Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

8 godzin temu, elektron6 napisał:

Dobra szczerość nie szczerość nie ma co dyskutować tylko prezentować Panie/Panowie sprzęt.

Wprawdzie nie przepadam za konstrukcjami na EL34 ale szkoda było nie kupić tak fajnej włoszki Unison Research Triode 20. Wzmacniacz kultowy bo od tego modelu włoska firma zaczęła podbijać rynek wzmacniaczy lampowych . Na bogato mamy w gratisie sekcje phono na trzech lampach - 2x ecc82,ecc83. Sekcja phono tu się naprawdę udała. Bardzo solidnie wykonany wzmacniacz i świetnie brzmiący. Montaż wzorowy i jak to w Unison zero brumów , przydźwięków. Design również może się podobać . Kupiony w cenie jak za darmo z solidnymi lampami el34 RFT o emisji 80% - tylko grać choć na razie bardziej cieszy oko. Wszystkiego nie idzie osłuchać:)

N/B to chyba jednak lepszy wybór niż Yagin:)
 

IMG_5928.jpeg

IMG_5929.jpeg

IMG_5930.jpeg

IMG_5931.jpeg

Stal sporo na olx, dziś jakoś tak jest że dobre sprzęty stoją i stoją. Ludzie wolą nowe i kolorowe ;). Posłuchał bym z chęcią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 Tak, jak się nie spodobają, to będą podstawkami pod kwiatki 🤣

Mam wrażenie, że jakbym zamówił jakieś metkowce, szczególnie coś typowo audiofilskiego, mniej technicznego, to by było cmokanie, a że to DIY, czyli niewiadomo co, to już jest inaczej. W ciemno? Tak, ale jednak nie całkiem. To nie było na zasadzie - Panie, zrób mi Pan kolumny do x kwoty, i tyle. AJ dostał konkretne wytyczne, że tak to ujmę, i działał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wing0 napisał:

Stal sporo na olx, dziś jakoś tak jest że dobre sprzęty stoją i stoją. Ludzie wolą nowe i kolorowe ;). Posłuchał bym z chęcią :)

Proste - ludzie się nie znają i nie znają historii audio. Łatwiej jest kupić nowego chinę niż przejrzeć oferty, poczytać, wywnioskować etc. Tak jak wcześniej pisałem nawet dzisiaj jest w ofercie n lepszych, używanych wzmacniaczy lampowych aniżeli niejeden nowy. Dodatkowo jest szansa zakupu za normalne pieniądze- może nie wszystkie oferty bo część jest drogo wystawiona ale rynek i Klient zawsze cenę weryfikuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

@Wing0 Tak, jak się nie spodobają, to będą podstawkami pod kwiatki 🤣

Mam wrażenie, że jakbym zamówił jakieś metkowce, szczególnie coś typowo audiofilskiego, mniej technicznego, to by było cmokanie, a że to DIY, czyli niewiadomo co, to już jest inaczej. W ciemno? Tak, ale jednak nie całkiem. To nie było na zasadzie - Panie, zrób mi Pan kolumny do x kwoty, i tyle. AJ dostał konkretne wytyczne, że tak to ujmę, i działał.

 

Adi wytyczne a brzmienie finalne to dwie różne kwestie. DIY to nic złego, ale kupowane że tak powiem na miejscu po odsłuchach z możliwością modyfikacji oki. A tak niestety te cmokanie rzeczy możesz łatwo upłynnić, a z takim DIY to już ślub do końca życia ewentualnie separacja ;). 

Jak jednak pisałem może będzie to strzał złoty kto wie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniejszą formą jest wybór „diy custom”. Zlecamy wykonanie x projektu jednej z znanych manufaktur. Wykonawca mając pewien bagaż doświadczeń wykona projekt zgodnie ze sztuką, zaproponuje właściwe zmiany i ulepszenia. Dodatkowo dostajemy logo także nie jest źle…minus - takie zabawki, projekty często kosztują więcej niż to co dostajemy w typowym salonie audio. Diy od Pana Cześka z garażu to wiadomo może być wtopa, ryzyko jest spore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to nie tak. W naszym pięknym kraju mamy sporo specjalistów zajmujących się produkcją audio. Warto wybrać się na audio show wtedy też to widać ilu mamy zdolnych ludzi w tym temacie. I to nie są 2-3 firmy a dziesiątki . W dobie Internetu nie ma problemu aby być na bieżąco z konstruktorem. To jest naprawdę ciekawa opcja zrobienia projektu pod siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 tak jasne. Ale to jak mówię tu na miejscu ja nie widzę możliwości zamówienia kolumn, wzmacniacza ze stanów czy Chin i odsyłania tego w te i z powrotem. Druga sprawa małe firmy są znacznie mniej rozpoznawalne, sprzęt niszowy znacznie ciężej sprzedać bez ogromnej straty jak nas najdzie chęć na zmiany. 

DIY uważam że jest super ale dla bardzo świadomych ludzi wiedzących czego chcą, tak przy początkach zabawy lepszym rozwiązaniem jest łatwiej odsprzedawanych sprzęt może nie jakiś mega znany ale bardziej chodliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 fajne te "potworki". Patrząc na portofolio firmy zakładam w ciemno, że wiedzą co robią i na pewno fuszerki nie ma. Jak już się osłuchasz opisz w kilku zdaniach jak się zgrały z twoim gustem i pomieszczeniem szczególnie, że to bardzo nietypowa konstrukcja patrząc tylko przez pryzmat rozmieszczenia przetworników. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi777 napisał:

Przecież żartowałem 🙂 Ty tak serio?

Pół serio pół żartem...  może być?

10 godzin temu, Adi777 napisał:

Jasne, bo brałem pod uwagę tylko wygląd 🤣

Wygląd miał najmniejsze znaczenie.

Chcesz powiedzieć, że jednak słuchałeś tych kolumn w swoim docelowym pokoju i systemie?

Czy tylko oparłeś się na opiniach z YT i innych?

Pytam poważnie. 

10 godzin temu, Adi777 napisał:

Tak, wyjątkowy i lepszy. Patrzę na was - celewo z małej litery, z góry 🤣🤣🤣

Dobry jesteś, naprawdę.

Ba, nawet lepszy niż Ci się wydaje, ale skoro tak brzmisz w swoich wypowiedziach, to się nie dziw.

Każdy ma prawo do swoich wniosków,  czyż nie?

7 godzin temu, Adi777 napisał:

@Wing0 Tak, jak się nie spodobają, to będą podstawkami pod kwiatki 🤣

Mam wrażenie, że jakbym zamówił jakieś metkowce, szczególnie coś typowo audiofilskiego, mniej technicznego, to by było cmokanie, a że to DIY, czyli niewiadomo co, to już jest inaczej. W ciemno? Tak, ale jednak nie całkiem. To nie było na zasadzie - Panie, zrób mi Pan kolumny do x kwoty, i tyle. AJ dostał konkretne wytyczne, że tak to ujmę, i działał.

 

Czyli w ciemno, bo ten ca,y AJ nie wie jaką będziesz miał akustykę i resztę. 

 Nawet jak je stroił pod Twoje wymagania, to jednak w przypadkowych warunkach akustycznych.

Owszem, jest duża szansa, że uzyskasz to co chciałeś, jednak akustyka to kawał qr....y jest, możesz mi wierzyć.

 

 

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Mam wrażenie, że jakbym zamówił jakieś metkowce, szczególnie coś typowo audiofilskiego, mniej technicznego, to by było cmokanie

Masz złe wrażenie, jest wiele cennych konstrukcji poważnych DIY manufaktur, u nas w Polsce np YB Audio.

Nie znam nikogo, kto jest osłuchany i doświadczony w audio, żeby cmokał i wzdychał do metek na kolumnach, czy innych urzadzeniach audio.

Tak to robią amatorzy, co "doświadczenia" nabierają na filmach i prezentacjach z YT, tudzież opiniach internetowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie opierałem swojej opinii na filmikach z YouTube, ponieważ tych kolumn nie ma w portfolio Soundfield. Są zrobione pode mnie.

Z moich wpisów wywnioskowałeś, że uważam się za osobę wyjątkową? Wow.

Po co AJ ma wiedzieć, jaką mam akustykę? Przyjadą kolumny, później firma od adaptacji, zrobią pomiary i będzie wiadomo jak to wygląda i co trzeba poprawić. Cała filozofia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi777 napisał:

Po co AJ ma wiedzieć, jaką mam akustykę? Przyjadą kolumny, później firma od adaptacji, zrobią pomiary i będzie wiadomo jak to wygląda i co trzeba poprawić. Cała filozofia.

W sumie trochę racji masz.

Chociaż to nie kwestia, że AJ ma wiedzieć jaką masz akustykę, tylko co innego.

On je będzie stroił u siebie i uzyska wyznaczony target, ale dla jego pomieszczenia w Twoim może wyjść zupełnie co innego.

Nie zmienia to faktu, że to trochę od dooopy strony.

Ale to Twoje małpki, Twój cyrk...

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę jak można opisać dźwięk, którego się pożąda, który się podoba i przedłożyć to konstruktorowi kolumn diy? Do tego przez telefon czy mailowo. Można oczywiście powiedzieć że lubi się bas taki a taki, delikatne czy inne wysokie, czarującą średnicę, żeby to wszystko było super zszyte i grało w np. 20 metrach, ale to wszystko tylko takie ogólniki. Można zażyczyć sobie odpowiednie przetworniki ale nie słyszeliśmy ich wszystkich razem w takiej konstrukcji. 

Pytam poważnie, bo może ja nie potrafię tak opisać komuś mojego dźwięku, żeby zrobił dla mnie kolumny marzeń. A nawet sam nie wiem jaki miałby być taki dźwięk. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

KEF czy Bowers nie znają mnie, mojego gustu, ani akustyki moich pomieszczeń, a skonstruowali kolumny, które bardzo dobrze u mnie brzmią. Jakim cudem?

Z jednej strony racja, ale z drugiej strony…

Te firmy mają ogromne środki i zaplecze, komory bezechowe i inne laboratoria do pomiarów w te i wewte.  Zatem mają więcej możliwości, poza tym ogromny wachlarz modeli, które możesz sobie wybrać.
Nie sądzę, by każda ich kolumna sprawdziła się u Ciebie, czy u mnie poza tymi wybranymi, które wpasują się w naszą akustykę i elektronikę.

Możemy je w każdej chwili wypożyczyć i sprawdzić jak nie te, to tamte.

A w przypadku DIY ….
Nie każdy DIYowiec dysponuje takimi możliwościami, już bardzo dobrze, gdy stać go na wynajęcie takiej komory, a to są niemałe koszty.

Dalej, może zestroić je powiedzmy „uniwersalnie”, ale nadal będzie to ten jeden jedyny egzemplarz na zamówienie na podstawie opowieści i wymagań klienta drogą mailową. 

Wyboru w zasadzie nie masz żadnego, poza tym jakie mają mieć przetworniki, zakres pasma, jak „mają” grać itp.

A jak zagrają w miejscu docelowym to już loteria, bo na pewno nie tak jak u pana, który je stroił u siebie, to że są aktywne niewiele tu zmienia.

Chyba czujesz różnicę między tymi dwoma przypadkami?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

On je będzie stroił u siebie i uzyska wyznaczony target, ale dla jego pomieszczenia w Twoim może wyjść zupełnie co innego.

To wszystko zależy od tego w jakich warunkach i jak umiejętnie zostaną wykonane pomiary.

Załóżmy, że robimy kolumny z płaską charakterystyką (teoretycznie takie są najlepsze). Wiadomo, że w każdym pomieszczeniu zagrają one trochę inaczej i wypadkowa charakterystyka kolumn i pomieszczenia już nie będzie płaska jak stół. Myślę jednak, że jak najbardziej można iść takim tokiem postępowania jak Kolega @Adi777 -kupujemy kolumny, a później robimy profesjonalnie akustykę pod sprzęt, który posiadamy. Finalnie otrzymujemy zestaw, który gra równo całe pasmo.

Inną sprawą jest to, że kształt charakterystyki to nie wszystko. Inaczej brzmi wysokotonowy na szmacie, inaczej na metalu, a jeszcze inaczej wstęga czy AMT. A każdy z nich może dać równą charakterystykę w swoim przedziale pracy.

Tak czy siak gratuluję Koledze zakupu ciekawych kolumn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Audio Autonomy napisał:

kupujemy kolumny, a później robimy profesjonalnie akustykę pod sprzęt, który posiadamy. Finalnie otrzymujemy zestaw, który gra równo całe pasmo.

Inną sprawą jest to, że kształt charakterystyki to nie wszystko. Inaczej brzmi wysokotonowy na szmacie, inaczej na metalu, a jeszcze inaczej wstęga czy AMT. A każdy z nich może dać równą charakterystykę w swoim przedziale pracy

To jest zrozumiałe, ale czy na rynku nie ma takich kolumn? Czy nie prościej poszukać takich,z odpowiednimi przetwornikami i charakterystyką? Posłuchać w salonie i jeszcze lepiej u siebie bez ryzyka wtopy?  

Chyba lepiej tak, niż tłumaczyć gościowi przez telefon czy mailem co poeta miał na myśli. 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne kolumny marzeń.

Jak można opisać dźwięk? Przecież wiadomo, że jak sam napisałeś - to ogólniki, ale mi to wystarczy. Kardioidalna konstrukcja, nieco większe niż standardowe przetworniki, w pełni aktywne - to technikalia, które miały być spełnione. Dźwięk maksymalnie płaski na osi, także poza, ale głównie na, wystarczający SPL, jak najmniejsze zabarwienie dźwięku - czyli znowu, ogólniki, które będą wystarczające przy tych kolumnach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiekx napisał:

Pytam poważnie, bo może ja nie potrafię tak opisać komuś mojego dźwięku, żeby zrobił dla mnie kolumny marzeń. A nawet sam nie wiem jaki miałby być taki dźwięk.

Ja bym teraz potrafił, ale to niewiele daje, bo i tak rozminąłbym się z konstruktorem w terminologii i semantyce. Próbowałem kiedyś przedstawić to P. Urbańskiemu opisami i porównaniami do konkretnych, w miarę znanych (tak mi się wydawało) modeli kolumn metkowanych. Wiedziałem jakiego chcę zejścia na basie / -3db i opadania niżej, jakiego podbicia na środkowym basie, jakiej średnicy i góry. Okazało się, że to wciąż za mało. Pozostawał problem z przełożeniem tego na wybór konkretnych przetworników. On opisywał mi z kolei wpływ tych głośników na brzmienie w konkretnej konstrukcji, a ja tego do końca nie czułem. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobra kolumna zawsze się obroni i zagra w większości pomieszczeń. Testy w komorach, analizatory akustyczne to fakt fajna sprawa ale praktyczne odsłuchy są dopełnieniem całości. Czasami mam wrażenie że niektórym producentom nie chce się bawić w odsłuchy, testy praktyczne bo jak system pomiarowy pokazał że jest ok to tak ma być i basta. Test praktyczny z udziałem kilku osłuchanych osób był kiedyś czymś obowiązkowym i fakt na ucho sporo konstrukcji vintage grało pięknie. Teraz co druga kolumna tak daje górą że po godzinie słuchania mamy zmęczenie słuchu. Czy producent tego naprawdę nie słyszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

To nie są żadne kolumny marzeń

@Adi777 spoko i nie bierz moich pytań jako czepianie czy atak. Pytam bo sam bym nie potrafił określić dokładnie o jakie kolumny mi chodzi oprócz właśnie tych ogólników.... A nawet gdyby konstruktor zrozumiał o co mi chodzi, to i tak jest to ryzyko, że jednak to nie będzie to. Tak jak napisałem wyżej, jest taki wybór na rynku ( spełniających kryteria) z możliwością odsłuchu nawet u siebie, że ja bym nie kupował kota w worku. Ale to moje zdanie, Ty idziesz inną drogą i ok. Na serio, niech Ci zagrają jak sobie wymyśliłeś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...