Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Tomasz S. - regał piękny! Naprawdę. Kosmos. 

Ale chcę Cię trochę sprowadzić na Ziemię - kolejne półki regału audio nie mogą być ze sobą połączone metalową ramą, a wręcz odwrotnie, powinny być od siebie oddzielone lub bardzo mocno izolowane. Nie chciałbym tu uchodzić za smerfa marudę lub jednego z dwóch szyderców z Muppet Show, bo naprawdę bardzo mi się podoba. Do KD czy pod TV - super. Jednak do audio niekoniecznie.

Ja też zrobiłem sobie samodzielnie regał audio, jednakże każda półka (są trzy) nie ma połączenia z poprzednią lub następna, a łączenia sa izolowane.  Moje są bukowe. Jeszcze raz podkreślam - wygląd zewnętrzny jest SUPER. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

@Tomasz S. - regał piękny! Naprawdę. Kosmos. 

Ale chcę Cię trochę sprowadzić na Ziemię - kolejne półki regału audio nie mogą być ze sobą połączone metalową ramą, a wręcz odwrotnie, powinny być od siebie oddzielone lub bardzo mocno izolowane. Nie chciałbym tu uchodzić za smerfa marudę lub jednego z dwóch szyderców z Muppet Show, bo naprawdę bardzo mi się podoba. Do KD czy pod TV - super. Jednak do audio niekoniecznie.

Ja też zrobiłem sobie samodzielnie regał audio, jednakże każda półka (są trzy) nie ma połączenia z poprzednią lub następna, a łączenia sa izolowane.  Moje są bukowe. Jeszcze raz podkreślam - wygląd zewnętrzny jest SUPER. Pozdrawiam.

Roman ja chcę być takim tetrykiem jak Panowie z loży szyderców hehehe. To są moi idole 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zolt - a dlaczego są kolce pod kolumnami? Możesz Sam sobie udzielić odpowiedzi. Zobacz też jak są zbudowane profesjonalne regały na sprzet. 

PS Tak wyglądają łączniki kolejnych blatów w regałach audio. Składają się z wielu warstw wykonanych z różnych materiałów, a pomiędzy nimi są jeszcze dodatkowo plastikowe izolatory.

 

20210627_163747.jpg

20210627_173723.jpg

20210627_184001.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rega napisał:

@zolt - a dlaczego są kolce pod kolumnami? Możesz Sam sobie udzielić odpowiedzi. Zobacz też jak są zbudowane profesjonalne regały na sprzet. 

Żeby kolumna, która gra i sama drga, bo jest elementem wytwarzającym dźwięk została odizolowana jako element grający. Poza tym teraz duża część kolumn ma odwrotnie mocowania kolcy i kolumna wcale nie stoi na kolcach, a na zwykłych nóżkach. I gra. I producent takie daje. Wow.

Wiem jak są zbudowane "profesjonalne regały na sprzęt". Dlatego też takiego mieć nie będę. :D
Akurat tyle mnie interesuje ten dopisek "audiofilski" regał, że całkiem wcale. :D
Zwykłe regał/szafka z tym, że ma kolce i dopisek "audiofilski". I standardowo w audio cena 5600% wyższa niż takiego samego, ale bez kolcy.  :D Tak potrzebny, zwłaszcza pod wzmacniacze cyfrowe i streamingowe.
Gość ma goły pokój, puste ściany, a tu istotne jest to, że ma nieznaczące tu kolce jakby tam gramofon stał. :D


Wiem też, że są audiofilskie bezpieczniki, maści na kondensatory, podstawki pod kable i wiele innych rzeczy. Też są. :D

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wzmacniaczy drga trafo zasilające odizolowanie go od podłoża w odpowiedni sposób zapobiegło przenoszeniu się tych drgani do głośników Heila były ona wyraźnie słyszalne podobnie jak i buczenie trafa samo w sobie. Po paru zabiegach związanych z izolacją mam święty spokój. 

A do cyfrowych sprzętu w to faktycznie nie ma co można je nawet pod sufitem gwoździem przybić mają taką przewagę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Pięknie ten wózek na sprzęt będzie się w twoim profesjonalnie przygotowanym studio odsłuchowym prezentował... Byle by dosrać... Co już wibracje są nie warte uwagi? Można kolejny temat olać i do voodoo wpakować? 

A meble też stawiasz na kolcach w pokoju? Sofy, kanapy? Krzesła pod oknem? Stoły? Przecież wszystko drga. :) ciekawe jak lampy i kinkiety się odizolowuje. :)


Stoi gramofon, to rozumiem. Ale gość ma wzmacniacz tranzystorowy, może jakiś streaming i ma kolce dawać pod półkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zolt napisał:

A meble też stawiasz na kolcach w pokoju? Sofy, kanapy? Krzesła pod oknem? Stoły? Przecież wszystko drga. :) ciekawe jak lampy i kinkiety się odizolowuje. :)


Stoi gramofon, to rozumiem. Ale gość ma wzmacniacz tranzystorowy, może jakiś streaming i ma kolce dawać pod półkę.

 

Nie musi kolce, ale jak sobie robił stolik audio to spokojnie mógł dołożyć izolacje. A nóż kiedyś postawi wzmacniacz lampowy czy gramofon. Druga sprawa Rega jak czytam zasugerował i to bardzo delikatnie, a tu jeb Krafcik oczywiście musiał wyrzucać wózek studyjny bo by mu żyłka pękła...

A kolce pod sofę dałem żeby moich drgań na sprzęt nie przenosiła 😜

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Kolce nie izolują od drgań. Sprężyste nóżki już tak (w różnym stopniu). 

No akurat minimalizują. Cała kolumna akurat dość mocno drga podczas odtwarzania dźwięku.

Przed chwilą, Wing0 napisał:

Nie musi kolce, ale jak sobie robił stolik audio to spokojnie mógł dołożyć izolacje. A nóż kiedyś postawi wzmacniacz lampowy czy gramofon. Druga sprawa Rega jak czytam zasugerował i to bardzo delikatnie, a tu jeb Krafcik oczywiście musiał wyrzucać wózek studyjny bo by mu żyłka pękła...

Bo akurat jakieś kolce i ich obecność czy brak to pierdoła.
Gość ma puste ściany, za głośnikami bardzo ładna ścianka, której szkoda teraz absorbować, a tu problemem jakieś kolce na fajnej półce, którą sobie zrobił. Bardzo ładna półka i będzie spełniać swoje zadanie i bez kolcy.
Tak jak zawsze piszę, chętnie bym zobaczył takiego Pana Regę, który to z zawiązanymi oczami słyszy jak te kolce się pojawiają pod tym meblem i znikają. :)
 

Poza tym co złego w tym, że wstawił wózek studyjny? Przecież to wózek na sprzęt audio. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

Co już wibracje są nie warte uwagi? Można kolejny temat olać 

Padło słowo "profesjonalny", to pokazałem jak do tematu podchodzą profesjonaliści. Nie zapominajmy, że słuchamy muzyki przygotowanej właśnie przy pomocy profesjonalnych rozwiązań. A jak ktoś chce być świętszy od papieża, to droga wolna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zolt napisał:

No akurat minimalizują. Cała kolumna akurat dość mocno drga podczas odtwarzania dźwięku.

Dobrze napisane do tego są podkładki pod kolce które można dodatkowo odizolować gumą czy innym materiałem.

Czy to ma wpływ tak, czy zawsze słyszalny nie, czy dzięki temu nie będzie masażu stóp na panelach? Nie będzie, tylko musi coś ten masaż generować ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kolce sluzyly one kiedys podobno by mozna bylo postawic bezpiecznie kolumny na wykladzinie lub chodniku.

Teraz sluza by mozna bylo za wieksze pieniadze meble pod sprzet audio.

Lepiej to wygląda z drewnem wokolo.

Niby dlaczego te kolce mialy by tam byc ? Odciac sprzet od drgań z podłoża? Chronic sprzet przed drganiami które sam wytwarza? Co niby we wzmacniaczu mialo by je wywolywac?

Niezby mi sie w to chce wierzyc.

Nie uzywam ich pod szafka z Ikei na ktorej wzmak stoi i pod szafka na ktorej stoi transport cxc v2 i wszystko ladnie brzmi.

Poprostu nas laduja w bambuko i tyle.

Lepsze nie istnieje powyzej jakiegos poziomu tylko inne. 

Przyklad odtwarzacz Gato Audio i Primare oba za duze pieniadze byly u mnie i porownalem je z cxc i co - cxc wciaz u mnie stoi. Zero roznicy w dzwieku uzywajac ich jako transportu - nastepne bajki ze transport inaczej gra - tez kiedys myslalem ze płacąc więcej dostaje sie więcej. E nie.

Testowalem niedawno Sonus Faber Olympica Nova 1, MA Gold 100 5g, Dynaudio Evoke 30 i Emit 50, Sonus Faber Sonetto 2 i 3 oraz MA 200 5g. W tym MA gold 100 5g w domu razem z Pylon Audio Diamond 25. Wynik taki ze odeslalem MA po kilku piosenkach - zły? Nie, całkiem fajny dźwięk i  mocny bas tylko jak dla mnie zbyt ciemny dźwięk. PA w porownaniu bardziej zywy, otwarty. I o dziwo ten sam wynik w porownaniu MAGold 100 5g z SF Olympica Nova 1..........

A dla scislosci sluch mam dobry.

Powiedzialem co mysle, odwazylem sie. Yes

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Padło słowo "profesjonalny", to pokazałem jak do tematu podchodzą profesjonaliści. Nie zapominajmy, że słuchamy muzyki przygotowanej właśnie przy pomocy profesjonalnych rozwiązań. A jak ktoś chce być świętszy od papieża, to droga wolna. 

@Rega musisz warzyć słowa oj musisz, użycia słowa "profesjonalne" odnosi się tylko do rynku pro i studia nagraniowego, jak mogłeś tego nie wiedzieć skandal!!!!

Profesjonalne przygotowanie czegoś to może zrobienie tego w stolarni przez osoby zajmujące się tym profesjonalne do tego biorące pod uwagę w przypadku audio kwestie drgań i tego na co mogą wpływać jak na lampy we wzmacniaczach lampowych czy gramofony, a może nawet i kiepskie CD których teraz masa...

Jedni są papieżami, a inni rycerzami bez skazy walczącymi z zabobonem często własnoręcznie nakręcanym...

Sory ale wkurzające jest coś takiego, gość coś sugeruje podpowiada to bach od razu wózki na defibrylator...

Sory Rega że za adwokata robię ale jakoś mi tętno skoczyło, nie byłem dziś ćwiczyć heheh pewnie dlatego 😆

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Widzę Wing, że niepotrzebnie Ci odpisywałem. Złe emocje, brak kultury, szkoda gadać... 

Pozdrawiam

Wiem, wiem ale po tylu latach obcowania z Tobą i podobnymi Tobie, mój zasób kultury jest zdrowo ograniczony. Ja za brak kultury odbieram Twoje dopierdzielanie się do innych z którymi się nie zgadzasz. Od lat tak robisz(pod przykrywką miłego rycerza) i to się nie zmieni, jak i moje chamstwo w odniesieniu do Ciebie. Stąd pewnie nie często się odzywamy do siebie i dobrze.

5 minut temu, zolt napisał:

No cóż. Dla mnie istotny jest zdrowy umiar i nie brnięcie w niepotrzebne komplikacje, tylko dlatego, bo producenci mebli robią tak, a nie inaczej.
Akurat z Kraftem się zgadzam, bo wiele można podpatrzeć u zawodowców i jednak wygląda to tak, jak wygląda. ;)

Nie wszystkie profesjonalne rozwiązania (w tym przypadku studyjne) są dobre do domowego użytku i odwrotnie. Ja osobiście niegdy nie dążyłem i dążyć nie będę do brzmienia jak w studio. Co nie znaczy że kupuje wszystko co rynek audio chce wcisnąć. Zdrowy umiar i rozsądek to słowa klucze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

Nie wszystkie profesjonalne rozwiązania (w tym przypadku studyjne) są dobre do domowego użytku i odwrotnie. Ja osobiście niegdy nie dążyłem i dążyć nie będę do brzmienia jak w studio. Co nie znaczy że kupuje wszystko co rynek audio chce wcisnąć. Zdrowy umiar i rozsądek to słowa klucze.

Tu nie chodzi o dążenie do brzmienia jak w studiu, tylko do rozwiązań, które w danym przypadku mają sens.
W studiu pracują profesjonaliści i raczej znają się na robocie.
Sugerowanie braku kolców w półce, na której stoi wzmacniacz tranzystorowy oparty o streaming (bo to chyba audiolab) nie ma większego sensu. Mówię, jak stoi coś wrażliwego na to, jakiś gramofon, gdzie igła tam szoruje po płycie to ja to rozumiem.
Ale w audio od lat narzuca się pewne rzeczy, gada głupoty jak Pacuła (największy autorytet w Polsce) o tym, że mu router taki śmaki albo kabel cyfrowy zmienia dźwięk cyfrowy i inne kwestie, że nóż się w kieszeni otwiera.
Teraz się okazuje, że chłop ma kiepski stolik, bo nie ma kolców i mu Audiolab będzie kiepsko grać, bo półka na dole też tych kolców nie ma. Dzizas.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...