Skocz do zawartości

Pytanie do administracji


Recommended Posts

8 minut temu, soberowy napisał:

Idźcie precz z polityką na fora o takiej tematyce. O kablach nie wolno a o ruchu ośmiu można ? Blee 🤮

Z rzyganiem to na AS, gdzie z fajnego forum zrobili przysłowiowe "forum Onetu".

A o polityce można rozmawiać kulturalnie. Aczkolwiek tu możemy mieć do czynienia ze starym problemem dostępności do internetu, który do czasów słynnego 202122, praktycznie był dostępny wyłącznie na uczelniach i w dużych firmach.

Później weszło SDI, Neostrada, sieci osiedlowe i fora zabiły Usenet.

Polityka nas wszystkich dotyczy, bo to za nasze pieniądze jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Odnośnie komentarzy w dziale giełda. 

Mam pytanko, niby dlaczego nie można komentować? To komercyjne oferty? Płaci się tu za wystawienie przedmiotu by zapewnić sobie "ochronę" przed nieprzychylnymi opiniami?

Przypomnę że to jest forum audio a nie bazarek. Do sprzedawania online służą portale typu Allegro, OLX itd. U nas jest to dodatek i nie rozumiem dlaczego administracja podjęła decyzję by ograniczyć swobodę jakielkolwiek wypowiedzi w dziale giełda. Bo komuś się nie spodobało że cena została podważona przez innego usera?

Jest ten dział u Nas, ok. Ale jak ktoś wystawia ofertę z zawyżoną ceną, to moim zdaniem powinien liczyć się z krytką. I analogicznie, okazje mogły by mieć prawo do pochlebnych wypowiedzi.

Teraz jak zobaczę że oferta to oszustwo, to nie napiszę nic bo dostanę bana. Jak zobaczę że cena używanego sprzętu jest wyższa niż nówka w salonie - będę milczał. Jak pojawi się przedmiot co do którego mam istotne informacje - gęba na kłódkę. Bo jest zakaz komentowania. Opcja "zgłoś"? Taa... Poczekamy sobie kilka dni aż się mod odezwie.

Jeśli podtrzymujecie decyzję o zakazie komentarzy, to zamknijcie w cholerę możliwość tam ich dodawania. Klient chce to sobie PM napisze.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Odnośnie komentarzy w dziale giełda.

Szymon, pytanie nie jest do mnie, ale rozumiem, że chodzi Ci o moje ogłoszenie, więc pozwól, że odpowiem. Co do zasady, to się z Tobą zgadzam. I nie mam problemu z tym, że ktoś mi po koleżeńsku napisze: "Rafał, to się za tyle nie sprzeda, zejdź trochę z ceny.". Natomiast mam problem, jeśli widzę, że konkretny forumowicz, który jest do mnie nieprzychylnie nastawiony, komentuje ogłoszenie ze złośliwości, a sprzętu pewnie nie słyszał na uszy. Zauważ jaki jest skutek tego - odzywają się obrońcy, dyskusja nabiera odcienia emocjonalnego, a sam wystawiony sprzęt staje się najmniej istotny. ;)

To ja poprosiłem moderatorów o reakcję w sprawie wpisu jednego konkretnego forumowicza - więc jeśli już, to wina jest moja. :) Nie chciałem naruszać wolności słowa, a już na pewno nie Twojej, bo cenię sobie Twoje zdanie. :)

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafał S napisał:

To ja poprosiłem moderatorów o reakcję w sprawie wpisu jednego konkretnego forumowicza - więc jeśli już, to wina jest moja. :) Nie chciałem naruszać wolności słowa, a już na pewno nie Twojej, bo cenię sobie Twoje zdanie. :)

Rafał, no bez przesady - to nie jest Twoja wina!

Zastanawialiśmy się nad tym problemem już wcześniej, ale do tej pory były to sytuacje sporadyczne i spokojniejsze i dlatego puszczaliśmy bez komentarza (albo usuwaliśmy bardziej złośliwe docinki).
A ponieważ sytuacja wymagała konkretnego, systemowego rozwiązania - więc to rozwiązanie miało miejsce, stąd Mariusza i moje wpisy w konkretnych ogłoszeniach oraz uzupełnienie przeze mnie informacji podczepionej do działu GIEŁDA - Sprzedam.
 

Co zaś do obiekcji Butlera - to po pierwsze chyba każdy zainteresowany (a może i inni) sprawdza ceny na ceneo, allegro czy innych portalach zanim podejmie decyzję. Więc nie ma potrzeby uświadamiać czytelników czy to jest okazja czy nie.
A po drugie - jak widać nie szafujemy punktami karnymi i banami i raczej nie ma problemu, że niewinny  użytkowników dostaje bana czy punkty karne.
 

Kolejna rzecz - czasami może się wydawać, że reagujemy z opóźnieniem (bo takie zarzuty padają, czasami dość nieprzyjemne i krzywdzące). A przyczyna często jest taka, że albo kilka osób nawzajem na siebie narzeka i zgłasza nam na PW, albo oskarżenie o spam jakiegoś "świeżaka" nie ma potwierdzenia w jego kolejnych wpisach- więc czekamy na następne. Albo po prostu problem wymaga, byśmy się skonsultowali między sobą (Admin + Moderatorzy) i uzgodnili dalsze postępowania.

 

4 godziny temu, Butler napisał:

Odnośnie komentarzy w dziale giełda. 

...

Jeśli podtrzymujecie decyzję o zakazie komentarzy, to zamknijcie w cholerę możliwość tam ich dodawania. Klient chce to sobie PM napisze.

W tej chwili nie ma takiej możliwości programowej. Jak zapewne zauważyłeś, czekamy na poprawki programistów. Więc "w cholerę tego nie zamkniemy".

Więc po raz kolejny: proszę (nie tylko Ciebie, ale i innych użytkowników) o trochę więcej cierpliwości! Również jeśli chodzi o spam i krzaczki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie podważam argumentu o złośliwościach. Przecież to nie dotyczy giełdy, a całego forum. W obecnym stanie jest tak że w przypiętym w dziale giełda wpisie pojawił się wpis

Cytat

Uaktualnienie: proszę nie komentować ogłoszeń innych użytkowników (np. odnośnie ceny)!

Dla mnie to jest jasne, gęba na kłódkę. Tu nie ma innych interpretacji. 

 

1 godzinę temu, RoRo napisał:

A po drugie - jak widać nie szafujemy punktami karnymi i banami i raczej nie ma problemu, że niewinny  użytkowników dostaje bana czy punkty karne.

No to z w końcu jak? Można te komentarze wstawić czy nie? Czy będę winny jeśli skomentuję że wystawiony przedmiot "X" można kupić gdzie indziej -30% bo sklep "Y" dał promocję? A jeśli będę wiedział że posiada wadę ukrytą? Nie mam zamiaru się zastanawiać gdzie reguły można naginać, a gdzie nie, wystarczy że z jakimś modem lub adminem będę mieć "na pieńku" i już mnie z tego powodu nie ma.

Nie jestem tu od dziś, różnie było. Reguł należy przestrzegać bo inaczej nie będzie uczciwie. Upominam się więc o prawo do rzeczowego i kulturalnego komentowania ogłoszeń. 

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Co zaś do obiekcji Butlera - to po pierwsze chyba każdy zainteresowany (a może i inni) sprawdza ceny na ceneo, allegro czy innych portalach zanim podejmie decyzję. Więc nie ma potrzeby uświadamiać czytelników czy to jest okazja czy nie

Zgadza się pod warunkiem że dany przedmiot nadal istnieje w jakimś sklepie. A poza tym to bzdura. Jeśli wystawiony jest vintage to jaka jest możliwość weryfikacji realnej wartości sprzętu? Wystarczy że ktoś z forum posiada/posiadał taki sam sprzęt i np. skomentuje że kupił go miesiąc temu 2x taniej. No ale przecież nie może bo jest zakaz. 

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Szymon, pytanie nie jest do mnie, ale rozumiem, że chodzi Ci o moje ogłoszenie, więc pozwól, że odpowiem. Co do zasady, to się z Tobą zgadzam. I nie mam problemu z tym, że ktoś mi po koleżeńsku napisze: "Rafał, to się za tyle nie sprzeda, zejdź trochę z ceny.". Natomiast mam problem, jeśli widzę, że konkretny forumowicz, który jest do mnie nieprzychylnie nastawiony, komentuje ogłoszenie ze złośliwości, a sprzętu pewnie nie słyszał na uszy.

Bo tu jest miejsce na ruch moderacji z powodu ogólnie pojętego chamstwa. Ja rozumiem że nabruździli Ci w Twojej ofercie. Ale pamiętaj że masz darmowe ogłoszenie pozycjonowane od razu w gronie grupy docelowej. To jest forum a nie OLX, a istotą forum jest możliwość komentowania treści, dyskusja, szukanie rozwiązań itd. Moim zdaniem wolność wypowiedzi powinna dotyczyć także giełdy. Komentarz - tak. Chamstwo - nie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No chyba nie z poziomu użytkownika.

U góry po prawej pod trzykropkiem mam zgłoś, oraz udostępnij a niżej tylko preferencje ukrywanie sygnatury. Innych narzędzi "moderatorskich" nie posiadam LOL. A nawet jak by były, to w galerii mam takie śmieci że nawet nie wiem gdzie miałbym je szukać w postach by je wykasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.01.2023 o 07:09, Butler napisał:

Nic z tym nie można zrobić?

forumaudio.png

Szanowny Administratorze @Redakcja AUDIO. Nie można nowym użytkownikom założyć ograniczenia do 3 postów dziennie? On/oni nie znają języka polskiego czy angielskiego, więc nie napiszą nic sensownego. Forum będzie czyste.

Któryś dzień z kolei jest pełno spamu na forum.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest niezły, choć akurat 3 posty to trochę mało, bo zazwyczaj nowy user ma sporo pytań.

Dla zmniejszenia spamu (i również OT, bo są "mocno płodni" specjaliści którzy poza liczbą postów nie wnoszą do Forum nic specjalnego)  już dawno temu wprowadziliśmy ograniczenie liczby dziennych wpisów.

A czy jest taka możliwość to już @Redakcja AUDIO musi odpowiedzieć.

Pozdrawiam

PS. Spam regularnie czyścimy, więc nie jest tak źle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mało to trzeba komasować pytania, działy nie są aż tak wąskie.

Inny sposób to filtracja dostępu po adresach IP włącznie z VPN-ami. Spotkałem się z takimi rozwiązaniami.

Gdy rano przy kawie widzę całą stronę "krzaczków" to nie jest dobrze.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIO. Wasz hosting nie jest w stanie wyciąć krajów po IP, plus VPN-y? Do czasu opanowania tego wysypu spam-u proponuje przejść na ręczną akceptację dołączenia do forum, nie przypuszczam aby było to jakoś dodatkowo uciążliwe i nieakceptowanie jako nicku przypadkowego zbioru liter alfabetu łacińskiego. Na pewno zadziała. Po co akceptować, jak godzinę temu, takie nicki?

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...