Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

19 minut temu, Rafał S napisał:

Dokładnie tak. A swoją drogą - można by wystąpić do Marantza z prośbą o patronat nad forum. Byłyby dodatkowe środki na utrzymanie portalu i aktualizacje. ;)

Rafał, przypomnij ile ignorów dałeś bo ktoś był chamski albo nie po drodze było mu z audiofilską wizją świata? Rozumiem, że buractwo tak wybitnemu osobnikowi jak Witold przystoi, innym nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Rafał, przypomnij ile ignorów dałeś bo ktoś był chamski albo nie po drodze było mu z audiofilską wizją świata? Rozumiem, że buractwo tak wybitnemu osobnikowi jak Witold przystoi, innym nie? 

Dla mnie to był żart. Oczywiście złośliwy, ale żart. Masz rację, że nie jestem obiektywny: na pewno odczułbym to inaczej, gdyby ktoś obśmiewał moją Normę czy Haiku. No ale moje wzmacniacze nigdy nie dostały nagrody EISA. Myślę, że wobec nagradzanych można sobie pozwolić na więcej, szczególnie jeśli to rynkowi potentaci. ;) Prywatnie jestem coraz bardziej ciekaw Marantza. Nie pod kątem zakupu, tylko oceny brzmienia i jakości do ceny. Intryguje mnie, że nabywcy nie chcą się go pozbyć, nawet jeśli ich na to stać. Ewidentnie firma musiała coś zrobić dobrze. Obstawiam, że został idealnie skrojony w sensie kompromisowego dźwięku. To spory atut. No i chyba jest solidny, bo nie słyszałem, żebyście je odsyłali do naprawy (jak ja swojego cedeka Cyrusa).

W sensie stopy zwrotu za surowce wtórne, na pewno górą jest Haiku ze swoimi wielkimi radiatorami. :)

P.S. Po jakimś czasie robię amnestię i cofam ignorowanie. Z niektórymi nawet się koleguję i czerpię z ich wiedzy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafał S napisał:

Intryguje mnie, że nabywcy nie chcą się go pozbyć, nawet jeśli ich na to stać. Ewidentnie firma musiała coś zrobić dobrze.

A czy Marantz komuś brumił albo szumiał? Bo to od pewnego czasu popularny temat na forum, ale niektóre marki się w nim nie pojawiają. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał zaczarowaną różdżkę, to bym spowodował, by mniej „spamu” wpadało do tak ważnego wątku jakim jest - wasze systemy.

W tym wątku chciałbym się pochwalić nowym klamotem, kolumienką, przetwornikiem, patefonem, CD, czy chociaż stolikiem. 

Koledzy, czy nie fajnie byłoby chociaż w tym wątku próbować zachować umiar i porządek w tych naszych😊 audiofilskich pogaduchach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał S napisał:

Dla mnie to był żart. Oczywiście złośliwy, ale żart. Masz rację, że nie jestem obiektywny: na pewno odczułbym to inaczej, gdyby ktoś obśmiewał moją Normę czy Haiku. No ale moje wzmacniacze nigdy nie dostały nagrody EISA. Myślę, że wobec nagradzanych można sobie pozwolić na więcej, szczególnie jeśli to rynkowi potentaci. ;) Prywatnie jestem coraz bardziej ciekaw Marantza. Nie pod kątem zakupu, tylko oceny brzmienia i jakości do ceny. Intryguje mnie, że nabywcy nie chcą się go pozbyć, nawet jeśli ich na to stać. Ewidentnie firma musiała coś zrobić dobrze. Obstawiam, że został idealnie skrojony w sensie kompromisowego dźwięku. To spory atut. No i chyba jest solidny, bo nie słyszałem, żebyście je odsyłali do naprawy (jak ja swojego cedeka Cyrusa).

W sensie stopy zwrotu za surowce wtórne, na pewno górą jest Haiku ze swoimi wielkimi radiatorami. :)

P.S. Po jakimś czasie robię amnestię i cofam ignorowanie. Z niektórymi nawet się koleguję i czerpię z ich wiedzy. ;)

Rafał, ale tu nie chodzi o marantza, tylko o sposób wypowiedzi. Pal licho, że być może w tak zwanym realnym świecie, Pan Witold to poczciwina, ale tutaj jednak wiele jego komentarzy sugeruje przerośnięte ego i brak dystansu do pewnych spraw. 

Zapewne nie pamiętasz czasów, kiedy Witold potrafił wskoczyć w jakiś wątek i rzucić "jesteście głupi, nie znacie się". Owszem, zdarzały i mi się niejednokrotnie pyskówki, ale nie z racji czyjegoś stanu posiadania czy "wiedzy" dotyczącej audio. Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest fakt, że Pan Witold gieroja zgrywa tylko na forum Audio, bo myślę, że na Audiostereo zostałby, jak to się teraz modnie mówi, "wyjaśniony" w kilka minut. 

Pozdrawiam.

7 minut temu, audiowit napisał:

Ech.... szkoda gadać...

Nie chce mi się z Wami w merytorycznym wątku przepychać, a później słuchać płaczu o niesprawiedliwościach tego świata.

Merytorycznie o czym? O audio? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na AS dłużej niż tu i mam tam wielu znajomych, rowniez tych w realu. Nie udzielam się w tamtejszych wątkach o "obiektywiźmie" w audio.

Seba, przestań już płakać... to już zaczyna być żałosne. Chcesz żebym ja Cię tu podsumował? Nie używam co prawda takich słów jakimi Ty dysponujesz ale wiesz, że będziesz żałował.

Przestańcie już użalać się. Ileż można.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrólKiczu Seba, Witold jest doświadczonym audiofilem ze zdobytą przez lata wiedzą, której brak mi i Tobie pewnie też. Świat byłby idealny gdyby takie osoby dzieliły się nią z nami z łagodną wyrozumiałością. I czasem tak robią, a czasem brak im cierpliwości. Znoszenie okazjonalnej złośliwości nie jest wygórowaną ceną za to, czego możemy się od nich dowiedzieć ciągnąc ich za język (szczególnie przez PW). Oczywiście to tylko moje zdanie. :)

Panowie - wyluzujcie - szkoda, żeby fajni ludzie się ze sobą kłócili. Tym bardziej, że sam na sam pewnie dogadalibyście się bez trudu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie jest odwrotnie. Czytałem wiele różnych słownych przepychanek i generalnie forumowych dyskusji i dla mnie audiowit jest osobą, której zdanie jest dla mnie mało istotne. :) Dużo audiobilskich bzdur i ezoteryki. :) Jedynie z tym mi się kojarzy na ten moment.  No i z ogólną chamówką, ale to już kwestia wychowania. ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Basu w 17m jak dla mnie jest teraz w sam raz, do tego stopnia że pozbyłem się DSP 😀 Wiem teraz, że wiele osób mi nie uwierzy, jak to bez DSP u mnie.... 🙄

Ja Tobie wierzę 😉

 

4 godziny temu, J4Z napisał:

Jest takie powiedzenie, że jak ktoś się zna na wszystkim, to nie zna się na niczym. 

A czy to, to samo, co : jak coś jest do wszystkiego (All in on) to jest do niczego?

😁

4 godziny temu, AudioTube napisał:

Koledzy, czy nie fajnie byłoby chociaż w tym wątku próbować zachować umiar i porządek w tych naszych😊 audiofilskich pogaduchach?

 

Pewno, że by było fajnie, ale się nie da.

To taka polska cecha.

Załóż temat o kablach i ich wpływie na brzmienie, dołóż do tego coś o wtykach i masz jak w banku nap......e.

To dlatego właśnie powstało kilka zamkniętych for.

Pzdr

3 godziny temu, Rafał S napisał:

@KrólKiczu Seba, Witold jest doświadczonym audiofilem ze zdobytą przez lata wiedzą, której brak mi i Tobie pewnie też. Świat byłby idealny gdyby takie osoby dzieliły się nią z nami z łagodną wyrozumiałością. I czasem tak robią, a czasem brak im cierpliwości. Znoszenie okazjonalnej złośliwości nie jest wygórowaną ceną za to, czego możemy się od nich dowiedzieć ciągnąc ich za język (szczególnie przez PW). Oczywiście to tylko moje zdanie. :)

Panowie - wyluzujcie - szkoda, żeby fajni ludzie się ze sobą kłócili. Tym bardziej, że sam na sam pewnie dogadalibyście się bez trudu. :)

👍👍👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech FP-3TS862. Kabel dedykowany do wzmacniaczy o dużej mocy wykozystywany jest u mnie do pre WBA. Kabel ma swój mocny charakter. Mocno dociąża brzmienie. O wiele bardziej niż np Tunami V1. Musiałem do niego dobrać wtyki iec Oyaide 004 i wtyk Oyaide 046. W takiej konfekcji go polecam. Niesłychanie plastycznie grajacy przewód.

20230315_194930.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Arko55 napisał:

@marcinmarcin a masz gdzieś pomiary spl z obu kolumn żeby sobie to lepiej zobrazować co się jeszcze zmieniło?

Różnice w paśmie są znacznie mniejsze niż różnice w charakterze grania. Główna różnica to mniejsze peaki na modach przy Proximach. Ale też pokazuje to, że pomiary nie mówią aż tak wiele o dźwięku jak sie niektórym wydaje... (też kiedyś myślałem że jak wyrównam pasmo to bedzie pięknie, a to za mało) 

@audiowitmimo naszych potyczek, fajnie że potrafisz napisać coś od siebie o sprzęcie niezależnie od wzajemnych sympatii czy antypatii, myślę że niewiele osób się na to zdobędzie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, J4Z napisał:

No i to chciałem zobaczyć.

Ale ja sie nie zamierzam tym więcej chwalić 🙃 nie chce mi się potem durnych dyskusji z niektórymi...

Najważniejsze że finalne obserwacje mamy identyczne - wykres podobny a gra inaczej:

29 minut temu, J4Z napisał:

Pamiętam jak zmierzyłem Mety u siebie. Wykres wyglądał prawie identycznie jak pomiar z puszczeniem sygnału na Zensory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin Skoro nie masz dużych wyżyn i nizin w pasmie powiedzmy do 500hz, to tylko pogratulować że nie musisz się bawić w DSP 😆

a ten Focusrite Scarlett porównywałeś do innych przetworników czy to był strzał i tak już zostało?

Pamiętam kiedyś te interfejsy porównywali do niedrogiego Aune i nieco lepiej grał Focusrite ale czy nie można lepiej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Arko55 napisał:

ten Focusrite Scarlett porównywałeś do innych przetworników czy to był strzał i tak już zostało?

To nie jest Scarlett. Scarlett to tańsza seria. U mnie gra Clarett - to seria powiedzmy między zastosowaniem domowym a profesjonalnym. 

Wcześniej ponad rok używałem Rme Adi 2FS dac, korzystając z dobrodziejstw jego DSP. Jesienią kupiłem monitory Adam Audio A7x, które u sprzedającego grały fenomenalnie, a u mnie zagrały tak sobie. Sprzedający zaproponował że pożyczy mi interfejs (ten właśnie Clarett od Focusrite), bo według niego to mogła być przyczyna. No i tak się skończyło że sprzedalem Rme, a został Clarett i Audiumy (z Clarett zagrały lepiej od Adamów)

DSP przeniosłem potem do Volumio

Przed Rme miałem Toppinga D90 - porównując te 2 dla mnie Clarett mógłby i z 12k kosztować... 

Jedyny minus że jest cholernie niepraktyczny i upierdliwy w obsłudze (wszystko przez PC) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mała zmiana, która dała zaskakująco pozytywny efekt. Spendory stały sobie do tej pory na drewnianych półkach, dodatkowo na  IsoAcoustics Aperta. Dojechały w końcu robione pod wymiar standy Rogoz i muszę powiedzieć, że jest lepiej. Głównie w scenie i realności prezentacji. A może Unico się dotarł w tym samych czasie? Cholera wie, grunt, że jest progres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...