Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Dedal75 - fakt, źle się wyraziłem. Jednakże w porównaniu z kilkoma DACami, jakie miałem okazję włączać u siebie (może nienajwyższych lotów) to ten w/w jest najlepiejbrzmiący. O wygodzie obsługi , spokojnej głowie w temacie przepinania,  oraz mnogości wejść i wyjść już nawet nie wspomnę. A ma on jeszcze jedną ciekawą funkcję - Bypass. Umozliwiający uzywanie DACa bez pre oraz PRE bez DACa. Masz rację - przy wielu źródłach oraz kilku wzmacniaczach to chyba bym się sam 😉zawiązał w tych ,,pajęczynach,,. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Ja miałem wtedy chyba jeszcze Atolla Am200se

A swoją drogą, to ciekawe, że zamieniłeś chwaloną końcówkę Atolla na integrę. Zwykle chyba kierunek zmian jest przeciwny. Różne wyglądają te nasze drogi do zadowolenia z audio. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2022 o 07:13, tomek4446 napisał:

 

@Asia Asi też nie podszedł i chyba również Wojtkowi / @lpomis / , ja się po prostu wstrzeliłem w coś ,co doda lampą detaliczności i nie będzie dźwiękowo kolejnym " ciepłym " elementem. 

Niedługo będę mógł sprawdzić jak się ma RME do grania z tranzystorem.

Myślę, że to zależy w dużej mierze od tego, jakie mamy oczekiwania od źródła i jaką przyjmiemy filozofię budowania systemu. Jeśli o mnie chodzi - kiedyś byłem zdania takiego - transport i źródło ma mi dać czysty, niepodbarwiony sygnał o dobrej i wiarygodnej scenie oraz dynamice. Bez sztucznego pompowania basu i wyostrzeń na górze. Z naturalną, niewypchniętą średnicą. Do tego dokładałem możliwie neutralny wzmacniacz (wzmacniający drut)  z zapasem mocy i cyzelowałem odpowiednie brzmienie słuchawkami. Tych ostatnich miałem zazwyczaj kilka par.  DAC koniec końców nie był taki 100% neutralny, bo średnica jest delikatnie zaakcentowana, ale źle nie jest. Teraz kiedy doszedł mi taki aspekt jak akustyka pomieszczenia, to wychodzi na to, że źródłem można delikatnie korygować to i tamto ;) Jak mówię - to moja filozofia., nie wiem, jak dalece jest audiofilska, jest moja. 

Odnosząc się do wątku o pre w dac i końcówki mocy. U siebie sprawdzałem różne opcje mając aktywne ATC 20-stki i DAC-a PRE. Wyszło mi na to, że wbudowane w Eximusa pre nie jest złe, ale nie zaszkodziłoby mieć coś większym charakterem, jeżeli mamy przejrzyste neutralne paczki. ATC grają bardzo dobrze, precyzyjnie, tylko trochę.bez ekscytacji, no i dół szczupły choć barwny. Nie ich wina, tak zostały zaprojektowane. Inne pre, albo bardziej wyrazisty DAC (gustard r26) mogłoby tu pomóc. To doświadczenie odwiodło mnie jednak od pomysłu poszukania po prostu końcówki mocy do Spendorów i Eximusa i przerzuciłem trochę klocków aż padło na Unisona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, J4Z napisał:

...a tak z ostatnich ciekawostek to skręciłem kolumny do siebie, bo już nie muszę miec tak szeroko. Poprawiła się głębia sceny i trochę gradacja planów. 

Dopiero teraz na to wpadłeś? 

Oooooo kolegooooo, teraz to musisz od początku przerobić wszystkie wzmacniacze jakie miałeś w poprzednim ustawieniu😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w systemie wreszcie zagościły dyfuzory.  Na razie zamontowane trochę prowizorycznie, ale zdaje się, że to ustawienie jest najlepsze (z możliwych do wdrożenia w moim warsztacie). Kolejny krok w stronę lepszego grania. Jeszcze muszę trochę popracować nad wytłumieniem pomieszczenia, ale i tak jest nieźle. Małymi krokami do przodu 🙂

IMG_20221220_121841-scaled.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

czy są jeszcze wolne miejsca?

Roman jasne ! Dla abstynentów 😂

Korzystając dzisiaj z dnia wolnego postanowiłem za radą forumowego perfekcjonisty Mariusza / @MariuszZ / uszczelnić kolumny. Tak , uszczelnić. Ścianka tylna jest mocowana na 12 śrub. Fajny patent , ale po 56 latach niektóre gniazda się wyrobiły / muszę wymienić / i ścianka nie przylegała idealnie po obwodzie, co mi nie dawało zasnąć 😀. Michał / @Wing0 / wreszcie coś się przydało do audio z naszej branży ! 😀 Zastosowałem taśmę rozprężną Illbrucka. Pomyślałem , że jak taśma wytrzymuje testy szczelności budynków pasywnych , to w moich paczkach też da radę 😀  Taśma rozpręża się na pod wpływem temperatury pomieszczenia do ok. 1 cm. Wkleiłem taśmę wysuwając ją na dwa milimetry , tak by ścianka ją docisnęła jednocześnie doszczelniając. Czy gra lepiej , nie wiem , ale wiem , że spokój ducha jest bezcenny 😀

20221221_083504.jpg

20221221_091128.jpg

20221221_092521.jpg

20221221_092542.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Możesz iść za radą Jarka i utrzymywać w domu 16 stopni ;).

Widzieliśmy się. Wyglądam na Eskimosa ? 😃

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

W razie co jakby za chłodno było to można do kolumn wejść, całkiem tam przytulnie

A ,słuchaj ? Nie wiesz czy w związku z tą modernizacją kolumn są jakieś dopłaty rządowe , coś jak " dom energooszczędny " , czy " czyste powietrze " ?😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

A jak pytałem co zrobić ze szczeliną w drzwiach to ANI SŁOWA O TAŚMIE ROZPRĘŻNEJ - zapamiętam. 

Bo to tak nie działa. Wyślę Ci po świętach taką taśmę a nawet dwie z kabelkami / za które bardzo dziękuję/. Sam zobaczysz. Jak przykleisz taśmę wzdłuż ościeżnicy , to na środku faktycznie doszczelni ale na dole i górze będzie odpychać skrzydło.

Ale wyślę i pokombinujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...