Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 14.02.2023 o 19:42, zolt napisał:

No fajnie jakby się wypowiedział jak to jest z tymi piankami, bo całkowicie różne krzywe są dla MP-1, MP-2 i MP-3. Choć różnią się trochę wymiarami i wcięciami.

Mi powiedział przez telefon, żeby nie patrzeć na same krzywe, bo praktyka jest nieco inna. Na krzywych widzimy też silne pochłanianie wyższych częstotliwości, których w rzeczywistości w rogach jest mało, więc pułapka nie pochłonie tego, co na nią nie trafi. Ponoć te bass-trapy działają podobnie również w niższych rejestrach. Ja się nastawiałem na MP-2, która wyglądała obiecująco, a wcale nie bije na głowę pozostałych. Jak się chce coś na serio zmienić co do basu, to trzeba wstawić grzmota o sporej długości boku i grubości (np. PB-PREMIUM). (Bartek - mam nadzieję, ze nic nie pokręciłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

@zolt no a nic nie pisałeś jak odbierasz te zmiany podczas odsłuchu. Pozdr.

Jest kulturalniej i bardziej poukładanie, choć może lekko mniej żywo.
Zastanawiam się czy jestem całkowicie dobrym przykładem, bo ja przed jak i po używałem DSP. DSP bardzo dużo dobrego robiło już przed zmianami tak naprawdę.
Mimo to jak pisałem, jest większa kultura, dokładność, ułożenie, może trochę mniej żywiołowo? Nawet na klaśnięcie jest zdecydowanie lepiej w kwestii pogłosu.

Rozmyślam jeszcze nad dyfuzorem za plecami i może coś na sufit.

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Mi powiedział przez telefon, żeby nie patrzeć na same krzywe, bo praktyka jest nieco inna. Na krzywych widzimy też silne pochłanianie wyższych częstotliwości, których w rzeczywistości w rogach jest mało, więc pułapka nie pochłonie tego, co na nią nie trafi. Ponoć te bass-trapy działają podobnie również w niższych rejestrach. Ja się nastawiałem na MP-2, która wyglądała obiecująco, a wcale nie bije na głowę pozostałych. Jak się chce coś na serio zmienić co do basu, to trzeba wstawić grzmota o sporej długości boku i grubości (np. PB-PREMIUM). (Bartek - mam nadzieję, ze nic nie pokręciłem).

No to trochę zastanawiam się po co sprzedawać takie pianki (które nie działają) i po co wstawiać wykresy które w rzeczywistości okazuje się, że w zasadzie nie wiadomo na co działają, bo wygląda to jak tani marketing ze strony Mega Acoustic.

Oczywiście na tyle orientuję się, że też nie nastawiałem się na jakieś wielkie działania w zakresie niskich tonów, ale bardziej chodziło mi o dołożenie tam mimo wszystko czegoś, co w ogóle będzie absorbować dodatkowo lekko pogłos i będzie wsparciem dla wełny za kolumnami i PM-K7 na bokach, bo po bokach ze względu na drzwi wejściowe na balkon nie ma możliwości dołożenia już czegoś i o ile po lewej stronie bez problemu, to po prawo już kiepsko. A robić jakąś asymetrię też chyba średnio. 

Patrzyłem na tego PB-PREMIUM i bym wstawił nawet taki gdyby nie to, że po prawo zablokowałby całkowicie wejście na balkon. ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca sprzęt grający ale chciałem się pochwalić swoją pierwszą szafką na sprzęt więc się chyba liczy. Póki co nie jest przykręcona. Jeszcze myślę o ile wypuścić boki. Wyszła taka bo pomyliłem się w pomiarach ;) blaty to dąb ode mnie z lasu. Nogi zrobił fachowiec z okolicy.

 

 

IMG20230216134042.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Może nie do końca sprzęt grający ale chciałem się pochwalić swoją pierwszą szafką na sprzęt więc się chyba liczy. Póki co nie jest przykręcona. Jeszcze myślę o ile wypuścić boki. Wyszła taka bo pomyliłem się w pomiarach ;) blaty to dąb ode mnie z lasu. Nogi zrobił fachowiec z okolicy.

 

 

IMG20230216134042.jpg

Ladne jak by nie patrzec.

Ale pod te kolumny to stojaki będą?

A do czego ma byc stolik przykrecony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ale pod te kolumny to stojaki będą?

A do czego ma byc stolik przykrecony?

Będą w niedzielę bo nie miałem już miejsca. Te nogi to profile 100x20 malowane proszkowo na czarno. Mają otwory na wkręty do drewna. Pod każdą półka jest taki profil. Pod dolną są jeszcze niewidoczne "wąsy" po bokach bo inaczej byłoby ciężko podejść od dołu. Tu może ładniejsze ujęcie. Jeszcze muszę pomyśleć jak zorganizować i ukryć kable.

 

IMG20230216135103.jpg

8 minut temu, kaczadupa napisał:

I w końcu bez "pieprzonego" TV. 

Tv też będzie , ale najpierw kolumny na podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Ładny mebel i śliczne te Evo. Na Twoim zdjęciu prezentują się lepiej niż w sieci. Kolor to "orzech" - tak? :)

Dokładnie. Jak na tą półkę cenową to są super wykonane. Średnio to na zdjęciu widać ale ten fornir jest ciemniejszy od dębowego blatu właśnie jak orzech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Dopiero dzisiaj odebrałem mieszkanie od ekipy wykończeniowej. Jest całe puste więc i echo jest. Podstawki będą ale akustyka jak w kościele więc i do relaksu to daleka droga ;)

No to odpowiednia muzę musisz zapodać , jakiś chór, muzyka barokowa , kolędy 😊

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę zmiany ściany za plecami które poczyniłem pod koniec stycznia

Cel był prosty, ustawić wszystkie ustroje by jak najlepiej je rozłożyć symetrycznie względem siebie, lepiej wycentrować dyfuzory skyline za słuchaczem, bo one robia najlepszą robotę z paneli za plecami.

Dźwiękowo co się zmieniło?

zacznę od plusów

Na pewno lepsza dynamika, jeszcze lepiej słychać więcej wybrzmień nawet przy cichym odsłuchu

Nieco twardszy, mocniej zarysowany bas, ciut lepszy impakt

Średnica bardziej otwarta, doświetlona

Bardzo ciekawe wysokie, nieco jaśniejsze ale bardziej obecne, żywe, rozdzielcze

Scena delikatnie szersza, dźwięk ma lepszy "drajw" z ciekawszą lokalizacją na scenie

minusy po tych zmianach akustyki

Nieco mniejsze dociążenie dźwięku

W gorszych realizacjach większa szansa na lekkie sybilanty

 

Generalnie największy efekt WOW zrobiła tu wysoka dynamika, to było słychać od razu ile muzyka nabrała energii, plus troszkę lepsza szczegółowość z fajną barwą, moim zdaniem zmiany na plus biorąc pod uwagę że wcześniej system grał bardziej ospale, mozolnie, miękko z mniejszym wglądem w nagrania.

Pozdrawiam serdecznie 😆

Na górze fotki po nowym upgrade akustyki, na dole stare ustawienie

20230211_120034.jpg.a965f8918dcd8ee8738da6130cd44d7b.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zolt 2 ustroje mają od 0 do 20cm i 2 kolejne 0 -25cm, czytałem już żeby taki dyfuzor idealnie "działał" potrzeba z 80 czy nawet 100cm przestrzeni między głową a ustrojem, u mnie jest z 20-30cm, do samej ściany może będzie z 50cm przestrzeni.

@AudioTubePogłos jest niski nie licząc średniego basu hmm, pomiar z obu kolumn równocześnie, robione Umikiem 2

Clipboard02.jpg.00e4ed74ff738788d25b9693c6c80504.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arko55 napisał:

@zolt 2 ustroje mają od 0 do 20cm i 2 kolejne 0 -25cm, czytałem już żeby taki dyfuzor idealnie "działał" potrzeba z 80 czy nawet 100cm przestrzeni między głową a ustrojem, u mnie jest z 20-30cm, do samej ściany może będzie z 50cm przestrzeni.

 

Z tego co wiem dla 20 cm studzienek to chyba nawet grubo powyżej 100 cm musi być odległości, by to działało w takim zakresie.

W takim razie u Ciebie na 30 cm działa w bardzo niewielkim zakresie i w takim przypadku z tego co Bartek kiedyś pisał lepiej wrzucać na tył jest absorbery.  Hmmm.

Muszę kiedyś dorwać UMIKa i u siebie zrobić pomiar pogłosu, by wiedzieć na czym stoję. Też planuję dyfuzor za głową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

Jakby teraz wrzucił absorbery z tyłu to byłaby lipa. I tak już ma bardzo niski poglos, ale fakt za blisko te dyfuzory. 

Tak, w tym konkretnym przypadku jak najbardziej.

Przy tym czasie pogłosu nie byłoby to rozsądne. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Miałem na myśli w ogólnym rozumieniu, że przy małym odstępie tylnej ściany do słuchacza lepiej wstawiać absorbery niż dyfuzory.
 

@Arko55 a z przodu i na bokach jak wygląda sprawa? Masz tam absorbery pomontowane czy naturalne umeblowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z @zolt Dawno sprawdzałem same absorbery za głową... one zjadają sporo energii i góry, nie widzę ich w ogóle u siebie aby montować za plecami, jedynie mogą stać za kolumnami.

tu boki ścian, też nie chciałem dawać po bokach grubego absorbera bo robi się dla mnie mdło :/

 

@KrólKiczu @soberowy mogą dodać 2 słowa czy przy takim małym pogłosie góra pasma była matowa, martwa czy zamulona gdy słuchali u mnie

Clipboard012.jpg.2889c03d9a05393c9717d1135bd47f7b.jpg

Clipboard0133.jpg.a4f42fb274c2b2b15274e982211933a7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arko55 napisał:

@J4Z @zolt 

 

@KrólKiczu @soberowy mogą dodać 2 słowa czy przy takim małym pogłosie góra pasma była matowa, martwa czy zamulona gdy słuchali u mnie

Hmmm. No ja bym raczej powiedział, że góra była dość żywa, w uszy co prawda nie kłuła, ale matowa na pewno nie była. 

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...