Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

2 minuty temu, SIpo napisał:

DCD można kochać lub nienawidzić. 

Można też tkwić gdzieś pomiędzy tymi uczuciami, bo ja z ich twórczością mam taki problem, że to moim zdaniem piękna muzyka, budzącą emocje i skojarzenia, które jednak często takie nie są. Ale to najważniejsze dla mnie kryterium jest spełnione; to jest zapadająca w pamięć, pełna emocji muzyka. Ten utwór to akurat dobry przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2023 o 18:03, Bebop napisał:

Ogólnie produkcje metalowe CD to jeden wielki jazgot. Ale Archspire to inna jakość.

Poza tym, że to jest metal techniczny, chyba wreszcie producenci nauczyli się nagrywać taką muzykę. 

Ogolnie masz racje.Zgadzam sie w 666%.

Smieszny ten metal techniczny.Mam na mysli Archspire.

 

Slucham sobie:  Jarboe + Justin K Broadrick   'J²'

Znakomity album.

CD

 

R-1281296-1265389611.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Jak lato to się pokołyszemy…

Z ust mi to wyjąłeś. Ja się bujam przy takiej płycie:

Polecam zarówno fanom reggae, jak i jazzu, bo Ranglin to klasyk obydwu gatunków i obydwa grywał w dobrym towarzystwie.

@sonique, @Grzesiek202, @KrólKiczu@lpomis, @maxredaktor, @MariuszZ - pewnie znacie gościa, ale warto przypomnieć jego CV:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Ranglin

Przy okazji pytanie: jak u Was brzmi ten bas? Bo u mnie jakby przygaszony w wyższym rejestrze. Nawet sprawdzałem przed chwilą, czy to nie prze pułapki basowe, ale nie...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Uuu Panie, Jak się jest na Kubie, to tam wiele rzeczy kołysze…

Z Kuby to rumba, cha-cha-cha, salsa, mambo i cygara. Reggae i rum sprowadzam wyłącznie z Jamajki. ;)

48 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

CAMEL na cd z Ukraińskiego tłoka z lat 90.

Znam na pamięć i byłem na koncercie promującym tę płytę, zagrali wtedy ten album w całości, wspomagani przez dziewczyny z ówczesnego składu naszego Quidama. Ech, łezka w oku się kręci...

Jednak najbardziej lubię ten wczesny materiał nagrany w składzie Latimer - Bardens - Ferguson / Sinclair - Ward. Powiedzmy, od Mirage'a do Live Record. Potem już mocno wybiórczo ich słuchałem, chociaż koncertówki wciąż potrafiły mnie wzruszyć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafał S napisał:

pewnie znacie gościa, ale warto przypomnieć jego CV

A ja go nie kojarzę. Ale płytka odsłuchana i tak mi się spodobała, że jest już w ulubionych a dziś wieczorem dalsza eksploracja jego twórczości. Wiesz, ja na słowo "reggae" nigdy nie reaguję entuzjastycznie, ale Panie Kolego - to jest dobre! 👍

13 godzin temu, Rafał S napisał:

Przy okazji pytanie: jak u Was brzmi ten bas? Bo u mnie jakby przygaszony w wyższym rejestrze. Nawet sprawdzałem przed chwilą, czy to nie prze pułapki basowe, ale nie...

No, on jest jakiś taki specyficzny. Mam odczucie, że właśnie napompowany na najniższych częstotliwościach.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla fanów The Doors (dostałem dźiś email z Discogs)

Preorder >>>

Rhino Records just announced the upcoming release of The Doors’ newly remastered 'Live At The Matrix' box set featuring the band’s iconic 1967 San Francisco performance. Available as a 5-LP and 7-inch set on vinyl, Live At The Matrix is also available as a 3-CD set. Based on the other releases in your Collection or Wantlist, you’ll want to order a copy soon.

Learn more or grab your copy now: https://disc.gs/TheDoorsAlertDM

 

Zamówiłem 3 x CD w śmiesznej cenie. Są też LP. 

c533fb9e-a88c-4308-a8e7-d0a03b825700.jpg

80f7b884-871c-40bc-99cf-b0e738569358.jpe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gienas napisał:

paczając na awatar = nie

Niestety, sama odeszła, przed prawie trzema laty. Do teraz łza się ,,kręci w oku,, na samo wspomnienie. Była najlepszym psim przyjacielem, jakiego miałem. A, miałem ich trochę. Sorry za OT.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...