Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Jak album tego zespołu byś szczególnie polecił? 

Nie jestem specjalnym miłośnikiem tego zespołu, ale…

 

2 godziny temu, tchocky napisał:

Mój ulubiony album Blur to zdecydowanie 13.

Radykaliści twierdzą, że Blur się skończył w 1997 roku…a tu proszę 1999!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z inną kulturą jest zawsze stymulujący. A do takiego zaliczę wakacyjne odwiedziny u jednego z forumowych kolegów. Nie dość, że dobry dźwięk (aż do teraz mam w uszach ten sprężysty bas z B&W 706 S2...), to jeszcze ta piękna muzyka...

Pośród wielu interesujących artystów, z których gros nie znałem, pojawił się też Mirosław Czyżykiewicz. Do niedawna nie miałem jego żadnej płyty chociaż mam go na oku od dłuższego czasu... dokładnie od roku 2000 gdy pomieszkiwałem w Toruniu. Byłem wówczas człowiekiem biednym lecz głodnym kultury. Po wydaniu pieniędzy na toruńską Klamrę 2000, koncert Jarosława Śmietany, fantastyczne przedstawienie "Krakersy" w Teatrze Wiczy (tu akurat było "co łaska" - do kapelusza pozostawionego na scenie po spektaklu), Ryszarda III u Wilama Horzycy, i paru innych drenujących płytki portfel wydarzeń, plus zakup CD Garbarka "Twelve Moons" w EMPIK-u na Wielkie Garbary (pozdrawiam po latach miłego i "oblatanego' w Garbarku sprzedawcę), papierosy i whisky - na ten ostatni event zabrakło już środków. Obszedłem się więc smakiem ale do Dworu Artusa na "AVE" Mirosława Czyżykiewicza nigdy nie dotarłem...

Słuchając po latach tej dopiero co zakupionej płyty czuję, że powinienem był wówczas spod ziemi te pieniądze wytrzasnąć bo tyle lat przeżyłem bez tej muzyki zupełnie niepotrzebnie... Problem z AVE jest jednak taki, że nie jest dostępna w sieci. Zupełnie niezrozumiałe. Opus magnum artysty nieobecne tam gdzie największa klientela... jak komuś się jednak uda gdzieś nośnik wytrzasnąć to brać, nie zastanawiać się. Polecam.

Mirosław Czyżykiewicz - AVE (1999)

obraz_2023-07-22_222406086.png.963b71fcae85031f451b1304028c2e68.png

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Mirosław Czyżykiewicz - AVE (1999)

Pracowałem kiedyś w jednej firmie z kolegą, który kupił sobie ten album, gdy tylko się on ukazał. Często słuchaliśmy go w tle. Z mojej strony - z dużą przyjemnością, choć nie porwało mnie to na tyle, żebym kiedykolwiek rozważał zakup. Próbuję sobie przypomnieć, czy nie pożyczyłem tej płyty na kilka dni. Nie pamiętam. W każdym razie bardzo mi się ona kojarzy z tamtym okresem - na dobre i na złe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś Makyo z domieszką Solar Quest, zazwyczaj muzyka jednego rozbudza przemożną chęć słuchania drugiego.

 

 

https://makyo.bandcamp.com/track/soar-angelic

https://makyo.bandcamp.com/track/om-shanti-mekka-dub

 

 

 

Nie mogłem pominąć najlepszego w moim mniemaniu dzieła Makyo, albumu Vismaya z tylko 2-ma utworami "na pokładzie"

Jakość zapisu paluszki lizać 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2023 o 21:26, Rafał S napisał:

Z ust mi to wyjąłeś. Ja się bujam przy takiej płycie:

Polecam zarówno fanom reggae, jak i jazzu, bo Ranglin to klasyk obydwu gatunków i obydwa grywał w dobrym towarzystwie.

@sonique, @Grzesiek202, @KrólKiczu@lpomis, @maxredaktor, @MariuszZ - pewnie znacie gościa, ale warto przypomnieć jego CV:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Ranglin

Przy okazji pytanie: jak u Was brzmi ten bas? Bo u mnie jakby przygaszony w wyższym rejestrze. Nawet sprawdzałem przed chwilą, czy to nie prze pułapki basowe, ale nie...

 

 

Dzięki za kolejny trop. Nazwisko całkowicie mi obce, ale ten powyższy utwór jest bardzo przyjemny. 

Odpisuję z poślizgiem, bo dopiero co wróciłem znad zupełnie innych, bo śródziemnomorskich klimatów. I teraz muszę się wygrzebać z kotła pourlopowych spraw. I pan Ranglin może mi to uprzyjemnić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Trochę rockopopa…

Journey to jedna z moich ulubionych AOR-owych kapel. Dużo świetnych piosenek. Poza tym, Neal Schon to kawał gitarzysty i lubię go też w innych odsłonach, np. niektóre  solowe płyty, w tym jazzrockową "Electric World" i bluesrockową "Piranha Blues". Że nie wspomnę o kultowym składzie Santany. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2023 o 22:29, sonique napisał:

Kontakt z inną kulturą jest zawsze stymulujący. A do takiego zaliczę wakacyjne odwiedziny u jednego z forumowych kolegów. Nie dość, że dobry dźwięk (aż do teraz mam w uszach ten sprężysty bas z B&W 706 S2...), to jeszcze ta piękna muzyka...

Mirosław Czyżykiewicz - AVE (1999)

Dzięki za odwiedziny 😀. Jakoś nie jestem zaskoczony, że mnóstwo włączonych przez Ciebie utworów było mi już znane. A z płytą AVE ja też mam mocno osobiste skojarzenia i czasami do niej wracam, bo album prezentuje wrażliwość na muzykę ale przede wszystkim słowo, które moim zdaniem ciężko znaleźć u innych artystów. A to też jeden z moich ulubionych utworów Czyżykiewicza, tym razem z płyty "Allez".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Mirosław Czyżykiewicz - AVE (1999)

Dzięki za odwiedziny 😀. Jakoś nie jestem zaskoczony, że mnóstwo włączonych przez Ciebie utworów było mi już znane. A z płytą AVE ja też mam mocno osobiste skojarzenia i czasami do niej wracam, bo album prezentuje wrażliwość na muzykę ale przede wszystkim słowo, które moim zdaniem ciężko znaleźć u innych artystów. A to też jeden z moich ulubionych utworów Czyżykiewicza, tym razem z płyty "Allez".

 

Skłamałem. Od tego basu w B&W bardziej jednak pamiętam smak świetnego ciasta rabarbarowego…;)

Dzięki za polecenie kolejnego Czyżykiewicza. Sprawdzę całą „Allez”;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...