuchu to może olej ten salon z tarasem i zorganizuj sobie jakieś inne, bardziej intymne miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Dlatego niech każdy robi jak uważa. Ja nikogo do niczego nie namawiam. Niektórzy poruszają się w innych rejonach jakości brzmienia i tyle.

Hehe uwielbiam to samouwielbienie 👍 swoją drogą słuchasz kawałków z niskim basem? Chyba troche dudni przy tej korelacji wielkości paczek do pomieszczenia 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Chyba troche dudni przy tej korelacji wielkości paczek do pomieszczenia 😊

Przyjmując ten to myślenia to miałbym wyłącznie dudnienie w pokoju bo bas napędzają dwa głośniki 13" w 18m2. Dudnienie wynika z innych problemów, nisko schodzące paczki ewentualnie uwypuklają problem akustyki i wpływ modów pomieszczenia.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marcinmarcin napisał:

Hehe uwielbiam to samouwielbienie 👍 swoją drogą słuchasz kawałków z niskim basem? Chyba troche dudni przy tej korelacji wielkości paczek do pomieszczenia 😊

Zdziwiłbyś się. Samouwielbienie a świadomość jakości własnego systemu to zupełnie coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Akurat w kwestii basu duże tafle szkła mogą pomóc. Ot taka sytuacja 😜

Nie wiem jak to „działa”

U mnie 10 metrów kw szkła na dwóch przylegających ścianach.

Po osiach salonu.

Podobno trudno o lepsze pochłaniacze najniższych i zwłaszcza tych najbardziej „upierdliwych” modów.

Na wieczór zasłony teatralne zamykam i 300-400 ms pogłosu w całym paśmie.

A pokój w kwadracie😳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft

Jarek, zechciałbyś byś , o ile masz wiedzę, o co chodzi dokładnie z pochłanianiem „basu” przez szyby. I takie od podłogi do sufitu.

Może w dziale akustyka, a może by Bartkowi zadać pytanie, choć chłop może zarobiony i nie wypada.

@Chyba Miro 84 Mirek, a może Ty zechciałbyś coś skrobnąć o tym?

 

U mnie moda między sufitem a podłogą załatwiliśmy dsp. Szkoda, że na poddaszu nie mam klamotów, wstawiłbym i tam szyby.

Kolumny zawsze ustawiałem na 1.5mtr od ściany. A bo to potrzebowały „powietrza”, albo w poszukiwaniach jakiejś „głębi” itp
Pomiary pokazały, jaki to ogromny błąd. Mikrofon w sweet spot, a ja przesuwałem je. Piotrek 1500 km ode mnie/PL patrzył na Arta/program 

Teraz na 80cm. Jest i szerokość i głębia, no i nie dudni, a nawet jest przyjemnie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Szyba przepuszcza niskie częstotliwości. Ulatują w świat zamiast się odbić i rezonować. 

Duża tafla szkła w pomieszczeniu zamknietym potrafi "wpaść" w wibracje jednoczesnie emitując drganiami fale na zewnątrz pomieszczenia. Jednak wibracja tegoż szkła, moim zdaniem również pochłania część fali. Tak wiec mogę sie z Tobą zgodzić że ulatuje w świat. 

 

Ale i tak najlepiej bedzie jesli wypowie się w tej kwestii @Bartek Chojnacki.

4 godziny temu, Kraft napisał:

Szyba przepuszcza niskie częstotliwości.

Czyli subwoofer zbudowany z szkła w obudowie zamknietej bedzie miał "przeciek" niskich czestotliwosci?  No chyba że powierzchnie szklane będą miały duża powierzchnię... 🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...