Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Przed chwilą, Rega napisał:

Jednakże takie opisy jak przeczytałem  w specyfikacji włączają u mnie czerwoną lampkę.

Moim zdaniem i tak opisy tych kolumn są stosunkowo wyważone, przynajmniej w porównaniu do wielu innych firm. Czy są warte swojej ceny? Nie mam pojęcia. Nie mają drogich przetworników, wzmacniacz też majątku nie kosztuje, obudowa być może tak samo. Zapewne płaci się większość z ich ceny za "know-how" - powiedzmy.

8 minut temu, Rega napisał:

Dobry produkt najczęściej obroni się sam,

Oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tych kolumn jedynym plusem jest, jak dla mnie, to że są zamknięte :) . Aktywne to jednak nie, byłbym uziemiony z jednym wzmacniaczem.

Falowniki? Czy to nie chodzi o zgodność faz dźwięku? Jeśli tak, to już w latach 80, o ile dobrze pamiętam Fisher w reklamie swoich kolumn podawał że jako jedyny sprzedaje zgodnie sfazowane wszystkie gośniki w kolumnie :) ehhhhh, jak pięknie to wyglądało na wykresie reklamowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, AudioTube napisał:

@Adi777 zapewne z dsp te kolumny. Będziesz je sam dopieszczać? Czy z konstruktorem, na „odległość”?

Nie wiem jeszcze, zobaczymy. Pytałem się o akustykę. Na razie wiem tylko tyle, że mogę je ustawić blisko tylnej ściany, nie potrzebuję pułapek basowych, tylko absorber za fotelem i dyfuzory za kolumnami. 

Na początku ustawię je na dłuższej ścianie - 4 metry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

A nie odwrotnie? 

Nie, sprawdziłem wiadomości teraz. Tak to wygląda. Pozwolę sobie go zacytować:

"I do not recommend any absorber except behind head. Put "furniture' in the room. Sofa, table, shelf, etc. Only behind speakers diffuser, but my type speakers only, where sound fires backwards for just this purpose! Now, if you must sit where couch/sofa is up against back wall, yes, absorbers behind your head as thick as possible! 4-6" (15cm) best."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Dlaczego są aktywne? Ponieważ nie są pasywne

No cóż argument nie do zbicia :) 

Jak by się nad tym zastanowić to ma to sens. Bo tak , zamawiamy wzmacniacze " na miarę " / np. z autopsji WBA :) / lub szukamy naszej prezentacji dźwięku wśród gotowców. To samo z kolumnami. I jak już nam zrobią dobry wzmacniacz , czy kolumny, to nie wiadomo jak te dwa ideały nad którymi pracowali mistrzowie się zgrają.  A tak to robią nam Ci sami ludzie i wzmacniacz i kolumnę w jednej obudowie i mają kontrolę nad całością. 

Tak , coś w tym jest .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko , że robią to fachowcy od audio, a niekoniecznie od akustyki. No i może wyjść KICHA. W pomiarach będzie super, a na ucho nie do przyjęcia. No, ale nie mam licencji na rację. Może będzie ok. OBY!. 

PS Nigdy nie zdecydowałbym się na coś takiego. Jesli nie będzie ok to ani kolumna ani wzmak i caly system do ..... . Kraczę, jak zwykle. Może będzie ok. 

A gdzie w tym wszystkim kable, wtyki itp?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adi777 napisał:

Dlaczego aktywne kolumny custom mogą nie być okej? W sensie te sklepowe już mogą? Nie rozumiem. AJ ma doświadczenie bodajże 40 kilka lat w audio. Będzie dobrze 🙂

Tzn mogą być wybitne. Mogą. A będą na pewno nieodsprzedawalne, a jak już to za ułamek ich ceny. Trzeba być niezwykle dojrzałym heheheh żeby nie kusiły zmiany w późniejszym czasie (mówię tu o zmianach na markę znaną jakieś tam upatrzone kolumny). Mogą być fajne jako jeden z systemów ale jako np jedyny za wała. Do tego cena pewnie też nie mała ile takie wysokiej klasy kolumny robione pod nas kosztują? 10-15-20tysięcy? Takie dobrej klasy. Ale jak wspomniałem najistotniejsze to trzeba bardzo mocno wiedzieć czego się chce żeby po pół roku się nie dobijać że się wywaliło masę kasy w coś co chcemy zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wing0 napisał:

Do tego cena pewnie też nie mała ile takie wysokiej klasy kolumny robione pod nas kosztują? 10-15-20tysięcy? Takie dobrej klasy. Ale jak wspomniałem najistotniejsze to trzeba bardzo mocno wiedzieć czego się chce żeby po pół roku się nie dobijać że się wywaliło masę kasy w coś co chcemy zmienić.

Ja wiem, jaki dźwięk mi się podoba. Nie trzeba do tego tysięcy przesłuchanych kolumn. Cena - zależy jak dla kogo ;) Chciałem się zmieścić w około 6 tysiącach Euro bez wysyłki.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adi777 napisał:

Kompletnie mnie to nie rusza ;) Będą umilać mi czas w Holandii, a po skończeniu budowy trafią na poddasze do gabinetu.

Podoba mi się takie podejście do tematu. Też mam podobne. W przeciwieństwie do typowo polskiego , kiedy to kupujący już w momencie zakupu myśli o odsprzedaży. Na zachodzie nikt tak nie podchodzi do sprawy zakupu nowych rzeczy, nawet drogich. No, ale myślę, że polskich nabywców trochę ,,rozpuściły,, sieci handlowe proponujące wypożyczenia do domów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...