Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Potwierdzam, ponieważ słyszałem o tym postępie. Tylko z ust kolegi, który się tym/kolumny zajmuje.

@Nie wszystko wiedzący poproszę w stosownym dla Ciebie czasie o pomiary jak tam u Ciebie w sweet spot „basior” się zachowuje. Tak od 20, dobra niech będzie 25 do 100-125Hz. 
Poczekam, mnie się nie śpieszy.

Zostawmy konstruktorom te „detale”, jak i z czego strugać kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrólKiczu Sebastian, jeszcze takie pytanie: "nałożyłeś" suba na normalnie pracujące monitory, czy też odciąłeś im bas poniżej górnej częstotliwości pracy subwoofera? Jeśli to drugie, to czy zauważyłeś jakąś poprawę średnicy w związku z tym, że midwoofery monitorów mogą się na niej skupić, bo nie muszą już generować niższych częstotliwości? Pytam, bo to chyba jedyny powód dla którego mógłbym ewentualnie rozważyć suba w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o subach , niskich częstotliwościach . Duża ,czy mała membrana ? Pianki ,czy wełna ? Dyfuzor , czy absorber ? 

A wystarczy dokręcić takie cóś , i ....... bas przestanie dudnić i będzie punktowy , rezonanse znikną , dźwięk się uporządkuje i będzie lepiej niż w Filharmonii :) Tak napisali , a ja w słowo pisane wierzę :) 

IMG_3308.JPG

IMG_3310.JPG

IMG_3313.JPG

IMG_3324.JPG

IMG_3321.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...