Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@dorsz W rzeczywistości powierzchnia będzie jeszcze inna. Liczyłem dla zobrazowania zjawiska tylko korzystając ze średnicy całej konstrukcji. Dla przykładu Seas 22 cm W22NX001 ma efektywną powierzchnię 220 cm2. Seas 16 cm W16NX001 powierzchnię 94 cm2 czyli dwa dadzą 198 cm2 ;) Sparki AP mają 14ki chyba ale nie wiem czy to średnica powierzchni membrany czy całego przetwornika. @J4Z Jakie te Sparki mają wymiary wooferków ? Z ciekawości pytam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Za 3 miesiące ceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne i za węgiel i za wzmacniacze. Tanio już było.... 

Heheh przegapiłem chyba 😋. To jak w robocie. Szef mówi zaciskamy pasa bierzemy się do roboty ostro, dobre czasy się skończyły. Hmmm, a były takie? :D może chodziło mu że dla niego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wing0 napisał:

Miałem wcześniej małe kolumienki Audiuma on wywijały znacznie śmielej niż AP mimo gorszej skuteczności, uderzenie było mocne, ogólnie ich chęć do grania robiła wrażenie. 

A które audium? Mam comp 5.2  i banan póki co mi nie schodzi 😀

22 minuty temu, J4Z napisał:

słuchał ktoś tego yaqina

Słuchałem wielokrotnie mc100b. U kolegi zastąpił 50kg końcówkę mocy 2x400w, kosztująco w okolicach prawie 20k. Ciężko się przyczepić o coś do tak grajacego wzmaka za 4k...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 18ki wyglądają na takie o małym skoku , którym zapewne są w stanie przepchnąć sporo powietrza ;)

A są tez zauważalne 10-12" przetworniki z grubym zawieszeniem by więcej bujać , ogólnie tak jak Mariusz liczył , ile miejsca w obudowie taki głośnik projektant stosuje i potem to ustawia.

Moje focale niby mają bas ,ale realnie tranzystor/lampa poniżej 50Hz to już nie ta masa i jakość , dlatego wolę posiłkować się subwooferem zamkniętym z odcięciem na 80Hz , jestem zadowolony , mam przywalenie jak z ogromnej kolumny (tranzystora) oraz jakość 300B

Ktoś powie ,ale jak to tak to nie audiofilskie (warto zobaczyć avs gryfona czy inne olbrzymie setupy z kolumną 3 spiętych subów + inne top kolumienki) , ale nie zawsze jest miejsce , salka odsłuchowa , możliwości by wsadzić stirlingi czy inne klipsch forte itp. - liczy się brzmienie finalne i zadowolenie słuchającego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kubakk napisał:

Moje focale niby mają bas ,ale realnie tranzystor/lampa poniżej 50Hz to już nie ta masa i jakość , dlatego wolę posiłkować się subwooferem zamkniętym z odcięciem na 80Hz , jestem zadowolony , mam przywalenie jak z ogromnej kolumny (tranzystora) oraz jakość 300B

@Kubakk i u mnie subwoofer/crown/dsp/12”

 Zaprojektowany od podstaw razem z monitorami i jestem także zadowolony. Na większy nie mam miejsca, a szkoda, bo przygarnąłbym taki na 18”.

Dwóch kolegów po wizycie u mnie zdecydowało się na identyczne rozwiązanie. Warto posłuchać i rozważyć.

 

 
 

E4C2E83C-D111-497A-92C0-189887DA9890.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...