Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Ja zaś zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi doświadczeniami, wrażeniami, wybranymi kierunkami ale również pomiarami. Dla tych co postanowili korzystać z forumowych doświadczeń jest to źródło wiedzy nie gorsze niż to podawane w audiofilskiej prasie. 

Jeżeli chodzi o akustykę to z wątku o diracu powyciągałem pomiary wszystkich użytkowników, którzy nie wstydzili się zaprezentować wyników i tym bardziej nie mam żadnych zahamowań przed prezentowaniem czegokolwiek. Co nie znaczy, że jestem jakimś ekshibicjonistą. 

Uznaję również konstruktywną krytykę i chętnie podejmę dyskusję czemu tak, a nie inaczej zrobiłem.

Nie ma co się nakręcać Panowie. Najważniejsze żeby pogaduchy odbywały się w koleżeńskiej atmosferze. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kraft napisał:

Jaki błąd? Przecież jesteśmy kolegami. Jego wpisy pomagają następnym kroczącym Drogą.

A górki i dołki ma każdy. Nawet po profesjonalnej aranżacji. Głupotą jest udawać, że tak nie jest.

Oczywiście, że ma każdy. Bardziej obawiam się teoretycznych wskazówek. Pomiary o brzmieniu mowią,ok ale tym co się na tym znają. Ja nie odwarzylbym się dyskutować o brzmieniu systemu po tak niewiele mówiących pomiarach.

Czy w przyjacielskiej atmosferze? Przykład już mamy.

Mariusz, napisałem "prawdopodobnie" przeczuwając nadciągające ciemne chmury. Mam nadzieję, że się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Przeczuwając nadciągające ciemne chmury. Mam nadzieję, że się mylę.

Coś sobie ubzdurałeś. Tylu kolegów zamieściło już pomiary swoich pomieszczeń (w tym ja) i nikomu z tego powodu korona z głowy nie spadła;). Za to dyskusja, szczególnie oparta na konkretach, może być pożyteczna i rozwijającą. Dla wszystkich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Nie uważasz że trochę za bardzo zjechałeś z pogłosem? Ja mam 15m i B. mówił żebym celował w 0,3s. Sprawdzałeś co zrobi dyfuzja za plecami, czy jednak nie mozesz kanapy odsunac na tyle zeby dyfuzory miały sens? Czy sprawdzałeś poglos oddzielnie dla L i R?

To nie apteka. Jest dużo zmiennych i przywiązywanie się do RT60 nie powinno być jakimś ostatecznym  wyznacznikiem SQ. 

Sporo zależy od oczekiwań. Ja słucham raczej spokojnej muzyki, jazzu, akustycznych aranżacji, dużo wokalu. Gdybym miał określić moje preferencje do muzyki jednym słowem to byłaby to "intymność". 

Co za tym idzie? Raczej ciszej, lubię słyszeć więcej i dokładniej. Nawet te wspominane często oddechy, mlaski czy jakieś ciche przeszkadzajki w tle. Idealna separacja na scenie, lokalizacja źródeł pozornych. Temu wszystkiemu sprzyja mniejszy RT60. 

Porównując z wynikami przedstawianymi na forum faktycznie mam trochę mocniej wytłumione pomieszczenie ale sprawdzałem etapami. Była jedna ściana, później więcej i tak jak jest czyli Topt ok. 250ms mi pasuje. Gdybym słuchał więcej rocka, symfoniki itp. to próbowałbym z większym Topt. 

Jeżeli chodzi o dyfuzory to nie bardzo mam miejsce na nie. Może sufit zaadoptuję w przyszłości. Mam sporo mebli i rozpraszanie jakieś jest. Nie myślę zbyt intensywnie o tym bo mi pasuje obecny stan. 

Planuję podziałać od strony estetycznej. Wymiana mebli. Pianek na bardziej profesjonalne absorbery może żeby innych w oczy nie szczypały 😉 Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam rozbierane zdjęcia Meridiana 508.24. Powód grzebania ? Od jakiegoś czasu CD zaczęło buczeć tak samo z siebie. Za radą Tomka / @elektron6 / dobrałem się do sekcji zasilania , wziąłem klucz nasadowy 7 mm , metrową przedłużkę , zaparłem się o ścianę i dokręciłem trafo / Tomek tak to miało być ? 😀 / Diagnoza okazała się właściwa , po dokręceniu śrubek nastała cisza. To co mnie zaskoczyło w czeluściach CD to pierścienie ferrytowe na taśmach idących do trafa. W ogóle ktoś pomyślał o sensownym rozmieszczeniu , izolacji i mocowania kabli. Jest ekranowanie lasera , gruba blacha obudowy , widać , że nie oczczędzano.

20221129_175608.jpg

20221129_175632.jpg

20221129_175721.jpg

20221129_175655.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

Tomek, buczące trafo w cd powinno być wskazówką. Coś jest nie tak z prądem.

Już nie buczy. Dokręciłem śruby mocujące trafo. Muszę je wymienić / nakrętki/ , bo z oględzin wynika , że guma uszczelek / są to nakrętki samokontrujące / nieco sparciała i nakrętki się poluzowały. Jak poruszałem trafem był spory luz. Po dokręceniu problem zniknął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Konkretne słuchawki!

Zacnie wyglądają!

Hey

No Denonki sa jak dla mnie oczywiscie bardzo dobrym nabytkiem.

Miałem Clear od Focala. Zachciało mi sie zmiany wiec rozpoczalem poszukiwania. Tego Cleara testowalem przeciwko Clear MG, Utopia, Meze modelu nie pamietam ale szly za 3000 euro i Audeze za jakies 1600 euro. Wróciłem do domu a nastepnego dnia znów do salonu bo mi sie wydawalo ze jednak ten Meze bedzie ale niestety po ponownym tescie okazalo sie ze jednak nie.

Denon byl ostatni na liscie a ze nie bylo go w salonie zamówiłem przez neta.

I trafiłem w dziesiątkę.

Muzyka filmowa i klasyczna nabrały życia. Ogolnie slucha sie ich bardzo przyjemnie. I zapasowe nauszniki nie kosztuja majątku a jako bonus okazało się że kabel z Forza Audioworks zamowiony do Clear idealnie pasuje do Denona.

I to tyle.😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonane słuchawki i te drewniane muszle ( japoński bambus ) robią robotę. Nie żadne plastikowe wydmuszki, a to ma ogromne znaczenia dla brzmienia. Ciekawe rozwiązanie w tej serii słuchawek ( 9200, 7200, 5200 oprócz modelu 1200 który jest wykonany z plastiku ) jest związane z membranami:

Membrana została przyklejona do kosza za pośrednictwem fałdy zawieszenia – analogicznie jak w głośnikach ( w słuchawkach zwykle połączenie to jest bardziej sztywne ). Dzięki temu membrana ma się poruszać zgodnie z ideą "sztywnego tłoka", nie wyginając się na skutek siły pochodzącej od cewki, a przyłożonej bliżej środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

mam w tej chwili trzy komplety kolumn : Electro Voice Interface Gamma, Focal Aria 926 i duże monitory Coral 10SA-5A oraz wzmacniacze Haiku Bright mk 5 i Feliks Arioso 2A3.

Wszystko jest w jednym miejscu czyli tzw. salonie 😁.

Ja miałem kiedyś tak, ale z foto. Trzy aparaty i 11 obiektywów, ale młody byłem 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...