Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Panowie i Panie i kupujemy jak sie podoba a nie mierzymy.😊

Panie Arturze. Mam na imię Adam. Czy to przypadkiem nie u Ciebie stoi Gato? Bardzo mi się podobał, ale brzmienie troszkę mniej. 
Być może dlatego, że ustawiłem go z kolumnami w pokoju, takim dedykowanym tylko do audio. A w nim za cholerę nie dało się głośniej słuchać i nóżka mi nie chodziła, przez co irytacja, że szkoda słów. Co dwa miesiące nowy/inny wzmak i kolumny. 
Przestawianie, odstawianie, więcej i jeszcze więcej wełny. Na dudnienie i po prostu kiepskie brzmienie, to niestety, ale za mały kaliber był. 

Ostatecznie siedzę w innym pokoju. Los sprawił, że mam takie możliwości, ale ten zwrot akcji nastąpił po …pomiarach. 
Po pomiarach w trzech pokojach wybraliśmy z konstruktorem moich kolumn takie pomieszczenie, w którym odsłuchy poprawiają mi jakość życia i nóżka już chodzi. 

Być może mój „przypadek” jest skrajny.
Rozumiem i doskonale się odnajduję w tym, gdy piszesz o kupowaniu jak się podoba. Przerobiłem i to.
A ostatnio u naszego kolegi Marcina/kolumny Proxima wpasowały się w odpowiedź pomieszczenia bez dsp.

Czasem zatem się udaje. A czasem można wspomóc się pomiarem i zachęcam Cię Arturze do tego, o ile będziesz miał na to gotowość, ochotę, odwagę😉 i podziel się wtedy z nami swoimi obserwacjami.

 

Ooo widzę, że Marcin już wkleił. 
Mam nadzieję, że mój wpis nie zaklasyfikujecie do spamu😊 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o to chodzi w pomiarach .

Ok dzieki.

47 minut temu, AudioTube napisał:

Panie Arturze. Mam na imię Adam. Czy to przypadkiem nie u Ciebie stoi Gato? Bardzo mi się podobał, ale brzmienie troszkę mniej. 
Być może dlatego, że ustawiłem go z kolumnami w pokoju, takim dedykowanym tylko do audio. A w nim za cholerę nie dało się głośniej słuchać i nóżka mi nie chodziła, przez co irytacja, że szkoda słów. Co dwa miesiące nowy/inny wzmak i kolumny. 
Przestawianie, odstawianie, więcej i jeszcze więcej wełny. Na dudnienie i po prostu kiepskie brzmienie, to niestety, ale za mały kaliber był. 

Ostatecznie siedzę w innym pokoju. Los sprawił, że mam takie możliwości, ale ten zwrot akcji nastąpił po …pomiarach. 
Po pomiarach w trzech pokojach wybraliśmy z konstruktorem moich kolumn takie pomieszczenie, w którym odsłuchy poprawiają mi jakość życia i nóżka już chodzi. 

Być może mój „przypadek” jest skrajny.
Rozumiem i doskonale się odnajduję w tym, gdy piszesz o kupowaniu jak się podoba. Przerobiłem i to.
A ostatnio u naszego kolegi Marcina/kolumny Proxima wpasowały się w odpowiedź pomieszczenia bez dsp.

Czasem zatem się udaje. A czasem można wspomóc się pomiarem i zachęcam Cię Arturze do tego, o ile będziesz miał na to gotowość, ochotę, odwagę😉 i podziel się wtedy z nami swoimi obserwacjami.

 

Ooo widzę, że Marcin już wkleił. 
Mam nadzieję, że mój wpis nie zaklasyfikujecie do spamu😊 

Ja wciaz uzywam Gato. Mnie sie podoba - moze poprostu nie wlasciwe kolumny kupiles?

No nie znam sie i nigdy nie robilem pomiarow  i raczej ni mam w planach ale skoro wielu forumowiczow tego narzedzia uzywa no to najwidoczniej dziala.

Ja poprostu kupilem wzmacniacz ktory mi sie z Pylonami spodobal i juz - slucham sobie muzyczki, choc jakis czas temu dopadla mnie chec na cos nowego i tak do tej pory sie mecze. Wpierw to byl cd odtwarzacz a jak sie nie udalo z nim to kolumny.

Jak juz wspominalem kilka zestawow juz przesluchalem i zakonczylo sie na tym ze do wyboru mam Gato Audio FM-30 i Sonus Faber Minima Amator 2.

Minime sluchalem, Gato nie ma gdzie. Na Minime mam ochote za wyglad no i oczywiscie jakosc dzwieku - na sczescie nie bardzo roznil sie od Electy 3. Juz prawie zamowilem kiedy mnie mysl naszla - a co jesli Gato bedzie/jest lepsze ?

I tak sobie chodze i mysle co zrobic . Mozna oczywiscie zamowic i ewentualnie odeslac ale nie jestem fanem odsylania no i nie dam rady zamowic sprzetu za okolo 9 tysiecy euro wiec porownanie tych dziel sztuki w domowych pieleszach odpada.

Wiec jak narazie bede chodzil i myslal co zrobic. Na szczescie Plony sie spisuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była potrzeba kupienia dodatkowego wzmacniacza i została ona własnie spełniona. Chciałem na początku coś niedrogiego, chińskiego w klasie D, ale żaden nie miał funkcji balansu, którą uważam za przydatną, więc odpuściłem i skierowałem poszukiwania w stronę używanego sprzęt od renomowanego producenta. Padło na 2-3 letniego Denona PMA-520AE. Wzmacniacz rewelacyjnie wypadający w pomiarach (szerokie pasmo, genialny odstęp sygnału od szumu, bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne itd), solidny (7 kg) i zbudowany na przyzwoitych podzespołach (m.in. tranzystory Sankena do których mam zaufanie).

IMG_20230318_101045p.jpg.550c6645d38c13c3cb7d238c46735dbd.jpg

No i mam funkcjonalny wzmacniacz za który zapłaciłem mniej niż za popularnego chińczyka. Wygląda na to, że te chińczyki to wcale nie taka okazja, jak można mieć za te same pieniądze prawie nowy wzmacniacz japoński.

I jeszcze ciekawostka. Gość, który mi go sprzedał wymienił go właśnie na małego chińczyka. I jest bardzo zadowolony. On zadowolony. Ja zadowolony. Jakie fajne to audio.

61ojPJAgfqL._AC_UF10001000_QL80_.jpg.03fde5cb1022f4b9fb08c41f2b849689.jpg

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Wzmacniacz rewelacyjnie wypadający w pomiarach (szerokie pasmo, genialny odstęp sygnału od szumu, bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne itd) i zbudowany na przyzwoitych podzespołach (m.in. tranzystory Sankena do których mam zaufanie).

No i wszystkie perełki z wtórnego wykupił. Ma dobre ucho. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft - a spójrz na tylną ścianę i zobacz , czy faktycznie to japończyk. Bardzo często to wietnamczyk. A jeśli wietnamczyk , to chyba wolałbym chińczyka😉

Oczywiście pomijając miejsce jego ,,urodzenia,, to gratuluję nowego nabytku. Jesli sprawia radość to niczego więcej nie trzeba. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się Kraft, że niezmiennie dążysz do minimalizowania wydatków na rzeczy według Ciebie nie mające wpływu na nic poza ilością podanej mocy i wyglądem. Jak się podoba to gratulacje. :) Z Demonem nie było mi po drodze ale niektóre piece mają fajny wygląd typowych obłych byczków jak stare Marantze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

Gość, który mi go sprzedał wymienił go właśnie na małego chińczyka. I jest bardzo zadowolony.

61ojPJAgfqL._AC_UF10001000_QL80_.jpg.03fde5cb1022f4b9fb08c41f2b849689.jpg

 

 

Z zasady jestem przeciwny cytowaniu obrazków, ale tym razem nie mogę się powstrzymać. Ogólnie design jest dla mnie bez większego znaczenia, ale to jest potworek, jak rzadko. Mam nadzieję, że dobrze temu człowiekowi gra, bo wygląda tak, że i w kuchni bym się wstydził postawić. Estetycznie Twój nowy nabytek Denona stoi jakieś trzy klasy wyżej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...